Mit Kumpası

Mit Kumpası

Son dakika MİT kumpası haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan MİT kumpası gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan MİT kumpası haber sayfamızda...

Mit Kumpası

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 21 mit kumpası haberi bulunmuştur.
Son dakika... MİT kumpası davasında karar çıktı! Ceza yağdı
Son dakika... MİT kumpası davasında karar çıktı! Ceza yağdıGelen son dakika haberine göre; Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), "Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ne karşı açıktan giriştiği ilk operasyon" olarak tanımlanan ve MİT Başkanı Hakan Fidan'ın da aralarında bulunduğu bazı kamu görevlilerinin ifadeye çağrıldığı 7 Şubat 2012'deki "MİT kumpası"na ilişkin 8'i tutuklu 18 sanığın yargılandığı dava karara bağlandı.
3.03.2021Gündem
Son dakika... MİT kumpası davasında flaş gelişme
Son dakika... MİT kumpası davasında flaş gelişmeSon dakika haberi... FETÖ'nün "MİT kumpası"na ilişkin 14'ü tutuklu 15'i firari 34 sanığın yargılandığı davada, mahkeme duruşmaların kapalı yapılmasına karar verdi.
22.06.2020Gündem
MİT Kumpası'nda şok iddianame! 'Başbakan narkozun etkisindeyken gözaltına alınacaktı'
MİT Kumpası'nda şok iddianame! 'Başbakan narkozun etkisindeyken gözaltına alınacaktı'Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 7 Şubat 2012'de MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve 4 MİT görevlisine kumpas kurarak ifadeye çağırmasına ilişkin yürütülen soruşturma ile Hrant Dink cinayeti davasından tutuklu bulunan Ercan Gün hakkında "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan hazırlanan iddianamede, şüpheli Ercan Gün'ün, örgütün Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ni yıkmaya yönelik ilk teşebbüs girişimi olan MİT kumpasından dahi haberdar olabilecek düzeyde etkinliğe sahip olduğu belirtildi.
14.05.2019Gündem
Hrant Dink cinayeti davasında flaş gelişme!
Hrant Dink cinayeti davasında flaş gelişme!Hrant Dink cinayeti davasında sanıklar Ercan Gün ve Muharrem Demirkale'nin tahliye edilmesine ilişkin başsavcılıkça yapılan itiraz kabul edildi.
15.03.2019Gündem
'7 Şubat Mit Kumpası' soruşturmasında yeni gelişme!
'7 Şubat Mit Kumpası' soruşturmasında yeni gelişme!İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından başlatılan '7 Şubat MİT Kumpası' soruşturması kapsamında dönemin İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü Büro Amir Yardımcısı Ayhan Albayrak “Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini engellemeye teşebbüs etmek” suçundan tutuklandı.
30.08.2018Gündem
FETÖ'nün '7 Şubat MİT kumpası' davasıyla ilgili verilen kararın gerekçesi açıklandı
FETÖ'nün '7 Şubat MİT kumpası' davasıyla ilgili verilen kararın gerekçesi açıklandıFETÖ'nün 7 Şubat 2012'de MİT Başkanı Hakan Fidan'ın da aralarında bulunduğu bazı kamu görevlilerini ifadeye çağırmasına ilişkin 10 sanığın ağırlaştırılmış müebbet ve 5 sanığın 7,5 yıldan 8 yıl 4 aya kadar değişen hapis cezasına çarptırdığı 18 sanıklı MİT kumpası davasında mahkeme gerekçeli kararını açıkladı. Gerekçeli kararda, "7 Şubat aslında 15 Temmuz darbe kalkışmasına giden yolda örgütün bir güç denemesi ve gövde gösterisi mahiyetindedir" ifadeleri kullanıldı.
17.06.2021Gündem
‘Tezgah ve kumpaslara geçit vermedik’
‘Tezgah ve kumpaslara geçit vermedik’Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, 9 yıl önce MİT’e kurulan kumpasın 15 Temmuz’a kadar süren işgal ve pranga girişiminin ilk adımı olduğunu belirterek, “Milletimizin iradesine karşı kurulan tezgah ve kumpaslara geçit vermedik, asla geçit vermeyeceğiz” dedi.
8.02.2021Siyaset
Bakan Gül: Tezgah ve kumpaslara geçit vermedik, asla geçit vermeyeceğiz
Bakan Gül: Tezgah ve kumpaslara geçit vermedik, asla geçit vermeyeceğizAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, 9 yıl önce MİT'e kurulan kumpasın 15 Temmuz'a kadar süren işgal ve pranga girişiminin ilk adımı olduğunu belirterek, "Milletimizin iradesine karşı kurulan tezgah ve kumpaslara geçit vermedik, asla geçit vermeyeceğiz" dedi.
7.02.2021Siyaset
FETÖ’nün kaçak ‘mavi’ militanları belli oldu
FETÖ’nün kaçak ‘mavi’ militanları belli olduSon dakika haberi... Fetullahçı Terör Örgütü'nün Mavi kategoride arananlar listesi de belli oldu. Listede 22 isim bulunurken aralarında örgütün azılı mensuplarından Emrullah Uslu, Ahmet Hamdi Parlak gibi isimler de yer aldı.
21.06.2020Gündem
FETÖ’nün ilk kumpası MİT’e
