Misrata

Misrata

Son dakika Misrata haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Misrata gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Misrata haber sayfamızda...

Misrata

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 325 misrata haberi bulunmuştur.
Türkiye, Libya'da Misrata-Sirte yolunun ulaşıma açılmasından memnun
Türkiye, Libya'da Misrata-Sirte yolunun ulaşıma açılmasından memnunDışişleri Bakanlığı, Libya'da uzun süredir kapalı olan Misrata-Sirte sahil yolunun dün resmen ulaşıma açılmasını memnuniyetle karşıladığını bildirdi.
31.07.2021Siyaset
Libya Başbakanı Dibeybe: Bölünme dönemi bitmiştir
Libya Başbakanı Dibeybe: Bölünme dönemi bitmiştirLibya Ulusal Birlik Hükümeti (MBH) Başbakanı Abdulhamid Dibeybe, bölünme döneminin artık geride kaldığını belirterek, ayrılık ve kinin bırakılması, istikrar için inşa ve kalkınmaya odaklanılması çağrısı yaptı
20.06.2021Dünya
Son dakika... Libya: Misrata-Sirte yolunun açılmasında son aşamaya gelindi
Son dakika... Libya: Misrata-Sirte yolunun açılmasında son aşamaya gelindiLibya'daki 5 5 Ortak Askeri Komitenin, Misrata-Sirte yolunun mayınlardan temizlenmesi çalışmalarını tamamladığı ve yolun açılmasında sona gelindiği belirtildi.
27.04.2021Dünya
Süveyş Kanalı'nda yaşanan sıkıntı, lojistikte Libya'yı öne çıkarabilir
Süveyş Kanalı'nda yaşanan sıkıntı, lojistikte Libya'yı öne çıkarabilirDış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Libya İş Konseyi Başkanı Murtaza Karanfil, Süveyş Kanalı'nda yaşanan sıkıntının, Türkiye'nin Afrika'ya ihracatı konusunda Libya'nın önemini bir kez daha ortaya çıkardığını belirterek, "Libya'da kurulacak lojistik üs sayesinde Afrika'nın direkt ortasına giriş sağlayacağız." ifadesini kullandı.
30.03.2021Ekonomi
Libya'da Sirte-Misrata yolu 2 hafta içinde açılacak
Libya'da Sirte-Misrata yolu 2 hafta içinde açılacakLibya'daki 5 5 Ortak Askeri Komitesi, Sirte ile Misrata arasındaki yolun iki hafta içinde açılacağını ve paralı askerlerin çıkarılmasına başlanacağını duyurdu.
16.03.2021Dünya
Libya'nın Misrata kentine 6 yıl aradan sonra Bingazi'den ilk uçak indi
Libya'nın Misrata kentine 6 yıl aradan sonra Bingazi'den ilk uçak indiLibya Afrika Havayolları, 6 yıl aradan sonra ilk defa Bingazi kentinden Misrata'ya uçuş gerçekleştirdi.
9.03.2021Dünya
Libya: Hafter, Temsilciler Meclisi milletvekillerinin geçeceği yolu açmıyor
Libya: Hafter, Temsilciler Meclisi milletvekillerinin geçeceği yolu açmıyorLibya ordusu, ülkenin güneyindeki gayrimeşru güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milislerin, Temsilciler Meclisinin yeni kurulan hükümete güvenoyu vermek için düzenleyeceği oturuma katılacak milletvekillerinin Mısrata-Sirte sahil yolundan geçmesine izin vermediğini bildirdi.
7.03.2021Dünya
Libya uçağı, Mısır'ın kısıtlamayı kaldırmasının ardından ilk inişini yaptı
Libya uçağı, Mısır'ın kısıtlamayı kaldırmasının ardından ilk inişini yaptıLibya Dışişleri Bakanı Muhammed Tahir Siyale'nin de aralarında bulunduğu 217 yolcuyu taşıyan Libya Havayolları'na ait uçağın, iki yılın ardından ilk kez Kahire Uluslararası Havalimanı'na iniş yaptığı bildirildi.
2.03.2021Dünya
Libya devlet erkanı 17 Şubat devriminin 10'uncu yılında bir araya geldi
Libya devlet erkanı 17 Şubat devriminin 10'uncu yılında bir araya geldiLibya devlet erkanı, 42 yıllık Muammer Kaddafi dönemine son veren 2011'deki 17 Şubat devriminin 10'uncu yılı anma resepsiyonunda bir araya geldi.
22.02.2021Dünya
Türk şirketin Libya'da kurduğu, ülkenin en büyük beton üretim tesisi açıldı
