Prototip

Prototip

Son dakika prototip haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan prototip gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan prototip haber sayfamızda...

Prototip

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.322 prototip haberi bulunmuştur.
Bakan Varank açıkladı! Dünya rekoru kırdı...
Bakan Varank açıkladı! Dünya rekoru kırdı...Türk mühendislerince tamamen yerli ve milli imkanlarla tasarlanan Türkiye'nin ilk orta menzilli füze motoru TEI-TJ300, 240 mm çap ile 1342 newton itki kuvvetine ulaşarak bu sınıfta dünya rekoruna imza attı.
16.04.2021Ekonomi
iPhone 13'ü daha net gösteren sızıntılar ortaya çıktı
iPhone 13'ü daha net gösteren sızıntılar ortaya çıktıiPhone 13 bu yılın son aylarına yakın tanıtılacak olmasına rağmen telefon hakkında onlarca iddia ortaya atıldı. Pek çok sızıntı ile telefon hakkında daha çok bilgi sahibi olsak da telefonu en net şekilde tanıtacak bazı görseller ortaya çıktı.
13.04.2021Teknoloji
Oppo'dan oldukça ilginç bir telefon tasarımı geliyor
Oppo'dan oldukça ilginç bir telefon tasarımı geliyorOppo farklı telefon tasarımlarına yer veriyor. Yeni ortaya çıktığı kadarıyla Oppo, görünüşte kablolu şarjı destekleyen ancak şarj portu bulunmayan ve tamamen ekrandan oluşan bir telefon prototipine sahip görünüyor.
6.04.2021Teknoloji
KTÜ yerli ilaç üretimi hedeflerinin hacmini genişletiyor
KTÜ yerli ilaç üretimi hedeflerinin hacmini genişletiyorTürkiye'de kurulan ikinci teknik üniversite olan Karadeniz Teknik Üniversitesinde (KTÜ) milli ve yerli üretime destek amacıyla Ar-Ge yapacak uygulama ve araştırma merkezlerinin sayısını artırmak için çalışmalara devam ediliyor.
4.04.2021Teknoloji
Türkiye "Orta Koridor" rotasıyla ticaretten daha fazla pay alabilecek
Türkiye "Orta Koridor" rotasıyla ticaretten daha fazla pay alabilecekUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Orta Koridor" rotasının etkin kullanılmasının önemine işaret ederek, "Halen yıllık 710 milyar dolar tutarında olan Avrupa-Çin ticaret trafiğinden, ülkemizin ve Orta Asya ülkelerinin ekonomik fırsatlar elde edilebileceği aşikardır." dedi.
31.03.2021Ekonomi
Çip krizi diğer sektörlere de yayılıyor
Çip krizi diğer sektörlere de yayılıyorOtomotivde başlayarak elektronik gibi diğer sektörlere de sıçrayan küresel çip tedariki sorununun, üretimde aksamalara neden olarak milyarlarca dolarlık zarara yol açması bekleniyor.
31.03.2021Uzmanpara
SpaceX'in Mars'a göndereceği Starship aracı başarısız oldu!
SpaceX'in Mars'a göndereceği Starship aracı başarısız oldu!ABD'li uzay ve havacılık şirketi SpaceX'in Mars'a göndermeyi planladığı yeni nesil uzay aracı Starship, 4. uçuş denemesinde de başarısız olarak havada infilak etti.
31.03.2021Teknoloji
Filament Nedir, Özellikleri Nelerdir? Filament Çeşitleri Nelerdir?
Filament Nedir, Özellikleri Nelerdir? Filament Çeşitleri Nelerdir?3D yazıcı için kullanılan ürüne filament ismi verilir. Filament sayesinde tasarladığınız ürünü 3D yazıcı ile basabilirsiniz. İstediğiniz ürüne göre farklı filament çeşitlerini kullanabilirsiniz. Bunlar katı nesnelerin prototip modellerini oluşturmak için kullanılırlar. 3D yazıcı belli sıcaklıklarla filamenti eriterek istenen ürünü almanızı sağlarlar. Filament nedir, özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
