Katılımcı

Katılımcı

Son dakika katılımcı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan katılımcı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan katılımcı haber sayfamızda...

Katılımcı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 7.105 katılımcı haberi bulunmuştur.
Instagram Biyografi Sözleri 2022: En Güzel, Havalı, Kısa, İngilizce Instagram Bio Sözleri
Instagram Biyografi Sözleri 2022: En Güzel, Havalı, Kısa, İngilizce Instagram Bio SözleriDünyanın en popüler sosyal medya platformlarından İnstagram kullanıcı sayısı her geçen gün artıyor. Instagram kullanıcılarının başka bir kişinin profile baktığında ilk dikkat ettiği şeylerden bir tanesi de biyografi oluyor. Instagram biyografisi kullanıcı adının altında yer alan küçük alandır. Kişiler kendilerine ait iş unvan bilgilerini paylaşabildiği gibi kısa, havalı, anlamı biyografi sözleri ile dikkat çekebilir. Arkadaşa, sevgiliye ithafen anlamlı ve etkileyici sözler paylaşılır. En güzel, havalı, kısa İnstagram bio sözleri için “Instagram Biyografi Sözleri 2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
26.01.2022Sosyalmedya
Pedallar iklim değişikliği farkındalığı için dönecek
Pedallar iklim değişikliği farkındalığı için dönecekUluslararası Bisiklet Birliği’nin (UCI) 2.1 kategori yarışlarından biri olan ve küresel bisiklet ekosisteminin en önemli profesyonel yol bisikleti yarışlarından biri haline gelen Tour of Antalya, 10-13 Şubat 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
25.01.2022Diğer
Oğuz Aydın Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu başkanlığına adaylığını açıkladı
Oğuz Aydın Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu başkanlığına adaylığını açıkladıTürkiye Su Topu Federasyonu başkan adayı Oğuz Aydın, 29 Ocak Cumartesi günü yapılacak olağan genel kurulda göreve talip olduğunu belirterek ‘’Artık değişim zamanı, diyoruz ki yenilikçi, dinamik, ilkeli, katılımcı ve hakkaniyetli bir yönetim olarak bu göreve talip olduğumuzu bildirmek istiyorum’’ dedi.
25.01.2022Diğer
İklim değişikliği tarımı ve gıdayı tehdit ediyor
İklim değişikliği tarımı ve gıdayı tehdit ediyorTürkiye iklim değişikliğinden en çok etkilenmesi beklenen bölgelerden birinde yer alıyor. Eğer küresel ısınma sınırlanamaz ve tersine çevrilmezse bizim de içinde yer aldığımız Akdeniz havzasında biyolojik çeşitlilik kaybolmaya başlayacak; tarımsal verim azalacak; turizm gelirleri düşecek; ekonomiler zayıflayacak. Olumsuz etkiler görülmeye başlandı bile.
25.01.2022Ekonomi
Hazır giyim sektör ihracatı 14.8 milyar dolara ulaştı
Hazır giyim sektör ihracatı 14.8 milyar dolara ulaştı2021 yılının ilk dokuz aylık döneminde Türkiye’nin hazır giyim ve konfeksiyon ihracatı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 22,3 artış ile 14,8 milyar dolara ulaştı. Verilere bakıldığında, ihracat yapılan ülkeler arasında Almanya, İspanya, İngiltere ve Hollanda ilk sıralarda yer aldı. Bu kapsamda, 16-18 Şubat tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek LifeStyle Türkiye 2022 Kadın Hazır Giyim Fuarı, Türkiye ekonomisine katkı sağlaması açısından önemli bir konumunda bulunuyor.
24.01.2022Ekonomi
CANiK, Las Vegas’ta dünya devlerine meydan okudu
CANiK, Las Vegas’ta dünya devlerine meydan okuduDünyanın önde gelen hafif silah üreticilerinden CANiK, ateşli silah endüstrisi profesyonellerini 43 yıldır Amerika’nın Las Vegas kentinde bir araya getiren SHOT Show’a inovatif ürünleriyle damga vurdu.
22.01.2022Teknoloji
Sürdürülebilirlikte farkını kanıtladı
