Kuru Üzüm

Kuru Üzüm

Son dakika Kuru üzüm haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kuru üzüm gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kuru üzüm haber sayfamızda...

Kuru Üzüm

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.519 kuru uzum haberi bulunmuştur.
'Tarım Kredi Kooperatif Marketler'in 500'üncü şubesi açıldı
'Tarım Kredi Kooperatif Marketler'in 500'üncü şubesi açıldıTürkiye Tarım Kredi Kooperatifleri (Tarım Kredi) Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, üreticilerden aldıkları ürünleri Tarım Kredi Kooperatif Marketler aracılığıyla tüketicilere ulaştırdıklarını belirterek, "500'üncü şubesini açtığımız Tarım Kredi Kooperatif Market, üreticilerimizin ve vatandaşlarımızın beklenti ve talepleri sonucu ortaya çıkmıştır." dedi.
15.10.2021Ekonomi
Torosların 'gök üzümü' tavan arasında kurutularak sofralara geliyor
Torosların 'gök üzümü' tavan arasında kurutularak sofralara geliyorKonya'nın Orta Toroslardaki Hadim ilçesinde yetiştirilen, hasat sonunda evlerin tavan araları ve gölgede kurutularak tüketiciye ulaştırılan "gök üzüm" için üreticilerin mesaisi sürüyor.
12.10.2021Ekonomi
Kuru üzüm ve incirde sezonun ilk ürünleri İzmir Ticaret Borsası'na geldi
Kuru üzüm ve incirde sezonun ilk ürünleri İzmir Ticaret Borsası'na geldiİzmir Ticaret Borsası'nda (İTB), çekirdeksiz kuru üzüm ve kuru incirde sezonun ilk alım işlemi törenle yapıldı.
1.10.2021Ekonomi
TZOB eylül ayı üretici-market fiyatlarını açıkladı
TZOB eylül ayı üretici-market fiyatlarını açıkladıTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, eylül ayında markette 24, üreticide 20 üründe fiyat artışı; markette 13, üreticide 7 üründe fiyat düşüşü meydana geldiğini ve markette 1, üreticide 3 üründe fiyatın değişmediğini bildirdi.
1.10.2021Ekonomi
Süt Yapan Yiyecekler Ve İçecekler Nelerdir? Anne Sütünü Arttırıcı Besinler Listesi
Süt Yapan Yiyecekler Ve İçecekler Nelerdir? Anne Sütünü Arttırıcı Besinler ListesiYeni doğum yapmış anneler için beslenme düzeni oldukça önemlidir. Bebeklerin beslenme sürecinin olumlu yönde etkilenmesi için ilk olarak annenin beslenme düzenini oturtması gerekmektedir. Yeni doğum yapmış olan kişilerin genellikle süt yapıcı besinler tüketmesi, bebeğin gelişimini olumlu yönde etkilemektedir. Aynı zamanda bebeğin bağışıklık sistemini güçlendiren en temel besin anne sütüdür. Süt yapan yiyecek ve içeceklerin neler olduğuna dair bilgileri derledik.
30.09.2021Ebeveyn
TMO’dan kuru üzüm üreticisine ödeme
TMO’dan kuru üzüm üreticisine ödemeToprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Ahmet Güldal, ofis olarak kuru üzüm müdahale alımlarına 10 Eylül’de başladıklarını, ilk hafta aldıkları ürün bedeli olan 15 milyon lirayı üreticilerin hesabına yatırdıklarını söyledi.
19.09.2021Ekonomi
TMO'dan kuru üzüm üreticisine 15 milyon liralık ödeme
TMO'dan kuru üzüm üreticisine 15 milyon liralık ödemeToprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Ahmet Güldal, ofis olarak kuru üzüm müdahale alımlarına 10 Eylül'de başladıklarını, ilk hafta aldıkları ürün bedeli olan 15 milyon lirayı üreticilerin hesabına yatırdıklarını söyledi.
