Öncelik

Öncelik

Son dakika öncelik haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan öncelik gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan öncelik haber sayfamızda...

Öncelik

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 10.952 öncelik haberi bulunmuştur.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan muhtarlara maaş müjdesi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan muhtarlara maaş müjdesiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Muhtarlar Toplantısı'nda konuşma yaptı. Muhtarlara maaş müjdesini veren Erdoğan, 'Muhtar maaşlarının asgari ücretinin altında kalmasına gönlümüz razı olmadı. Yaptığımız değerlendirme sonunda muhtar maaşlarını asgari ücret seviyesine yani 4 bin 250 liraya yükseltme kararı aldık. ' dedi. 'Kurun istikrar kazanmasıyla artık kimse bu bahaneyle abuk sabuk fiyatlandırma peşinde koşamaz' diyen Erdoğan, 'Artık piyasalarda bir daha dengesiz döviz talebinden kaynaklanan bir dalgalanma yaşanmayacağını düşünüyoruz.' açıklamasını yaptı.
19.01.2022Siyaset
Karadeniz'de kar esareti! 1644 köy ve mahalle yolu kapandı, okullar tatil
Karadeniz'de kar esareti! 1644 köy ve mahalle yolu kapandı, okullar tatilKaradeniz Bölgesi'nde etkili olan kar yağışı nedeniyle 1644 köy ve mahalle yolu, ulaşıma kapandı. Trabzon, Rize, Bayburt, Gümüşhane, Ordu, Artvin, Giresun, Samsun ve Sinop'ta ise eğitime ara verildi.
19.01.2022Gündem
Karadeniz'de kar esareti! 1644 köy ve mahalle yolu kapandı, okullar tatil
Karadeniz'de kar esareti! 1644 köy ve mahalle yolu kapandı, okullar tatilKaradeniz Bölgesi'nde etkili olan kar yağışı nedeniyle 1644 köy ve mahalle yolu, ulaşıma kapandı. Trabzon, Rize, Bayburt, Gümüşhane, Ordu, Artvin, Giresun, Samsun ve Sinop'ta ise eğitime ara verildi.
19.01.2022Gündem
Sivas'ta kar yağışı! 780 yerleşim yerine ulaşım yok
Sivas'ta kar yağışı! 780 yerleşim yerine ulaşım yokSivas'ta etkili olan kar yağışı nedeniyle il genelinde 780 yerleşim yerine ulaşım sağlanamıyor. Beyaza bürünen kent meydanında ise güzel görüntüler ortaya çıktı.
19.01.2022Gündem
Bereket fışkırıyor!
Bereket fışkırıyor!Üretim merkezlerinden jeotermal kurutma tesisine, fidan dağıtımına kadar ürünlere katma değer sağlayacak birçok yatırıma imza atan Balıkesir Büyükşehir, üreticiye 15 milyon liralık destek sağladı.
18.01.2022Ege
Kenti sanatla buluşturacak!
Kenti sanatla buluşturacak!Dokuz Eylül Üniversitesi 15 Temmuz Sağlık ve Sanat Yerleşkesi’nin nazım imar planları ile uygulama imar planları Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nca onaylandı
18.01.2022Ege
Son dakika transfer haberi: Galatasaray kaleci transferine hız verdi! İşte Muslera'nın yerine gelecek isim
Son dakika transfer haberi: Galatasaray kaleci transferine hız verdi! İşte Muslera'nın yerine gelecek isimGalatasaray'da son dakika transfer gelişmeleri yaşanıyor. Yeni teknik direktör Domenec Torrent kaleci, sağ ve sol bek, orta saha ve forvete acil takviye istedi. Galatasaray yönetimi İspanyol teknik adamın istediği bölgelere transfer yapmak için girişimlerini hızlandırdı. İsmail Çipe'nin kötü performansı sebebiyle Sarı Kırmızılılarda ilk öncelik kaleci transferi. İşte Galatasaray'ın Muslera'nın yerine düşündüğü kaleci...
19.01.2022Galatasaray
‘Engelsiz toplum’ için ulusal model
