Proud Boys

Proud Boys

Son dakika proud boys haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan proud boys gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan proud boys haber sayfamızda...

Proud Boys

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 32 proud boys haberi bulunmuştur.
Bomba iddia: Kongre baskınından önce...
Bomba iddia: Kongre baskınından önce...ABD'de 6 Ocak'taki Kongre baskınından önce aşırı sağcı grup "Oath Keepers"ın liderinin, diğer sağcı gruplar "Proud Boys" ve "Three Percenters" ile "ittifak" oluşturmayı konuştuğu öne sürüldü.
25.03.2021Dünya
ABD'li Demokrat vekil, Kongre baskını nedeniyle Trump'a ilk davayı açtı
ABD'li Demokrat vekil, Kongre baskını nedeniyle Trump'a ilk davayı açtıABD'de Demokrat Vekil Bennie Thompson'ın eski Başkan Donald Trump'a karşı açtığı "Kongre baskınında halkı isyana teşvik" davası, başkanlık görevi sona erdikten sonra Trump'a karşı açılan ilk hukuk davası oldu.
16.02.2021Dünya
Cumhuriyetçi Parti’de fırtınalar kopuyor
Cumhuriyetçi Parti’de fırtınalar kopuyorSeçimden hüsranla ayrılan Cumhuriyetçi Parti içinde geleneksel merkez ile Trump yanlısı aşırı sağcı kanat arasında büyük çarpışma var. Son dönemde yaşanan bu çarpışmanın galibi şimdilik bilinmezken, bu olay, Amerikan siyasetinin geleceğine büyük etki edecek
5.02.2021Dünya
Kanada, Trump fanatiği ırkçı Proud Boys grubunu 'terör örgütü' olarak kabul etti
Kanada, Trump fanatiği ırkçı Proud Boys grubunu 'terör örgütü' olarak kabul ettiABD eski liderinin kınamaktan çekindiği, beyazların üstünlüğünü savunan eli silahlı gruba, en ağır darbe komşu Kanada'dan geldi. Proud Boys, sosyal medya devleri Twitter, Facebook, Instagram ve YouTube'da yasaklı.
4.02.2021Dünya
İsimleri Kongre baskınında öne çıkmıştı... Kanada terör listesine aldı!
İsimleri Kongre baskınında öne çıkmıştı... Kanada terör listesine aldı!Kanada, terörist örgütler listesine, aralarında geçen ay ABD Kongre binasına yapılan baskında adından çok söz edilen radikal sağcı "Proud Boys" (Gururlu Çocuklar) isimli grubun da bulunduğu 13 yeni grup ekledi.
3.02.2021Dünya
Kim bu ‘çocuklar’
Kim bu ‘çocuklar’ABD’de Trump döneminin son günlerinde en çok tartışılan konulardan biri aşırı sağcı ‘Proud Boys’ (Gururlu çocuklar) olmuştu. 2016 yılında kurulan grup nasıl bir anda hem ABD’nin hem de dünyanın gündemine yerleşti?
31.01.2021Dünya
CIA’dan uyarı: Fazla konuşmayın
CIA’dan uyarı: Fazla konuşmayınABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı’nın (CIA), kurum içinde yaşanan istihbarat skandallarının ardından eski çalışanlarına bir e-posta göndererek “yabancı hükümetlere çalışmamaları” konusunda uyardığı belirtildi.
29.01.2021Dünya
Proud Boys liderinin karanlık sırları
Proud Boys liderinin karanlık sırlarıABD’de aşırı sağcı grup Proud Boys’un (Gururlu Çocuklar) lideri Henry Tarrio’nun, 2014'te yargılandığı yolsuzluk davasında kolluk kuvvetleri ile iş birliği yaptığı için cezasının 30 aydan 18 aya indirildiği ortaya çıktı.
28.01.2021Dünya
