Psikoloji

Psikoloji

Son dakika psikoloji haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan psikoloji gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan psikoloji haber sayfamızda...

Psikoloji

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.353 psikoloji haberi bulunmuştur.
20 yıllık psikolog megafonla süt satıyor! 'Karasineğe 'Lütfen çıkar mısın?' diyordum'
20 yıllık psikolog megafonla süt satıyor! 'Karasineğe 'Lütfen çıkar mısın?' diyordum'20 yıllık psikolog Şeyda Nur Boybeyi, önce ofisini kapatıp bir karavan kiraladı. Ardından da kendi karavanıyla 1 sene boyunca Türkiye’yi gezdi. İstanbul’a yeniden dönemeyeceği anladığında da Burhaniye’de babasına ait olan çiftliğin işletmesini alarak burada yaşamaya başladı. Şeyda Nur ve aynı çiftlikte yaşayan yakın arkadaşı Elif, şimdilerde ellerinde megafonla bağırarak süt satıyorlar.
22.02.2024Yaşam
Psikolojinizin bozulması için 8 saat yeter! Çalışma ortamınız toksik olabilir
Psikolojinizin bozulması için 8 saat yeter! Çalışma ortamınız toksik olabilirÇalışanlar özellikle günün uzun saatlerini iş yerlerinde geçiriyor. Çalışma arkadaşlarından yöneticilerine kadar pek çok kişiyle temas ve etkileşimde olan kişiler içinde, psikolojik sorunlar yaşama durumu ise son derece yaygın bir problem. Sizin de çalışma ortamınız toksikse bu problemleri yaşıyor olabilirsiniz! Detaylar haberimizde.
21.02.2024Genel Sağlık
Parayı ver stajı kap! Üstüne para istiyorlar
Parayı ver stajı kap! Üstüne para istiyorlarStaj yapacak şirket bulmak gittikçe zorlaşıyor. Bazı kurumlar, ücret vermediği gibi stajyer olarak kabul edeceği öğrencilerden üste para istiyor. 15 günlük stajın ücreti 18 bin TL’ye kadar çıkıyor. Üstelik taksit yapan da var.
21.02.2024Gündem
İlk adımı ‘Aşk’la attı
İlk adımı ‘Aşk’la attıEdda Dora, müzik kariyerine ilk adımı ‘Aşk’la attı.
18.02.2024Cadde
Biri ablasını bıçakladı, diğeri tabancayla kendini vurdu! Çocuklarımıza neler oluyor?
Biri ablasını bıçakladı, diğeri tabancayla kendini vurdu! Çocuklarımıza neler oluyor?Bıçaklama, tenekeleri dişleriyle parçalama, annesinin kolunu ısırarak etini koparma ve kendini tabancayla vurma. Bu saydığımız eylemlerin bazılarını geçtiğimiz günlerde bazılarını ise son yıllarda 3 ya da 4 yaşlarındaki çocuklar gerçekleştirdi. Peki, çocuklarda giderek yükselen bu öfke ve şiddetin arkasında yatan sebep ne? Aileler bu işin neresinde? İki uzman tüm detaylarıyla açıkladı.
17.02.2024Genel Sağlık
Aşk ilk ‘ok’unu beynimize atıyor
Aşk ilk ‘ok’unu beynimize atıyorYeni bir araştırma, insan âşık olduğunda vücudunda sadece psikolojik değil, fizyolojik değişiklikler de olduğunu ortaya çıkardı.
13.02.2024Gündem
Taksici cinayetine adım adım götüren süreç! Gözden kaçan 4 büyük sorun var
Taksici cinayetine adım adım götüren süreç! Gözden kaçan 4 büyük sorun varİzmir'de yaşanan taksici Oğuz Erge cinayeti, tüm Türkiye'yi şoke etti. Her detayıyla kan donduran cinayetin faili Delil Aysal'ın davranışları ise hâlâ tartışılmaya devam ediyor. Peki bu cinayetten hangi dersler çıkarılmalı? İşte toplumun güven duygusunu derinden sarsarak büyük bir infial yaratan Oğuz Erge cinayetinde gözden kaçan 4 büyük sorun.