Sürdürülebilirlikte farkını kanıtladıAydem Enerji’nin elektrik dağıtım alanında faaliyet gösteren şirketleri Adm Elektrik Dağıtım ile Gdz Elektrik Dağıtım, dünyanın en kapsamlı sürdürülebilirlik platformu Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’nin (UN Global Compact) katılımcısı oldu.
21.01.2022Ege
4 milyon haneye doğal gaz desteği
4 milyon haneye doğal gaz desteğiCumhurbaşkanlığı Kabinesi, dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında toplandı. Toplantının ardından konuşan Erdoğan, "Şu ana kadar 163 milyar liralık mevduat, kur korumalı sisteme geçmiştir." ifadelerini kullandı. Erdoğan, "Kömür yardımı alan hanelerden isteyenlerin bunu doğal gaz olarak da kullanabilmelerini sağlayacak düzenlemeyle doğal gaz desteğinden yaklaşık 4 milyon hane yararlanacaktır." dedi.
20.01.2022Siyaset
Gümrüklerde 'e-İhale' ile satış gelirinde büyük artış!
Gümrüklerde 'e-İhale' ile satış gelirinde büyük artış!Ticaret Bakanlığı'nın, gümrüklerde çeşitli nedenlerle el konulan ve tasfiyelik hale gelen araç ve eşyaların ülke ekonomisine kazandırılması için hayata geçirdiği e-İhale Sistemi ile geçen yıl 3 bin 861 araç ve 7 bin 259 eşya grubu ihale ile satılarak, 683,9 milyon TL gelir elde edildi. 2021'de e-İhale ile satış geliri, 2020'ye göre yüzde 54 arttı.
19.01.2022Ekonomi
Genç sinemacılar için eğitim çağrısı
Genç sinemacılar için eğitim çağrısıOscarlı oyuncu Alicia Vikander ve Göteborg Film Festivali iş birliğinde hayata geçirilen “Alicia Vikander Film Lab” ile gençler için eğitici bir film programı başlatılıyor.
18.01.2022Kültür Sanat
Yüzde 50'ye göre ABD temel tehdit
Yüzde 50'ye göre ABD temel tehditCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı yayınlarından "İletişim ve Diplomasi" dergisinin son sayısında ABD'nin Türkiye'deki imajına ilişkin bir anket çalışması dikkat çekti. Ankete katılanların yüzde 50.4'ü Türkiye'ye karşı en büyük tehdidi ABD olarak gördüğünü ifade etti.
18.01.2022Siyaset
FIFA'dan Cüneyt Çakır'a davet
FIFA'dan Cüneyt Çakır'a davetFIFA kokartlı Türk hakem Cüneyt Çakır, 17-21 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilecek Katar 2022 FIFA Dünya Kupası Aday Hakem Semineri'ne katılacak.
17.01.2022Dünya Kupası
Murat Ağca yazdı: Altı ayda ikinci olimpiyat!
Murat Ağca yazdı: Altı ayda ikinci olimpiyat!Pandemi nedeniyle bir yıl geç yapılan Tokyo 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları’nın üzerinden henüz 6 ay geçmişken, şimdi de Kış Olimpiyat Oyunları heyecanını yaşayacağız. Peki 4-20 Şubat’ta düzenlenecek Pekin 2022’de bizleri neler bekliyor? İşte bu kışı ısıtacak o detaylar…
Türk savunma sanayi Amerika’da boy gösterecek
Türk savunma sanayi Amerika’da boy gösterecekDünyanın önde gelen hafif silah üreticilerinden CANiK, avcılık ve atıcılık aksesuarları ile alanında dünyanın en büyük ve en kapsamlı fuarı SHOT Show’da Türkiye’yi temsil edecek. 18-21 Ocak tarihlerinde Amerika’nın Las Vegas şehrinde düzenlenecek fuarda CANiK, Türk savunma sanayinin yaşadığı büyük dönüşümü fuar sırasında tüm dünyaya duyuracak. Samsun Yurt Savunma (SYS) Genel Müdürü C. Utku Aral, “Türk savunma sanayi Ar-Ge ve inovasyonun gücüyle büyük bir dönüşüm içerisinde. En yeni trendlerin belirlendiği SHOT Show’da yeni ürünlerimiz ile gövde gösterisi yapacağız” dedi.
14.01.2022Teknoloji
Piyasa Katılımcıları Anketi açıklandı
Piyasa Katılımcıları Anketi açıklandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) ocak ayı Piyasa Katılımcıları Anketi açıklandı. Cari yıl sonu tüketici enflasyonu (TÜFE) beklentisi bu anket döneminde yüzde 29,75, yıl sonu dolar beklentisi ise 16,13 TL oldu.
