Sanal Dünya

Sanal Dünya

Son dakika sanal dünya haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sanal dünya gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sanal dünya haber sayfamızda...

Sanal Dünya

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.626 sanal dünya haberi bulunmuştur.
Eğitimde çığır açacak! 3 yaşındaki çocuk bile Metaverse ile kolayca öğrenebiliyor
Eğitimde çığır açacak! 3 yaşındaki çocuk bile Metaverse ile kolayca öğrenebiliyorSıradan bir video oyunu veya eğlence platformundan çok daha fazlası olan Metaverse, yeni meslekler edinme ve eğitim-öğretim sürecinde de pek çok yenilik ve kolaylık yaratacak. Metaverse'ün mevcut fiziksel dünyanın sanal ortamdaki bir kopyası olacağını söyleyen uzmanlara göre, yapay zeka ile yürütülen eğitim sürecinin pek çok avantajı var. Ancak çocukların Metaverse'ü doğru şekilde tanımasında ailelere de büyük görevler düşüyor.
8.04.2022Haberler
Pandemi sonrası dev markalar ilk defa İstanbul’da
Pandemi sonrası dev markalar ilk defa İstanbul’daİHBİR, Ticaret Bakanlığı koordinasyonunda dünyanın her bölgesinden ithalatçıları, süpermarket zincirlerini ve distribütörleri ‘İHBİR- İstanbul Sektörel Alım Heyeti’ ile İstanbul’da bir araya getirdi. Gerçekleştirilen alım heyetinde pandemi sonrası fiziksel olarak bir araya gelen dünya markaları ile İHBİR üyeleri önemli anlaşmalara imza atıyor.
30.03.2022Ekonomi
Metaverse evreninde mimarlık
Metaverse evreninde mimarlıkBilgisayarlar, android ve 3D cihazlar sayesinde insan bilişinin yapay bir fiziksel ortama dahil olmasını sağlayan Metaverse dünyasına adapte olan ilk sektörler oyun, moda ve film endüstrileri oldu. Peki, çalışma hayatımızı, alışveriş yapma biçimlerimizi ve tüm yaşama şeklimizi değiştiren bu yeni evrende mimarların ve mimarlığın rolü ne olacak? Mimarlık nasıl bir dönüşüm geçirecek? Gerçek dünyanın sınırlayıcı koşullarının ortadan kalkması mimarlık için ne gibi potansiyeller sunacak? Metaverse evreni, mimarlık üretimi için kalıcı bir alternatif olabilecek mi? Yoksa geçici bir sürece işaret eden ve sınırlı bir kitlenin ilgisini çeken bir fantezi dünyası olarak mı kalacak? Mimar ve akademisyenlere sorduk…
28.03.2022Vitrin
Metaverse tetikleyecek! Yemek yemiyor, duş almıyorlar
Metaverse tetikleyecek! Yemek yemiyor, duş almıyorlarGünümüzde çocuk, yetişkin demeden 2 milyarı aşkın kişi bilgisayar oyunlarıyla zaman geçiriyor. Bu rakamın 2023 yılında 3 milyara çıkması beklenirken, oyunların ise Metaverse bağlantılı versiyonlara dönüşeceği öngörülüyor. Uzmanlara göre, bu daha büyük bir tehlike demek!
28.03.2022Gündem
Bu yıl Very Peri
Bu yıl Very PeriDünyaca ünlü renk otoritesi Pantone Renk Enstitüsü tarafından 2022 yılının rengi mavinin sakinliği ve kırmızının heyecanını bir araya getiren Very Peri
20.03.2022Pazar
Rehberlik tarih mi oluyor! 'Turistler tercih ederse kayıp başlar'
Rehberlik tarih mi oluyor! 'Turistler tercih ederse kayıp başlar'Dijitalleşmenin artması ve turistler için kolay seyahat adına pek çok uygulamanın yaygınlaşması, turist rehberliği mesleğinin geleceğini de tartışma konusu yaptı. Her dilde çeviri yapabilen uygulamalar veya seyahatinizi programlayan dijital rehberler, popüler mesleklerden turist rehberliğinin sonunu getirebilir mi? Rehberler, verdikleri hizmetinin sanal dünya ile kıyaslanamayacağı görüşünde.
