Mangal

Mangal

Son dakika mangal haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan mangal gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan mangal haber sayfamızda...

Mangal

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.944 mangal haberi bulunmuştur.
Kocaeli'de mesire alanlarında mangal yakma yasağı kaldırıldı
Kocaeli'de mesire alanlarında mangal yakma yasağı kaldırıldıKocaeli Valiliği, tescilli mesire alanları ve müstecirler tarafından fiilen işletilen kontrollü alanlarda mangal ve ateş yakılmasına, giriş çıkışların gerekli tedbirler alınmak ve sorumluluk işletmecilerine ait olmak kaydıyla serbest bırakıldığını bildirdi.
21.09.2021Gündem
TZOB Başkanı Bayraktar'tan tavuk eti açıklaması
TZOB Başkanı Bayraktar'tan tavuk eti açıklamasıTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, tavuk eti fiyatlarının marketlerde arttığını ancak bu artışın üreticiye yansımadığını belirterek, "Üreticinin tavuk başına alacağı ücret sürdürülebilir seviyeye getirilmelidir. Sözleşmede belirlenen üretici fiyatları, şeffaf bir şekilde üreticiye sürdürülebilir bir gelir sağlayacak, performansa dayalı belli bir metodolojiye bağlı olarak belirlenmelidir." ifadelerini kullandı.
20.09.2021Ekonomi
Doğum haritasındaki ölümcül konumlara dikkat! Astrolojiye göre...
Doğum haritasındaki ölümcül konumlara dikkat! Astrolojiye göre...Birçok kişi yaşamsal tüm alanlar ile ilgili astrolojiye danışıyor. Peki, ya ölüm? Astroloji ölüm hakkında da bilgi verir mi? Dr. Astrolog Şenay Devi, doğum haritasının erken ölüm ve astrolojide doğal olmayan ölüm hakkında bilgi verebileceğini söyledi. Ünlü astrolog, kişinin uzun ömürlü olduğunu gösteren birtakım işaretlerle ilgili de bilgi verdi.
17.09.2021Yaşam
Sakarya Savaşı’nın 100. yıl dönümü
Sakarya Savaşı’nın 100. yıl dönümüAydın Hasan - Meclis; 23 Nisan 1920’de Ankara’da ilk toplantısını yaptı...
14.09.2021Siyaset
2023 hedeflerimiz bir başkaldırıdır
2023 hedeflerimiz bir başkaldırıdırCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2023 hedeflerinin tıpkı milli mücadele döneminde olduğu gibi küresel senaryolara karşı bir başkaldırı olduğunu söyledi
14.09.2021Siyaset
Charcoal Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Charcoal Ne İçin Kullanılır?
Charcoal Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Charcoal Ne İçin Kullanılır?Charcoal, günlük yaşam içerisinde duyduğumuz kelimeler arasında bulunmaktadır. Özellikle de kullanım anlamı bakımından bir hayli önem barındıran bir kelime olma niteliği taşımaktadır. Bu yönüyle Charcoal sözcüğünün ne anlama geldiğini öğrenebilir ve rahatlıkla kullanmaya başlayabilirsiniz. Charcoal ne demek, TDK sözlük anlamı nedir? Charcoal ne için kullanılır sorularının yanıtlarını derledik.
13.09.2021Eğitim
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Sakarya Zaferi'nin 100. Yıl Dönümü'nde net mesaj
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Sakarya Zaferi'nin 100. Yıl Dönümü'nde net mesajPolatlı'da Sakarya Zaferi'nin 100. Yıl Dönümü Kutlama Programı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Anadolu'dan tamamen sökülüp atılmak istenen Türk milleti kurduğu cumhuriyetle yeni bir başlangıca imza atmıştır. Milli iradenin gücü önünde ne vesayetin ne sosyal mühendislik hesaplarının ne terör örgütlerinin ne darbelerin duramayacağı gerçeğini cümle aleme gösterdik." dedi.
13.09.2021Siyaset
Çeyiz Listesi 2021: Detaylı ve Eksiksiz Mutfak, Banyo, Salon Gelin-Damat Çeyiz Listesi
