Open Arms

Open Arms

Son dakika Open Arms haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Open Arms gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Open Arms haber sayfamızda...

Open Arms

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 50 open arms haberi bulunmuştur.
İtalya'da Başbakan Conte Salvini'nin davasında ifade verdi
İtalya'da Başbakan Conte Salvini'nin davasında ifade verdiİtalya'da eski İçişleri Bakanı ve aşırı sağcı Lig Partisinin lideri Matteo Salvini'nin, Akdeniz'de kurtarılan düzensiz göçmenlerin günlerce gemiden inmesine izin vermediği için yargılandığı davada, aynı dönemde kabinenin başındaki isim olan Başbakan Giuseppe Conte, tanık sıfatıyla ifade verdi.
28.01.2021Dünya
Umuda hayati yolculuk
Umuda hayati yolculukOnlar, Avrupa’da yeni bir hayat kurma, iş bulma, modern koşullara sahip olma umuduyla Fas ve Bangladeş’ten yola çıkan mülteciler...
5.12.2020Dünya
Alabora olan göçmen teknesindeki alyansların sahipleri bulundu
Alabora olan göçmen teknesindeki alyansların sahipleri bulunduAkdeniz'de bir göçmen kurtarma ekibi tarafından alabora olmuş, yarı batık bir teknede bulunan iki alyans haftalar sonra sahiplerini buldu.
26.11.2020Dünya
Son dakika: Az önce duyuruldu... Ölü sayısı 100'e yükseldi!
Son dakika: Az önce duyuruldu... Ölü sayısı 100'e yükseldi!Son dakika haberine göre, Libya açıklarında düzensiz göçmenleri taşırken batan iki teknede ölü sayısı 100'e yükseldi.
13.11.2020Dünya
Son dakika... Libya açıklarında facia! En az 74 mülteci boğularak öldü
Son dakika... Libya açıklarında facia! En az 74 mülteci boğularak öldüLibya açıklarında Avrupa'ya gitmekte olan mültecileri taşıyan bir gemide meydana gelen arıza sonucu en az 74 mültecinin boğularak hayatını kaybettiği duyuruldu.
12.11.2020Dünya
Bebeğini kaybeden annenin feryadı kamerada
Bebeğini kaybeden annenin feryadı kameradaAkdeniz'de İtalya'nın Lampedusa adası yakınlarında mültecileri taşıyan bot battı. Aralarında bir bebeğin de bulunduğu 6 kişi yaşamını yitirdi. Bebeğini kaybeden annenin yürek burkan feryadı ise kameralara yansıdı.
12.11.2020Haberler
Akdeniz'de can pazarı: Biri bebek 6 kişi hayatını kaybetti
Akdeniz'de can pazarı: Biri bebek 6 kişi hayatını kaybettiAkdeniz'de İtalya'nın Lampedusa adası yakınlarında mültecileri taşıyan bot battı. Aralarında bir bebeğin de bulunduğu 6 kişi yaşamını yitirdi. Bebeğini kaybeden annenin yürek burkan feryadı ise kameralara yansıdı.
12.11.2020Dünya
Son dakika | Akdeniz'de tekne battı! Çok sayıda ölü ve kayıp var...
Son dakika | Akdeniz'de tekne battı! Çok sayıda ölü ve kayıp var...Akdeniz'de Lampedusa Adası yakınlarında alabora olan teknedeki 13 düzensiz göçmen hayatını kaybetti.
7.10.2019Dünya
İtalya açıklarında göçmen teknesi alabora oldu: 9 ölü, 8'i çocuk çok sayıda kişi kayıp
İtalya açıklarında göçmen teknesi alabora oldu: 9 ölü, 8'i çocuk çok sayıda kişi kayıpTunus'tan yola çıkan yaklaşık 50 göçmeni taşıyan bir tekne İtalya'nın güneyindeki Lampedusa adası açıklarında alabora oldu. 22 kişiyi kurtarıldı. 9 kişinin cesetleri bulundu. Kayıplar arasında 8 çocuğun da olduğu bildiriliyor.
7.10.2019Dünya
İspanya Open Arms'taki göçmenlerden 15'ini aldı
İspanya Open Arms'taki göçmenlerden 15'ini aldıDeniz Kuvvetlerine bağlı fırkateyn, İtalya açıklarındaki İspanyol sivil toplum kuruluşu Open Arms'a ait gemideki göçmenlerden 15'ini alıp Cadiz'e getirdi.
30.08.2019Dünya
Salvini'den göçmen kurtaran STK gemisine giriş yasağı
Salvini'den göçmen kurtaran STK gemisine giriş yasağıİtalya Başbakan Yardımcısı, dün Akdeniz’de 101 kişiyi kurtaran sivil toplum kuruluşu Lifeline'ın Eleonore gemisine ülke kara sularına giriş yasağı getirdi.
27.08.2019Dünya
Gemideki göçmenlerin dramı son buluyor
Gemideki göçmenlerin dramı son buluyorİtalya’ya sokulmayan ve kurtarıldıkları gemide bekletilen göçmenlerin dramı sona eriyor.
22.08.2019Dünya