18.09.2021Ekonomi
TMO, Manisa'da kuru üzüm alımına başladı
TMO, Manisa'da kuru üzüm alımına başladıToprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Manisa'da kuru üzüm alımlarına başladı.
13.09.2021Ekonomi
Çabuk Yorulma Neden Olur? Çabuk Yorulma Hangi Hastalıkların Belirtisi Olabilir, Nasıl Geçer?
Çabuk Yorulma Neden Olur? Çabuk Yorulma Hangi Hastalıkların Belirtisi Olabilir, Nasıl Geçer?Halsizlik, bir şikayet belirtisi olarak görülmüyorsa iş gücünüzü düşürmüyorsa ve hayat kalitenizi azaltmıyorsa bir süre beklemeli ama halsizliğin geçmediği durumlarda vakit kaybetmeden uzman hekime başvurmanız gerekir. Ama halsizlik artık yaşam kalitenizi önemli ölçüde düşürüyor ve iş yapmakta zorlanmanıza neden oluyorsa yaşadığınız halsizlik bir hastalığın habercisi olabilir. Çabuk yorulma neden olur? İşte, merak edilen tüm detaylar.
10.09.2021Sağlık
‘Kuru üzüm fiyatı revize edilmeli’
‘Kuru üzüm fiyatı revize edilmeli’Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, fiyatı açıklanan kuru üzüm ile ilgili, “Üreticilerimizin yeterli gelir elde edebilmesi için kuru üzüm fiyatının 16 lira 50 kuruş olarak revize edilmesi gerekiyor” dedi.
10.09.2021Ekonomi
Salihli’nin kurtuluşu konserlerle kutlandı
Salihli’nin kurtuluşu konserlerle kutlandıSalihli’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 99...
10.09.2021Ege
TMO çekirdeksiz kuru üzüm alımına hazır
TMO çekirdeksiz kuru üzüm alımına hazırToprak Mahsulleri Ofisi (TMO), kilogram başına fiyatları kalitesine göre 12 ila 14 lira arasında değişen çekirdeksiz kuru üzümde 10 Eylül'den itibaren alımlara başlayacak.
8.09.2021Ekonomi
İslahiye'de üzüm kurutma zamanı
İslahiye'de üzüm kurutma zamanıGaziantep'in önemli üzüm üretim merkezlerinden İslahiye'de, 50 bin dekar alandan toplanan üzümlerin kurutulmasına başlandı.
8.09.2021Ekonomi
TMO çekirdeksiz kuru üzüm alım fiyatlarını açıkladı
TMO çekirdeksiz kuru üzüm alım fiyatlarını açıkladıToprak Mahsulleri Ofisi (TMO) bandırmalı çekirdeksiz kuru üzüm, 6111 (10 numara) için 14 lira, 6112 (9 numara) için 13 lira, 6113 (8 numara) için 12.50 lira, 6114 (7 numara) için 12 lira fiyat belirledi.
7.09.2021Ekonomi
Kansızlığa Ne İyi Gelir, Belirtileri Nelerdir? Kansızlığa İyi Gelen Besinler
Kansızlığa Ne İyi Gelir, Belirtileri Nelerdir? Kansızlığa İyi Gelen BesinlerTıp literatüründeki adı anemi olan kansızlık vücutta organ ve dokulara yeterli düzeyde oksijen taşımak için gerekli miktarda sağlıklı kırmızı kan hücresi bulunmadığı zaman ortaya çıkar. Kansızlık belirtileri aşırı yorgunluk, halsizlik, iştahsızlık, baş ağrıları gibi semptomlarla birlikte kendini gösterir. Tedavi edilmediği sürece daha ciddi sağlık problemlerine neden olan kansızlığa iyi gelen bazı besinler bulunur. Hayvansal gıdalar, C vitamini, B12 vitamini içeren gıdalar kansızlığa iyi gelmektedir. “Kansızlığa ne iyi gelir, belirtileri nelerdir?” diyorsanız “Kansızlığa iyi gelen besinler” içeriğimizden detaylıca okuyabilirsiniz.
26.08.2021Alternatif Tıp
Aşure tenceresi taşıyor!
Aşure tenceresi taşıyor!Geleneksel aşure zamanı geldi, hazırlıklar sürüyor. Malzeme fiyatlarında artış var. Bu yıl 25 kaselik bir tencere 81.75 liraya kaynıyor. Geçen yıl bu fiyat 56 liraydı.
