Mit Tır'ları

Mit Tır'ları

Son dakika MİT TIR'ları haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan MİT TIR'ları gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan MİT TIR'ları haber sayfamızda...

Mit Tır'ları

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 48 mit tirlari haberi bulunmuştur.
MİT TIR'ları dava dosyasına 'sinyal kesici cihazların getirilmesi' eklendi
MİT TIR'ları dava dosyasına 'sinyal kesici cihazların getirilmesi' eklendiAdana ve Hatay'da MİT TIR’larının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 9'u firari 18 "sivil imamı"nın 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapisle cezalandırılmaları istemiyle açılan davanın dosyasına, örgüt mensuplarının Adana'daki eylemi sırasında MİT personelinin ve "kendilerinden olmayan jandarma" ekiplerinin yetkili kişi ve kurumlarla irtibata geçmemesi için bölgeye sinyal kesici cihazlar getirdiğine ilişkin inceleme ve tespit tutanağı eklendi.
26.01.2021Gündem
'MİT tırlarının durdurulması' davasının gerekçeli kararı açıklandı
'MİT tırlarının durdurulması' davasının gerekçeli kararı açıklandıAdana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması davasında Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasının (FETÖ/PDY) 11 "sivil imamı" ile eski bir tuğgeneralin de aralarında bulunduğu 50 sanıktan 27'sine ağırlaştırılmış müebbet ila 1 yıl 10 ay 15 gün arasında değişen hapis cezaları verilmesinin gerekçesi açıklandı.
29.12.2020Televizyon
Son Dakika | Can Dündar hakkında karar! Cezası belli oldu
Son Dakika | Can Dündar hakkında karar! Cezası belli olduGelen son dakika haberine göre; MİT TIR'ları davasında yargılanan firari sanık Can Dündar'a siyasi ve askeri casusluk suçundan 27 yıl 6 ay hapis cezası verildi.
23.12.2020Gündem
Son dakika... Can Dündar'ın mal varlıklarına el konulmasına karar verildi
Son dakika... Can Dündar'ın mal varlıklarına el konulmasına karar verildiGelen son dakika haberine göre; MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin davada mahkeme, firari sanık eski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'ın, kendisine tanınan 15 günlük sürede teslim olmaması nedeniyle mal varlıklarına el konulması ve "kaçak" sayılmasına karar verdi.
7.10.2020Gündem
MİT tırları davasında son dakika gelişmesi
MİT tırları davasında son dakika gelişmesiSon dakika haberine göre; Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulmasını organize ettikleri belirtilen FETÖ/PDY'nin 11 "sivil imamı" ile eski bir tuğgeneralin de aralarında bulunduğu 50 sanık hakkındaki davada esas hakkındaki mütalaasını açıklayan cumhuriyet savcısı, 27 sanığın 5 yıl ila ağırlaştırılmış müebbete kadar değişen hapis cezalarına çarptırılmasını talep etti.
6.07.2020Gündem
MİT TIR'ları davasında gerekçeli karar tamamlandı!
MİT TIR'ları davasında gerekçeli karar tamamlandı!Yargıtay 16. Ceza Dairesi, "Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) üye olmak", "Devletin gizli kalması gereken bilgilerini temin etme" suçlarından, aralarında eski Adana Cumhuriyet Başsavcısı Süleyman Bağrıyanık, eski Adana Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hamza Celepoğlu, eski özel yetkili savcılar Aziz Takçı, Özcan Şişman'ın da bulunduğu sanıkların hapis cezasına çarptırıldığı 54 sanıklı MİT tırlarının durdurulması davasının gerekçeli kararını tamamladı.