Çeyiz Listesi 2021: Detaylı ve Eksiksiz Mutfak, Banyo, Salon Gelin-Damat Çeyiz ListesiHer çift evlenmeden önce çeyiz hazırlığında bulunur. Hayatlarını birlikte idame ettirecek çiftlerin evinde bulunması gereken eşyalardır. Çeyiz listesindeki eşyalar erkek veya kadınlar için eski dönemlerde her ne ayrı olsa da günümüzde gelin ve damat tarafından ortak olarak alınır. Her evde bulunması gereken bu listede salondan mutfağa, banyodan yatak odasına kadar pek çok eşya bulunmaktadır. Pek çok çiftin evlenmeden önce almaya çalıştığı bu eşya listesi oldukça kabarık olduğundan dolayı eksik kalanlar da olabiliyor. 2021 detaylı mutfak, banyo, salon erkek ve kız eksiksiz çeyiz listesi için içeriğimize göz atabilirsiniz.
13.09.2021Yaşam
Valilik duyurdu! 1 ay daha uzatıldı
Valilik duyurdu! 1 ay daha uzatıldıMuğla Valiliği tarafından, orman yangınlarıyla mücadele kapsamında geçtiğimiz ay alınan ormanların çevresinde mola verilmesi, piknik yapılması, mangal, semaver ve ateş yakılmasını yasaklayan karar 1 ay daha uzatıldı.
10.09.2021Gündem
Ukraynalı model ölü bulunmuştu! Şok gelişme
Ukraynalı model ölü bulunmuştu! Şok gelişmeMuğla'nın Bodrum ilçesinde, yalnız yaşadığı evinde elleri arkadan kelepçeli, başına poşet geçirilmiş olarak ölü bulunan Ukrayna vatandaşı Kristina Novytska'nın (25), ölü bulunmasıyla ilgili olarak şok bir gelişme yaşandı. Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı, Kristina'nın intihar ettiğine kanaat getirerek, takipsizlik kararı verdi. Karara göre, Kristina'nın 2003 yapımı 'Ölüm ile Yaşam Arasında' adlı filmdeki bir sahneyi taklit ettiği belirtililen kararda, ayrıca elde edilen bulgulara göre başka yöntemlerle de intihar etmeyi düşündüğü bilgisi yer aldı.
7.09.2021Gündem
Valilik duyurdu! 10 Ekim'e kadar yasaklandı
Valilik duyurdu! 10 Ekim'e kadar yasaklandıBingöl'de ormanlık alanlara girişlerin 10 Ekim'e kadar yasaklandığı bildirildi. Valilikten yapılan açıklamada, orman yangınlarının önlenmesi amacıyla çeşitli yasaklar ve tedbirler alındığı belirtildi.
3.09.2021Gündem
Balıkesir'de Valilik yeni kararlar aldı! Süresiz yakaklandı
Balıkesir'de Valilik yeni kararlar aldı! Süresiz yakaklandıBalıkesir'in Edremit ilçesi Kazdağı Milli Parkı'nda çıkan yangının ardından Balıkesir Valiliği'nce ormanlar ve çevresinde dron ve benzeri diğer hava araçlarının uçurulması süresiz yasaklandı. Ayrıca ormanlara giriş ve çıkış yasağı 1 Ekim'e kadar uzatıldı.
27.08.2021Gündem
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
25.08.2021Oyun
Ekmek parası kömürden
Ekmek parası kömürdenManisa’da mangal kömürü üretimi yapan Kalender Özdemir (56), ailesiyle birlikte Kula’ya bağlı Kenger Mahallesi’ne 3 kilometre uzaklıkta dağlık alandaki çadırda yaşıyor.
24.08.2021Ege
‘Hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır’
‘Hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır’Yunan ordusu cephe genelinde taarruz ediyordu... Savunmanın sağ kanadındaki 5. Kafkas Tümeni’nin 13. Alayı’nın 1. Taburu’nun bölük komutanı Saim Bey 24 Ağustos’ta şehit oldu. Asker geleneğine göre, kanlı üniformasıyla gömüldü... 26 Ağustos cephenin en buhranlı günlerindendi. Başkomutan Mustafa Kemal Paşa’nın zihninde uzun zamandır tasarladığı bir savunma stratejisi vardı. Tarihe geçen emri dikte etti: “Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır, o satıh bütün vatandır...”
24.08.2021Gündem
22 Gün 22 Gece
