Kira Sertifikası

Kira Sertifikası

Son dakika kira sertifikası haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kira sertifikası gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kira sertifikası haber sayfamızda...

Kira Sertifikası

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 374 kira sertifikası haberi bulunmuştur.
Bakan Kurum: 'Ulusal Yeşil Finans Stratejisi'ni 2023 sonuna kadar tamamlayacağız"
Bakan Kurum: 'Ulusal Yeşil Finans Stratejisi'ni 2023 sonuna kadar tamamlayacağız"Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Türkiye'nin ilk İklim Şurası'ndan çıkan 7 önemli başlıkla ilgili, "2053 net sıfır emisyon hedefi için ihtiyacımız olan; 'Ulusal Yeşil Finans Stratejisi'ni inşallah 2023 yılının sonuna kadar tamamlayacağız. Kamu, özel sektör ve akademisyenlerimizden müteşekkil 'İklim-Finansman Çalışma Grubu'nu 2022 yılının ilk yarısı bitmeden kuracağız" dedi.
30.03.2022Ekonomi
4 milyon haneye doğal gaz desteği
4 milyon haneye doğal gaz desteğiCumhurbaşkanlığı Kabinesi, dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında toplandı. Toplantının ardından konuşan Erdoğan, "Şu ana kadar 163 milyar liralık mevduat, kur korumalı sisteme geçmiştir." ifadelerini kullandı. Erdoğan, "Kömür yardımı alan hanelerden isteyenlerin bunu doğal gaz olarak da kullanabilmelerini sağlayacak düzenlemeyle doğal gaz desteğinden yaklaşık 4 milyon hane yararlanacaktır." dedi.
20.01.2022Siyaset
2021 Borsa İstanbul için rekorlar yılı oldu
2021 Borsa İstanbul için rekorlar yılı oldu2021 yılında 52 şirket ile halka arz sayısında rekor kırıldı. Bundan önceki rekor, 35 halka arz ile 1990 yılına aitti. Borsa İstanbul’un 2021 yılını değerlendiren Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Ergun, “Geçen yıl Borsa İstanbul’da halka arz olan şirket sayısı, yatırımcı sayısı, endeks değerleri ve işlem hacimlerinde rekorlar kırıldı” dedi.
17.01.2022Uzmanpara
Halka arz yöntemiyle ilk kira sertifikası
Halka arz yöntemiyle ilk kira sertifikasıZiraat Katılım Bankası A.Ş., Sermaye Piyasası Kurulu'ndan alınan 15 milyar lira ihraç tavan izni kapsamında 300 milyon lira tutarlı 180 gün vadeli kira sertifikası ihracını ilk kez halka arz yöntemiyle gerçekleştirdi. Ziraat Yatırım Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla 9 Aralık 2021 tarihinde gerçekleştirilen halka arz ile 300 milyon TL fonlama temin edilmiş oldu.
11.12.2021Ekonomi
Bakan Elvan'dan döviz kuru açıklaması!
Bakan Elvan'dan döviz kuru açıklaması!Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, 5. Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi'nde açıklamalarda bulundu. Bakan Elvan, "Enflasyonla mücadelede kararlı olduğumuz sürece döviz kuru istikrara kavuşacak, ülke risk primi düşecektir." dedi.
16.11.2021Haberler
Bakan Elvan'dan enflasyon ve döviz açıklaması
Bakan Elvan'dan enflasyon ve döviz açıklamasıHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, "Enflasyonla mücadeleyi kararlı ve bütüncül bir anlayışla sürdürdüğümüz ölçüde, döviz kuru istikrara kavuşacak ve ülke risk primimiz düşecektir. Bu sayede uzun vadeli faiz oranları da gerileyecek ve yatırımlar için öngörülebilirlik ufku artacaktır." dedi.
16.11.2021Uzmanpara
Bakan Elvan'dan döviz kuru açıklaması!
