Normalleşme Anlaşması

Normalleşme Anlaşması

Son dakika normalleşme anlaşması haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan normalleşme anlaşması gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan normalleşme anlaşması haber sayfamızda...

Normalleşme Anlaşması

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 254 normallesme anlasmasi haberi bulunmuştur.
Irak: İsrail ile normalleşmeyi reddediyoruz
Irak: İsrail ile normalleşmeyi reddediyoruzIrak hükümeti, İsrail ile normalleşme içerikli toplantıları reddettiklerini açıkladı. Irak Başbakanlığından yapılan açıklamada, “Irak hükümeti olarak, Erbil’de bazı aşiret temsilcilerinin İsrail ile normalleşme şiarı için yaptığı gayri yasal toplantıları kesinlikle reddediyoruz.” denildi.
25.09.2021Dünya
Biden'dan iktidara geldikten 1 ay sonra kritik görüşme
Biden'dan iktidara geldikten 1 ay sonra kritik görüşmeABD Başkanı Joe Biden, iktidara geldikten bir ay sonra İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile telefon görüşmesi yaptı.
17.02.2021Dünya
BAE İsrail'de büyükelçilik açmaya hazırlanıyor
BAE İsrail'de büyükelçilik açmaya hazırlanıyorABD'nin eski lideri Trump'ın öncülüğünde normalleşme anlaşması imzalayan iki ülke, Tel Aviv'de yeni bir adım daha atıyor. Öte yandan, İsrail koronavirüs nedeniyle BAE'deki savunma fuarına katılmayacağını duyurdu.
15.02.2021Dünya
Netanyahu, Biden yönetiminin F-35 kararının BAE ile normalleşmeyi etkilemeyeceğini söyledi
Netanyahu, Biden yönetiminin F-35 kararının BAE ile normalleşmeyi etkilemeyeceğini söylediİsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ABD yönetiminin Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) F-35 uçaklarının satışını askıya alma kararının Tel Aviv ile Abu Dabi arasındaki normalleşmeye zarar vermeyeceğini belirtti.
28.01.2021Dünya
Son Dakika... Anlaşma çöktü! F-35 ve SİHA depremi...
Son Dakika... Anlaşma çöktü! F-35 ve SİHA depremi...ABD'nin yeni lideri Biden'ın gece yarısı attığı imza Ortadoğu'da deprem etkisi yarattı, her yerde Türkiye'nin karşısına çıkan Birleşik Arap Emirlikleri'nin en büyük hayali suya düştü. Suudi Arabistan'dan İsrail'e birçok ülkede yankı bulan gelişmeyle dengeler değişti, BAE'nin SİHA planı da askıya alınmış oldu.
28.01.2021Dünya
ABD yönetimi, BAE'ye F-35 satışı dahil birçok askeri satış işlemini askıya aldı
ABD yönetimi, BAE'ye F-35 satışı dahil birçok askeri satış işlemini askıya aldıGelen son dakika haberine göre; ABD Dışişleri Bakanlığı, aralarında Birleşik Arap Emirliklerine (BAE) satış onayı verilen F-35 uçakları dahil, eski yönetim tarafından başlatılan çok sayıda askeri satış işlemini askıya aldı.
27.01.2021Ekonomi
İsrail ve Sudan anlaştı, büyükelçilikler açılacak
İsrail ve Sudan anlaştı, büyükelçilikler açılacakİsrail İstihbarat Bakanı Eli Cohen'in Sudan ziyaretinde, iki ülke büyükelçiliklerinin "en kısa sürede açılması" konusunda anlaşmaya varıldığı bildirildi.
26.01.2021Dünya
Fas heyeti büyükelçilik açılması sürecini görüşmek üzere İsrail'e geldi