11.09.2019Gündem
MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin davada flaş gelişme!
MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin davada flaş gelişme!Adana 19 Ocak 2014'te MİT tırlarının durdurulmasını organize ettikleri belirtilen Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 11 "sivil imamı" ile bir tuğgeneralin de aralarında bulunduğu 55 sanık hakkında açılan davaya devam edildi.
8.10.2018Gündem
Enis Berberoğlu tahliye oldu
Enis Berberoğlu tahliye olduYargıtay, Enis Berberoğlu'na, MİT tırları görüntülerini Can Dündar'a  ilettiği gerekçesiyle verilen 5 yıl 10 ay hapis cezasını onadı. Yargıtay, milletvekilliği sona erinceye kadar Enis Berberoğlu'nun  cezasının infazının durdurulmasına ve salıverilmesine karar verdi.  Maltepe Cezaevi'nden çıkan Berberoğlu, ailesi ve partililer tarafından karşılandı. Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Berberoğlu, en çok eşini ve kızını özlediğini belirterek, şunları söyledi:"Bir CHP milletvekili olarak Maltepe Cezaevi'ne girdim, yine bir milletvekili olarak dışarı çıkıyorum. Takdir edersiniz ki yaşadığım aşağı yukarı 16 aylık süreç, üzerinde düşünülecek, Türkiye'nin karar vermesini gerektirecek bir süreç. Beni mazur görün, birkaç gün aileme, partime bir danışayım bundan sonraki hareket tarzımı anlayayım, ilginize teşekkür ederim. Özellikle eski meslektaşlarım, medyanın Maltepe Cezaevi'nde beni hiç yalnız bırakmadığının farkındayım." Berberoğlu, bir soru üzerine, "16 aydır tecritte yaşıyorum, az konuşmaya alıştık, siz de alışın." dedi.Konuşmanın ardından Berberoğlu, buradan ayrıldı.
11.09.2019Haberler
Enis Berberoğlu tahliye edildi
Enis Berberoğlu tahliye edildiYargıtay, Enis Berberoğlu'na verilen 5 yıl 10 ay hapis cezasını onadı, milletvekilliği sona erinceye kadar cezasının infazının durdurulmasına ve salıverilmesine karar verdi. Kararın ardından Berberoğlu tahliye edildi.
20.09.2018Gündem
19 Temmuz 2018 Türkiye Ve Dünya Gündemi (Öğle Bülteni)
19 Temmuz 2018 Türkiye Ve Dünya Gündemi (Öğle Bülteni)19 Temmuz 2018 Türkiye Ve Dünya Gündemi
11.09.2019Haberler
MİT TIR'ları davasında yeni gelişme
MİT TIR'ları davasında yeni gelişmeMİT TIR'larıyla ilgili davada dosyası ayrılan Cumhuriyet Gazetesi Ankara temsilcisi Erdem Gül, "Devletin güvenliği gereği gizli kalması gereken belgeleri temin etmek ve siyasi ve askeri casusluk maksadıyla açıklamak" suçlamalarından beraat etti.
16.07.2018Gündem
Son dakika: MİT TIR'ları davasında kritik isim gözaltında
Son dakika: MİT TIR'ları davasında kritik isim gözaltındaMİT TIR'larının durdurulması ve ıslak imza davaları sanığı dönemin Jandarma Kriminal Daire Başkanı Burhanettin Cihangiroğlu, Ankara'da gözaltına alındı.
13.07.2018Gündem
Berberoğlu’na 5 yıl 10 ay hapis
Berberoğlu’na 5 yıl 10 ay hapisCHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’na “Devletin gizli kalması gereken bilgilerini açıklamak” suçundan 5 yıl 10 ay hapis cezası verildi.MİT tırları davasında yeniden yargılanan CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun cezası belli oldu. İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi, Berberoğlu’na, “Devletin gizli kalması gereken bilgilerini açıklamak” suçundan 5 yıl 10 ay hapis cezası verdi. Berberoğlu’nun tutukluluk halinin de devamına hükmedildi.
11.09.2019Haberler
