Öncelik

Öncelik

Son dakika öncelik haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan öncelik gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan öncelik haber sayfamızda...

Öncelik

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 10.692 oncelik haberi bulunmuştur.
İstanbul merkezli 16 ilde operasyon! 84’e yükseldi
İstanbul merkezli 16 ilde operasyon! 84’e yükseldi İstanbul merkezli 16 ildeki terör örgütü DHKP/C’ye yönelik operasyonda, haklarında gözaltı kararı verilen 126 şüpheliden yakalananların sayısı 84’e yükseldi.
16.10.2021Gündem
Son dakika... Fuat Oktay: Akdeniz’de rotasını şaşıran cevabını alır
Son dakika... Fuat Oktay: Akdeniz’de rotasını şaşıran cevabını alırCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, Malta bayraklı ve İtalyan sahipli bir gemiyi kullanarak, kıta sahanlığımıza araştırma gemisi göndermeye çabalıyor. Bir kez daha altını çizerek vurguluyorum; Akdeniz'de rotasını şaşıran cevabını alır." dedi.
16.10.2021Siyaset
Enfal Suresi Oku: Enfal Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Tefsiri, Arapça Yazılışı, Diyanet Meali
Enfal Suresi Oku: Enfal Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Tefsiri, Arapça Yazılışı, Diyanet MealiKur’an-ı Kerim’de yer alan surelerin her biri kendi içerisinde mana ve faziletler saklamaktadır. Bu bağlamda sureleri okuyan kişiler niyetleri doğrultusunda bazı manevi armağanlara erişebilmektedir. Enfal Suresi de faziletleri bakımından sık sık okunan bir suredir. 75 ayeti barındıran Enfal Suresi, Kur’an’da 8. sırada yer almaktadır. Surenin adı, 1. ayette geçen “el-Enfal” kavramından gelmekte ve savaş ganimeti manası taşımaktadır. Sure içerisinde Bedir Savaşı ile birlikte elde edilen savaş ganimetlerinin nasıl paylaşılacağı hakkında yol gösterilmektedir. Bunun yanında Müslümanların diğer din kardeşleri ile iyi geçinmesi öğütlenmektedir.
16.10.2021Sureler
VGM burs başvurusu nasıl yapılır? VGM burs başvuru tarihleri: Ortaöğretim, Yükseköğrenim...
VGM burs başvurusu nasıl yapılır? VGM burs başvuru tarihleri: Ortaöğretim, Yükseköğrenim...Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından VGM burs başvuru tarihleri açıklandı. 2021-2022 Eğitim yılı için alınan başvurular ortaöğretim öğrencileri için dün başladı. Bekleyişte olan yükseköğrenim öğrenciler ise VGM burs başvuru tarihlerini araştırıyor. Peki VGM burs başvurusu nasıl yapılır? VGM burs başvurusu ne zaman?
16.10.2021Gündem
Mame Diouf, gözünü gol krallığına dikti
Mame Diouf, gözünü gol krallığına diktiSüper Lig ekiplerinden Atakaş Hatayspor'un takım kaptanı Mame Diouf, sezonu gol kralı olarak tamamlamak istediğini söyledi.
15.10.2021Hatayspor
NASA iklim krizinden korunma için planını açıkladı
NASA iklim krizinden korunma için planını açıkladıNASA tesislerinin çoğu kıyıda ve fırtınalarla sel baskınlarına karşı savunmasız durumda. NASA, misyonlarını ve tesislerini iklim değişikliğinin tahribatından korumaya yönelik bir plan açıkladı.
15.10.2021Teknoloji
Liselerde her sınıf seviyesinde geçiş hakkı
Liselerde her sınıf seviyesinde geçiş hakkıMilli Eğitim Bakanlığı (MEB) Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete’de önceki gün yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yeni yönetmelikle, 7 Eylül 2013 tarihli yönetmeliğin, ortaöğretim kurumları arasında nakil ve geçişler, kontenjan belirleme, başvuru ve değerlendirme, öğrenim hakkını düzenleyen maddelerinde değişiklik yapıldı.
