Nikos Anastasiadis

Nikos Anastasiadis

Son dakika Nikos Anastasiadis haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Nikos Anastasiadis gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Nikos Anastasiadis haber sayfamızda...

Nikos Anastasiadis

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 676 nikos anastasiadis haberi bulunmuştur.
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar açıkladı: Rum kesimiyle geçiş kapıları 4 Haziran'da açılıyor
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar açıkladı: Rum kesimiyle geçiş kapıları 4 Haziran'da açılıyorKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, "Yoğun uğraşlar sonucunda, Kıbrıs Rum tarafı ile tüm geçiş kapılarının operasyonel hale gelmesi için anlaşmaya varıldığını, tüm geçiş kapılarının 4 Haziran 2021 Cuma günü uzun bir aradan sonra faaliyete geçeceğini" bildirdi.
2.06.2021Dünya
Rumlar sandık başında
Rumlar sandık başındaGüney Kıbrıs Rum Yönetimi'nde (GKRY) seçmenler, Rum meclisinin 56 yeni üyesini belirlemek üzere oy kullanmaya başladı.
30.05.2021Dünya
Kıbrıs Rum kesimi yarın sandık başına gidiyor
Kıbrıs Rum kesimi yarın sandık başına gidiyorGüney Kıbrıs Rum Yönetimi'nde (GKRY) seçmenler, yarın Rum meclisinin 56 yeni üyesini belirlemek üzere oy kullanacak.
29.05.2021Dünya
Kıbrıs sorununun çözümü için zemin arayışı sürüyor
Kıbrıs sorununun çözümü için zemin arayışı sürüyorBirleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Gutterres, nisan ayında Cenevre’deki görüşmenin ardından Kıbrıs sorununun çözümü için ortak zemin arayışıyla tarafları tekrar bir araya getirmeye hazırlanıyor.
25.05.2021Siyaset
Güney Kıbrıs’tan AB üyelerine Türkiye mektubu
Güney Kıbrıs’tan AB üyelerine Türkiye mektubuGüney Kıbrıs Yönetimi lideri Nikos Anastasiadis’in, Avrupa Birliği (AB) üye devletlerine, Türkiye ile Birlik arasında pozitif gündem yaratılmaması konusunda mektup yazdığı bildirildi.
19.05.2021Dünya
Son dakika... Rum muhalefet lideri: Kıbrıs konferansı, Rum tarafı için hezimetti!
Son dakika... Rum muhalefet lideri: Kıbrıs konferansı, Rum tarafı için hezimetti!Güney Kıbrıs Rum Yönetiminde (GKRY) muhalefetteki Demokrat Partinin (DİKO) lideri Nikolas Papadopulos, 27-29 Nisan'da Birleşmiş Milletler (BM) öncülüğünde Cenevre'de gerçekleştirilen gayriresmi Kıbrıs konferansının Rum tarafı için "hezimet" olduğunu söyledi.
7.05.2021Dünya
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Rum Yönetimi KKTC'ye, Kıbrıs Türk halkına bir operasyon başlattı
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Rum Yönetimi KKTC'ye, Kıbrıs Türk halkına bir operasyon başlattıKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Cenevre'deki gayriresmi Kıbrıs konferansında Kıbrıs'ta egemen eşitliğe dayalı önerilerini Türkiye'nin de desteğiyle müzakere masasına koymalarının büyük yankı uyandırdığını belirterek "Rum Yönetiminin KKTC'ye, Kıbrıs Türk halkına ve şahsıma karşı büyük bir operasyon başlattığını görmekteyiz." ifadesini kullandı.
5.05.2021Dünya
Tatar’dan Rum lidere sert tepki
Tatar’dan Rum lidere sert tepkiKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, “Anastasiadis, Cenevre’de sunduğum eşit egemen iki devletin iş birliğine dayalı çözüm önerimi ‘yeni bir Osmanlı İmparatorluğu hayal edenlerin küstahlığı’ olarak değerlendirirken, Anastasiadis’e yanıtım, aynaya bakması ve küstahın kim olduğunu görmesidir” ifadelerini kullandı.