‘Engelsiz toplum’ için ulusal modelMilliyet, Aile Bakanlığı'nın engelliler için hazırladığı projeyi açıklıyor. Dünyadaki örnekleri inceleyen bakanlık ‘ulusal model’ oluşturacak, riskli aile, riskli bebek, riskli toplum haritaları çıkarılacak.
18.01.2022Gündem
Dev projeler yükseliyor!
Dev projeler yükseliyor!Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, tüm olumsuzluklara rağmen yatırımlarla dolu bir yılı geride bıraktıklarını ifade etti.
17.01.2022Ege
Küçükçekmece’de belediyeden ücretsiz ped
Küçükçekmece’de belediyeden ücretsiz pedPed fiyatlarındaki fahiş artışı nedeniyle oluşan tepkiler sonrası Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık, "Çalışma yapabiliriz" demişti. CHP ise ped fiyatları için TBMM'de verdiği kanun teklifinde regl ürünlerinden alınan yüzde 18 verginin yüzde 1'e düşürülmesini istemişti.
17.01.2022Gündem
Kasımpaşa Teknik Sorumlusu Ümit Şengül: "İkinci yarı çok farklı bir Kasımpaşa olacak"
Kasımpaşa Teknik Sorumlusu Ümit Şengül: "İkinci yarı çok farklı bir Kasımpaşa olacak"Kasımpaşa Teknik Sorumlusu Ümit Şengül, "Oyuncularımız her geçen gün üzerine koyuyorlar. İkinci yarı çok farklı bir Kasımpaşa olacağına inanıyoruz" dedi.
16.01.2022Futbol
‘Girilmedik ev bırakmayacağız’
‘Girilmedik ev bırakmayacağız’Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla CHP’nin Aile Destekleri Sigortası’nı her yurttaşa anlatacaklarını belirten Nazlıaka, "Çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmamaya kararlıyız" dedi.
16.01.2022Siyaset
Yatırım programındaki projelere fiyat farkı
Yatırım programındaki projelere fiyat farkıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzası ile "Cumhurbaşkanlığı 2022 Yılı Yatırım Programının Kabulü ve Uygulanmasına Dair Karar" Resmi Gazete'nin dünkü mükerrer sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi...
16.01.2022Ekonomi
‘Koruyucu aile’de yeni model geliyor
‘Koruyucu aile’de yeni model geliyorDevlet acil korunması gereken çocuklara AKAS'la kucak açacak. ‘Acil Koruyucu Aile Sistemi’nde  ‘anne-baba ve koruyucu aile eğitimlerini’ almış profesyonel kişiler ve aileler, çocukların bakımını üstlenecek.
16.01.2022Gündem
Kitapçıların izinde İstanbul
Kitapçıların izinde İstanbulKültürü, sanatı, tarihi, gastronomisi, kısacası İstanbul’u İstanbul yapan tüm değerleriyle şehri keşfe çıkıyoruz, rehberimiz ise İstanbul Kitapçısı.
16.01.2022Pazar
Kimya sektörünün ihracatta yeni hedefi 40 milyar dolar
Kimya sektörünün ihracatta yeni hedefi 40 milyar dolar2021 yılında gerçekleştirdiği 25,4 milyar dolarlık ihracat ile yeni bir rekora imza atan kimya sektörü, yeni dönem için hedef yükseltti. İKMİB Başkanı Pelister, ihracat hedefini 40 milyar dolar olarak açıkladı. Pelister ayrıca yeni dönem birlik başkanlığı için de yeniden aday olduğunu duyurdu.
11.01.2022Ekonomi
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımı başvuru ekranı! 4 bin 175 sözleşmeli personel alımı başvuru şartları ve branş dağılımı
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımı başvuru ekranı! 4 bin 175 sözleşmeli personel alımı başvuru şartları ve branş dağılımıAile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 2022 yılında görevlendirilmek üzere farklı pozisyonlara toplam 4175 sözleşmeli personel temini yapıyor. Başvurular ie 10 Ocak günü başlıyor. e-Devlet üzerinden alınacak başvurular için genel ve özel şartlar da kılavuzla duyuruldu. Peki, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımı 2022 başvuru ekranı...