17.08.2021Ekonomi
Gönüllere huzur damaklara lezzet veren tatlı aşure
Gönüllere huzur damaklara lezzet veren tatlı aşureBinlerce yılın geleneği aşure günü, ülkece büyük zorluklar yaşadığımız şu sıralarda hem nefis lezzeti hem de yansıttığı değerlerle eminim herkese iyi gelecek ve moral verecektir
15.08.2021Pazar
Sarı Kuru Üzüm Yemenin Faydaları Nelerdir?
Sarı Kuru Üzüm Yemenin Faydaları Nelerdir?Sindirim sisteminin düzenli çalışması açısından çok önemli bir yere sahip yemiş türü olan kuru üzümün pek çok faydası bulunuyor. Demir bakımından oldukça zengin bir içeriğe sahip olan kuru üzüm tüketmek, kansızlığı önlemeye yardımcı olur. Sarı kuru üzüm yemenin faydaları nelerdir sizler için derledik.
10.08.2021Sağlık
Üzümde 200 milyon dolarlık ihracat hedefi
Üzümde 200 milyon dolarlık ihracat hedefiTürkiye'de bu yıl 200 milyon dolarlık sofralık yaş üzüm ihracatı bekleniyor.
10.08.2021Ekonomi
Östrojen İçeren Besinler Nelerdir? Östrojen Hormonunu Yükselten Yiyecekler
Östrojen İçeren Besinler Nelerdir? Östrojen Hormonunu Yükselten YiyeceklerÖstrojen hormonu her ne kadar kadınlarda daha çok görünse dahi erkeklerde de yer alır. Özellikle metabolizma üzerinde olumlu etkileri olduğunu dile getirmek mümkün. Peki, östrojen içeren besinler nelerdir? Östrojen hormonunu yükselten yiyecekler hakkında detayları derledik.
4.08.2021Eğitim
Ege Bölgesi’nin ürünleri Güney Kore pazarında
Ege Bölgesi’nin ürünleri Güney Kore pazarındaKore İthalatçılar Birliği tarafından organize edilen ve Güney Kore’nin tek ithalat fuarı olan Kore İthal Ürünler Fuarı’nda Türkiye katılımını Ticaret Bakanlığı’nın görevlendirmesiyle Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) organize etti.
26.07.2021Ege
Ege'den Güney Kore'ye yapılan ihracat arttı
Ege'den Güney Kore'ye yapılan ihracat arttıEge İhracatçı Birlikleri tarafından Güney Kore'ye yapılan ihracatın bu yılın ilk 6 ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 102 artışla 44,8 milyon dolara yükseldiği bildirildi.
24.07.2021Uzmanpara
Ege İhracatçı Birlikleri'nin ihracatı arttı
Ege İhracatçı Birlikleri'nin ihracatı arttıEge İhracatçı Birlikleri tarafından Güney Kore'ye yapılan ihracatın bu yılın ilk 6 ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 102 artışla 44,8 milyon dolara yükseldiği bildirildi.
24.07.2021Ekonomi
TZOB Başkanı Bayraktar üretici ve market fiyatlarındaki değişimi değerlendirdi
TZOB Başkanı Bayraktar üretici ve market fiyatlarındaki değişimi değerlendirdiTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, haziranda, üretici ve market arasındaki fiyat farkının en fazla yüzde 341,18 ile karpuzda görüldüğünü bildirdi.
1.07.2021Ekonomi
Kuru meyve talebi ‘sağlıklı’ büyüyor
Kuru meyve talebi ‘sağlıklı’ büyüyorKuru yemiş/meyve piyasasında dünyada oldukça güçlü olan Türkiye’den alım talepleri artıyor. Bu alanda ihracatçıların en önemli pazarı Avrupa, azalan stoklarını da doldurmak istiyor.
27.06.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

kuru üzümtmomarketfiyatekonomi

Kuru Üzüm ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.