Seçim 2020

Seçim 2020

Son dakika seçim 2020 haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan seçim 2020 gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan seçim 2020 haber sayfamızda...

Seçim 2020

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.217 secim 2020 haberi bulunmuştur.
Son dakika haberleri: Dünya şoka girdi, bu kadarını kimse beklemiyordu! Stajyerlerle 18 kez...
Son dakika haberleri: Dünya şoka girdi, bu kadarını kimse beklemiyordu! Stajyerlerle 18 kez...Başkanlığının son haftalarına giren ABD liderinin tam bir saat süren telefon konuşmasının yarattığı şok dalgaları, tsunami gibi yayılıyor. Dünya medyasının manşetten verdiği utanç verici anların detayları bir bir ortaya çıktıkça ABD Başkanı daha da zor duruma düşüyor. Kendi yardımcıları tarafından bile "Bozuk bir plak gibi" yorumlarına maruz kalan Trump'ın çaresizliği dünyada son haber olurken, skandal telefon konuşmasıyla ilgili bomba bir detay daha ortaya çıktı. İşte son dakika haberinin detayları...
5.01.2021Dünya
Son Dakika: Dünyada ilk haber! Trump'ın yardım çığlıkları...
Son Dakika: Dünyada ilk haber! Trump'ın yardım çığlıkları...Başkanlığının son haftalarına giren ABD liderinin bir saatlik telefon konuşmasının yarattığı şok etkisi, tsunami dalgaları gibi yayılıyor. Dünya medyasının manşetten verdiği utanç verici anlar için en çarpıcı yorum "Denize düşmesi Trump'ın daha fazla yılana sarılmasına yol açtı" oldu.
4.01.2021Dünya
Son dakika... Çin'den Biden'a 22 gün sonra tebrik
Son dakika... Çin'den Biden'a 22 gün sonra tebrikÇin lideri Şi, ABD'de tarihi seçimden zaferle çıkan Joe Biden'a tebrik mesajı gönderdi.
25.11.2020Dünya
Trump'a bir soğuk duş daha
Trump'a bir soğuk duş dahaABD Başkanı Donald Trump ile bir araya gelen Michiganlı Cumhuriyetçiler, eyaletteki seçim sonuçlarında bir değişiklik olmayacağını ve en çok oyu alan adayın eyaletteki tüm Seçiciler Kurulu delegelerini alacağını belirtti.
21.11.2020Dünya
Trump, Beyaz Saray'dan ayrıldıktan sonra ne yapacak?
Trump, Beyaz Saray'dan ayrıldıktan sonra ne yapacak?ABD lideri Trump'ın görevi 20 Ocak'ta başkanlık seçimlerini kazanan Joe Biden'a devretmesi gerekiyor. Trump o güne dek görevi sürdürecek. Peki daha sonra ne yapacak? BBC'den Jessica Murphy dört ihtimal bulunduğunu aktarıyor.
11.11.2020Dünya
Son dakika:  ABD seçim sonuçları belli oldu! Trump, hırsızlıkla suçladı...
Son dakika: ABD seçim sonuçları belli oldu! Trump, hırsızlıkla suçladı...Son dakika haberlere göre, tüm dünyanın günlerdir soluğunu tutarak takip ettiği ABD seçimlerinde sonuç belli oldu, AP ve CNN en kritik eyalet Pennsylvania’da farkı açan Demokrat aday Joe Biden’ın ipi göğüslediğini ilan etti. ABD'de yapılan başkanlık seçimini kaybeden Donald Trump, "Hile yapıldığına dair pek çok beyan var. İddialar incelenmeli" dedi.
8.11.2020Dünya
Son dakika: ABD seçim sonuçları belli oldu! CNN dünyaya duyurdu... Utanç verici!