4.05.2021Dünya
Çelik’ten Anastasiadis’e yanıt! ‘Zihniyeti bozuk’
Çelik’ten Anastasiadis’e yanıt! ‘Zihniyeti bozuk’AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi lideri Nikos Anastasiadis’in Türkiye’yi hedef alan açıklamalarına ilişkin, “Bu şekilde bozuk ağızla konuşması zihniyetinin ne kadar bozuk olduğunu gösteriyor” dedi.
4.05.2021Dünya
Son dakika... AK Parti Sözcüsü Çelik: Rum kesimi AB'yi kendi oyuncağı haline getirdi
Son dakika... AK Parti Sözcüsü Çelik: Rum kesimi AB'yi kendi oyuncağı haline getirdiAK Parti Sözcüsü Çelik, "Rum kesiminin AB'yi kendi oyuncağı haline getirmesi AB tarafından kabul gören bir mesele ise, bu onlara hayırlı olsun." ifadelerini kullandı. Anastasiadis'in Türkiye'yi hedef alan açıklamalarına ilişkin, “Türkiye Cumhuriyeti'ne, milletimize karşı yaptığı bu saygısızlığı aynen iade ediyoruz” şeklinde konuştu.
3.05.2021Siyaset
'Eski şartlarda görüşmemiz anlamsız'
'Eski şartlarda görüşmemiz anlamsız'BM öncülüğünde Cenevre’de düzenlenen gayriresmi Kıbrıs konferansı dün sona erdi. Aynı formatta yeni bir görüşme konusunda anlaşılırken, KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, “Eski şartlarda masaya oturmamızın anlamı olmaz” dedi.
30.04.2021Dünya
Son dakika... Rum lider Anastasiadis'tan Kıbrıs konferansı sonrası açıklamalar
Son dakika... Rum lider Anastasiadis'tan Kıbrıs konferansı sonrası açıklamalarGüney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) lideri Nikos Anastasiadis, Birleşmiş Milletler (BM) öncülüğünde, Kıbrıslı taraflar ve garantör ülkelerin de katılımıyla 5 1 formatında düzenlenen gayriresmi Kıbrıs konulu konferansın tamamlanmasının ardından değerlendirmelerde bulundu.
29.04.2021Dünya
Yunanistan Türkiye ve KKTC'yi suçladı
Yunanistan Türkiye ve KKTC'yi suçladıYunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, 5 1 formatında düzenlenen gayriresmi Kıbrıs konulu konferansında, "Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) takındığı tavır" nedeniyle ortak zemin bulunamadığını öne sürdü.
29.04.2021Dünya
Son dakika: Mevlüt Çavuşoğlu ve Ersin Tatar'dan önemli açıklamalar
Son dakika: Mevlüt Çavuşoğlu ve Ersin Tatar'dan önemli açıklamalarSon dakika haberine göre, KKTC Cumhurbaşkanı Tatar ve Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Cenevre'de ortak basın toplantısı düzenledi.
29.04.2021Dünya
ABD’li profesörden flaş KKTC yorumu: İngiltere ambargoyu kaldırabilir
ABD’li profesörden flaş KKTC yorumu: İngiltere ambargoyu kaldırabilir New York Eyalet Üniversitesi Denizcilik Koleji'nde eğitim veren Prof. Dr. Mark Meirowitz CNN TÜRK'e konuştu. Meirowitz, "Ersin Tatar'ın iki devletli yaklaşımı yeni ve yaratıcı bir fikir. Bu yaklaşıma bir şans verilmeli" dedi.
29.04.2021Haberler
ABD’li profesörden flaş KKTC yorumu: İngiltere ambargoyu kaldırabilir
ABD’li profesörden flaş KKTC yorumu: İngiltere ambargoyu kaldırabilirNew York Eyalet Üniversitesi Denizcilik Koleji'nde eğitim veren Prof. Dr. Mark Meirowitz CNN TÜRK'e konuştu. Meirowitz, "Ersin Tatar'ın iki devletli yaklaşımı yeni ve yaratıcı bir fikir. Bu yaklaşıma bir şans verilmeli" dedi.
29.04.2021Dünya
Tatar’dan altı öneri
Tatar’dan altı öneriGayriresmi Kıbrıs konferansının ikinci günü, heyetler arası ve ikili görüşmelerle yoğun geçti. KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Kıbrıs’ta kalıcı çözüm için 6 maddeden oluşan öneri sundu