12.02.2024Gündem
'İdeal' tatilin süresi ne olmalı? Sihirli formül 7+1 gün mü?
'İdeal' tatilin süresi ne olmalı? Sihirli formül 7+1 gün mü?"Bazı araştırmalar sağlık ve refahın tatilin sekizinci gününde zirveye ulaştığını söylüyor. Bazı uzmanlar da yıl boyunca birkaç kısa tatil tavsiye ediyor..."
Kadın futbolunda dikkat çeken hamle! Kendi kulübünü kendi kurdu
Kadın futbolunda dikkat çeken hamle! Kendi kulübünü kendi kurduTFF Ülker Geleceğin Yıldız Kızları projesindeki 33 isimden biri olan Ayşenaz Gürbüz yaşadığı zorlukları anlatırken, "Büyükçekmece’de kadın takımı yoktu. Karşılaştığım hocalar, oyuncu bulmamı söylediler. Kim varsa aradım ve Karadeniz İdman Ocağı Kadın takımını kurduk" dedi.
“Psikolojik destek almayı zayıflık olarak görmesinler”
“Psikolojik destek almayı zayıflık olarak görmesinler”Bir yıldır sahada çalışan Türk Psikologlar Derneği Deprem Koordinasyon Kurulu Başkanı psikolog Caner Çakır, “Verebileceğim en önemli tavsiye psikolojik destek almayı bir zayıflık olarak görmemeleri,” diyor.
3.02.2024Pazar
“Bugün 2 yaşındaki çocuğun 19 sene yanında olacağız”
“Bugün 2 yaşındaki çocuğun 19 sene yanında olacağız”6 Şubat depremlerinde Türkiye’deki meslektaşlarıyla köprü kurarak Çocuk Ampute Destek Programı’nı hayata geçiren isimlerden Harvard Üniversitesi’nden Prof. Dr. Gökhan Hotamışlıgil ile 1 yılda yapılanları ve yapılacakları konuştum.
3.02.2024Pazar
En çok özel randevu alınan branş Psikoloji
En çok özel randevu alınan branş PsikolojiÖzel bir sağlık platformu, Türkiye’nin 2023 yılı sektör verilerini açıkladı. Verilere göre geçen yıl en çok “Psikoloji”, “Kadın Hastalıkları ve Doğum”, “Psikiyatri” oldu. Hastalar, hasta yakınları ve sağlık araştırması yapan kullanıcılar ile sağlık profesyonellerini bir araya getiren DoktorTakvimi, 2023 verilerini paylaştı.
29.01.2024Gündem
'Neden ihtiyacım varmış gibi hissediyorum?' diye sorun! Gizli istifçiliğin 3 belirtisi
'Neden ihtiyacım varmış gibi hissediyorum?' diye sorun! Gizli istifçiliğin 3 belirtisiBiriktirme bozukluğu yetişkinlerin yaklaşık yüzde 3'ünü etkileyen bir problem olarak nitelendiriliyor. Psikologlar gizli istifçilik hakkında oluşan belirtileri sıraladı. İşte biriktirme bozukluğu yaşayıp yaşamadığınızı anlamanın yolu.
19.01.2024Ruh Sağlığı
Karneye ödül de ceza da vermeyin
Karneye ödül de ceza da vermeyinYaklaşık 19 milyon öğrenci, bugün karnelerini alıyor. Kötü karnenin cezalandırılmaması gerektiğine dikkat çeken uzmanlar, başarılı çocukların da pahalı hediyelerle ödüllendirilmemesini öneriyorlar. Uzmanlar karnesi nasıl olursa olsun her çocuğun tatil yapma hakkı olduğunu kaydederken Milli Eğitim Bakanlığı da öğrencilere ödev verilmemesini istedi.
19.01.2024Gündem
Her şeyin uzmanı yaşam koçları... Tek mesajla aşık ediyor!