1 Ağustos Türkiye ve Dünya Gündemi
1 Ağustos Türkiye ve Dünya Gündemi1 Ağustos Türkiye ve Dünya Gündemi
11.09.2019Haberler
Kumpas savcısından küstah sözler: 'Cahil yığınlar...'
Kumpas savcısından küstah sözler: 'Cahil yığınlar...'MİT kumpasının baş aktörü, tutuklu eski savcı Sadrettin Sarıkaya’nın gizlendiği evde çıkan günlüğünde, darbeye direnen insanlar için ‘cahil yığınlar’ yazdığı ortaya çıktı
30.07.2017Gündem
MİT tırları savcısı Yaşar Kavalcıoğlu böyle yakalandı
MİT tırları savcısı Yaşar Kavalcıoğlu böyle yakalandıSuriyeEdinilen bilgiye göre, Harem Otogarı'nda görevli polislerin kontrol yaptığı sırada bir turizm firmasına ait otobüse binmeye çalışırken polisleri görünce uzaklaşmak isteyen Kavalcıoğlu, ekipler tarafından durduruldu. Sorulması üzerine önce kimliğinin olmadığını söyleyen Kavalcıoğlu, daha sonra polis noktasına götürülmek istenmesi üzerine bu kez savcı olduğunu söyleyerek kimliğini gösterdi.Savcı kimlik kartını inceleyen polisler, bu kişinin MİT TIR'ını durduran ve hakkında başlatılan soruşturma kapsamında aranan savcılardan Yaşar Kavalcıoğlu olduğunu tespit etti. Yapılan üst aramasında 1 adet kurum kimliği, 4 adet hafıza kartı, 1 adet USB bellek, bir adet tablet, 790 TL ve 600 dolar çıkan Kavalcıoğlu, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.'deki Türkmenlere yardım götüren MİT'e ait TIR'ı, Hatay'da durdurarak arama yapmak isteyen eski Kırıkhan Savcısı Yaşar Kavalcıoğlu yakalandı. Kavalcıoğlu'nun Harem'deki otogarda otobüse binmeye çalışırken şüpheli hareketlerde bulunması üzerine yakalandığı belirtildi. Yaşar Kavalcıoğlu'nun yakalanma görüntüleri kameralara yansıdı.
11.09.2019Haberler
Can Dündar ve Erdem Gül cezaevinden çıktı
Can Dündar ve Erdem Gül cezaevinden çıktıAnayasa Mahkemesinin hak ihlali kararı doğrultusunda tahliyelerine karar verilen Can Dündar ve Erdem Gül gece 03.15 sıralarında cezaevinden çıktı. Dündar yaptığı ilk açıklamada “Ankara’da yargıçlar varmış, tahliye olduk ama davamız devam edecek” derken Erdem Gül yaşadığımız durum “keşke olmasaydı hikayesi” dedi.
11.09.2019Haberler
Can Dündar tutuklandı
Can Dündar tutuklandıCumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve gazetenin Ankara Büro Temsilcisi Erdem Gül, MİT TIR’larına ilişkin soruşturma kapsamında çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve gazetenin Ankara Büro Temsilcisi Erdem Gül, MİT TIR’larına ilişkin görüntülerin yayınlanması gerekçesiyle başlatılan soruşturmada ifade vermek üzere bugün sabah saatlerinde Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne gelmişti. Soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili İrfan Fidan’a yaklaşık 3 saat ifade veren Dündar ve Gül, “siyasal ve askeri casusluk”, “gizli kalması gereken bilgileri ifşa etmek” ve “silahlı terör örgütü üyeliği” suçlarından tutuklama talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi. İstanbul Nöbetçi 7. Sulh Ceza Hakimliği’nde yaklaşık 3 saat ifadeleri alınan Dündar ve Gül’ün tutuklanmalarına karar verildi.
11.09.2019Haberler
Son dakika... MİT tırlarının durdurulması davasında cezalar onandı