Fas heyeti büyükelçilik açılması sürecini görüşmek üzere İsrail'e geldiİlişkileri normalleştirme anlaşmasına varılmasının ardından Fas'tan bir heyetin Tel Aviv'de büyükelçilik açılması sürecini görüşmek üzere İsrail'e geldiği bildirildi.
28.12.2020Dünya
İsrailli heyet ilk resmi ziyaret için Fas'a gitti
İsrailli heyet ilk resmi ziyaret için Fas'a gittiİsrail ile Fas arasında ilişkilerin normalleştirilmesi anlaşmasına varılmasının ardından Tel Aviv'den Rabat'a ilk resmi ziyareti gerçekleştirecek heyet yola çıktı.
22.12.2020Dünya
Faslı partiler İsrail ile barış konusunda yorum yapmaktan kaçınıyor
Faslı partiler İsrail ile barış konusunda yorum yapmaktan kaçınıyorFaslı siyaset bilimci ve akademisyen Azmani, ayrıca siyasi çevrelerin ve toplumun tüm kesiminin bir sürprizle karşı karşıya olduğuna inanıyor.
22.12.2020Dünya
Rusya: ABD'nin Fas kararı hukuka aykırı!
Rusya: ABD'nin Fas kararı hukuka aykırı!Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Mihail Bogdanov, ABD'nin Batı Sahra'da Fas'ın egemenliğini tanımasına yönelik yaptığı açıklamada, "Washington'ın bu kararı uluslararası hukuka aykırıdır" dedi.
11.12.2020Dünya
Son dakika... Açık açık itiraf etti! Türkiye'ye karşı birleşmişler
Son dakika... Açık açık itiraf etti! Türkiye'ye karşı birleşmişlerBirleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dışişlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Enver Gargaş, Doğu Akdeniz meselesinde Türkiye'ye karşı Mısır, Fransa ve Yunanistan ile çalışıp kendi jeostratejik bölgeleri olmayan alanlarda pozisyon aldıklarını itiraf etti.
26.11.2020Dünya
Bahreyn, İsrail'de büyükelçilik açmak için resmen başvurdu
Bahreyn, İsrail'de büyükelçilik açmak için resmen başvurduİlişkileri normalleştirme anlaşmasının ardından Bahreyn, İsrail'de büyükelçilik açma isteğini Tel Aviv yönetimine iletti.
18.11.2020Dünya
BAE’ye F-35 izni çıktı
BAE’ye F-35 izni çıktıABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, toplam 23,37 milyar dolar değerinde F-35 uçakları, MQ-9B tipi silahlı insansız hava aracı (SİHA) ve havadan havaya, havadan karaya füze mühimmatının Birleşik Arap Emirliklerine (BAE) satışına onay verdiğini açıkladı.
12.11.2020Dünya
Son dakika... ABD Dışişleri'nden BAE'ye F-35 ve MQ-9B SİHA satışına onay
Son dakika... ABD Dışişleri'nden BAE'ye F-35 ve MQ-9B SİHA satışına onayABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, toplam 23,37 milyar dolar değerinde F-35 uçakları, MQ-9B tipi silahlı insansız hava aracı (SİHA) ve havadan havaya, havadan karaya füze mühimmatının Birleşik Arap Emirliklerine (BAE) satışına onay verdiğini açıkladı.
10.11.2020Dünya
İsrail normalleşmesi Mısır’ı düşündürüyor
İsrail normalleşmesi Mısır’ı düşündürüyorBAE ile İsrail arasında normalleşmenin yanı sıra bir de ortak enerji stratejisi geliştirme anlaşması imzalanması, Mısır’ı düşündürüyor. Zira bu işbirliğinin, Mısır’ın önemini azaltma ihtimali yüksek
1.11.2020Dünya
ABD Kongresine BAE’ye F-35 satış koşullarına ilişkin tasarı sunuldu
ABD Kongresine BAE’ye F-35 satış koşullarına ilişkin tasarı sunulduABD’nin New York temsilcisi ve Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Demokrat Eliot Engel ile 11 temsilci, Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) F-35 uçaklarının satışını engellemek için yasa tasarısı sundu.