1.03.2022Gündem
Turizm rehberliği tarih mi oluyor! 'Turistler tercih ederse iş kaybı başlar'
Turizm rehberliği tarih mi oluyor! 'Turistler tercih ederse iş kaybı başlar'Dijitalleşmenin artması ve turistler için kolay seyahat adına pek çok uygulamanın yaygınlaşması, turist rehberlerini mesleklerini yapma konusunda tehdit edip etmediği merak konusu oldu. Her dilde çeviri yapabilen uygulamalar veya seyahatinizi programlayan dijital rehberler, popüler mesleklerden turist rehberliğinin önünü kesiyor olabilir mi? Rehberler, verdikleri hizmetinin sanal dünya ile kıyaslanamayacağı görüşünde.
27.02.2022Haberler
Radikal karar! Gelmiş geçmiş en iyi fotoğraflarını NFT olarak satıyor...
Radikal karar! Gelmiş geçmiş en iyi fotoğraflarını NFT olarak satıyor...2021 yılında 12 milyar dolarlık hacme ulaşan NFT pazarı her geçen gün büyüyor. Son olarak ABD merkezli dünyanın önde gelen haber ajanslarından Associated Press (AP) arşivinde bulunan ödüllü fotoğrafları NFT olarak satacağını duyurdu. Peki sırada ne var? İşte NFT piyasasındaki fırsatlar ve riskler...
19.01.2022Dünya
Kırmızı çizgiyi geçmenin 4 işareti! Bu belirtiler varsa oyun bağımlısı ve 3 ay yasak...
Kırmızı çizgiyi geçmenin 4 işareti! Bu belirtiler varsa oyun bağımlısı ve 3 ay yasak...Özellikle gençler arasında yaygın olan oyun bağımlılığı, başarıyı olumsuz etkiliyor. Ayrıca öğrencilerde depresyon, stres ve anksiyete sorunlarına da yol açıyor. Uzmanlar 4 kritik belirtiye dikkat çekerek, pandemiyle birlikte artan tehlikenin boyutlarını ortaya koydu.
2.03.2022Gündem
Hız çağında gülmece
Hız çağında gülmeceMizah herkes için gündelik hayatın içinde bir nefes alma durağı. Bizi güldüren her ne ise çağın getirdikleriyle değişip, evriliyor. Bir dönem sadece çizgide, bir dönem ekranda, sahnede iken şimdi her yerde! Sosyal medyanın etkisi altında süren hayatlarımızda mizah da tek bir “tık”la karşımızda. Çok hızlı gülüyor, çok hızlı unutuyoruz. Ama neye, kime gülüyoruz? Usta isimlere, yeni nesil komedyenlere sorduk.
16.01.2022Pazar
Gelecek yıl başlıyor, yapay zeka tamamen değiştirecek! Başta boşanma davaları...
Gelecek yıl başlıyor, yapay zeka tamamen değiştirecek! Başta boşanma davaları...Tüm dünyanın üzerinde yoğunlaştığı ve ciddi bütçeler ayırdığı yapay zekâ teknolojisi, yakın gelecekte günlük hayatın her alanında yer alacak. ABD'de avukatlar tarafından boşanma başta olmak üzere tüm davalarda aktif olarak kullanılan yapay zekâ uygulamaları, Yargıtay'ın açıklamalarından sonra Türkiye'de de merak konusu oldu. Yargıtay'da emsal nitelikteki kararlara daha kolay erişilebilmesi ve içtihat tutarlılığını sağlama amacıyla geliştirilen yapay zekâ sisteminin, 2023'te hizmet vermeye başlaması planlanıyor. Peki bu durum ne gibi sonuçlar doğuracak? Uzmanlar adaletin dağıtılmasında yapay zekânın yerini sorgulayarak, risklere dikkat çekiyor.