31.03.2021Eğitim
Kendi oyununu kendin kur!
Kendi oyununu kendin kur!Web tarayıcıları üzerinden kullanıcıların kendi oyunlarını oluşturmasına, yayınlamasına ve diğer online oyuncularla birlikte oyun oynamasına imkan sağlayan yeni ve ücretsiz oyun platformu CoreGames, kullanıma açıldı.
28.03.2021Ekonomi
Bataryaların performansını yüzde 40 artıran yerli sistem
Bataryaların performansını yüzde 40 artıran yerli sistemİnönü Üniversitesinde 12 akademisyen, elektrikli araçlarda kullanılmak üzere lityum demir fosfat bataryaların performansını yüzde 40 artırdı ve farklı türlerdeki bataryaları bir arada kullanma imkanı sağlayan yönetim sistemi geliştirdi.
24.03.2021Teknoloji
AKINCI PT-2, Gelişmiş Sistem Tanımlama Testi'ni başarıyla tamamladı
AKINCI PT-2, Gelişmiş Sistem Tanımlama Testi'ni başarıyla tamamladıAKINCI Prototip 2 İnsansız Hava Aracı'nın, (AKINCI PT-2) Gelişmiş Sistem Tanımlama Testi'ni başarıyla geçtiği bildirildi.
13.03.2021Haberler
Başarıyla tamamlandı! 'Semalarımızda hür ve özgür'
Başarıyla tamamlandı! 'Semalarımızda hür ve özgür'AKINCI Prototip 2 İnsansız Hava Aracı'nın, (AKINCI PT-2) Gelişmiş Sistem Tanımlama Testi'ni başarıyla geçtiği bildirildi. Baykar Savunma'nın Twitter hesabından yapılan paylaşımda, "Bayraktar #AKINCI TİHA uçmaya devam ediyor.
13.03.2021Gündem
Zeybek ve harmandalını bir de robottan izleyin!
Zeybek ve harmandalını bir de robottan izleyin!Yerli firmanın geliştirdiği, zeybek ve harmandalı oynayan robot büyük ilgi görüyor. Diğer halk oyunlarının da öğretileceği robot, insanların hareketlerini taklit edebiliyor. Robot, 2022’de piyasada olacak
13.03.2021Ekonomi
Dizilerdeki kadın prototipleri cinsiyet eşitliğini nasıl engelliyor?
Dizilerdeki kadın prototipleri cinsiyet eşitliğini nasıl engelliyor?Anneler ve çocuklar odağında çalışan markalara danışmanlık ve iç görü hizmetleri sunan, “Anneleri Anlayan Marka Olmak” kitabının yazarı Esra Baykal, “Cinsiyet eşitliği algısını değiştirmenin en kolay yolu ekran temsilidir. Kültürümüze işlemiş kadın rolünü ancak ekranlarda popüler olan dizileri, içerikleri değiştirirsek başarabileceğiz” diyerek, en çok izlenen mecra olan televizyonda yayınlanan dizilerin yapımcılarının ve senaristlerinin bu sorumluluğu üstlenmesi gerektiğini dile getirdi.
7.03.2021Yaşam
İlk milli helikopterin motoruna "güç veren" kadın mühendis!
İlk milli helikopterin motoruna "güç veren" kadın mühendis!TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi'nde (MAM) 30 yıldır çalışmalar yürüten Doç. Dr. Havva Kazdal Zeytin, ülkenin ilk milli helikopter motorunda kullanılan türbin kanatçıklarının üretilmesinde yer alarak gösterdiği başarıyla gururlandırıyor.
7.03.2021Teknoloji
TEKNOFEST biyoteknoloji alanındaki çalışmaları da bekliyor
TEKNOFEST biyoteknoloji alanındaki çalışmaları da bekliyorHavacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali (TEKNOFEST) kapsamında TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi (MAM) öncülüğünde gerçekleştirilecek "Biyoteknoloji İnovasyon Yarışması" için başvurular 15 Mart Pazartesi günü sona erecek.
5.03.2021Teknoloji
Altay Tankına alternatif motor