Son dakika... MİT tırlarının durdurulması davasında cezalar onandıYargıtay Ceza Genel Kurulu, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarınca Adana ve Hatay'da MİT'e ait tırların durdurulmasına ilişkin davada aralarında eski Adana Cumhuriyet Başsavcısı Süleyman Bağrıyanık ile eski Adana Jandarma Bölge Komutanı tuğgeneral Hamza Celepoğlu'nun da bulunduğu 18 sanığa "silahlı terör örgütüne üye olma", "devletin gizli kalması gereken belgelerini temin etme" ve "devletin gizli kalması gereken belgelerini açıklama" suçlarından verilen hapis cezalarını onadı.
2.07.2021Gündem
Son dakika: Eski Ankara İl Jandarma Komutanı Cengiz Tarım'ın cezası belli oldu
Son dakika: Eski Ankara İl Jandarma Komutanı Cengiz Tarım'ın cezası belli olduGelen son dakika haberine göre; Adana'da FETÖ/PDY'ye yönelik davada yargılanan eski Ankara İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Cengiz Tarım, 21 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.
11.03.2021Gündem
Son dakika... MİT kumpası davasında karar çıktı! Ceza yağdı
Son dakika... MİT kumpası davasında karar çıktı! Ceza yağdıGelen son dakika haberine göre; Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), "Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ne karşı açıktan giriştiği ilk operasyon" olarak tanımlanan ve MİT Başkanı Hakan Fidan'ın da aralarında bulunduğu bazı kamu görevlilerinin ifadeye çağrıldığı 7 Şubat 2012'deki "MİT kumpası"na ilişkin 8'i tutuklu 18 sanığın yargılandığı dava karara bağlandı.
3.03.2021Gündem
Son dakika... MİT TIR'larının durdurulması davasında flaş gelişme!
Son dakika... MİT TIR'larının durdurulması davasında flaş gelişme!Gelen son dakika haberine göre; Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması davasında Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasının (FETÖ/PDY) 11 "sivil imamı" ile eski bir tuğgeneralin de aralarında bulunduğu 50 sanıktan 27'sine ağırlaştırılmış müebbet ila 1 yıl 10 ay 15 gün arasında değişen hapis cezaları verilmesinin gerekçesi açıklandı.
29.12.2020Gündem
MİT TIR'ları davasında karar!
MİT TIR'ları davasında karar!Yargıtay 16. Ceza Dairesi, "Adana ve Hatay'da MİT'e ait TIR'ların durdurulmasına" ilişkin 54 sanığın yargılandığı davada kararını açıkladı.
28.06.2019Gündem
Son dakika... MİT tırlarının durdurulması olayının ihbarcısı FETÖ imamı yakalandı
Son dakika... MİT tırlarının durdurulması olayının ihbarcısı FETÖ imamı yakalandıHatay Kırıkhan'da 1 Ocak 2014'te MİT tırlarının durdurulması olayının "ihbarcı"sı FETÖ imamı Mustafa İlhan, Ordu'da saklandığı adreste yakalandı.
15.03.2019Gündem
FETÖ savcılarına MİT elemanını deşifre iddianamesi hazırlandı
FETÖ savcılarına MİT elemanını deşifre iddianamesi hazırlandıFetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) kapsamında meslekten ihraç edilen savcılar firari Bilal Bayraktar ve tutuklu yargılanan Sadrettin Sarıkaya hakkında, PKK/KCK soruşturması yürütürken MİT'te irtibat görevlisi olarak çalışan eski gazeteci müşteki M.Ö'yü deşifre ederek hedef gösterdikleri iddiasına ilişkin yürütülen soruşturma sonunda hazırlanan iddianamede, "Şüphelilerin üyesi oldukları FETÖ/PDY'nin amaç ve gayesi doğrultusunda planlı ve sistematik şekilde yürüttükleri soruşturmayla yargı yetkisini kötüye kullanarak meşru hükümeti devirmeye çalıştıkları, böylece MİT'i kamuoyu nezdinde yıpratmayı amaçladıkları anlaşılmıştır." denildi.
3.01.2019Gündem

Benzer Haber Etiketleri

mit tırlarıdavafetöcan dündarmit

Mit Tır'ları ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.