2.03.2022Gündem
İkinci el araç alıp satacaklar dikkat! Resmen tavan yaptı: Yüzde 70!
İkinci el araç alıp satacaklar dikkat! Resmen tavan yaptı: Yüzde 70!İkinci el otomobil piyasasında son zamanlarda artan dolandırıcılık haberleri dikkatleri bu alana çekti. Tercihlerin ikinci ele yöneldiği bugünlerde, fırsatçılar da iş başında! Sektör temsilcileri ve uzmanlar, risklere karşı çarpıcı uyarılarda bulunarak, eksperleri işaret etti.
20.03.2022Otomobil
Türkiye'ye geldi, bambaşka biri oldu! Falcının söyledikleri hayatını değiştirdi...
Türkiye'ye geldi, bambaşka biri oldu! Falcının söyledikleri hayatını değiştirdi...En kilolu zamanında 183 kiloya ulaşan genç kadın, gittiği bir falcının kendisine söyledikleri karşısında dehşete düştü. Eylül 2020'de Antalya'ya aldığı uçak biletiyle hayatını kökünden değiştiren 30 yaşındaki Rebecca şimdi çok mutlu...
13.01.2022Dünya
Her 7 dakikada bir yaşanıyor, sanal dünya karıştı! Metaverse'de taciz skandalı...
Her 7 dakikada bir yaşanıyor, sanal dünya karıştı! Metaverse'de taciz skandalı...Metaverse, her geçen gün adından daha da fazla söz ettirmeye başladı. Çoğunluk bu teknolojinin yararlarından ve kapasitesinden bahsediyor olsa da, Metaverse dünyasıyla birlikte siber suçlar farklı bir boyuta taşınabilir.
2.03.2022Gündem
İlk kez kullanıldı! Saç teli kalınlığında... Sırrı burada saklı!
İlk kez kullanıldı! Saç teli kalınlığında... Sırrı burada saklı!Otomotiv sektörü elektrikli araçlar çağına giriş yapmaya başlamışken, sektörün devleri yeni dönemde tasarladığı araçlarda kullandığı teknolojileri art arda tanıtmaya başladı. CES 2022 Fuarı'nda görücüye çıkan ve renk değiştirme özelliğiyle dikkatleri üzerine çeken BMW'nin 'iX M60 Flow' modeli de bunlar arasında.
2.03.2022
Her 7 dakikada bir yaşanıyor, sanal dünya karıştı! Metaverse'de taciz skandalı...
Her 7 dakikada bir yaşanıyor, sanal dünya karıştı! Metaverse'de taciz skandalı...Metaverse, her geçen gün adından daha da fazla söz ettirmeye başladı. Çoğunluk bu teknolojinin yararlarından ve kapasitesinden bahsediyor olsa da, Metaverse dünyasıyla birlikte siber suçlar farklı bir boyuta taşınabilir.
9.01.2022Haberler
Türkiye dahil 195 ülkede yeni tehlike! Kişisel veriler risk altında...
Türkiye dahil 195 ülkede yeni tehlike! Kişisel veriler risk altında...Kötü amaçlı yazılarımlar artık hayatımızın her noktasında karşımıza çıkıyor. Kişisel bilgileri bu yollarla ele geçirilen çok sayıda kişi ciddi problemler yaşıyor. Yakın zamanda ortaya çıkan yeni bir tehlike ise siber güvenlik konusunda yaşanan endişeleri iyice artırdı.
2.03.2022Gündem
Metaverse çocukları bağımlı yapabilir
Metaverse çocukları bağımlı yapabilirDijital mecrada "sanal dünya ortamı" olarak tanımlanan Metaverse evrenine girenler, sanal gerçeklik (VR) veya artırılmış gerçeklik (AR) cihazları üzerinden gerçekçi bir dijital alanda saatlerce vakit geçirebiliyor, diğer oyuncularla da sanal etkileşime girebiliyor.
27.12.2021Gündem
Beklenen gün geldi! Matrix gerçek olursa 10 yıl sonra...