Bakan Elvan'dan döviz kuru açıklaması!Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, 5. Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi'nde açıklamalarda bulundu. Bakan Elvan, "Enflasyonla mücadelede kararlı olduğumuz sürece döviz kuru istikrara kavuşacak, ülke risk primi düşecektir." dedi.
16.11.2021Ekonomi
Hazine ve Maliye Bakanlığı 'Sürdürülebilir Finansman Çerçeve Dokümanı' yayımladı
Hazine ve Maliye Bakanlığı 'Sürdürülebilir Finansman Çerçeve Dokümanı' yayımladıHazine ve Maliye Bakanlığı, uluslararası "Çevresel, Sosyal ve Yönetişim" tahvil piyasasında borçlanma işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi amacıyla "Sürdürülebilir Finansman Çerçeve Dokümanı" yayımladı.
12.11.2021Ekonomi
Elvan'dan döviz kuru açıklaması
Elvan'dan döviz kuru açıklamasıHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, "Hükümetimizin ihracatı desteklemek amacıyla yüksek döviz kuru hedeflediğine yönelik yorumlar doğru değil. Türkiye dalgalı kur rejimi uygulamaktadır, kurun değeri de piyasada belirlenir" dedi.
12.11.2021Uzmanpara
Son dakika: Bakan Elvan'dan döviz kuru açıklaması
Son dakika: Bakan Elvan'dan döviz kuru açıklamasıHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, "Hükümetimiz ihracatı destekleme amacıyla yüksek döviz kuru hedeflediğine yönelik yorumlar doğru değil" dedi.
12.11.2021Ekonomi
Emlak Katılım’dan ilk yeşil sukuk
Emlak Katılım’dan ilk yeşil sukukNisan 2020’den bu yana 15 milyar TL’nin üzerinde kira sertifikası (sukuk) ihracı gerçekleştirerek sukuk piyasasına hızlı giriş yapan Emlak Katılım, 8-9 Kasım’da talep toplamasını yaptığı, katılım bankacılığına özel bir fon toplama yöntemi olan Özel Fon Havuzu Katılma Hesabı üzerinden Türkiye’nin ilk emek-sermaye ortaklığına dayalı yeşil sukuk ihracını yaptığını duyurdu.
12.11.2021Ekonomi
Yeşil borçlanma aracı ve kira sertifikası taslağı
Yeşil borçlanma aracı ve kira sertifikası taslağıSermaye Piyasası Kurulu (SPK) çevresel sürdürülebilirliğe olumlu katkı sağlayacak yatırımların finansmanının teşvik edilmesi için düzenleyici çerçeve taslağı hazırladı.
4.11.2021Uzmanpara
Hazine gelecek yıl 505,9 milyar lira borç servisi gerçekleştirmeyi hedefliyor
Hazine gelecek yıl 505,9 milyar lira borç servisi gerçekleştirmeyi hedefliyorHazine ve Maliye Bakanlığınca gelecek yıl 293,5 milyar lira anapara ve 212,5 milyar lira faiz olmak üzere toplam 505,9 milyar lira tutarında borç servisi gerçekleştirilmesi planlanıyor.
28.10.2021Ekonomi
Hazine'nin borç servisi hedefi belli oldu
Hazine'nin borç servisi hedefi belli olduHazine ve Maliye Bakanlığı'nca gelecek yıl 293,5 milyar lira anapara ve 212,5 milyar lira faiz olmak üzere toplam 505,9 milyar lira tutarında borç servisi gerçekleştirilmesi planlanıyor.
28.10.2021Uzmanpara
Hazine kira sertifikası ihraç etti
Hazine kira sertifikası ihraç ettiHazine ve Maliye Bakanlığı, 1 milyar 914 milyon 500 bin lira tutarında sabit getirili kira sertifikası ihracı yaptı.
19.10.2021Uzmanpara
Hazine iki ihale gerçekleştirecek
Hazine iki ihale gerçekleştirecekHazine ve Maliye Bakanlığı, yarın altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası ihracı gerçekleştirecek.
