Sembol

Sembol

Son dakika sembol haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sembol gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sembol haber sayfamızda...

Sembol

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.805 sembol haberi bulunmuştur.
Klavyede Olmayan Semboller, Emojiler ve Harfler 2022
Klavyede Olmayan Semboller, Emojiler ve Harfler 2022Günümüzde emojii semboller veya değişik harfler genellikle sosyal medya biyografi bölümünde sıklıkla kullanılan karakterlerdir. Değişik, şekilli kalp veya gülücük emojileri en çok kullanılan sembollerdendir. Bunun yanı sıra oyunlarda özellikle şekilli nickler, ders veya sunumlarda matematik ile ilgili semboller, para birimleri işaretleri en çok tercih edilen karakterler arasında yer alır. Ancak bu sembollerin çoğu klavyede bulunmaz ve klavye üzerinden herhangi bir tuş yöntemi ile de yapılmasına imkan yoktur. Klavyede olmayan semboller, emojiler ve harfler 2022 içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
1.07.2022Teknoloji
Westerlo’dan Göztepeli Halil’in peşinde
Westerlo’dan Göztepeli Halil’in peşindeYeni sezon planlamasına başlayan Göztepe’de Halil Akbunar, Belçika yolcusu.
28.06.2022Ege
S ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2022: S Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
S ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2022: S Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Anne ve baba olmaya hazırlanan çiftler için en eğlenceli süreçlerden birisi de bebeklerine verecekleri isim oluyor. Bu dönemde derin bir araştırma sürecine giren anne ve baba adayları kız isimleri ve anlamları konusunda bilgi topluyor. Karar vermesi zor olan isimler konusunda ebeveynler keşfedilmemiş, duyulmamış, nadir bulunan, popüler ve modern çağa uygun isimler seçmek istiyor. Ancak aileler isimlerin yanı sıra anlamları hakkında özen gösteriyor. S harfi ile başlayan kız isimleri ve anlamları nelerdir? “S ile Başlayan Kız Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
28.06.2022Bebek
A ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2022: A Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
A ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2022: A Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Anne baba olmaya hazırlanan çiftler bebeklerinin cinsiyetini öğrendikten sonra derin bir isim araştırmasına girer. Çiftler hayatları boyunca taşıyacakları ismi çocukları için seçerken oldukça seçici davranırlar. Anne ve baba adayları kız bebekleri için nadir bulunan, keşfedilmemiş ve duyulmamış, kula hoş gelen isimleri tercih etmek isterler. Bu konuda uzun soluklu bir araştırma içerisine giren çiftlerin kız bebek isimlerinin anlamlarına da dikkat ederler. A harfi ile başlayan kız bebek isimleri ve anlamları nelerdir? “A ile Başlayan Kız Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
28.06.2022Bebek
R ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2022: R Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
R ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2022: R Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Bebeklerini kucağını alacağı günü bekleyen aileler isminin en güzel ve eşsiz olmasını istiyorlar. Bu yüzden hamilelik döneminde düşünülen konular arasında isimler yer alıyor. Anne ve babalar isim verirken oldukça seçici davranıyor. Çocuklarına hayat boyu taşıyacakları ismi verirken aileler anlamlarına da özen gösteriyor. Ebeveynler çocuklarına keşfedilmemiş, anlamlı, nadir bulunan, değişik, duyulmamış, popüler ve modern çağa uygun isimler vermeyi tercih ediyor. R harfi ile başlayan erkek isimleri ve anlamları nelerdir? “R ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
28.06.2022Bebek
Göztepeli Halil Westerlo yolcusu