14.01.2022Uzmanpara
Merkez Bankası Piyasa Katılımcıları Anketi açıklandı! İşte enflasyon beklentisi
Merkez Bankası Piyasa Katılımcıları Anketi açıklandı! İşte enflasyon beklentisiTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) ocak ayı Piyasa Katılımcıları Anketi açıklandı. Cari yıl sonu tüketici enflasyonu (TÜFE) beklentisi bu anket döneminde yüzde 29,75, yıl sonu dolar beklentisi ise 16,13 TL oldu.
14.01.2022Ekonomi
Üç şirketle BM Küresel İlkeler Sözleşmesi’ne dahil oldu
Üç şirketle BM Küresel İlkeler Sözleşmesi’ne dahil olduAydem Enerji’nin Aydem Perakende ile Gediz Perakende şirketleri, Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’nin (UN Global Compact) katılımcısı oldu.
14.01.2022Ege
İmamoğlu: Dijital dönüşüme ayak uydurmamız şart
İmamoğlu: Dijital dönüşüme ayak uydurmamız şartTÜSİAD tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen “Dijital Türkiye Konferansı”nda konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Halkımızın hızlı ve faydalı hizmet alabilmesi adına her alanda çalışmalarımızı sürdürmeye devam ediyor ve dijital dönüşümün başta katılımcılık olmak üzere hedeflerimize ulaşmak için önemli bir gereklilik olduğuna inanıyoruz. Çağı yakalamak ve hatta önüne geçmek için dijital dönüşüme ayak uydurmamız şart” dedi.
13.01.2022Siyaset
Gazetecilerin onuruna yemek
Gazetecilerin onuruna yemekBalıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü onuruna, akşam yemeği düzenledi. Yaklaşık 400 kişinin ağırlandığı programa Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan da katıldı.
12.01.2022Ege
Akran zorbalığının ilacı oyun
Akran zorbalığının ilacı oyunSave the Children Türkiye’nin akran zorbalığına karşı Avcılar Leyla Bayram İlkokulu öğrenci ve öğretmenlerinin katkısıyla hazırladığı Evrenler Arası Macera oyunuyla tanışın
9.01.2022Pazar
Bakan Nebati  iş dünyasının kadın temsilcileriyle bir araya geldi
Bakan Nebati iş dünyasının kadın temsilcileriyle bir araya geldiHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, iş dünyası kadın temsilcileri ile bir araya geldi.
8.01.2022Ekonomi
Red Bull, Türkiye’nin en yetenekli yeni yayıncısının hayallerini gerçekleştirdi
Red Bull, Türkiye’nin en yetenekli yeni yayıncısının hayallerini gerçekleştirdiOyun denilince akla gelen ilk markalardan biri olan Red Bull, Türkiye’de kendini göstermek isteyen yeni ve yetenekli yayıncılara destek oluyor. Red Bull Wing My Room projesinde en iyi olmak için yarışmaya başvuran yüzlerce yayıncı arasından ilk üçe kalanlar, milyonların takip ettiği Pelin ‘Pqueen’ Baynazoğlu’nun Twitch kanalına canlı yayın konuğu oldu.
8.01.2022E-Spor
Memur ve emekliyi yakından ilgilendiriyor! Komisyonda kabul edildi
Memur ve emekliyi yakından ilgilendiriyor! Komisyonda kabul edildiTBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, 'Bireysel Emeklilik Tasarruf ve Yatırım Sistemi Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi' kabul edildi. Yasa teklifi, Komisyon'da 15 saat süren görüşmelerin ardından kabul edildi.
7.01.2022Ekonomi
BES'te fon büyüklüğü 213,1 milyar lira oldu
BES'te fon büyüklüğü 213,1 milyar lira olduBireysel Emeklilik Sistemi’nde (BES) toplam fon büyüklüğü 213,1 milyar lira oldu.
5.01.2022Uzmanpara
Hong Kong'tan MoMA'ya rakip geldi
Hong Kong'tan MoMA'ya rakip geldiM+ Müzesi, Hong Kong'da açıldı. Asya kültürünü de içinde barındıran müze koleksiyonlarının genişliği ve önemi açısından New York'un MoMA'sına rakip olmayı amaçlıyor.

Benzer Haber Etiketleri

Katılımcı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.