Her şeyin uzmanı yaşam koçları... Tek mesajla aşık ediyor!Hayattan keyif almaktan ilişkilere, kilo vermekten güzelliğe yaşam koçları diyetisyenlerin, dermatologların hatta psikologların mesleki alanında faaliyet gösteriyor. Üstelik sağlığı doğrudan etkileyen birçok konuda uzmanlığa sahip olmadan seans başı 1000 lira karşılığında danışmanlık veriyor, hatta işlem yapıyorlar.
18.01.2024Gündem
Psikolojide Teknolojik Uygulamalar Yarışması için başvurular devam ediyor
Psikolojide Teknolojik Uygulamalar Yarışması için başvurular devam ediyorTEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji festivali kapsamında Can Sağlığı Vakfı yürütücülüğünde bu yıl ikincisi düzenlenen Psikolojide Teknolojik Uygulamalar Yarışması için başvurular devam ediyor.
17.01.2024Teknoloji
Anı bile olsa saklamayın! Enerjinizi düşüren şey sevdiklerinizin hediyesi olabilir
Anı bile olsa saklamayın! Enerjinizi düşüren şey sevdiklerinizin hediyesi olabilirÖzel günlerde sevdiklerimiz bizleri mutlu etmek için rengârenk çiçekler getiriyor olabilir. Anı değeri taşıması nedeniyle o hediyelerdeki çiçeklerin kurutulup saklanması ise sanıldığı kadar olumlu ve masum bir tercih olmayabilir. Ölü çiçek yaşam enerjinizi işte böyle tüketiyor!
15.01.2024Genel Sağlık
İyi ki varsın arkadaşım!
İyi ki varsın arkadaşım!İzmir’de yüzde 90 görme kaybı bulunan lise öğrencisi Melis Şen için arkadaşları seferber oldu; her biri farklı dersten seçtiği konuyu seslendirerek kitap hazırladı.
13.01.2024Ege
‘Bir bakış baktın kalbimi yaktın’ mı?
‘Bir bakış baktın kalbimi yaktın’ mı?Araştırmalara göre, ilk bakışta görünüş önem taşısa da hoş sohbet olmak ve zekice davranmak, insanların kalbini daha fazla fethediyor. “Güzellik geçici” deniliyor.
7.01.2024Gündem
KPSS Konuları 2024... KPSS Lisans, Ön Lisans ve Ortaöğretim Konuları ve Soru Dağılımı
KPSS Konuları 2024... KPSS Lisans, Ön Lisans ve Ortaöğretim Konuları ve Soru DağılımıÖSYM tarafından düzenlenen KPSS devlet kadrolarına alınacak olan personellerin seçilmesi için yapılan sınavdır. Her yıl milyonlarca insanın girdiği bu sınav eğitim düzeyine göre düzenlenmektedir. Sınav girecek olan kişilerin sorumlu olması gereken bazı konular bulunur. Bu nedenle sınav öncesi adayların aklına takılan konulardan birisi de KPSS konuları olmaktadır. KPSS lisans, ön lisans ve ortaöğretim konuları ve soru dağılımı hakkında detaylı bilgi almak için sizin için hazırladığımız ‘KPSS Konuları 2024’ başlıklı içeriğimize göz atabilirsiniz.