Altay Tankına alternatif motorSavunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Altay tankında iki farklı yerli motor çalışmasının sürdüğünü, aradaki boşluğu doldurmak için başka bir ülkeden motor getirip testlere başlanacağını açıkladı.
4.03.2021Siyaset
Lise öğrencisi insanlı drone için destekleri bekliyor
Lise öğrencisi insanlı drone için destekleri bekliyorTokat'ta yaşayan lise öğrencisi Osman Rafet Okur (17), insan taşıyabilen drone tasarladı. 'Rafeat x' ismini verdiği projenin önce maketini oluşturan Okur, drone'un prototipini yapmak için de harekete geçti. Şimdilik sadece iskeletini yapabilen genç mucit, drone'ununu tamamlamak için destek bekliyor.
3.03.2021Teknoloji
Pandemiye karşı tekno icat rüzgârı
Pandemiye karşı tekno icat rüzgârıYıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, “Pandemide teknoparkların ve icatların önemi anlaşıldı. Yatırımlar da hız kesmedi. Biz de yatırım yapmak için girişim sermayesi yatırım fonu kuruyoruz” dedi.
2.03.2021Ekonomi
Yerli ve milli makineli tüfek güvenlik güçlerinin destekçisi olacak
Yerli ve milli makineli tüfek güvenlik güçlerinin destekçisi olacakDüzce'deki bir silah fabrikasında yerli ve milli imkanlarla üretilen SAR 762 MT makineli tüfek, güvenlik güçlerinin terörle mücadelesinde kullanılabilecek.
27.02.2021Teknoloji
Türkiye'den yeni hamle! Görüntüler ilk kez ortaya çıktı
Türkiye'den yeni hamle! Görüntüler ilk kez ortaya çıktıTUSAŞ ihtiyaçlar doğrultusunda yeni araçlar geliştirmeye devam ediyor. Daha önce pek çok araç geliştirmiş olan TUSAŞ'tan yeni bir hamle geldi. İnsansız ve elektrikli taarruz helikopterinin fotoğrafları ilk kez ortaya çıktı.
25.02.2021Haberler
Hem insansız hem de elektrikli T629 ilk kez görüntülendi!
Hem insansız hem de elektrikli T629 ilk kez görüntülendi!TUSAŞ ihtiyaçlar doğrultusunda yeni araçlar geliştirmeye devam ediyor. Daha önce pek çok araç geliştirmiş olan TUSAŞ'tan yeni bir hamle geldi. Bildiğiniz üzere bugün Atak helikopterinin Faz 2 modeli Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne teslim edildi. Bunun akabinde ise TUSAŞ’ın insansız ve elektrikli taarruz helikopterinin ilk fotoğrafları da paylaşıldı.
25.02.2021Teknoloji
Türkiye'den dünyanın ilk tamamen biyodizel yakıtlı jeneratörü
Türkiye'den dünyanın ilk tamamen biyodizel yakıtlı jeneratörüSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Arken Jeneratör’ün kendilerine bir müjde verdiğini belirterek, "Dünyanın ilk tamamen biyodizel yakıtlı jeneratörlerini prototip olarak üretmişler. Bunu da özellikle çevreci kaygıları olan sektörlere satmayı planlıyorlar." dedi.
21.02.2021Teknoloji
ASELSAN Mobil Dijital X-Işını Cihazı CE belgesi aldı
ASELSAN Mobil Dijital X-Işını Cihazı CE belgesi aldıTürk savunma sanayisi geliştirdiği teknolojilerle sağlık sektörüne desteğini sürdürüyor.
20.02.2021Teknoloji
ASELSAN 2020'de 1479 kişiyi işe aldı
ASELSAN 2020'de 1479 kişiyi işe aldıASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Haluk Görgün, geçen yıl 1479 kişiyi işe aldıklarını bildirdi.
17.02.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

türkiyeteknolojiT629aselsanmustafa varank

Prototip ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.