Göztepeli Halil Westerlo yolcusuSpor Toto 1'inci Lig'e düştükten sonra futbol şubesini devralan yabancı firma Sports Republic'i temsilen kulüpte en yetkili isim olacak İtalyan Roberto Gagliardi'nin İzmir'e gelmesiyle yeni sezon planlamasına başlayan Göztepe'de Halil Akbunar, Belçika yolcusu. Yıllardır kulübün sembol isimleri arasında gösterilmesine rağmen geçen sezon taraftarın gözünden düşen 29 yaşındaki takım kaptanı, Westerlo'ya transfer olmak üzere.
28.06.2022Göztepe
Beşiktaş 2022 - 2023 sezonunu yarın açıyor
Beşiktaş 2022 - 2023 sezonunu yarın açıyorGeçen sezonu 59 puanla 6. sırada bitiren Beşiktaş, yeni sezon hazırlıklarına yarın saat 18.00'de yapacağı antrenman ile başlayacak.
26.06.2022Beşiktaş
‘Bürokrasinin tetiği Göbeklitepe’de çekildi’
‘Bürokrasinin tetiği Göbeklitepe’de çekildi’Prof. Dr. Mehmet Özdoğan, Göbeklitepe Kültürü’nün önemini özetlerken, “Kentleşme, devletleşme, bürokrasi, ticaretin yanı sıra endüstri devrimine kadar olan her şeyin tetiği Göbeklitepe’de çekildi” ifadelerini kullandı.
26.06.2022Gündem
İngilizce Kelimeler ve Anlamları: İngilizcede En Çok Kullanılan Kelimeler Nelerdir?
İngilizce Kelimeler ve Anlamları: İngilizcede En Çok Kullanılan Kelimeler Nelerdir?Dünya dilleri arasında yer alan İngilizce günümüzde en çık kullanılan diller arasında yer alır. Yeni bir dil öğrenmenin en temel kriterleri arasında kelimeler ve dil bilgisi konusu gelmektedir. Bu yüzden İngilizce öğrenmede İngilizce kelimeler ve anlamları konusu oldukça önemlidir. İngilizcede her ne kadar bir milyona yakın kelime bulunsa da günlük konulma dili, yazı dili, kitap ve dergilerde kullanılan kelime sayısı yarısı kadardır. İngilizce'de en çok kullanılan kelimeleri ve anlamlarını bilmek yeterli olacaktır. İngilizcede en çok kullanılan kelimeler nelerdir? İngilizce kelimeler ve anlamları ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
23.06.2022Eğitim
Romen Rakamları: 1’den 100’e Kadar Roma Sayıları Yazılışı ve Çevirisi
Romen Rakamları: 1’den 100’e Kadar Roma Sayıları Yazılışı ve ÇevirisiTarihi oldukça eski döneme dayanan Romen rakamları sayısal bir sistemdir. Belli başlı kurallara göre oluşturulan roma sayıları yazılışı bakımından diğer sayı sistemlerine göre farklıdır. Günümüzde yaygın olarak kullanılmayan Romen rakamları Latin alfabesiyle yazılmaktadır. Bu yüzden Romen rakamları çevirisi araştırma konusu olmuştur. Belirli kurallara göre oluşturulan bu sayı sistemi karmaşık olması nedeniyle tercih edilmez. Yüzyıl adlarında ve saatlerde dekoratif olarak olarak kullanılır. 1'den 100’e kadar Roma sayıları yazılışı ve çevirisi ile ilgili detaylara “Romen Rakamları” başlıklı içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
23.06.2022Eğitim
Özbek, Galatasaray Adası'nda incelemelerde bulundu
Özbek, Galatasaray Adası'nda incelemelerde bulunduGalatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Galatasaray Adası'ndaki çalışmalar hakkında yaptığı açıklamada, "Geç de olsa adamıza kavuştuk. Adanın irtifak hakkı için yoğun bir şekilde çalışıyoruz" dedi.
21.06.2022Galatasaray
Reşat Baba’ya pastalı kutlama
Reşat Baba’ya pastalı kutlamaYardımseverliği, babacan kişiliği ile gönüllerde taht kuran Çeşme’nin ‘Reşat Baba’sı, 50 yıllık Dost Pide’de her yaz 60’ın üzerinde çalışanı istihdam eden, işlerin düşük olduğu dönemde bile ihtiyacı olan çalışanına sahip çıkan Reşat Akbaykal’a, çalışanları pastalı Babalar Günü kutlaması yaptı.
20.06.2022Ege
Osman Hamdi’nin elinden Sidon kazısı belgeseli
Osman Hamdi’nin elinden Sidon kazısı belgeseliOsman Hamdi Bey’in, en önemli keşiflerinden biri olan Sidon Kral Mezarı kazısını 1892’de dünyaya duyurduğu kazı raporu Türkçe olarak ilk kez yayımlandı. Raporda lahitlerin gün yüzüne çıkarılma serüvenini polisiye roman tadında okumak mümkün
20.06.2022Arkeoloji
Beşiktaş'tan flaş Atiba kararı! Yeni sözleşme gündeme geldi
Beşiktaş'tan flaş Atiba kararı! Yeni sözleşme gündeme geldiTürkiye Futbol Federasyonu’nun, Süper Lig’de 2022-2023 sezonunda yabancı sayısının 8+6 olarak devam edeceğini açıklaması Atiba Hutchinson’a rahat bir nefes aldırdı. Beşiktaş’ın 39 yaşındaki Kanadalı futbolcunun sözleşmesini önümüzdeki günlerde 1 yıl uzatması bekleniyor.
19.06.2022Beşiktaş