10.10.2021Uzmanpara
Hazine kira sertifikası ihraç etti
Hazine kira sertifikası ihraç ettiHazine ve Maliye Bakanlığı, 725 milyon lira tutarında 5 yıl vadeli sabit getirili kira sertifikası ihracı yaptı.
21.09.2021Uzmanpara
Türkiye’nin ilk sürdürülebilir Sukuk ihracını yapan Zorlu Enerji’ye Bonds & Loans Ödülü
Türkiye’nin ilk sürdürülebilir Sukuk ihracını yapan Zorlu Enerji’ye Bonds & Loans ÖdülüTürkiye’nin yenilenebilir enerji alanındaki öncü şirketlerinden biri olarak; sürdürülebilirlik vizyonu odağında yaptığı çalışmalar doğrultusunda Türkiye’nin ilk sürdürülebilir Sukuk İhracını TSKB aracılığı ile sektörüne kazandıran Zorlu Enerji, Türk sermaye piyasaları ve finans sektörünün saygın ödüllerinden biri olan "2021 Türkiye Bonds & Loans Ödülleri" kapsamında Yılın İslami Finansal Anlaşması (Islamic Finance Deal of The Year) alanında birincilik ödülünü aldı.
3.09.2021Vitrin
Ziraat Katılım’dan  67 milyarlık kaynak
Ziraat Katılım’dan 67 milyarlık kaynakZiraat Katılım Genel Müdürü Metin Özdemir, Ziraat Katılım’ın 2021 ikinci çeyreğinde Türkiye ekonomisine sağladığı nakdi ve gayri nakdi finansman toplamının 67 milyar TL olduğunu bildirdi.
15.08.2021Ekonomi
Dikkat çeken rapor Meclis’e sunuldu! KDV indirimi şart...
Dikkat çeken rapor Meclis’e sunuldu! KDV indirimi şart...İstanbul başta deprem riski olan şehirlere yoğun göçün durdurulması ve kırsala dönüşün canlandırılması istenen TBMM deprem raporunda kentsel dönüşüm için, “İmar değer artışı kentsel dönüşüme harcansın” gibi öneriler getirildi. Raporda faiz desteği ve KDV indirimi ile ilgili de tavsiyelerde bulunuldu.
18.07.2021Gündem
Hazine bu hafta 3 ihale gerçekleştirecek
Hazine bu hafta 3 ihale gerçekleştirecekHazine ve Maliye Bakanlığı, bu hafta 3 devlet tahvili ihalesi düzenleyecek, 2 kira sertifikası satışı yapacak.
11.07.2021Uzmanpara
Hazine'den 3 ihale ve 2 kira sertifikası satışı
Hazine'den 3 ihale ve 2 kira sertifikası satışıHazine ve Maliye Bakanlığı, gelecek hafta 3 devlet tahvili ihalesi ve 2 kira sertifikası satışı yapacak.
9.07.2021Uzmanpara
Borsada altın atak
Borsada altın atakBorsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Ergun, “Spot Altın Endeksi, Altın Tahvil Endeksi ve Altına Dayalı Kira Sertifikası Endeksi hesaplamaya başladık” dedi.
8.07.2021Ekonomi
Hazine altın tahvili ihraç etti
Hazine altın tahvili ihraç ettiHazine ve Maliye Bakanlığı, altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası ihracı gerçekleştirdi.
7.07.2021Uzmanpara
Yeni finansal ürün ve hizmetler devreye alınıyor
Yeni finansal ürün ve hizmetler devreye alınıyorBorsa İstanbul AŞ Genel Müdürü Korkmaz Ergun, sermaye piyasalarının önemli bir büyüme potansiyeline sahip olduğunu belirterek, bu potansiyelin kullanımı için yeni finansal ürün ve hizmetleri devreye almaya devam ettiklerini söyledi.
7.07.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Kira Sertifikası ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.