FETÖ’nün ilk kumpası MİT’eMİT görevlilerinin 2012’de ifadeye çağrılması ve haklarında yakalama kararı çıkarılmasına ilişkin yürütülen kumpas soruşturması tamamlandı. MİT Müsteşarı’nın ifadeye çağrılmasının aslında FETÖ’nün seçilmiş Türkiye Cumhuriyeti hükümetini yıkmaya yönelik ilk teşebbüsü olduğu vurgulandı
15.02.2020Gündem
Son dakika haberleri | FETÖ'nün 'MİT kumpası'na yönelik soruşturmada flaş gelişme!
Son dakika haberleri | FETÖ'nün 'MİT kumpası'na yönelik soruşturmada flaş gelişme!Gelen son dakika haberine göre, FETÖ’nün 7 Şubat 2012’de MİT’e yönelik kumpas girişimiyle ilgili iddianamesini tamamladı.
14.02.2020Gündem
İlk darbe girişimi o tarihte gerçekleşti! Hedef Erdoğan’dı…
İlk darbe girişimi o tarihte gerçekleşti! Hedef Erdoğan’dı…İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosunca,  FETÖ'nün, 7 Şubat 2012'de MİT Müsteşarı ve bazı MİT görevlilerini ifadeye  çağırmasıyla kurduğu kumpas üzerine yürütülen soruşturma kapsamında, hem  şüphelilere ilişkin suçlamalar hem de FETÖ'nün 7 Şubat kumpasına ilişkin detaylı  bilgiler ortaya çıktı.
21.07.2018Gündem
15 TEMMUZ NİÇİN BİR DESTANDIR?  Türk halkı tanklara karşı yürüdü
15 TEMMUZ NİÇİN BİR DESTANDIR? Türk halkı tanklara karşı yürüdüTürk halkı, bir yaz akşamı sıradışı ve tüm dünyada hayranlık uyandıran bir ruh hali içinde sokaklara döküldü. Ses duvarını aşarak alçak uçuş yapan savaş uçaklarının korkunç uğultusu altında, üstüne yürüyen tanklara, atılan bombalara, helikopterden fırlatılan top mermilerine, üstüne sıkılan kurşunlara rağmen meydanlara koştu.
15.07.2018Gündem
Başbakan Yardımcısı Akdağ'dan Müslüman ülkelere Kudüs çağrısı!
Başbakan Yardımcısı Akdağ'dan Müslüman ülkelere Kudüs çağrısı!Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, İstanbul'da  gerçekleştirilen İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Olağanüstü Zirvesi'ne ilişkin,  "Belki de böyle bir hamle beklenmiyordu ama bu hamle aslında orada zulmün  derinleşmesine engel olabilecek, son derece önemli bir hamle oldu. Gelişmeleri izleyeceğiz." dedi.
17.12.2017Siyaset
ABD’nin kurduğu analiz laboratuvarı
ABD’nin kurduğu analiz laboratuvarıMetin Topuz’un FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanması, ABD’nin Türkiye’deki yerel güvenlik kurumları ile faaliyetlerinin tartışılmasına neden oldu.Topuz’un merkezinde olduğu ABD’nin Türkiye’deki güvenlik birimlerine olan ilgisi hiç de yeni değil. Türkiye’nin NATO üyeliğiyle başlayan bir süreç söz konusu...
16.10.2017Gündem
Yargıtay,  ByLock'u  FETÖ üyeliği için tek başına delil saydı
Yargıtay, ByLock'u FETÖ üyeliği için tek başına delil saydıYargıtay Ceza Genel Kurulu, FETÖ/PDY'nin şifreli haberleşme programı Bylock'un tek başına örgüt üyeliği için delil sayılmasına karar veridi.
26.09.2017Gündem
Kumpas savcısından küstah sözler: 'Cahil yığınlar...'
Kumpas savcısından küstah sözler: 'Cahil yığınlar...'MİT kumpasının baş aktörü, tutuklu eski savcı Sadrettin Sarıkaya’nın gizlendiği evde çıkan günlüğünde, darbeye direnen insanlar için ‘cahil yığınlar’ yazdığı ortaya çıktı
30.07.2017Gündem
Cumhurbaşkanına bağlı istihbarat çatı birimi kurulsun
Cumhurbaşkanına bağlı istihbarat çatı birimi kurulsunTBMM 15 Temmuz FETÖ darbe girişimiyle ilgili 643 sayfalık raporunu açıkladı. Araştırma komisyonunun aylar süren çalışması sonrasında hazırlanan ve Komisyon Başkanı Reşat Petek tarafından açıklanan raporda istihbarat zaafiyetine değinilerek, Cumhurbaşkanına bağlı istihbarat çatı birimi kurulması önerildi
26.05.2017Gündem
İşte Cumhuriyet gözaltılarının ardındaki suçlamaların detayları
İşte Cumhuriyet gözaltılarının ardındaki suçlamaların detaylarıGözaltına alınan Cumhuriyet gazetesi yönetici ve yazarları hakkında, 17-25 Aralık'tan sonra yayın çizgisini değiştirerek, FETÖ kaynaklı haberleri manşetlere taşıdığı öne sürüldü.
1.11.2016Gündem
Emre Uslu ABD’de böyle görüntülendi
Emre Uslu ABD’de böyle görüntülendiTürkiye'de casusluktan aranan, FETÖ’nün propaganda imamı Emre Uslu, ABD’de lüks bir hayat sürüyor. FETÖ’ye bağlı bir okulda sözde ders verip örgüt propagandası yapıyor ofisinde de sık sık örgüt yöneticilerini ağırlıyor
28.09.2016Gündem
Başbakan Erdoğan'dan Konya'da önemli mesajlar
Başbakan Erdoğan'dan Konya'da önemli mesajlarBAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, TÜBİTAK’ın desteğiyle Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Türkiye’nin ilk Bilim Merkezi’nin açılışını yaptı...
26.04.2014Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Mit Kumpası ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.