Komplocular şokta!
Komplocular şokta!ABD’de Joe Biden’ın yemin ederek göreve başlaması, Donald Trump’ın komplo teorilerine meraklı destekçilerini şoka soktu. ABD’nin, şeytana tapan bir grup pedofilin oluşturduğu bir derin devlet tarafından yönetildiğine dair asılsız komplo teorisine inanan “QAnon” hareketi, Biden’ın yemin ederek göreve başlamasının ardından kendi içinde bölünmüş gibi görünüyor.
23.01.2021Dünya
Virginia'da karşıt görüşlü silahlı grupların gösterileri olaysız geçti
Virginia'da karşıt görüşlü silahlı grupların gösterileri olaysız geçtiABD'nin Virginia eyaletine bağlı Richmond kentinde, silahlanma hakkını savunan ve ağırlıklı olarak ABD Başkanı Donald Trump'ı destekleyen bir grup ile siyahilerin haklarını savunan ve "Black Panthers" olarak bilinen grubun silahları ile düzenledikleri gösteri olaysız geçti.
18.01.2021Dünya
Tören değil savaşa hazırlık!
Tören değil savaşa hazırlık!ABD’nin başkenti Washington D.C.’de, 20 Ocak’taki devir teslim töreni öncesi alınan güvenlik önlemleri “savaşa hazırlık” izlenimi veriyor. FBI’ın 20 Ocak’ta olay çıkarması muhtemel kişilere odaklandığı ve ülke genelinde bu kişileri aradığı ifade ediliyor
16.01.2021Dünya
Aşırı sağcı Proud Boys'un liderinin Washington'a girişi yasaklandı
Aşırı sağcı Proud Boys'un liderinin Washington'a girişi yasaklandıABD'de mahkeme, Donald Trump yanlısı olarak bilinen aşırı sağcı grup Proud Boys'un lideri Enrique Tarrio'nun başkent Washington DC'ye girişini yasakladı.
6.01.2021Dünya
'Siyahların hayatı değerlidir' yazılı flamayı yakan aşırı sağcı gözaltına alındı
'Siyahların hayatı değerlidir' yazılı flamayı yakan aşırı sağcı gözaltına alındıABD'de aşırı sağcı gruplardan 'Proud Boys'un (Gururlu Çocuklar), liderlerinden biri, başkent Washington'daki Asbury Birleşik Metodist Kilisesi'nde asılı "Siyahların hayatı değerlidir" yazılı flamayı yaktığı için gözaltına alındı.
5.01.2021Dünya
O flamayı yaktı, gözaltına alındı!
O flamayı yaktı, gözaltına alındı!ABD'de aşırı sağcı gruplardan "Proud Boys"un (Gururlu Oğlanlar), liderlerinden biri, başkent Washington'daki Asbury Birleşik Metodist Kilisesi'nde asılı "Siyahların hayatı değerlidir" yazılı flamayı yaktığı için gözaltına alındı.
5.01.2021Dünya
Proud Boys'un lideri Washington'da gözaltına alındı
Proud Boys'un lideri Washington'da gözaltına alındıABD'de Başkan Donald Trump yanlısı olarak bilinen aşırı sağcı grup Proud Boys'un (Gururlu Çocuklar) lideri Enrique Tarrio, başkent Washington DC'de şehre girdikten kısa süre sonra gözaltına alındı.
5.01.2021Dünya
Trump sokağa çağırdı... O gruptan şok açıklama!
Trump sokağa çağırdı... O gruptan şok açıklama!3 Kasım'da yapılan seçimleri kaybeden ancak seçimde hile olduğunu öne süren Başkan Donald Trump, 6 Ocak'ta destekçilerini protesto gösterisi için sokağa çağırmıştı. Trump destekçisi Proud Boys (Gururlu Çocuklar) isimli aşırı sağ grup eylemlere katılacağını açıkladı. Washington Post gazetesinin ise grupla ilgili ortaya attığı iddia tüm ülkenin kanını dondurdu.