11.01.2022Gündem
Taksim’de kurallara uymayan sürücülere ceza yağdı
Taksim’de kurallara uymayan sürücülere ceza yağdıTaksim’de yapılan trafik denetimlerinde kural ihlalinde bulunan 14 sürücüye 14 bin 997 TL cezai işlem uygulandı. Denetimde pasaportu yanında bulunmadığı için ehliyeti geçersiz sayılan yabancı uyruklu bir sürücünün ise motosikleti bağlandı.
10.01.2022Haberler
Taksim’de kurallara uymayan sürücülere ceza yağdı
Taksim’de kurallara uymayan sürücülere ceza yağdıTaksim’de yapılan trafik denetimlerinde kural ihlalinde bulunan 14 sürücüye 14 bin 997 TL cezai işlem uygulandı. Denetimde pasaportu yanında bulunmadığı için ehliyeti geçersiz sayılan yabancı uyruklu bir sürücünün ise motosikleti bağlandı.
10.01.2022Gündem
‘Sandık gelecek dönem değişecek’
‘Sandık gelecek dönem değişecek’Roman vatandaşlara vaadlerini anlatan Kılıçdaroğlu, "Hakkınızı, hukukunuzu savunmayan kişiye destek vermeyin. Bu kardeşinize inanmanızı ve güvenmenizi istiyorum. Sandık gelecek, dönem değişecek sizin döneminiz başlayacak" dedi...
9.01.2022Siyaset
Afgan kızların ‘mutlu gelecek’ umudu Türkiye
Afgan kızların ‘mutlu gelecek’ umudu TürkiyeTürkiye, Afganistan'daki kız çocuklarının okula devam edebilmesi için yoğun çaba gösteriyor. Maarif Vakfı'nın 10 kız okulu Afganistan'da eğitime devam ederken; 400 kadın öğrenci Türkiye'nin farklı kentlerinde Türkiye bursları ile üniversite eğitimini sürdürüyor.
8.01.2022Gündem
YÖK Başkanı Özvar: Salgınla ilgili kararı üniversiteler verecek
YÖK Başkanı Özvar: Salgınla ilgili kararı üniversiteler verecekYükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, artan vaka sayılarını takip ettiklerini belirterek, "Üniversitelerimiz, salgınla ilgili olarak ellerindeki veriye bakarak ve ildeki hıfzıssıhha kurulu, valilik ve diğer ilgili birimlerle istişareler etmek suretiyle üniversiteleriyle alakalı kararlar alabilecektir" dedi.
6.01.2022Gündem
Kripto para yasası nedir? Kripto para yasası maddeleri neleri kapsıyor?
Kripto para yasası nedir? Kripto para yasası maddeleri neleri kapsıyor?Son dakika haberleri arasında yer alan kripto para yasası ile ilgili araştırmalar sabahın ilk ışığında başladı. Son zamanlarda popülaritesi yüksek olan kripto para hakkında iki ayaklı düzenleme ve devlet garantisi geliyor. Kripto para gelişmeleri bu şekilde ilerleyince vatandaşlar ise kripto para yasası nedir, kripto para yasası maddeleri neleri kapsıyor aramasına geçti. İşte kripto para yasası hakkında bilinmesi gerekenler...
6.01.2022Gündem
Kripto paraya iki ayaklı düzenleme! Devlet garantisi geliyor
Kripto paraya iki ayaklı düzenleme! Devlet garantisi geliyorKripto paraya iki ayaklı yasal çerçeve oluşturmaya hazırlanan AK Parti ilk ayakta yerel borsaları denetlenebilir hale getirecek ve kullanıcıya devlet güvencesi verecek. 2. ayakta ise finansal zemin hazırlanacak. Ek vergi de olmayacak.
6.01.2022Ekonomi
2022’de şirketlerin ajandasında ne var?
2022’de şirketlerin ajandasında ne var?İş dünyasının önde gelen yöneticileri, DataExpert katkılarıyla BMI Business School tarafından yürütülen ve finans, pazarlama ve insan kaynakları alanlarını kapsayan araştırmada, şirketlerinin 2022’de odaklanacağı öncelikli alanları değerlendirdi. Yöneticilerin öncelik sıralaması, çalışma alanlarına ve sektörlerine göre farklılık gösterdi.

Benzer Haber Etiketleri

Öncelik ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.