Kürt Yönetimi

Kürt Yönetimi

Son dakika Kürt yönetimi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kürt yönetimi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kürt yönetimi haber sayfamızda...

Kürt Yönetimi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.314 kurt yonetimi haberi bulunmuştur.
ABD’nin Suriye’de Kürt devleti oyunu
ABD’nin Suriye’de Kürt devleti oyunuWashington’un Suriye’deki Şam yönetimine karşı savaşan muhalif Kürt gruplara verdiği destek sürerken, ABD’nin eski Suriye Büyükelçisi Robert Ford, Doğu Suriye’de ABD şemsiyesi altında de facto bir Kürt devleti kurulmasının kaçınılmaz olacağına işaret etti.
10.10.2021Dünya
ABD Temsilciler Meclisi'nden 778 milyar dolarlık onay
ABD Temsilciler Meclisi'nden 778 milyar dolarlık onayABD Temsilciler Meclisi, 2022 mali yılına ait savunma harcamaları için 778 milyar dolarlık Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasa Tasarısının onayladı.
24.09.2021Dünya
PKK için sınırda çember daralıyor
PKK için sınırda çember daralıyorKuzey Irak Sınır hattında sıkışan terör örgütü PKK güçlerini Süleymaniye bölgesine çekti. Ancak örgütü bölgeden çıkarma planı yapan Bölgesel Kürt yönetimi bölge halkından tabur kurup sınıra güç takviyesi yapacak
22.06.2021Gündem
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş'tan 'harita skandalı' açıklaması: Fitne sokmaktan başka amacı yok
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş'tan 'harita skandalı' açıklaması: Fitne sokmaktan başka amacı yok AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Katoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus'un Irak ziyareti vesilesiyle Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) tarafından bastırılması öngörülen hatıra pulları arasında, Türkiye, İran, Irak ve Suriye topraklarını da içeren bir haritanın resmedilmesine ilişkin, "Asla o gösterilen haritanın bölgenin gerçeklerini yansıtmadığı, Kuzey Irak'ta yaşayan kardeşlerimizin de menfaatine olmadığı ve Türkiye ile Kuzey Irak'taki Kürt yönetimi arasında fitne sokmaktan başka hiçbir amacının olmadığını çok açık söylüyorum." dedi.
11.03.2021Siyaset
Barzani’den PKK’ya uyarı: İşgal ettiğiniz  bölgeleri boşaltın
Barzani’den PKK’ya uyarı: İşgal ettiğiniz bölgeleri boşaltınTerör örgütü PKK’nın Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) petrolünü Türkiye’ye taşıyan petrol boru hattına saldırısı Kürt Yönetimi tarafından, “terör eylemi” olarak tanımlanırken, örgüte yönelik askeri harekat seçeneği öne çıktı.
4.11.2020Dünya
PKK’ya operasyon hazırlığı iddiaları
PKK’ya operasyon hazırlığı iddialarıTürk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK), Kuzey Irak’ta terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonları sürerken, Bölgesel Kürt Yönetimi’nin de, örgüte yönelik kapsamlı askeri harekat hazırlığı içinde olduğu bildirildi.
30.10.2020Dünya
PKK’lıları Sincar’dan çıkarma süreci başladı
PKK’lıları Sincar’dan çıkarma süreci başladıBağdat ile Erbil yönetimleri arasında yapılan anlaşma kapsamında terör örgütü PKK, Şii milis grubu Haşdi Şabi ve diğer silahlı grupların Sincar’dan çıkarılmasına yönelik ilk adım atıldı.
24.10.2020Gündem
‘Atıl durumdan kurtarılacak’
‘Atıl durumdan kurtarılacak’Burhaniye Belediyesi Meclis toplantısında, içinde çam ağaçları bulunan 39 dönümlük arsanın, 6 dönümünün konut ve ticari alan olarak açılması kararına tepki geldi.
14.10.2020Ege