Son dakika: ABD seçim sonuçları belli oldu! CNN dünyaya duyurdu... Utanç verici!Son dakika haberlere göre, tüm dünyanın günlerdir soluğunu tutarak takip ettiği ABD seçimlerinde sonuç belli oldu, AP ve CNN en kritik eyalet Pennsylvania’da farkı açan Demokrat aday Joe Biden’ın ipi göğüslediğini ilan etti. Sonuçların duyurulmasından sonra ilk Twitter mesajını paylaşan Trump, yarışın bitmediğini ve yasal mücadeye girişeceğini duyurdu. ABD başkanlığına seçilen Joe Biden, zafer konuşmasında, ''Bölen değil, birleştiren bir başkan olacağıma söz veriyorum.'' dedi. Biden, Trump'a da bir mesaj göndermeyi ihmal etmedi. CNN International'a bilgi veren ve kimlikleri açıklanmayan iki kaynak ise bombayı patlattı...
8.11.2020Dünya
Son dakika: ABD seçim sonuçları dünyanın gündeminde! Beklenen açıklama geldi...
Son dakika: ABD seçim sonuçları dünyanın gündeminde! Beklenen açıklama geldi...Gelen son dakika haberlerine göre; ABD'de bıçak sırtındaki eyaletlerde fotofinişe yaklaşıldı, seçimin kaderini çizecek sonuç belli oldu. Türkiye'den seçim sonuçlarına ilişkin ilk açıklama geldi. Almanya ise ABD lideri Trump'a açık bir 'yenilgi' mesajı verdi. Washington Post'un gizli servis haberi ise gündemi değiştirdi. Öte yandan ABD başkanlık yarışında her iki aday için de kritik öneme sahip olan ve Demokrat Joe Biden'ın az farkla öne geçtiği Georgia eyaletinde oylar yeninden sayılacak. Öte yandan Joe Biden'dan beklenen açıklama geldi.
7.11.2020Dünya
Son dakika: CNN muhabiri canlı yayında duyurdu! Yüzde 77...
Son dakika: CNN muhabiri canlı yayında duyurdu! Yüzde 77...Gelen son dakika haberlerine göre; ABD'de 3 Kasım'da gerçekleşen başkanlık seçiminde heyecan hız kesmeden devam ediyor. CNN muhabiri Kate Bolduan en merak edilen eyaletle ilgili canlı yayında flaş bilgi verdi. Öte yandan ABD başkanlık yarışında oy sayımının sürdüğü Philadelphia'da Trump ve Biden destekçileri karşı karşıya geldi. Philadelphia'da ulusal muhafızlar sokaklara indi.
6.11.2020Dünya
Trump'ın ruhani danışmanından seçim ayini
Trump'ın ruhani danışmanından seçim ayiniABD seçimlerinde oy sayımı hâlâ sürerken Başkan Donald Trump'ın ruhani danışmanı Paula White-Cain, Trump'a destek için Florida eyaletinde ayin düzenledi. Paula White-Cain duasında özellikle, "Trump'tan seçimi çalmaya çalışan şeytani konfederasyonları" hedef aldı.
5.11.2020Dünya
Son dakika... Rus televizyonu duyurdu! ABD seçim sonucu...
Son dakika... Rus televizyonu duyurdu! ABD seçim sonucu...Şok dalgası Avustralya'dan Zimbabwe'ye, Çin'den İran'a, Hindistan'dan Fransa'ya, Güney Kore'den Brezilya'ya, Japonya'dan Suudi Arabistan'a tüm dünyaya yayıldı. 'Bunalım Birleşik Devletleri' başlıkları atan uluslararası medyada 'iç savaş' tehdidi dillendiriliyor.
5.11.2020Dünya
Son dakika... Trump'tan ilk açıklama: Sürpriz şeyler oluyor!
Son dakika... Trump'tan ilk açıklama: Sürpriz şeyler oluyor!Yeryüzünün soluğunu tutarak beklediği ABD seçim sonuçları kaosa yol açtı, 'kıyamet senaryosu' gerçek oldu. Biden en kritik eyalet Florida'yı kaybetti. Trump'ın favori kanalı Fox News manşetiyle gündeme otururken, Trump yine ortalığı sallayan bir tweet attı ve oy sayımında "sürpriz şeyler" olduğunu iddia ett. Trump ekibi Michigan’da oy sayımını durdurulması için dava açtı, ayrıca Wisconsin'den usulsüzlük haberleri aldıklarını ve derhal tekrar oy sayımı için başvuruda bulunacaklarını açıkladı. Trump ekibi Pensilvanya'da zafer ilan ederken, Biden "Zafer kazanacağımdan eminim. Bu hem demokrasi, hem de Amerika için bir zafer olacak." dedi.