Avrupa günlerdir bunu konuşuyor! 19 günlük bekleyiş sona erdi
Avrupa günlerdir bunu konuşuyor! 19 günlük bekleyiş sona erdiAkdeniz'de kurtardığı düzensiz göçmenlerle 19 gündür  denizde bekleyen İspanyol sivil toplum kuruluşu (STK) Proactiva Open Arms'ın  gemisindeki düzensiz göçmenler nihayet karaya çıkabilecek.
21.08.2019Dünya
Akdeniz’de bekleyen sığınmacılar son çare denize atladı
Akdeniz’de bekleyen sığınmacılar son çare denize atladıİtalya’nın Lampedusa Adası açığında 19 gündür bekleyen Open Arms yardım gemisinde bulunan sığınmacılar son çare olarak denize atladı. Lampedusa Adası’na doğru yüzmeye çalışan sığınmacıları sahil güvenlik ekipleri kurtardı.
11.09.2019Haberler
19 gün oldu!
19 gün oldu!Akdeniz'de düzensiz göçmenleri kurtaran İspanyol sivil toplum kuruluşu (STK) Proactiva Open Arms, gemideki göçmenlerden bazılarının panik atak geçirdiğini ve bazılarının deniz atladığını belirterek, çaresiz bir durumda olduklarını bildirdi.
20.08.2019Dünya
Çaresizlik yüzünden denize atladılar!
Çaresizlik yüzünden denize atladılar!Limana çıkmalarına izin verilmediği için günlerdir İtalya açıklarında deniz ortasında bir gemide bekleyen göçmenlerden bazılarının, yüzerek karaya ulaşmaya çalıştı bildirildi.
20.08.2019Dünya
Avrupa'yı sallayan krizde sıcak gelişme! İndirildiler...
Avrupa'yı sallayan krizde sıcak gelişme! İndirildiler...İspanyol STK Proactiva Open Arms'a ait gemide bulunan yaşı 18'den küçük 27 kişi için karar verildi.
17.08.2019Dünya
Open Arms gemisinden 13 göçmen daha indirildi
Open Arms gemisinden 13 göçmen daha indirildiGünlerdir İtalya'nın Lampedusa adası yakınında bekleyen İspanyol sivil toplum kuruluşuna ait gemide 29'u çocuk 134 göçmen kaldı.
16.08.2019Dünya
Avrupa'yı sallayan kriz İtalya'yı karıştırdı!
Avrupa'yı sallayan kriz İtalya'yı karıştırdı!İtalya Başbakanı Giuseppe Conte, Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Matteo Salvini'ye göç konusundaki "takıntılı" tavrından vazgeçmeye ve göç meselesini gözden geçirmeye davet etti.
15.08.2019Dünya
Salvini'den Open Arms'a bir yasak daha
Salvini'den Open Arms'a bir yasak dahaİtalya'da mahkemenin kara sularına giriş yasağını askıya aldığı İspanyol göçmen yardım gemisi Open Arms, yine İçişleri Bakanı Salvini engeline takıldı.
15.08.2019Dünya
Son dakika | Ve askıya alındı
Son dakika | Ve askıya alındıLazio Bölgesi İdare Mahkemesi, İspanyol STK Proactiva Open Arms gemisinin İtalya'ya giriş yasağını askıya aldı.
14.08.2019Dünya
Salvini göçmenlere karşı bildiğiniz gibi
Salvini göçmenlere karşı bildiğiniz gibiSivil toplum kuruluşlarına savaş açan aşırı sağcı İtalyan İçişleri Bakanı Salvini, "Bu sabah bakanlıkta 500'ün üzerindeki göçmenin (İtalya'ya) gelişini önlemek için çalışıyorum. Bu işin nasıl biteceğini size söyleyeyim; ben vazgeçmeyeceğim" dedi.
13.08.2019Dünya
Avrupa'yı sallayan krizde flaş gelişme! 'Hemen kabul edin'
Avrupa'yı sallayan krizde flaş gelişme! 'Hemen kabul edin'İspanyol sivil toplum kuruluşu (STK) Proactiva Open Arms, Akdeniz'de kurtarıp gemisine aldığı 151 düzensiz göçmenden reşit olmayan 31'i için İspanya'nın Malta Büyükelçiliği aracılığıyla sığınma talep etti.
12.08.2019Dünya
Richard Gere onları kendi villasında ağırlasın!’
Richard Gere onları kendi villasında ağırlasın!’Hollywood yıldızı Richard Gere ile İtalya’nın göç karşıtı Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Matteo Salvini arasında, İtalyan limanlarına girişleri yasaklanan göçmen yardım gemileri nedeniyle atışma yaşanıyor.
12.08.2019Dünya
Avrupa'yı sallayan krizde 'Richard Gere' sürprizi!
Avrupa'yı sallayan krizde 'Richard Gere' sürprizi!ABD'li ünlü sinema oyuncusu Richard Gere, Akdeniz'de bekleyişi süren İspanyol sivil toplum kuruluşu (STK) Proactiva Open Arms'a ait kurtarma gemisindeki göçmenleri ziyaret etti.
9.08.2019Dünya

Benzer Haber Etiketleri

italyagöçmenAkdenizOpen Armslibya

Open Arms ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.