Sincar’da sadece Irak bayrağı olacak
Sincar’da sadece Irak bayrağı olacakBağdat ile Erbil yönetimleri arasında imzalanan anlaşma kapsamında Sincar bölgesindeki yönetim merkezi idareye, güvenlik ise orduya devrediliyor. Bölgedeki silahlı grupların kurumlara bayrak asmaları yasaklanırken, bölgede sadece Irak bayrağı dalgalanacak.
13.10.2020Dünya
PKK çıkarılacak, güvenlik  Bağdat’a devredilecek
PKK çıkarılacak, güvenlik Bağdat’a devredilecekIrak Merkezi Yönetimi ile Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi (IBKY) arasında Sincar’ın geleceğine yönelik yapılan anlaşma ile terör örgütü PKK ve silahlı Şii milis grubu Haşdi Şabi’nin bölgeden çıkarılması süreci başladı.
12.10.2020Dünya
AB’den Türkiye’ye hem övgü hem eleştiri
AB’den Türkiye’ye hem övgü hem eleştiriAvrupa Birliği Komisyonu’nun, AB’ye aday ülkelerle ilgili ilerleme raporları açıklandı. Raporda Türkiye’ye bazı konularda eleştiriler yöneltilirken, Kovid-19 döneminde aldığı ekonomik önlemler gibi unsurlarda olumlu görüş belirtilmiş.
7.10.2020Dünya
Cenaze için arbede
Cenaze için arbedeAmerika’da hayatını kaybeden Kadiri tarikatı lideri Kesnezani’nin Süleymaniye’deki cenaze törenine katılmak isteyenler, koronavirüs nedeniyle kapalı sınırı aşmak istedi. İran sınır muhafızlarının ateşi de onları durduramazken, 4 kişi öldü
11.07.2020Dünya
TSK’nın Haftanin planı: Kontrol et kalıcı yerleş
TSK’nın Haftanin planı: Kontrol et kalıcı yerleşTSK’nın Haftanin’de başlattığı operasyonda komandolar, örgütün mağara ve sığınaklarını imha etmeye devam ediyor. Haftanin’de PKK noktalarının kontrol altına alınmasıyla önce geçici ardından kalıcı üslerin kurulması planlanıyor
20.06.2020Siyaset
PYD’ye ‘Kandil’le yolları ayır’ baskısı
PYD’ye ‘Kandil’le yolları ayır’ baskısıABD ve Fransa, terör örgütü PKK’nın Suriye’nin kuzeyindeki varlığına son vermek için bölgeyi kontrol eden terör örgütü PYD üzerindeki baskıyı artırdı. Bölgedeki tüm Kürt gruplarının içinde yer alacağı yeni bir “özerk bölgesel yönetim” oluşturmaya destek veren iki ülke, PYD ile masaya oturdu. PYD’nin terör örgütü PKK dahil, dış güçler ve örgütlerle ilişkisini kesmesinin görüşmelerde uzlaşılan maddelerden biri olduğu belirtiliyor.
22.05.2020Dünya
Irak'ın ABD kararı sonrası gözler orada! Hazırlanıyorlar
Irak'ın ABD kararı sonrası gözler orada! HazırlanıyorlarABD'nin, İranlı General Kasım Süleymani ile Haşdi Şabi'nin Başkan Yardımcısı Ebu Mehdi El Mühendis'le birlikte yedi kişiyi öldürmesi sonrası Irak'taki varlığı sorgulanmaya başladı. ABD güçlerinin, Irak'tan çıkarılmasının parlamento tarafından kabul edilmesinin ardından gözler Kuzey Irak ve Suriye'ye çevrildi. Irak'ta dokuz üssü bulunan ABD, Şii güçlerin kontrolünde bulunan üslerini Kuzey Irak, Suriye ve Ürdün'e taşımayı planlıyor.
8.01.2020Gündem
PKK'nın kirli yüzü uluslararası BM raporlarda!
PKK'nın kirli yüzü uluslararası BM raporlarda!Terör örgütü YPG/PKK'nın, Suriye'de çocukları örgüte katılmaya zorlaması, yerel halkı zorla yerlerinden etmesi, bölge halkını katletmesi ve birçok yerde halkı sindirmesi, propaganda yoluyla gençlerin radikalleşmesine yol açması ve yabancıları örgüte alarak daha sonra radikal ideolojilerle ülkelerine göndermesi gibi uluslararası hukuku ve insan haklarını ihlal eden uygulamaları devam ediyor.
8.11.2019Gündem
DAEŞ’lilerin yeni merkezi Mahmur