Türk şirketin Libya'da kurduğu, ülkenin en büyük beton üretim tesisi açıldıLibya'nın Misrata şehrinde devreye alınan tesisin açılışı Karanfil Group Yönetim Kurulu Başkanı Murtaza Karanfil ve Karanfil Group Üst Yöneticisi (CEO) Fatih Sarı katıldı.
22.02.2021Ekonomi
Libya Havayolları, bir yıl aradan sonra Mısır'a seferlerini yeniden başlatıyor
Libya Havayolları, bir yıl aradan sonra Mısır'a seferlerini yeniden başlatıyorLibya Havayolları, yaklaşık bir yıl aradan sonra Trablus'tan Mısır'a seferlerinin yeniden başlayacağını duyurdu. Libya Havayolları Şirketi Sözcüsü Muhammed Kaniva, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Libya Havayolları şirketinin perşembe günü Trablus'tan İskenderiye'deki Burc el-Arab Havalimanına ilk seferini düzenleyeceğini ifade etti.
15.02.2021Dünya
Bir yıldır kimse haber alamıyor! 'Türk diye tutukladılar'
Bir yıldır kimse haber alamıyor! 'Türk diye tutukladılar'Libya'da yaklaşık bir yıl önce, ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlıların lideri Halife Hafter güçlerince gerekçesiz şekilde tutuklanan baklava ustası Nurettin Çalık'ın Adana'daki ailesi, yetkililerden gelecek müjdeli haberi bekliyor. Öte yandan Birleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE) yaklaşık 3 yıl önce gittiği bir fuarda gözaltına alındıktan sonra tutuklanıp hapis cezasına çarptırılan Türk iş insanı Mehmet Ali Öztürk'ün avukatları, Birleşmiş Milletler Keyfi Tutuklamalar Çalışma Grubu'na "acil çağrı" ile başvuruda bulundu.
12.01.2021Haberler
Bir yıldır kimse haber alamıyor! 'Türk diye tutukladılar'
Bir yıldır kimse haber alamıyor! 'Türk diye tutukladılar'Libya'da yaklaşık bir yıl önce, ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlıların lideri Halife Hafter güçlerince gerekçesiz şekilde tutuklanan baklava ustası Nurettin Çalık'ın Adana'daki ailesi, yetkililerden gelecek müjdeli haberi bekliyor. Öte yandan Birleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE) yaklaşık 3 yıl önce gittiği bir fuarda gözaltına alındıktan sonra tutuklanıp hapis cezasına çarptırılan Türk iş insanı Mehmet Ali Öztürk'ün avukatları, Birleşmiş Milletler Keyfi Tutuklamalar Çalışma Grubu'na "acil çağrı" ile başvuruda bulundu.
12.01.2021Gündem
Libya ordusu: Hafter'in askerleri gitmeden Sirte-Misrata yolu açılmayacak
Libya ordusu: Hafter'in askerleri gitmeden Sirte-Misrata yolu açılmayacakLibya ordusu, ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı paralı askerler ülkeyi terk etmeden, Sirte-Misrata yolunun açılmayacağını duyurdu.
4.01.2021 Dünya
Son dakika... Libya'da alıkonulan Türk gemisi serbest bırakıldı
Son dakika... Libya'da alıkonulan Türk gemisi serbest bırakıldıGelen son dakika haberine göre; Libya'ya ilaç taşıyan ve talimatlara uymadığı iddiasıyla Halife Hafter güçleri tarafından 5 Aralık'ta alıkonulan Jamaika bandıralı Türk gemisi serbest bırakıldı.
10.12.2020Dünya
Son dakika: Hafter haddini aştı! İlaç taşıyan Türk gemisi alıkondu
Son dakika: Hafter haddini aştı! İlaç taşıyan Türk gemisi alıkonduGelen son dakika haberine göre; Libya'nın Misrata kentine ulaştırmak üzere ilaç taşıyan bir Türk gemisi, talimatlara uymadığı iddiasıyla 9'u Türk, 17 mürettebatıyla Halife Hafter güçleri tarafından alıkondu. Yaşanan durumun o bölgede başka gemilere de yapılan bir uygulama olduğuna işaret eden kaynaklar, gemiye el konulması gibi bir durumun söz konusu olmadığını, yanlış bölgeye giriş nedeniyle bir ceza kesilmesinin öngörüldüğünü kaydetti.
8.12.2020Dünya
İrini Operasyonu çelişkisi... Taraflı AB göz yumuyor!
İrini Operasyonu çelişkisi... Taraflı AB göz yumuyor!Avrupa Birliği (AB), hedefini Libya'da silah ambargosunun uygulanmasını sağlamak olarak belirlediği İrini Operasyonu ile Akdeniz’i kontrol altında tutarken Mısır ile kara sınırı ve hava yolundan yapılan sevkiyatlara göz yumuyor.
