Öztrak

Öztrak

Son dakika Öztrak haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Öztrak gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Öztrak haber sayfamızda...

Öztrak

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.193 öztrak haberi bulunmuştur.
Türkiye’nin çıkarları her şeyden önce gelir
Türkiye’nin çıkarları her şeyden önce gelirCHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, dün CHP Genel Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalar yaptı.
21.05.2022Siyaset
'Haksızlığın muhatabı sadece partimiz değil'
'Haksızlığın muhatabı sadece partimiz değil'Kaftancıoğlu hakkında verilen kararın “sandık korkusundan” kaynaklandığını savunan Öztrak, haksızlığın muhatabının sadece CHP değil tüm Türkiye olduğunu belirterek 21 Mayıs’ta İstanbul’da yapılacak miting için çağrı yaptı...
17.05.2022Siyaset
Yılın mücadeleci başkanı Aras oldu
Yılın mücadeleci başkanı Aras olduÇağdaş Gazeteciler Derneği Eskişehir Şubesi ve Tepebaşı Belediyesi işbirliğiyle bu yıl 29. kez düzenlenen Uğur Mumcu’yu Anma Gecesi ve Ödül Töreni’nde 44 ödül verildi.
17.05.2022Ege
CHP'li Öztrak: Düzensiz göç sorununu 2 yıl içinde çözeceğiz
CHP'li Öztrak: Düzensiz göç sorununu 2 yıl içinde çözeceğizCHP Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Faik Öztrak, ''Ülkemizin düzensiz göç sorununu en geç 2 yıl içinde, barış içinde çözeceğiz. Sınır güvenliğimizi yeniden tesis edeceğiz" dedi.
16.05.2022Siyaset
Adalet tesis edilene kadar susmayacağız
Adalet tesis edilene kadar susmayacağızToplantı sonrası açıklama yapan Parti Sözcüsü Öztrak, Kaftancıoğlu’nun görevinin başında olduğunu belirterek “Her ne yaparlarsa yapsınlar önümüzdeki seçimde Türkiye’yi almamızın önüne geçemeyecekler” dedi.
14.05.2022Siyaset
Faik Öztrak: Canan Kaftancıoğlu görevinin başındadır
Faik Öztrak: Canan Kaftancıoğlu görevinin başındadırCanan Kaftancıoğlu kararı sonrası CHP MYK İstanbul'da olağanüstü toplandı. Sonrası parti sözcüsü Faik Öztrak bir açıklama yaptı. Öztrak, 'Canan Kaftancıoğlu görevinin başında' dedi.
13.05.2022Siyaset
‘Kimse boş yere heyecanlanmasın’
‘Kimse boş yere heyecanlanmasın’CHP Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısının ardından  düzenlediği basın toplantısında, gündemi değerlendirdi. Enflasyon rakamlarına dikkati çekerek, “AK Parti, milleti enflasyon canavarının dişleri arasına attı” diyen Öztrak, “Gıda fiyatları, dünyada bir yükseliyorsa, Türkiye’de üç yükseliyor. Yani bizdeki gıda enflasyonunun üçte biri dünyadan, üçte ikisi sarayın beceriksizliğinden” ifadelerini kullandı.
10.05.2022Siyaset
Mülteci konusunda bizim tavrımız net
Mülteci konusunda bizim tavrımız netİzmir’de konuşan CHP Sözcüsü Faik Öztrak, isim vermeden AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan ve İçişleri Bakanı Soylu’nun açıklamalarına tepki gösterdi, hükümetin mülteci politikalarını eleştirdi...
7.05.2022Siyaset
CHP yönetimi İmamoğlu'nun tartışılan fotoğrafına ne dedi?
CHP yönetimi İmamoğlu'nun tartışılan fotoğrafına ne dedi?İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Karadeniz gezisi ve o geziye davet edilen gazetecilere verilen fotoğraf gündemde.
6.05.2022Haberler
CHP yönetimi İmamoğlu'nun tartışılan fotoğrafına ne dedi?
CHP yönetimi İmamoğlu'nun tartışılan fotoğrafına ne dedi?İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Karadeniz gezisi ve o geziye davet edilen gazetecilere verilen fotoğraf gündemde.
6.05.2022Siyaset
CHP’li Öztrak’tan enflasyon tepkisi
CHP’li Öztrak’tan enflasyon tepkisiCHP Sözcüsü ve Ekonomi Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) yıllık yüzde 69.97, aylık yüzde 7.25 artış olarak açıkladığı enflasyon verilerini; “TÜİK’in ‘hassas’ terazisi enflasyonu yüzde 70’e değdirmese de nisanda yüzde 69.97 tüketici enflasyonu, 2002 şubatından bu yana en yüksek enflasyon. Üretici enflasyonu ise yüzde 121.82 ile 1995 martından bu yana en yüksek seviyede” sözleriyle değerlendirdi.
6.05.2022Siyaset
AK Parti'li Turan: Büyükelçilerle kuyruğa girmişçesine gizli- saklı görüşmeler yapıyorsunuz
AK Parti'li Turan: Büyükelçilerle kuyruğa girmişçesine gizli- saklı görüşmeler yapıyorsunuzAK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, "Cumhurbaşkanımız dün Arabistan'daydı. Dededen toruna hep CHP milletvekili olan, meşhur Öztrak'ın bugünkü temsilcisi CHP sözcüsü, büyük bir edep dışı yaklaşımla, Genel Başkanımıza olmayacak ithamlarda bulundu. Biz açık görüşüyoruz, şeffaf görüşüyoruz. Ama siz büyükelçilerle kuyruğa girmişçesine gizli, saklı görüşmeler yapıyorsunuz" dedi
30.04.2022Siyaset