29.04.2021Dünya
Son dakika: Cenevre'de kritik görüşme! Tatar'dan 6 maddelik öneri
Son dakika: Cenevre'de kritik görüşme! Tatar'dan 6 maddelik öneriGelen son dakika haberine göre; İsviçre'nin Cenevre kentinde devam eden 5+1 formatındaki gayriresmi Kıbrıs konulu konferansında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs'ta kalıcı çözüm için 6 maddeden oluşan öneriyi BM Genel Sekreteri Guterres'e sundu. Öte yandan KKTC Cumhurbaşkanlığı, 6 maddelik önerinin Rum basınına sızdırılmasıyla ilgili "Bu belgeyi sızdıranlara, Kıbrıs meselesinin adil, gerçekçi ve sürdürülebilir bir şekilde çözülmesine yönelik Kıbrıs Türk tarafının önerisinin tanıtılmasında yardımcı oldukları için teşekkür ederim" açıklamasını yaptı. Konferansın ikinci gününde sabah yapılan ilk oturum ve ikili görüşmelerin ardından TSİ 20.00'ye kadar ara verildi.
28.04.2021Dünya
Heyetler arası görüşme bugün
Heyetler arası görüşme bugünDün Cenevre’deki program ikili görüşmelerle geçerken, bugün, sabah saatlerinden itibaren tarafları yoğun bir program bekliyor. Açılış konuşmasını Guterres’in yapacağı programda, Ersin Tatar ve Nikos Anastasiadis ile garantör üç ülkenin dışişleri bakanları söz alacak. Konuşmaların ardından Guterres, sırasıyla Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, İngiltere Dışişleri Bakanı Dominic Raab ile görüşecek.
28.04.2021Dünya
Kıbrıs maratonu başladı
Kıbrıs maratonu başladıBM öncülüğünde düzenlenecek gayri resmi Kıbrıs konferansı, ikili görüşmelerle birlikte dün İsviçre’nin Cenevre kentinde başladı. Konferansta taraflar arasında yakın gelecekte kalıcı bir çözümü müzakere etmek için “ortak zemin” olup olmadığı belirlenecek
28.04.2021Dünya
Cenevre'deki Guterres-Tatar ikili görüşmesi sona erdi
Cenevre'deki Guterres-Tatar ikili görüşmesi sona erdiBirleşmiş Milletler (BM) öncülüğünde başlayan, 5+1 formatındaki gayriresmi Kıbrıs konferansında, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar arasındaki ikili görüşme sona erdi.
27.04.2021Haberler
Son dakika: Cenevre'deki Guterres-Tatar ikili görüşmesi sona erdi
Son dakika: Cenevre'deki Guterres-Tatar ikili görüşmesi sona erdiBirleşmiş Milletler (BM) öncülüğünde başlayan, 5+1 formatındaki gayriresmi Kıbrıs konferansında, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar arasındaki ikili görüşme sona erdi.
27.04.2021Dünya
Ortak zemin aranacak
Ortak zemin aranacakBirleşmiş Milletler (BM) öncülüğünde 27-29 Nisan’da Cenevre’de düzenlenecek gayriresmi Kıbrıs konferansı bugün başlıyor. Konferansta taraflar arasında Kıbrıs meselesinde yakın gelecekte kalıcı bir çözümü müzakere etmek için “ortak zeminin” olup olmadığı belirlenecek. Toplantıya, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres de katılacak.
27.04.2021Dünya
Müzakerelerde yeni parametre
Müzakerelerde yeni parametreKKTC Cumhurbaşkanı Tatar, seçildikten sonra Kıbrıs’la ilgili ilk zirveye katılıyor. Tatar, 53 yıldır devam eden müzakere sürecinde bu kez “iki eşit egemen devlet” temeline dayanan parametreyi gündeme taşıyacak.
26.04.2021Siyaset
Anastasiadis’ten Hellim şerefine Türkçe tweet!
Anastasiadis’ten Hellim şerefine Türkçe tweet!Avrupa Komisyonu, Kıbrıs’ın geleneksel peyniri olan hellimin coğrafi tescilini onayladı.
31.03.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

kıbrıskktctatarCenevrebm

Nikos Anastasiadis ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.