25.11.2020Dünya
Son dakika... AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten önemli açıklamalar
Son dakika... AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten önemli açıklamalarGelen son dakika haberine göre; AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti MYK Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Çelik açıklamalarında, "Azerbaycan'ın belirleyeceği bir yerde Rusya'yla birlikte ortak merkez kurularak Türk ordusu, Türk askeri orada barışın kazanımlarının korunması konusunda gözlem gücü yapacak." ifadelerini kullandı. Çelik, Bülent Arınç'ın istifasına dair, "MYK'mız Sayın Arınç'ın kamuoyunda öne çıkan görüşlerinin, yaklaşımlarının kabul edilmediği, doğru bulunmadığı yönünde mutabakata sahiptir." şeklinde konuştu.
24.11.2020Siyaset
Akdeniz’de skandal
Akdeniz’de skandalAkdeniz’de Türkiye bandıralı yük gemisi Alman fırkateyni tarafından durduruldu ve Libya’ya uygulanan ‘silah ambargosunu deldiği’ iddiasıyla arama yapıldı
24.11.2020Dünya
Son Dakika: Alman askerleri Türk gemisine çıktı! Türkiye açıkladı
Son Dakika: Alman askerleri Türk gemisine çıktı! Türkiye açıkladıLibya Bingazi'nin 200 kilometre kuzeyinde kargo gemisini durdurup hukuk dışı arama yapmak isteyen Alman donanma askerleri, Ankara'nın anında devreye girmesiyle Pazartesi sabah gün doğarken gemiyi terk etti. Dışişleri Bakanlığı da, Türk gemisinin Akdeniz'de hukuk dışı bir şekilde aranmasına ilişkin olarak, "Yetkisiz ve güç kullanılarak yapılan bu eylemi protesto ediyoruz. Denetleme sırasında personele adeta suçlu muamelesi yapılmış olmasını esefle karşılıyoruz" açıklaması yaptı.
23.11.2020Dünya
Son dakika... Libya'da seçimlerin yapılacağı tarihi belli oldu
Son dakika... Libya'da seçimlerin yapılacağı tarihi belli olduGelen son dakika haberine göre; BM öncülüğünde düzenlenen Libya Siyasi Diyalog Forumu, ülkedeki seçimlerin 24 Aralık 2021'de yapılmasını kararlaştırdı
13.11.2020Dünya
Ceviz büyüklüğünde dolu yağdı!
Ceviz büyüklüğünde dolu yağdı!Libya'nın Misrata kentinde ceviz büyüklüğünde dolu yağdı. Yüzlerce araçta ve evde hasar oluştu.
28.10.2020Dünya
'S-400’ü Amerika’ya soracak değiliz'
'S-400’ü Amerika’ya soracak değiliz'Cumhurbaşkanı Erdoğan, S-400 testleriyle ilgili olarak ABD’den yapılan açıklamaya sert tepki gösterdi: “Elimizdeki imkânların testini yapmayacağız da neyi yapacağız? Bunu da Amerika’ya soracak değiliz”
24.10.2020Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş S-400 açıklaması!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş S-400 açıklaması!Cumhurbaşkanı Erdoğan, S-400'lerin testleri ile ilgili olarak, "Bu testler doğrudur. ABD'nin yaklaşımı bizi bağlamaz. Bunu kalkıp ABD'ye soracak değiliz" dedi. Erdoğan konuşmasında, "Şu an itibariyle İstanbul salgında en önde gelen illerimizden biri. Çok dikkatli olmak zorundayız. Toplu mekanlardan bulunmayın." uyarısını yaptı.
23.10.2020Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Şu an itibariyle İstanbul salgında en önde gelen illerimizden biri
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Şu an itibariyle İstanbul salgında en önde gelen illerimizden biriCumhurbaşkanı Erdoğan cuma namazı sonrası açıklamalarda bulundu. Erdoğan konuşmasında, "Şu an itibariyle İstanbul salgında en önde gelen illerimizden biri. Çok dikkatli olmak zorundayız. Toplu mekanlardan bulunmayın." uyarısını yaptı.
23.10.2020Haberler

Benzer Haber Etiketleri

libyasirtemisratahaftermısır

Misrata ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.