‘Adalet için kavga bizi korkutmaz’
‘Adalet için kavga bizi korkutmaz’Bahçeli’nin Kılıçdaroğlu’na yönelik ‘Helalleşmeyi kavgaya çevirmesin’ sözlerine yanıt veren Öztrak, “Biz, hak, hukuk ve adalet için verilecek hiçbir kavgadan korkmayız” dedi. Öztrak ayrıca ittifakın devam ettiğini söyledi...
30.04.2022Siyaset
‘Tarihçilerin işidir siyasetçilerin değil’
‘Tarihçilerin işidir siyasetçilerin değil’CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, CHP MYK gündemiyle ilgili dün basın toplantısı düzenledi. Öztrak, özetle şunları söyledi:
26.04.2022Siyaset
'Adayın adı değil nitelikleri önemli'
'Adayın adı değil nitelikleri önemli'Millet İttifakı'nın adayının Mansur Yavaş ya da Haşim Kılıç olacağı yönündeki iddiaları yanıtlayan Öztrak, “Adayın ismi değil, adayın nitelikleri önemli" dedi.
12.04.2022Siyaset
'Turpun büyüğü hâlâ heybede'
'Turpun büyüğü hâlâ heybede'Türkiye'nin 1995 Mart'ından bu yana en yüksek üretici, 2002’den bu yana da en yüksek tüketici enflasyon oranını gördüğünü vurgulayan Öztrak, "Tüketici ve üretici fiyatları arasındaki fark 54 puan. Böyle makası hiç yaşamadık" dedi.
5.04.2022Siyaset
Türkiye'yi kâbustan çıkarmak zorundayız
Türkiye'yi kâbustan çıkarmak zorundayızCHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, dün CHP MYK toplantısının gündemine ilişkin açıklama yaptı. Öztrak özetle şöyle konuştu:
29.03.2022Siyaset
‘Plan üstüne plan kuruyorlar’
‘Plan üstüne plan kuruyorlar’CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, AK Parti ve MHP'nin seçim yasalarında değişiklik öngören yasa teklifine ilişkin "Yasaları değiştirerek, kaybettikleri seçimi kâğıt üstünde kazanmak için, plan üstüne plan kuruyorlar" diye konuştu.
22.03.2022Siyaset
‘Anneler bizim başımızın tacıdır’
‘Anneler bizim başımızın tacıdır’CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, dün MYK gündemiyle ilgili düzenlediği basın toplantısında özetle şunları söyledi:
15.03.2022Siyaset
‘Tarımda üretim planlaması şart’
‘Tarımda üretim planlaması şart’CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak'ın başkanlığındaki Ekonomi Masası, Karabük'te iş dünyasının temsilcileri ile bir araya geldi.
12.03.2022Siyaset
‘Savaşan Ukrayna sıkıntı çeken biz’
‘Savaşan Ukrayna sıkıntı çeken biz’ANKARA Milliyet - CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Parti Genel Merkezi'nde MYK gündemine ilişkin düzenlediği basın toplantısında, özetle şunları söyledi:BUNLAR İYİ GÜNLERİMİZ:Arabaya benzin, mazot, gaz koymak lüks oldu...
8.03.2022Siyaset
MHP'li Büyükataman: Hava savunma sistemlerinin değeri bir kez daha anlaşılmıştır
MHP'li Büyükataman: Hava savunma sistemlerinin değeri bir kez daha anlaşılmıştırMHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ‘S-400’lerden acilen kurtulmalı’ sözlerine ilişkin, “Rusya’nın Ukrayna’ya gerçekleştirdiği saldırıda Rusya’nın, Ukrayna hava sahasını kendi hava sahası gibi kullanmasıyla hava savunma sistemlerinin değeri bir kez daha anlaşılmıştır. Önce İP Başkanı, ardından da CHP’nin gamlı baykuşu Faik Öztrak devlet ciddiyetinden uzak bir şekilde verdikleri beyanlarda S-400’lerin acilen iade edilmesi gerektiğini vurgulamışlardır” dedi.
5.03.2022Siyaset
‘Ukrayna’nın amasız fakatsız yanındayız’
‘Ukrayna’nın amasız fakatsız yanındayız’CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, altı partinin kamuoyuna açıkladıkları Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem mutabakatına ilişkin "28 Şubat’ta açıklanan metin, ‘Sarayın rafa kaldırdığı demokrasinin raftan indirilmesi’ demektir" dedi.
5.03.2022Siyaset
‘Güven artırıcı adımlar atılmalı’
‘Güven artırıcı adımlar atılmalı’CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, tüketici enflasyonunun son 20 yılın, üretici enflasyonunun son 27 yılın en yüksek seviyesine ulaştığını belirterek, “Üreticiden, tüketiciye doğru korkunç bir enflasyon tsunamisi geliyor” dedi. Öztrak, dün açıklanan 2022 Şubat ayı enflasyon verileriyle ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları ifade etti:
4.03.2022Siyaset
'Müdahale kabul edilemez'
'Müdahale kabul edilemez'CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Öztrak, önceki akşam olağanüstü toplanan CHP Merkez Yönetim Kurulu'nun (MYK) gündemine ilişkin dün düzenlediği basın toplantısında, özetle şunları söyledi:SALDIRI DURDURULMALI: MYK'mız, Rusya’nın Ukrayna’ya müdahalesinin hukuki ve insani bakımdan kabul edilemez olduğunun altını çizdi...
26.02.2022Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Öztrak ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.