Marmara Denizi Deprem

Marmara Denizi Deprem

Son dakika marmara denizi deprem haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan marmara denizi deprem gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan marmara denizi deprem haber sayfamızda...

Marmara Denizi Deprem

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.018 marmara denizi deprem haberi bulunmuştur.
Son dakika... Bir tarafta deniz keyfi, bir tarafta müsilaj temizliği
Son dakika... Bir tarafta deniz keyfi, bir tarafta müsilaj temizliğiMarmara Denizi'ni etkisi altına alan müsilaj Balıkesir'in Erdek sahillerine kadar kadar geldi. Bir yandan ekipler müsilajı temizlerken bir yandan da çocukların denize girmesi dikkat çekti.
25.06.2021Gündem
En son nerede deprem oldu, bugün deprem oldu mu? Son dakika depremler listesi AFAD - Kandilli
En son nerede deprem oldu, bugün deprem oldu mu? Son dakika depremler listesi AFAD - KandilliSon dakika deprem haberleri gelmeye devam ediyor. Kandilli Rasathanesi ve AFAD Türkiye'de ve yakın çevresinde meydana gelen depremleri listeliyor. AFAD'dan alınan bilgiye göre Marmara Denizi Armutlu açıklarında deprem meydana geldi. Peki, kaç şiddetinde oldu deprem? İşte 20 Kasım 2020 son depremler.
20.11.2020Gündem
Deprem korkusu nedir, nasıl olur?
Deprem korkusu nedir, nasıl olur?Hayatı zorlaştıran korkuların başında deprem korkusu da geliyor. Özellikle Ege Denizi'nin Seferihisar açıklarında 14.51'de 6,6 büyüklüğünde gerçekleşen deprem sonrası pek çok kişide bu korku oluştu. Peki deprem korkusu nedir, nasıl olur? Deprem korkusunun belirtileri nelerdir? Deprem korkusu nasıl tedavi edilir?
30.10.2020Ruh Sağlığı
Deprem anında ne yapmalıyız? Deprem anında yapılması gerekenler...
Deprem anında ne yapmalıyız? Deprem anında yapılması gerekenler...Ege Denizi'nin Seferihisar açıklarında 14.51'de 6,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Büyük korku yaratan bu deprem sonrası herkes internette "Deprem anında ne yapmalıyız?" sorusunun cevabını aramaya başladı. İşte AFAD'ın resmi sitesinde yer alan bilgilere göre deprem anında yapılması gerekenler...
30.10.2020Püf Noktası
Uzman isimden Marmara'daki depreme ilişkin açıklama: Bundan büyüklerini göreceğiz
Uzman isimden Marmara'daki depreme ilişkin açıklama: Bundan büyüklerini göreceğizGelen son dakika haberine göre Marmara Denizi'nde İstanbul'da da hissedilen bir deprem meydana geldi. Depremin ardından birçok kişi bu depremin öncü bir deprem olup olmadığını merak etmeye başladı. Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, Tekirdağ, Şarköy açıklarında meydana gelen deprem için "Kuzey Marmara Depremi oluncaya dek bundan büyüklerini de göreceğiz" ifadelerini kullandı.
8.09.2020Gündem
Yalova'da meydana gelen 3.9 büyüklüğündeki depremle ilgili Naci Görür'den açıklama
Yalova'da meydana gelen 3.9 büyüklüğündeki depremle ilgili Naci Görür'den açıklamaYalova açıklarında 3.9 büyüklüğünde meydana gelen depremle ilgili Prof. Dr. Naci Görür açıklama yaptı. Görür yaptığı açıklamada, "Depremin yeri ilginç" dedi.
8.03.2020Gündem
Marmara Denizi'nde deprem araştırması
Marmara Denizi'nde deprem araştırmasıTÜBİTAK, Fransa Ulusal Araştırma Ajansı (ANR) ve Avrupa Çok Disiplinli Deniz Tabanı ve Su Kolonu Gözlemevi (EMSO) desteğiyle Marmara Denizi'nde 2,5 yıldır yürütülen Marmara Earthquake Gap  Assessment and Monitoring for İstanbul (MAREGAMİ) Projesinde sona yaklaşıldı.