3.01.2021Dünya
CNN duyurdu! Trump ateşle oynuyor, iç savaş kapıda
CNN duyurdu! Trump ateşle oynuyor, iç savaş kapıdaSon dakika haberlere göre, Trump'ın danışmanları ABD Başkanı'nın iş savaşa sebep olabilecek çok riskli bir karar aldığını söyledi. Geçen hafta Trump taraftarı aşırı sağcı grup Proud Boys üyeleri ile antifaşist hareket solcu Antifa Washington sokaklarında birbirine girmişti. Ateşe benzinle gittiği yorumları yapılan Trump'ın son kararını değiştirip değiştirmeyeceği merak ediliyor.
17.12.2020Dünya
Son dakika: Washington sokakları böyle görüntülendi! Savaş çıktı
Son dakika: Washington sokakları böyle görüntülendi! Savaş çıktıSon dakika haberlere göre, Trump taraftarı aşırı sağcı grup Proud Boys üyeleri ile antifaşist hareket solcu Antifa Washington sokaklarında birbirine girdi. AP, sokaklarda birbirini arayan grupların kavgasında bıçaklananlar olduğunu ve dört yaralının hastaneye kaldırıldığını aktarıyor.
14.12.2020Dünya
Washington'daki gösterilerde kan aktı, çok sayıda gözaltı var
Washington'daki gösterilerde kan aktı, çok sayıda gözaltı varABD'de, seçimleri kaybeden Başkan Donald Trump'a destek eylemlerinde karşıt gruplar arasında çıkan kavgalarda 5 kişi yaralanırken, onlarca kişi de gözaltına altındı.
13.12.2020Dünya
Yüksek Mahkemeden Trump’a kötü haber
Yüksek Mahkemeden Trump’a kötü haberABD Yüksek Mahkemesi, Teksas eyaleti tarafından açılan ve Joe Biden’ın seçim zaferinin geri çevrilmesine yönelik davayı reddetti. Öte yandan Seçiciler Kurulu oylaması öncesinde Trump destekçileri dev bir gösteri için Washington’a geldi
13.12.2020Dünya
İlk kez ‘Biden kazandı’ dedi
İlk kez ‘Biden kazandı’ dediABD Başkanı Trump, Biden’ın seçimi kazandığını ilk kez kabul etti. Biden’ın ismini anmayan Trump, “O, seçim hileli olduğu için kazandı” ifadesini kullandı.
16.11.2020Dünya
ABD tehdit e-postalarının ardında İran’ın olduğunu açıkladı
ABD tehdit e-postalarının ardında İran’ın olduğunu açıkladıABD ulusal güvenlik yetkilileri, Demokrat seçmenlere gönderilen tehdit e-postalarının ardında İran’ın olduğunu açıkladılar.
23.10.2020Teknoloji
ABD'de 6 kişi valiyi kaçırmayı planlamakla suçlandı!
ABD'de 6 kişi valiyi kaçırmayı planlamakla suçlandı!ABD'nin Michigan eyaletinde 6 kişi hakkında, Eyalet Valisi Gretchen Whitmer'ı kaçırmak üzere plan yapmak suçlamasıyla dava açıldı.
9.10.2020Dünya
'Beyaz ırkçılar en ölümcül iç terör tehditi'
'Beyaz ırkçılar en ölümcül iç terör tehditi'ABD İç Güvenlik Bakanlığı tarafından yayımlanan yıllık raporda, aşırı beyaz üstünlük yanlılarının, ülkedeki en ölümcül iç terör tehdidi olduğu belirtildi.
6.10.2020Dünya
Trump 'Proud Boys' isimli beyaz ırkçı grubu kınadı
Trump 'Proud Boys' isimli beyaz ırkçı grubu kınadıABD Başkanı Donald Trump, "Ku Klax Klan" ve "Proud Boys" da dahil olmak üzere beyaz ırkçı tüm grupları kınadığını açıkladı.
2.10.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

ABDProud BoysDonald TrumptrumpWashington

Proud Boys ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.