280 metrede cam köprü
280 metrede cam köprüGürcistan ekoturizm rotasında yeni bir sembol yapıya kavuştu.
18.06.2022Dünya
İsveç'teki terör propagandasıyla ilgili Çavuşoğlu'ndan sert mesaj
İsveç'teki terör propagandasıyla ilgili Çavuşoğlu'ndan sert mesajİsveç'teki terör propagandasıyla ilgili konuşan Bakan Çavuşoğlu, yaşananların İsveç kanunlarının ve yetkililerin ne kadar gevşek olduğunu gösterdiğini söyledi.
17.06.2022Haberler
İsveç'teki terör propagandasıyla ilgili Çavuşoğlu'ndan sert mesaj
İsveç'teki terör propagandasıyla ilgili Çavuşoğlu'ndan sert mesajİsveç'teki terör propagandasıyla ilgili konuşan Bakan Çavuşoğlu, yaşananların İsveç kanunlarının ve yetkililerin ne kadar gevşek olduğunu gösterdiğini söyledi.
17.06.2022Siyaset
İsveç'in başkentinde terör propagandası
İsveç'in başkentinde terör propagandasıTerör örgütü PKK/YPG'ye verdiği destek nedeniyle Türkiye'nin NATO'ya dahil olmasına karşı çıktığı İsveç'te bir kez daha terör propagandası yapıldı. Başkent Stockholm'deki belediye binasına terör örgütünün sözde bayrağı ve elebaşı Öcalan'ın fotoğrafları yansıtıldı.
17.06.2022Haberler
İsveç'in başkentinde terör propagandası! Terör örgütünün sözde bayrağı simge yapılarda
İsveç'in başkentinde terör propagandası! Terör örgütünün sözde bayrağı simge yapılardaTerör örgütü PKK/YPG'ye verdiği destek nedeniyle Türkiye'nin NATO'ya dahil olmasına karşı çıktığı İsveç'te bir kez daha terör propagandası yapıldı. Başkent Stockholm'deki belediye binasına terör örgütünün sözde bayrağı ve elebaşı Öcalan'ın fotoğrafları yansıtıldı.
17.06.2022Dünya
Gökkuşağı renkli oyuncaklar toplanıyor
Gökkuşağı renkli oyuncaklar toplanıyorSuudi Arabistan’da yetkililer gökkuşağı renkli oyuncaklar ve çocuk kıyafetlerini, “eşcinselliği özendirdiği” iddiasıyla raflardan topladı.
17.06.2022Dünya
Survivor'da yeni dönem başlıyor! Son düzlükte şoke eden eleme
Survivor'da yeni dönem başlıyor! Son düzlükte şoke eden elemeTv8 ekranlarının sevilen yarışması Survivor All Star, dün akşam 134'üncü bölümüyle ekranlara geldi. Survivor'a eleme gecesi damga vurdu. Ünlüler ve gönüllüler takımı, haftanın üçüncü dokunulmazlık oyununda büyük efor sarf etti. İlk iki eleme adayı gönüllüler takımından çıkmıştı. Son iki isim de üçüncü dokunulmazlık ardından netleşti ve adaya veda eden isim de belli oldu...
15.06.2022Cadde
‘Hoşça kalın kardaşlarımız’
‘Hoşça kalın kardaşlarımız’Karadeniz, ziyaret ettiği her limanda büyük bir ilgiyle karşılaştı. Helsinki’de de ilgi çok büyüktü. Vapur kente veda ederken Rusya’nın Kazan bölgesinden gelen Türkler duygu seline kapılıp ağlıyordu: Hoşça kalın kardaşlarımız...
14.06.2022Gündem
Bu çiçeği koparan yandı! Cezası 109 bin TL
Bu çiçeği koparan yandı! Cezası 109 bin TLKuşadası'nda bulunan ve yok olma riski taşıdığı için koruma altına alınan, endemik bitki türü 'tülüşah' çiçek açtı. Tülüşahı koparmanın veya sökerek, başka yere taşımanın cezası ise 109 bin 593 TL olarak belirlendi.
13.06.2022Gündem
Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu: Gençler nerede biz oradayız
Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu: Gençler nerede biz oradayızGençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu üniversite öğrencilerinin kültürel, sanatsal ve sosyal aktivitelerini sağlamak amacıyla OSTİM Teknik Üniversitesi’nde kurulan ‘Genç Ofis’in açılışına katıldı.
9.06.2022Diğer
2 Mart Hangi Burç Oluyor? 2022 Özellikleri, Yükseleni ve Burç Yorumu
2 Mart Hangi Burç Oluyor? 2022 Özellikleri, Yükseleni ve Burç YorumuBurçlar, göksel bir sembol ifadesidir. İnsanların doğduğu gün güneş hangi pozisyonda ise o burca sahip olur. Toplamda 12 adet burç bulunmaktadır. Burç isimleri takım yıldızlarının şekline göre isim alır. Belirli döngülerle burçlar değişir. 2 Mart hangi burç olur? Hangi döngüde yer alır? Bu burcun özellikleri nelerdir? 2 Mart tarihli burcu merak ediyorsanız tüm detayları ile derledik.
8.06.2022Astroloji

Benzer Haber Etiketleri

Sembol ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.