5.01.2024Eğitim
2024 Eşit Ağırlık Bölümleri: 4 Yıllık ve 2 Yıllık Üniversite Eşit Ağırlık (EA) Meslekleri ve Bölümleri Nelerdir?
2024 Eşit Ağırlık Bölümleri: 4 Yıllık ve 2 Yıllık Üniversite Eşit Ağırlık (EA) Meslekleri ve Bölümleri Nelerdir?Kısaltılmış hali ile EA veya TM olarak da bilinen eşit ağırlık bölümleri matematik ve edebiyat ağırlıklıdır. Üniversitede 2 yıllık ve 4 yıllık eşit ağırlık bölümünü tercih etmek isteyen kişiler için TM puanı önemlidir. Ortaöğretimden yükseköğretime geçiş yapacak olan kişilerin Alan Yeterlilik Testi’nde (AYT) Türkçe ve Matematik alanlarında netlerinin yüksek olması gerekir. Eşit ağırlık bölümleri sadece AYT puanı ile değil TYT puanı ile de tercih edilebilmektedir. EA meslekleri oldukça geniş yelpazeye sahiptir. Üniversiteye gitmek isteyen pek çok öğrenicinin merak ettiği konular arasında da eşit ağırlık bölümleri ve meslekleri yer almaktadır. Hukuktan felsefeye, iktisattan psikolojiye kadar pek çok meslek grubu vardır. 4 yıllık ve 2 yıllık üniversite eşit ağırlık meslekleri nelerdir? Eşit ağırlık bölümleri ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
5.01.2024Eğitim
Garry Rodrigues'in Fatih Terim şaşkınlığı: Beklemiyordum
Garry Rodrigues'in Fatih Terim şaşkınlığı: BeklemiyordumGalatasaray'da Fatih Terim ile birlikte çalışma fırsatı bulan Garry Rodrigues, tecrübeli teknik adamın Panathinaikos'un başına geçmesi hakkında açıklamalarda bulundu.
En İyi Netflix Dizileri 2024: Yabancı ve Yerli Netflix Dizi Önerileri
En İyi Netflix Dizileri 2024: Yabancı ve Yerli Netflix Dizi ÖnerileriDünyanın en büyük dizi film içerik platformu Netflix pek çok farklı ülkede kaliteli yapımları ile adından söz ettiriyor. Televizyon kanallarını yapımları ile geride bırakan Netflix’in yeni dizi ve filmleri her geçen gün artıyor. IMBD listelerinde yukarı tırmanan Netflix’in kaliteli dizileri ve filmleri izleyenlerini ekran başına kitliyor. Yüzlerce Tük ve yabancı aksiyon, macera, bilim-kurgu, komedi, romantik, dram, gerilim, korku dalında yapımı içerisinde barındırıyor. Yabancı ve yerli Netflix dizi önerileri için “En İyi Netflix Dizileri 2024” içeriğimize göz atabilirsiniz.
Netflix Türk Dizileri 2024: Netflix’te Yayınlanan En İyi Yeni Çıkan Türk Dizi Önerileri
Netflix Türk Dizileri 2024: Netflix’te Yayınlanan En İyi Yeni Çıkan Türk Dizi ÖnerileriDünya genelinde milyonlarca izleyicisi bulunan yerli ve yabancı yapımları ile izleyenleri ekrana kilitleyen Netflix platformunda birbirinden güzel Türk dizileri yer alıyor. Netflix orijinal yapımı içeriklerinin yanı sıra yayın hakları satın alınan dizilerde var. Yayınlandıkları andan itibaren popüler olan ve günümüzde halen sevilen pek çok Türk dizileri Netflix’te izlenebiliyor. Netflix’te yayınlanan en iyi Türk dizileri listesi için “Netflix Türk Dizileri 2024” içeriğimize göz atabilirsiniz.
YKS Konuları 2024: YKS (TYT-AYT) Konuları ve Soru Dağılımı
YKS Konuları 2024: YKS (TYT-AYT) Konuları ve Soru DağılımıYKS ÖSYM tarafından uygulanan üniversite giriş sınavıdır. Lise mezunu veya lise son sınıf öğrencileri lisans eğitimi almak için bu sınava girebilir. YKS toplamda 3 oturumdan oluşur. Her yıl milyonlarca öğrencinin girdiği YKS’nin 1. Oturumu TYT’dir. TYT sınavına giren öğrenciler AYT ve YDT’ye girme hakkına sahip olurlar. AYT sınavı alan bilgisi ölçerken, YDT ise yabancı dil eğitimi almak isteyen öğrenciler içindir. TYT ve AYT konuları arasında matematik, Türkçe, geometri, fizik, kimya, biyoloji, coğrafya, tarih, felsefe ve din kültürü yer almaktadır. YDT sınavına Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça dillerinden herhangi biri tercih edilerek girilir. 2024 TYT, AYT VE YDT konuları ve soru dağılımı için “2024 YKS Konuları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
2.01.2024Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

Psikoloji ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.