15.10.2021Eğitim
CHP’de ‘sandık’ temizliği!
CHP’de ‘sandık’ temizliği!Erken seçim için çağrı yapan CHP, sandıklarda görev alabileceklere “seçim” eğitimi vermeye başladı. Eğitimlerde sandık başı işlemler, sonuç tutanağının imzalanmasına kadar olan bütün süreç anlatılarak adeta “seçim günü tatbikatı” yaptırılıyor.
14.10.2021Siyaset
Son dakika: Muharrem İnce'den CNN TÜRK'te flaş açıklamalar
Son dakika: Muharrem İnce'den CNN TÜRK'te flaş açıklamalarMemleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Ahmet Hakan'ın moderatörlüğünde gerçekleşen Tarafsız Bölge programında soruları yanıtladı. "Cumhur İttifakı’nın yanında değiliz, ortak aday olmamalı" sözlerine yer veren Muharrem İnce, "Erdoğan 50 + 1 alırsa hepimiz gidelim" ifadelerini kullandı.
13.10.2021Siyaset
Milli Eğitim Bakanlığı yeni düzenlemeyi duyurdu
 Milli Eğitim Bakanlığı yeni düzenlemeyi duyurdu Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
13.10.2021Gündem
Çin: Katı tedbirlerle vaka sayısı 100 binin altında kaldı
Çin: Katı tedbirlerle vaka sayısı 100 binin altında kaldıÇin'in halk sağlığı danışmanı Feng Yong, aldıkları halk sağlığı önlemleri ve ülke genelinde 2,2 milyar doz yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı uygulanmasıyla toplam Kovid-19 vaka sayısını 100 binin altında tutmayı başardıklarını ileri sürdü.
13.10.2021Dünya
Netflix'ın en çok izlenen yapımı Squid Game oldu! İzlenme sayısı açıklandı
Netflix'ın en çok izlenen yapımı Squid Game oldu! İzlenme sayısı açıklandıGüney Kore yapımı dizi, yayınlandıktan sonraki ilk 28 gün içinde 111 milyon kullanıcı tarafından izlendi ve aynı dönemde 82 milyon kullanıcının izlediği Bridgerton dizisini geçmiş oldu.
13.10.2021Dünya
CHP: Hızla harekete geçilmesi gerekiyor
CHP: Hızla harekete geçilmesi gerekiyor‘Paris İklim Anlaşması’na ilişkin rapor hazırlayan CHP MYK, kısa ve uzun vadede neler yapılması gerektiğini değerlendirdi
13.10.2021Siyaset
Piyasalar negatif seyrediyor
Piyasalar negatif seyrediyorKüresel piyasalarda, enerji ve hammadde fiyatlarındaki artışın enflasyonist kaygıları beslemesiyle dün karışık bir seyir izlenmesinin ardından bugün Asya borsaları ile ABD ve Avrupa endeks vadeli işlem kontratlarında satışların hakim olması dikkati çekiyor.
12.10.2021Uzmanpara
Kishida 'ekonomik büyümeye' öncelik verecek
Kishida 'ekonomik büyümeye' öncelik verecekJaponya Başbakanı ve iktidardaki Liberal Demokrat Parti (LDP) Genel Başkanı Kishida Fumio, servetin dağılımı taahhüdünü yerine getirmek için "ekonomik büyümeye" öncelik vereceğini açıkladı.
12.10.2021Uzmanpara
İhracata katkısı artacak
İhracata katkısı artacakTürkiye Finans Katılım Bankası ve Fast Company Türkiye dergisi iş birliğiyle geçen yıldan bu yana devam eden ‘Üretime Dönüş’ buluşmalarının beşincisi ‘Yeni Çağın İhracat Kodları’ başlığı ile gerçekleştirildi.
12.10.2021Ekonomi
GetirBiTaksi hizmete başladı
GetirBiTaksi hizmete başladıGetir ve BiTaksi yeni bir stratejik iş birliğine imza attı. BiTaksi, kendi uygulamasına ek olarak Getir’in servisleri arasına eklendi ve GetirBiTaksi hizmete başladı.
12.10.2021Ekonomi
Enflasyona bakıp faizi aşağı çektik
Enflasyona bakıp faizi aşağı çektikMerkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, Meclis’te yaptığı sunumda enflasyon görünümü ve salgının seyriyle salgın dönemine özgün koşulları değerlendirerek 100 baz puanlık faiz indirimine gittiklerini anlattı