22 Gün 22 GeceYeryüzünün gelmiş geçmiş en uzun meydan savaşı 23 Ağustos 1921’de başladı. Acaba Savaş Tanrısı kimin yüzüne gülecekti? Türk Milleti topyekûn savaşa hazırlanıyor, milletin gücü ordunun gücüne katılıyordu. Mustafa Kemal Paşa orduya ihtarda bulundu: “5. Tümen’in tüm komutan, subay ve erlerinden verilecek ilk emirle yıldırım gibi düşmanın üzerine atılmalarını ve onu yok ederek şan ve şeref kazanmalarını isterim”
23.08.2021Gündem
Sakarya Nehri’nde zafere dalış
Sakarya Nehri’nde zafere dalışSakarya Meydan Zaferi’nin 100’üncü yılı nedeniyle Derinlere Saygı Dalışı Topluluğu üyeleri, İstanbul’dan yola çıkarak Ankara’ya geldi.
23.08.2021Gündem
Ormanlarda jandarma denetimi
Ormanlarda jandarma denetimiBolu'da, Valilik tarafından yangın riski olduğu için giriş yasağı getirilen ormanlarda jandarmanın denetimleri sürüyor.
22.08.2021Haberler
Giriş yasak! Jandarma bölgede kuş uçurtmuyor
Giriş yasak! Jandarma bölgede kuş uçurtmuyorBolu'da, Valilik tarafından yangın riski olduğu için giriş yasağı getirilen ormanlarda jandarmanın denetimleri sürüyor.
22.08.2021Gündem
Heybeliada'da sakinleri yangına ilişkin konuştu
Heybeliada'da sakinleri yangına ilişkin konuştuHeybeliada'da dün çıkan orman yangının ardından yüzlerce ağaç küle döndü. Yangın ilk anlarından itibaren söndürme çalışmalarına ellerindeki pet şişelerle destek veren Ada sakinleri ise bugün gün boyu yangın bölgesine geldi. Ada sakinlerinden Aşkın Eren, "İstanbul'dan özellikle hafta sonu gelen günü birlikçiler ormanda ateş, mangal yakıyorlar. Biz bisikletlerimizle gezip uyarmaya çalışıyoruz, ancak çok da etkili olamıyoruz" dedi.
22.08.2021Haberler
Heybeliada sakinleri yangına ilişkin konuştu
Heybeliada sakinleri yangına ilişkin konuştuHeybeliada'da dün çıkan orman yangının ardından yüzlerce ağaç küle döndü. Yangın ilk anlarından itibaren söndürme çalışmalarına ellerindeki pet şişelerle destek veren Ada sakinleri ise bugün gün boyu yangın bölgesine geldi. Ada sakinlerinden Aşkın Eren, "İstanbul'dan özellikle hafta sonu gelen günü birlikçiler ormanda ateş, mangal yakıyorlar. Biz bisikletlerimizle gezip uyarmaya çalışıyoruz, ancak çok da etkili olamıyoruz" dedi.
22.08.2021Gündem
Sessiz, sakin Adrasan
Sessiz, sakin AdrasanYukarıdan baktığınızda insanı hayrete düşüren sera tarlaları eşliğinde Demre, sonrasında Finike derken, işte Adrasan’dayım: Çıralı ve Olimpos ile komşu bir koy. Uzun kumsalı, meyve ve zeytin ağaçlarıyla dolu doğasıyla harika bir tatil beldesi
14.08.2021Pazar
Muğla’da yangınlara karşı ek önlemler; orman çevresinde mola verilmesi yasak
Muğla’da yangınlara karşı ek önlemler; orman çevresinde mola verilmesi yasakMuğla Valiliği tarafından, orman yangınlarıyla mücadele kapsamında bir ay boyunca, ormanların çevresinde mola verilmesi, piknik yapılması, mangal, semaver ve ateş yakılması yasaklandı.
9.08.2021Gündem
Gizli girmeye çalışanlar oldu! Böyle yakalandılar
Gizli girmeye çalışanlar oldu! Böyle yakalandılarTürkiye orman yangınlarıyla karşı karşıyayken İstanbul'da yapılan uyarılar karşılık buldu. Hafta sonu yoğunluk yaşanan ormanlara sessizlik hakim oldu. Sultangazi Hacı Bektaş-i Veli Kent Ormanı'nda güvenlik görevlileri giriş yasağı olduğu gerekçesiyle gelenleri geri çevirirken ormana gizli girmeye çalışanlar olduğunu belirtti.
8.08.2021Gündem
“Doğanın mesajını aldık’’
“Doğanın mesajını aldık’’TEMA Vakfı Başkanı Deniz Ataç, günlerdir süren orman yangınlarıyla ilgili “Artık ormanla, suyla, havayla olan ilişkimizi yeniden düşünmek zorundayız” diyor.
8.08.2021Pazar

Benzer Haber Etiketleri

sakaryaistanbulmustafa kemal atatürkmuğlaorman yangınları

Mangal ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.