4.11.2020Dünya
Son dakika... Trump, ABD seçimini Yüksek Mahkeme'ye taşıyabilir mi?
Son dakika... Trump, ABD seçimini Yüksek Mahkeme'ye taşıyabilir mi?ABD'de başkanlık seçimlerinde milyonlarca oyun sayımı halen devam eder ve net tablo henüz belirginleşmezken, Başkan Donald Trump zaferini ilan etti. Donald Trump ayrıca temelsiz bir hile iddiasıyla seçimin kendisinden çalındığını ve eyaletlerdeki resmi seçim sonuçlarını Yüksek Mahkeme'ye taşıyacağını söyledi. Ancak Trump Yüksek Mahkeme'ye ne tür bir başvuruda bulunacağına açıklık getirmedi.
4.11.2020Dünya
Son dakika haberleri! İlk sonuçlar gelmeye başladı... Önde gidiyor!
Son dakika haberleri! İlk sonuçlar gelmeye başladı... Önde gidiyor! Bütün dünya ABD seçimlerine kilitlendi, seçmenler oy merkezlerinde uzun kuyruklar oluşturuyor. Oy kullanma işlemi Türkiye saatiyle 4 Kasım'da sabaha karşı bitecek. Mevcut Başkan Donald Trump, "Kazanmak kolay, kaybetmek ise hiçbir zaman kolay değil" dedi. ABD başkanlık yarışında Cumhuriyetçi Donald Trump Kentucky'yi, Missouri'yi, Oklahoma'yı, Missisipi'yi, Alabama’yı, Kentucky'yi, Güney Carolina'yı, Tennessee'yi ve West Virginia'yı, Demokrat Joe Biden ise Illinois, Virginia, New Jersey, Maryland, Washington D.C, Connecticut ve Vermont'u kazandı.
4.11.2020Dünya
Son dakika... Canlı Blog: İlk sonuçlar gelmeye başladı!
Son dakika... Canlı Blog: İlk sonuçlar gelmeye başladı!Doğudaki New York'tan batıdaki Teksas'a kadar seçmenler oy merkezleri önünde sıraya girdi, oy kullanma işlemi Türkiye saatiyle 4 Kasım'da sabaha karşı bitecek. Mevcut Başkan Donald Trump, "Kazanmak kolay, kaybetmek ise hiçbir zaman kolay değil" dedi. İlk sonuçlar gelmeye başladı.
4.11.2020Dünya
ABD tarihi seçim için bugün sandığa gidiyor
ABD tarihi seçim için bugün sandığa gidiyorAnketlere göre Demokrat aday Biden önde görünüyor ancak Başkan Trump'ın dört yıl önceki gibi bir sürpriz yapma ihtimali bulunuyor. Oy verme işlemleri doğu saatiyle 06.00'da başlayacak, sandıklar 19.00'da kapanmaya başlayacak. Posta yoluyla ve erken oy verme sistemiyle şimdiden 100 milyon seçmen oyunu kullandı.
3.11.2020Dünya
Trump: Oy sayımı Salı bitmezse avukatlarım devreye girebilir
Trump: Oy sayımı Salı bitmezse avukatlarım devreye girebilirSon mitingler için sahaya inen ABD lideri sonucun mahkemeye taşınabileceğinin sinyalini verdi. Anketlere göre 10 puan önde olan Demokrat aday Biden ise ücretsiz koronavirüs testi vaadinde bulundu.
2.11.2020Dünya
Son dakika: Utanç verici! Skandalda ikinci perde...
Son dakika: Utanç verici! Skandalda ikinci perde...Dünya, 3 Kasım'da gerçekleşecek ABD Seçimleri'ne kilitlenmişken izleyici ile buluşan bir film hem Trump'ın hem de ABD Başkanı'nın kişisel avukatı Rudy Giuliani'nin canını bir hayli sıktı. Bir otel odasında çekilmiş utanç verici görüntülerin ortaya çıkmasıyla hem Giuliani hem de Trump, dünyanın bir numaralı gündem maddesi haline geldi. İşte son dakika haberinin detayları...