21.11.2019Gündem
‘Marmara, depremin  etkisini azaltacak’
‘Marmara, depremin etkisini azaltacak’Periyodik olarak 250 yılda bir büyük depremler olduğunu ifade eden Prof. Dr. İbrahim Sürmelihindi, “Deprem olduğunda, Marmara Denizi deprem enerjisinin birazını yutacak” dedi
5.12.2017Gündem
Profesörden Marmara için korkutan deprem tahminleri!
Profesörden Marmara için korkutan deprem tahminleri!Uzun süre Almanya’da depremlerde binaların nasıl etkilendiği konusunda çalışmalar yapan Prof. Dr. İbrahim Sürmelihindi, olası Marmara depreminin aşağı yukarı zaman, yer ve büyüklüğünün bilindiğini, bunların yanı sıra denizin ortasında fay hattının kırılmasının bir avantaj olduğunu söyledi. Sürmelihindi, olası Marmara depremi için 3 tahminde bulundu. Tahminlerin üçü de birbirinden ürkütücü...
5.12.2017Gündem
İstanbul'da 'tsunamiden kaçış' tabelaları
İstanbul'da 'tsunamiden kaçış' tabelalarıİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Marmara Denizi ile kıyısı olan ilçelerde sahillere 'tsunami tahliye yolu' tabelaları koyuyor. İBB tabelalarla, depremden sonra tsunami tehdidiyle karşı karşıya kalabilecek, kalması muhtemel alanlardan vatandaşların uzaklaşmasının sağlandığını açıkladı.
9.09.2021Haberler
İstanbul'da 'tsunamiden kaçış' tabelaları
İstanbul'da 'tsunamiden kaçış' tabelalarıİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Marmara Denizi ile kıyısı olan ilçelerde sahillere 'tsunami tahliye yolu' tabelaları koyuyor. İBB tabelalarla, depremden sonra tsunami tehdidiyle karşı karşıya kalabilecek, kalması muhtemel alanlardan vatandaşların uzaklaşmasının sağlandığını açıkladı.
9.09.2021Gündem
Son dakika haberi: Marmara ve Doğu Anadolu bölgeleri için deprem uyarısı: 5 yıl içinde olabilir
Son dakika haberi: Marmara ve Doğu Anadolu bölgeleri için deprem uyarısı: 5 yıl içinde olabilirKuzey Anadolu Fayı’nın kırılmayan 2 segmenti olduğunu ve bu durumun Marmara ve Doğu Anadolu Bölgesi’ni tehdit ettiğini kaydeden Neotektonik ve Deprem Uzmanı Prof. Dr. Haluk Selim, beklenen İstanbul depreminin 2026’ya kadarki süreçte gerçekleşebileceğini söyledi. Öte yandan AFAD, son 10 yılda Türkiye'de 279 bin 357 depremin meydana geldiğini açıkladı. İşte haberin ayrıntıları...
17.08.2021Gündem
'Beklenen İstanbul depremi, 2026’ya kadar meydana gelebilir'
'Beklenen İstanbul depremi, 2026’ya kadar meydana gelebilir'Kuzey Anadolu Fayı’nın kırılmayan 2 segmenti olduğunu ve bu durumun Marmara ve Doğu Anadolu Bölgesi’ni tehdit ettiğini kaydeden Neotektonik ve Deprem Uzmanı Prof. Dr. Haluk Selim, beklenen İstanbul depreminin 2026’ya kadarki süreçte gerçekleşebileceğini söyledi. Selim, İstanbul’un Anadolu Yakası’ndaki yapıların yüzde 40, Avrupa Yakası’ndaki yapıların ise yüzde 60 ölçeğinde risk taşıdığını söyleyerek kentsel dönüşüm projelerinin önemini vurguladı.