Beklenen gün geldi! Matrix gerçek olursa 10 yıl sonra...18 yıldır merakla beklenen 'Matrix' serisinin 4'üncü filmi seyirci ile buluştu. ABD'li izleyicileri ikiye bölen film bazıları tarafından zekice bulunurken, bazıları ise kusurlara odaklandı. Bugün Türkiye'de de vizyona giren yeni Matrix aslında neyi anlatıyor? Metaverse çağında 'Matrix' gerçeğe dönüşüyor olabilir mi? Bizi 10 yıl içinde neler bekliyor? İşte Matrix evreni hakkında bilmeniz gerekenler...
25.02.2022Gündem
Metaverse nedir?
Metaverse nedir?Son zamanlarda Facebook CEO'su Mark Zuckerberg'ün yaptığı açıklamalarla Metaverse herkesin gündemine oturdu. Peki teknoloji dünyasını alt üst eden Metaverse nedir? Gelin hep birlikte Molatik olalım...
10.11.2021Teknoloji
Toplantıda sen sus avatarın konuşsun!
Toplantıda sen sus avatarın konuşsun!Amerikalı sosyal medya devi Facebook’un yeni sanal dünya ‘metaverse’ü ortaya atmasının ardından bir diğer Amerikalı teknoloji devi Microsoft’tan karşı hamle geldi.
4.11.2021Ekonomi
Gizli tehlike! Facebook, Metaverse oldu ama...
Gizli tehlike! Facebook, Metaverse oldu ama...Facebook adını değiştirdi! Şirketin CEO'su Mark Zuckerberg geleceğin sosyal medyası olarak adlandırılan Metaverse'ü tüm dünyaya duyurdu. Akıllı gözlük, lens ya da farklı araçlarla sanal dünyaya bağlanabileceğimiz Metaverse nedir? Hayatımızda neler değişecek? Akademisyen Seçkin Canan, bütün bu sorulara çok farklı bir yönden bakılması gerektiği kanaatinde. "İşin meta kısmına çok fazla yatırım yapan şirket var" diyen Canan, Facebook'un sadece adını koyduğu için öne çıktığını söylüyor ve gizli tehlikeye dikkat çekiyor.
1.11.2021Gündem
Facebook planını tamamen değişitriyor; Metaverse için milyarlarca dolarlık yatırım
Facebook planını tamamen değişitriyor; Metaverse için milyarlarca dolarlık yatırımŞirket yetkilileri Facebook Reality Labs'e yapılacak yatırımların 2021 faaliyet karını yaklaşık 10 milyar dolar azaltacağını ifade etti.
26.10.2021Teknoloji
Kabusu yaşıyorlar! Yüzde 20 artış siber zorbalığı patlattı
Kabusu yaşıyorlar! Yüzde 20 artış siber zorbalığı patlattıKoronavirüs salgınıyla birlikte sosyal medya kullanımındaki artış, siber zorbalıkta da artışa neden oluyor. Peki, siber zorbalık ile karşılaşıldığında hukuksal ve psikolojik olarak neler yapılmalı? Uzmanlar ‘şaka’ olarak görülebilen bu durumun, pek çok soruna yol açabileceğini belirterek aileleri uyarıyor.
30.09.2021Gündem
Korkutan siber güvenlik uyarısı! 'Sakın eski telefonunuzu anne - babanıza vermeyin...'
Korkutan siber güvenlik uyarısı! 'Sakın eski telefonunuzu anne - babanıza vermeyin...'Pandemiyle birlikte akıllı cihaz kullanımında yaşanan artış ve şirketlerin evden çalışma modeline geçmesi, önemli bir veri güvenliği sorununu gündeme getirdi. Uzmanlar, küçük ve orta ölçekli işletmelerin siber saldırılardan en çok etkilenen grup olduğuna dikkat çekerek çalışanlara, "Eski telefonlarınızı anne ve babanıza vermeyin" uyarısı yapıyor. İşte dijital dünyada bizleri bekleyen tehlike...
25.02.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Sanal Dünya ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.