30.10.2020Dünya
'BAE’ye F-35 satışına yeşil ışık yakan İsrail, ABD’den F-22 istedi'
'BAE’ye F-35 satışına yeşil ışık yakan İsrail, ABD’den F-22 istedi'Haaretz gazetesi, Tel Aviv yönetiminin talebine Washington'ın nasıl bir yanıt vereceğinin henüz bilinmediğini ve İsrail Savunma Bakanlığı'nın da yorum yapmaktan kaçındığını yazdı.
26.10.2020Dünya
Sudan da anlaşma kervanına katıldı
Sudan da anlaşma kervanına katıldıABD’nin girişimleriyle İsrail ile normalleşme anlaşması imzalayan son ülke Sudan oldu. Sudan’ın terör listesinden çıkarılmasının ardından hemen anlaşma imzalanması, Filistin ve İran tarafından tepkiyle karşılandı
25.10.2020Dünya
İsrail, BAE'nin milyarlarca dolarını kazanmak için zamanla yarışıyor
İsrail, BAE'nin milyarlarca dolarını kazanmak için zamanla yarışıyorBirleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve İsrail'in ağustos ayında açıklanan ilişkileri normalleştirme anlaşmasını diplomatik düzeyde bırakmayıp kısa sürede çeşitli ekonomik alanlarda çok sayıda anlaşmaya imza atmaları dikkati çekiyor.
24.10.2020Ekonomi
Son dakika... Veliaht Prensi korku sardı: Halkım beni öldürür!
Son dakika... Veliaht Prensi korku sardı: Halkım beni öldürür!Gelen son dakika haberine göre, İsrail ile 'normalleşme' eğiliminde olan Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman halkın tepkisinden çekiniyor.
24.10.2020Dünya
İsrail: Sudan ile normalleşmeye çok yakınız
İsrail: Sudan ile normalleşmeye çok yakınızBirleşik Arap Emirlikleri ve Bahreyn'le normalleşme anlaşmaları imzalayan Tel Aviv yönetimi, bu kez ABD'nin Afrika ülkesini terörizmi destekleyen ülkelerden çıkarma hamlesiyle Sudan'la anlaşma imzalamaya hazırlanıyor. İsrail Ordu Radyosu, üst düzey bir heyetin Hartum'u ziyaret ettiğini duyurdu.
22.10.2020Dünya
Birleşik Arap Emirlikleri'nden İsrail'e ilk ticari uçuş
Birleşik Arap Emirlikleri'nden İsrail'e ilk ticari uçuşAbu Dabi'den iş insanları, turizm uzmanları ve gazetecilerin de aralarında olduğu 58 yolcu ile kalkan uçak, Ben Gurion Havalimanı'nda törenle karşılandı.
19.10.2020Dünya
BAE-İsrail normalleşmesi İsrail meclisinden geçti
BAE-İsrail normalleşmesi İsrail meclisinden geçtiİsrail meclisi, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile 13 Ağustos’ta varılan normalleşme anlaşmasını oy çokluğuyla kabul etti.
15.10.2020Dünya
Dışişleri: İsrail'in gayrimeşru adımlarını tanımadığımızı vurguluyoruz
Dışişleri: İsrail'in gayrimeşru adımlarını tanımadığımızı vurguluyoruzDışişleri Bakanlığı'nca İsrail'in Batı Şeria'da ilave yasa dışı yerleşim inşa planlarına ilişkin, "İsrail'in bu gayrimeşru adımlarını tanımadığımızı bir kez daha vurguluyor ve tüm uluslararası toplumu Filistin halkının haklarının ve bağımsızlık ülküsünün aşındırılması çabaları karşısında direnç göstermeye çağırıyoruz" açıklaması yapıldı.
4.10.2020Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

İsrailnormalleşme anlaşmasıabdbaeBirleşik Arap Emirlikleri

Normalleşme Anlaşması ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.