17.08.2021Gündem
'Bu bölgeler deprem tehlikesi altında' dedi ve uyardı: Marmara'ya kadar geldi
'Bu bölgeler deprem tehlikesi altında' dedi ve uyardı: Marmara'ya kadar geldiBoğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, olası Marmara Depremi'nin 7'nin üzerinde olması beklendiğini belirterek, "Kuzey Anadolu fayının 1939 Erzincan depreminden sonra depremlerin batıya doğru bir göçü var. Bu göçün Marmara Denizi'ne kadar geldiği tespit ediliyor. Erzincan Yedisu segmenti ve Doğu Anadolu'da bulunan belli bölgeleri uzun süredir deprem üretmiyor. Bu bölgelerin deprem tehlikesi altında diyebiliriz." dedi.
17.08.2021Haberler
Olası İstanbul depremi sonrası dikkat çeken Kocaeli uyarısı!
Olası İstanbul depremi sonrası dikkat çeken Kocaeli uyarısı!Kocaeli Üniversitesi Jeofizik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bülent Oruç, İstanbul'da olası bir depremde, Kocaeli’deki binaların yıkılma riskinin çok yüksek olduğunu söyledi.
15.08.2021Haberler
Olası İstanbul depremi sonrası dikkat çeken Kocaeli uyarısı! Risk çok yüksek
Olası İstanbul depremi sonrası dikkat çeken Kocaeli uyarısı! Risk çok yüksekKocaeli Üniversitesi Jeofizik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bülent Oruç, İstanbul'da olası bir depremde, Kocaeli’deki binaların yıkılma riskinin çok yüksek olduğunu söyledi. Oruç dikkat çeken uyarılarda bulundu. İşte haberin ayrıntıları...
15.08.2021Gündem
Olası İstanbul depremi sonrası dikkat çeken Kocaeli uyarısı! Risk çok yüksek
Olası İstanbul depremi sonrası dikkat çeken Kocaeli uyarısı! Risk çok yüksekKocaeli Üniversitesi Jeofizik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bülent Oruç, İstanbul'da olası bir depremde, Kocaeli’deki binaların yıkılma riskinin çok yüksek olduğunu söyledi.
15.08.2021Gündem
İstanbul’un %41.5’i aşı olmak istemiyor
İstanbul’un %41.5’i aşı olmak istemiyorİstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul Planlama Ajansı, İstanbul Barometresi Araştırması ile İstanbul halkının ev içi gündeminden duygu durum seviyelerine, ekonomik tercihlerinden iş memnuniyetlerine kadar birçok başlıkta İstanbul’un nabzını tutuyor.
30.07.2021Gündem
Marmara’da alarm! Ortaya çıktı... Sadece 10 dakika!
Marmara’da alarm! Ortaya çıktı... Sadece 10 dakika!TBMM Depreme Karşı Alınabilecek Önlemlerin ve Depremlerin Zararlarının En Aza İndirilmesi için Alınması Gereken Tedbirlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Araştırma Komisyonu’nun,  16 Temmuz’da da Meclis Başkanı Mustafa Şentop’a sunduğu 522 sayfalık raporda, Türkiye’de deprem sonrasında oluşabilecek “tsunami” tehlikesi ayrı başlık altında incelendi.
26.07.2021Gündem
Yedikule'de tehlike! 'Acil koruma altına alınmalı' deyip uyardı
Yedikule'de tehlike! 'Acil koruma altına alınmalı' deyip uyardıYedikule Narlıkapı'da bulunan burcun üzerindeki kitabe düşme noktasına geldi. 1164 yılından bugüne ulaşan burcun üzerinde yer alan kitabenin üzerinde 'Romalıların İsa sever kralı, hükümdarı ve imparatoru Manuel Komnenos tarafından restore edildi' yazıyor. Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, "Bu kitabenin acil şekilde koruma altına alınıp, buraya bilgilendirme levhası yapılması lazım. Bir artçı depremde kitabenin bulunduğu duvar zarar görebilir" dedi.