25.10.2020Dünya
Son dakika... Dünya kilitlendi! Trump dondu kaldı...
Son dakika... Dünya kilitlendi! Trump dondu kaldı...Dünya soluğunu tutarak izledi, neredeyse tüm televizyonlar canlı yayınladı, Güney Kore Seul'den ABD California'ya, İngiltere Londra'dan Hong Kong'a yeryüzünün her yerinde insanlar ekran başına toplandı.
23.10.2020Dünya
Son dakika: Dünya çalkalanıyor! Utanç verici görüntüler deprem etkisi yarattı
Son dakika: Dünya çalkalanıyor! Utanç verici görüntüler deprem etkisi yarattıDünya, 3 Kasım'da gerçekleşecek ABD Seçimleri'ne kilitlenmişken hem Trump hem de Biden cephesinde işler kızışmış durumda. Yapılan kamuoyu yoklamaları, Demokrat Parti'nin adayı Joe Biden'ın ülke genelinde yarışı önde götürdüğüne işaret ediyor. Şimdiyse Trump'ın kişisel avukatı Rudy Giuliani'nin bir otel odasında çekilmiş utanç verici görüntüleri ortaya çıktı ve Giuliani'yi dünyanın bir numaralı gündem maddesi haline getirdi; ABD Başkanı'nın tepkisi ise merak konusu. İşte son dakika haberinin detayları...
23.10.2020Dünya
Son dakika... Bir sinek dünyayı sarstı! Çin'de televizyon yayınları kesildi
Son dakika... Bir sinek dünyayı sarstı! Çin'de televizyon yayınları kesildiABD'de başkan yardımcısı adaylarının televizyon tartışmasına koronavirüs damga vurdu ancak Mike Pence'in başına konup iki dakika ayrılmayan sinek sosyal medyayı birbirine kattı. Çin'de ise tartışmanın en kritik anında televizyon ekranları sansürlendi.
8.10.2020Dünya
'Trump söylerse aşı olmam'
'Trump söylerse aşı olmam'ABD muhtemel başkan yardımcılarının televizyondaki kapışmasına koronavirüs salgını damga vurdu, Mike Pence'i yerden yere vuran Demokrat aday Kamala Harris "Amerikan halkı, bugüne kadarki yönetimler arasında en kötü başkanlık başarısızlığına şahit oldu. Kamu sağlığı uzmanları bize aşı olmamız gerektiğini söylerse aşı olmalıyız ve ben ilk başta sıraya giren kişi olurum. Ama bunu Trump derse, aşı olmam" dedi.
8.10.2020Dünya
Son dakika... Trump'tan yeni tweet! 15 Ekim'i bekliyor...
Son dakika... Trump'tan yeni tweet! 15 Ekim'i bekliyor...ABD liderinin yakın askeri danışmanının testi de pozitif çıktı, Trump ise Twitter mesajında harika hissettiğini ve 15 Ekim'deki tartışmayı sabırsızlıkla bekliyorum yazdı.
6.10.2020Dünya
ABD'de seçime bir ay kala 1 milyon oy kullanıldı
ABD'de seçime bir ay kala 1 milyon oy kullanıldıTarihi 3 Kasım seçimine gidilirken, erken oy kullanımı sistemiyle 1 milyona yakın seçmen tercihi sandığa yansıttı. Seçim uzmanı Prof. McDonald, posta yoluyla oy kullanmaya yönelimin şaşırtıcı derecede yüksek olduğunu belirterek, "Amerikan seçim tarihinde bu şimdiye kadar görülmüş bir şey değil" diyor.
28.09.2020Dünya
Facebook, Rusya bağlantılı bazı provokatif hesapları kapattı
Facebook, Rusya bağlantılı bazı provokatif hesapları kapattıSosyal medya devi, ABD'deki tarihi seçimlere günler kala 350 Rus hesabını askıya aldı. Facebook, Rusya gizli servisiyle bağlantılı üç ayrı dezenformasyon ağı tespit ettiğini de açıkladı.
25.09.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

ABDSeçim 2020Donald TrumpJoe BidenABD başkanlık seçimi

Seçim 2020 ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.