DAEŞ’lilerin yeni merkezi MahmurABD Başkanı Donald Trump’ın, ‘bozguna uğradılar’ dediği DAEŞ, Kuzey Irak’ta Mahmur bölgesine çekiliyor. Bölgeyi toplanma merkezi olarak kullanmaya başlayan örgüt, buradan ülkenin birçok yerine eylem için terörist gönderiyor.
8.11.2019Gündem
3 ülkenin kesiştiği nokta... Teröristlerin kabusu olacak!
3 ülkenin kesiştiği nokta... Teröristlerin kabusu olacak!Türkiye'nin güneyindeki terör örgütlerinin temizlenmesi için yürüttüğü operasyonlarla sınır hattı önemli ölçüde güvenli hale getirilirken, Habur'dan sonra Irak'a doğrudan geçişi sağlayacak yeni kurulacak Ovaköy Sınır Kapısı ile bu ülke üzerinden Suriye'deki terör örgütlerine yapılan silah ve mühimmat sevkiyatının da sonlandırılması hedefleniyor. Dohuk ile Şırnak valilikleri arasında 2014'te imzalanan protokolle faaliyete geçmesi kararlaştırılan Ovaköy Sınır Kapısı'nın açılması için Irak Merkezi Hükümeti ile Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) mutabakatı bekleniyor.
5.11.2019Haberler
3 ülkenin kesiştiği nokta... Teröristlerin kabusu olacak!
3 ülkenin kesiştiği nokta... Teröristlerin kabusu olacak!Türkiye'nin güneyindeki terör örgütlerinin temizlenmesi için yürüttüğü operasyonlarla sınır hattı önemli ölçüde güvenli hale getirilirken, Habur'dan sonra Irak'a doğrudan geçişi sağlayacak yeni kurulacak Ovaköy Sınır Kapısı ile bu ülke üzerinden Suriye'deki terör örgütlerine yapılan silah ve mühimmat sevkiyatının da sonlandırılması hedefleniyor. Dohuk ile Şırnak valilikleri arasında 2014'te imzalanan protokolle faaliyete geçmesi kararlaştırılan Ovaköy Sınır Kapısı'nın açılması için Irak Merkezi Hükümeti ile Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) mutabakatı bekleniyor.
5.11.2019Gündem
Son dakika... Türkiye'ye geliyor
Son dakika... Türkiye'ye geliyorIrak Kürt Yönetimi Başbakanı Mesrur Barzani, Perşembe günü Ankara'yı ziyaret edecek.
28.10.2019Dünya
Macaristan Başbakanından "güvenli bölge" açıklaması
Macaristan Başbakanından "güvenli bölge" açıklamasıMacaristan Başbakanı Viktor Orban, Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzur getirmek amacıyla başlattığı Barış Pınarı Harekatı'yla güvenli bölgenin oluşturulduğunu söyledi.
25.10.2019Dünya
Son dakika: Trump'tan YPG'ye geri çekilin çağrısı! "Türklerin sınırları onların olsun"
Son dakika: Trump'tan YPG'ye geri çekilin çağrısı! "Türklerin sınırları onların olsun"ABD Başkanı Donald Trump, terör örgütü YPG/PKK’nın Türkiye sınırından çekilme eğiliminde olduğunu ve örgütün çekilmesini umduğunu ifade etti.
13.10.2019Dünya
IKBY, 3 Ağustos'u Ezidi Soykırım Günü ilan etti
IKBY, 3 Ağustos'u Ezidi Soykırım Günü ilan ettiIrak Bölgesel Kürt Yönetimi terör örgütü DEAŞ'ın Sincar'da beş yıl önce gerçekleştirdiği saldırı için getirilen öneriyi, oy çokluğuyla kabul etti.
3.08.2019Dünya
Türkiye iade girişimi başlattı
Türkiye iade girişimi başlattıErbil’de Türk diplomat Osman Köse’nin şehit edildiği ve iki Irak vatandaşının yaşamını yitirdiği saldırının faili olarak gözaltına alınan Mazlum Dağ ile diğer şüphelilerin sorgusu devam ediyor
22.07.2019Gündem
Erbil saldırısının faili Dağ ve 3 kişi yakalandı
Erbil saldırısının faili Dağ ve 3 kişi yakalandıKuzey Irak Kürt Yönetimi’nin merkezi Erbil’de Türkiye’nin başkonsolusluğunda görevli Osman Köse’yi şehit eden, iki Irak vatandaşını ise öldüren Mazlum Dağ ve beraberindeki 3 kişi yakalandı.
21.07.2019Gündem

Benzer Haber Etiketleri

ırakpkkHaberlerABDIKBY

Kürt Yönetimi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.