5.07.2021Haberler
Son dakika... Yedikule'de tehlike! 'Acil koruma altına alınmalı' deyip uyardı
Son dakika... Yedikule'de tehlike! 'Acil koruma altına alınmalı' deyip uyardıYedikule Narlıkapı'da bulunan burcun üzerindeki kitabe düşme noktasına geldi. 1164 yılından bugüne ulaşan burcun üzerinde yer alan kitabenin üzerinde 'Romalıların İsa sever kralı, hükümdarı ve imparatoru Manuel Komnenos tarafından restore edildi' yazıyor. Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, "Bu kitabenin acil şekilde koruma altına alınıp, buraya bilgilendirme levhası yapılması lazım. Bir artçı depremde kitabenin bulunduğu duvar zarar görebilir" dedi.
5.07.2021Gündem
Yedikule'de tehlike! 'Acil koruma altına alınmalı' deyip uyardı
Yedikule'de tehlike! 'Acil koruma altına alınmalı' deyip uyardıYedikule Narlıkapı'da bulunan burcun üzerindeki kitabe düşme noktasına geldi. 1164 yılından bugüne ulaşan burcun üzerinde yer alan kitabenin üzerinde 'Romalıların İsa sever kralı, hükümdarı ve imparatoru Manuel Komnenos tarafından restore edildi' yazıyor. Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, "Bu kitabenin acil şekilde koruma altına alınıp, buraya bilgilendirme levhası yapılması lazım. Bir artçı depremde kitabenin bulunduğu duvar zarar görebilir" dedi.
5.07.2021Gündem
Son dakika haberi: Gençlerle buluşan Erdoğan'dan dikkat çeken 'Kanal İstanbul' açıklaması
Son dakika haberi: Gençlerle buluşan Erdoğan'dan dikkat çeken 'Kanal İstanbul' açıklamasıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan Millet Kütüphanesi'nde doktora öğrencileri ile bir araya geldi, soruları yanıtladı. Bir Öğrencinin Kanal İstanbul projesiyle ilgili sorusuna yanıt veren Erdoğan, "11 yıllık bir proje. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde attığım adım. Kanal İstanbul ile ilgili bir adım atmamız şart. İstanbul doğası çevre katliamı için tehdit." dedi. Ayrıca Erdoğan, ileride yaşanacak deprem riskini de Kanal İstanbul'un her iki tarafına güvenilir yatay mimarın olacağı, yeni yerleşim yerleri kurarak, Avcılar gibi riskli bölgelerde yaşayanları güvenli bölgelere taşınmasının önemini anlattı. Erdoğan yerli aşı TURKOVAC ile ilgili müjdeli tarihi de açıkladı. İşte detaylar...
2.07.2021Siyaset
Son dakika haberi! Prof. Dr. Naci Görür bölgeyi açıklayıp uyardı: Deprem bekliyoruz!
Son dakika haberi! Prof. Dr. Naci Görür bölgeyi açıklayıp uyardı: Deprem bekliyoruz!Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, "Yedisu dediğimiz alanda da deprem bekliyoruz, gerçekten ben endişeleniyorum" dedi. Kartal'da geçtiğimiz günlerde yaşanan 3.9 büyüklüğündeki depremin, denizde yaşanan depremlerden farklı ele alınması gerektiğini söyleyen Prof. Dr. Şükrü Ersoy, 'Kuzey Anadolu Fayı’nın ikinci kollarının bir kaç tanesinin kara üzerine çıktığını biliyoruz' açıklamasını yaptı. İşte haberin ayrıntıları...
26.06.2021Gündem
Son dakika haberi... Prof. Dr. Şükrü Ersoy'dan İstanbul depremi açıklaması: Kara üzerine çıktı
Son dakika haberi... Prof. Dr. Şükrü Ersoy'dan İstanbul depremi açıklaması: Kara üzerine çıktıKartal'da yaşanan 3.9 büyüklüğündeki depremin, denizde yaşanan depremlerden farklı ele alınması gerektiğini söyleyen Prof. Dr. Şükrü Ersoy, 'Kuzey Anadolu Fayı’nın ikinci kollarının bir kaç tanesinin kara üzerine çıktığını biliyoruz' dedi. İşte Ersoy''un İstanbul'daki depreme ilişkin yaptığı önemli açıklamalar...
22.06.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

istanbuldepremmarmara denizi depremmarmara denizitsunami

Marmara Denizi Deprem ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.