12.10.2021Ekonomi
TBMM Başkanı Şentop: Bu konuda kararlı tavrımızdan taviz vermeyeceğiz
TBMM Başkanı Şentop: Bu konuda kararlı tavrımızdan taviz vermeyeceğizTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Kendi topraklarımızda ve Mavi Vatan'da petrol ve doğal gaz aramalarına öncelik veriyoruz. Türkiye'nin bu çabaları özellikle ülkemizin güçlenmesini ve gelişmesini istemeyen çevrelerde rahatsızlık uyandırsa da bu konuda kararlı tavrımızdan taviz vermeyeceğiz." dedi.
11.10.2021Siyaset
Kavcıoğlu'ndan rezerv mesajı
Kavcıoğlu'ndan rezerv mesajıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, bu hafta açıklanacak 8 Ekim 2021 tarihi itibarıyla banka rezerv rakamının 123,5 milyar dolar seviyesine yükseldiğini belirterek, "Önümüzdeki dönemde de Merkez Bankası olarak para politikasının aktarım mekanizmasını kuvvetlendirmek amacıyla rezerv birikiminin devam etmesini amaçlamaktayız." dedi.
11.10.2021Uzmanpara
Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'ndan faiz mesajı
Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'ndan faiz mesajıMerkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu banka faaliyetlerine ilişkin TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda yaptığı sunumda, küresel gelişmelerle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Kavcıoğlu, "Enflasyondaki yükseliş geçici faktörlerden kaynaklanıyor. Cari işlemler dengesi iyileşmektedir. Bu hafta açıklanacak rezerv rakamımız 123,5 milyar dolar seviyesine yükselmiştir. 2021 yılında TL mevduat güçlü artışını sürdürmüş, yabancı para mevduat artışı görece sınırlı kalmıştır. TL'deki değer kaybı sadece faizle ilişkilendirilemez " dedi.
11.10.2021Ekonomi
Vatikan’ın gayri resmi belgeleri
Vatikan’ın gayri resmi belgeleriTürkiye Katolik Episkoposlar Kurulu Basın Sözcüsü ve Kültür Ataşesi Dr. Rinaldo Marmara, Vatikan’da araştırma yapmak isteyen tarihçiler için kaynak niteliğinde bir esere imza attı.
11.10.2021Gündem
BBP Genel Başkanı Destici'den 'ittifak' açıklaması
BBP Genel Başkanı Destici'den 'ittifak' açıklamasıBBP Genel Başkanı Mustafa Destici, "siyasi partilerin birbirleriyle iş birliğine karşı olmadıklarını, teröristlerinin uzantılarıyla iş birliğine ve ittifaka karşı olduklarını" belirtti.
10.10.2021Siyaset
Son dakika: Masaya oturdular! ABD ve Taliban yeni bir sayfa açıyor
Son dakika: Masaya oturdular! ABD ve Taliban yeni bir sayfa açıyorTaliban'ın yönettiği Afganistan'da son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Afganistan'da Taliban geçici hükümetinin "Dışişleri Bakan Vekili" Emirhan Muttaki, ABD ile yapılan görüşmelerde ikili ilişkilerde "yeni bir sayfa açma" konusunun ele alındığını belirtti.
9.10.2021Dünya
Bakan Varank: Tüm yatırımcıları davet ediyorum
Bakan Varank: Tüm yatırımcıları davet ediyorumSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Tüm yatırımcıları, ülkemizin sunduğu muazzam imkanlardan faydalanmaya ve buraya yatırım yapmaya davet ediyorum. Ülkemizin jeopolitik konumu, üretim altyapısı hem en büyük pazarlara sizleri yakınlaştıracak hem de muazzam bir çalışma ortamını sizlere sunacak." dedi.
9.10.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

ekonomiortaöğretimnasanetflixKavcıoğlu

Öncelik ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.