Teknoloj

Teknoloj

Son dakika teknoloj haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan teknoloj gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan teknoloj haber sayfamızda...

Teknoloj

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 29 teknoloj haberi bulunmuştur.
İkinci çeyrekte Türkiye'den 63 girişim 746 milyon dolarlık yatırım aldı
İkinci çeyrekte Türkiye'den 63 girişim 746 milyon dolarlık yatırım aldıSanayi ve Teknoloj Bakanı Mustafa Varank, yılın ikinci çeyreğinde Türkiye'den 63 girişimin 746 milyon dolarlık yatırım aldığını belirterek, "Bu performansla ülkemiz, Finlandiya, Norveç, Avusturya, Danimarka, İrlanda, İtalya, Belçika gibi birçok Avrupa ülkesini geride bıraktı." dedi.
13.07.2021Haberler
İkinci çeyrekte Türkiye'den 63 girişim 746 milyon dolarlık yatırım aldı
İkinci çeyrekte Türkiye'den 63 girişim 746 milyon dolarlık yatırım aldıSanayi ve Teknoloj Bakanı Mustafa Varank, yılın ikinci çeyreğinde Türkiye'den 63 girişimin 746 milyon dolarlık yatırım aldığını belirterek, "Bu performansla ülkemiz, Finlandiya, Norveç, Avusturya, Danimarka, İrlanda, İtalya, Belçika gibi birçok Avrupa ülkesini geride bıraktı." dedi.
13.07.2021Ekonomi
2050’ye kadar sıfır emisyon hedefliyor
2050’ye kadar sıfır emisyon hedefliyorArçelik, 13’üncü Sürdürdürülebilirlik Raporu’nun ayrıntılarını Arçelik CEO’su Hakan Bulgurlu ve iklim aktivisti Selin Gören’in katılımıyla gerçekleşen online bir etkinlikle duyurdu. Arçelik’in 2050 yılında tüm operasyonlarında net sıfır emisyonu hedeflediğini açıklayan Bulgurlu; bu yıl sürdürülebilirlik raporunun da ana teması olan dünyanın geleceği için ortak hareket  etme çağrısı yaptı.
5.06.2021Ekonomi
Cari açığa teknoloji freni
Cari açığa teknoloji freniCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından dün açılışı yapılan 40 fabrikanın, Türkiye'nin dışa bağımlı olduğu alanlarda gerçekleştirilecek yerli ve milli üretimle cari açığın kapatılmasına önemli katkı sunması bekleniyor.
30.08.2020Ekonomi
MARVEL Future Fight’ın yeni güncellemesiyle ölümsüz HULK karakterleri oyuna eklendi
MARVEL Future Fight’ın yeni güncellemesiyle ölümsüz HULK karakterleri oyuna eklendiOyuncuların süper kahramanlarla nefes kesici serüvenlere koştuğu MARVEL Future Fight güncellemeyle birlikte gelen yeni karakterler, kostümler ve hikayelerle farklı bir boyuta taşındı.
1.07.2020Oyun
Bilişim Vadisi'nden 'çevrim içi' oyun geliştirme kampı
Bilişim Vadisi'nden 'çevrim içi' oyun geliştirme kampıTürkiye'nin en büyük tematik teknoparkı olan Bilişim Vadisi, genç oyun geliştiricilerini dijital ortamda gerçekleştirilecek "United Game Jam" etkinliğinde bir araya getirecek.
4.06.2020Oyun
Xbox Series X ile Yeni Nesil Oyun Gösterimi 7 Mayıs’ta Gerçekleşecek
Xbox Series X ile Yeni Nesil Oyun Gösterimi 7 Mayıs’ta GerçekleşecekBu yılın başından beri Xbox Series X özelinde heyecan verici paylaşımlar yapan Microsoft, 7 Mayıs’ta düzenleyeceği Inside Xbox yayını ile gönülleri fethetmeye devam edecek.
6.05.2020Oyun
Yapay Zeka İş Hayatımızı Nasıl Etkileyecek?
Yapay Zeka İş Hayatımızı Nasıl Etkileyecek?Yapay zeka günümüzün en popüler konuları arasında yer alıyor. Teknoloji ve özellikle de yapay zeka teknolojisi alanındaki gelişmeler heyecanla takip ediliyor. Ancak bir yandan da bu teknolojinin gelecekteki iş hayatımıza yönelik etkisi konusunda bazı endişeler duyuruyor. Peki yapay zeka iş hayatımıza nasıl yön verecek? Mesleklerimizi nasıl etkileyecek? İşte detaylar...
23.01.2020Teknoloji
Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı uygulama esaslarında değişiklik
Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı uygulama esaslarında değişiklikTeknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı kapsamında faaliyete geçecek tesiste birden çok ürün üretilebilecek ancak temel ürünün, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca belirlenecek öncelik listesinde bulunması zorunlu olacak.
5.12.2019Ekonomi
Teknolojide kesenin ağzı 'yapay zeka' için açıldı
Teknolojide kesenin ağzı 'yapay zeka' için açıldıTeknoloji alanında faaliyet gösteren küresel şirketler, bu yıl yapay zeka alanındaki yatırımlarını milyar dolar seviyesinin üzerine çıkardı.
Tekno devlere türk kadın gücü...
Tekno devlere türk kadın gücü...Erkeklerin hakim olduğu sektör diye bilinen teknolojiye kadın eli değdi. Türkiye’de hem yerel hem de uluslararası pek çok firmada başarılarıyla dikkat çeken kadınlar tepe yönetim kadrolarını birer birer ele geçiriyor
6.03.2016Ekonomi
Gelecek bizi bekliyor
Gelecek bizi bekliyorSilikon Vadisi’nin saygın kurumlarından Singularity Üniversitesi’ne göre 2025 yılı nasıl olacak? Açıklanan sekiz öngörüye göre bizi yapay zeka ve sanal gerçeklikle dolu bir gelecek bekliyor
12.09.2015Pazar
Bayanların vazgeçemediği 5 mobil uygulama!
Bayanların vazgeçemediği 5 mobil uygulama!Bayanların sıkça kullandıkları 5 özel mobil uygulamayı sizler için inceledik.
14.04.2015Teknoloji
O Oyun Dizi Oluyor!
O Oyun Dizi Oluyor!İngiliz televizyon kanalı BBC, oyun dünyasında bir fenomen haline gelmiş olan GTA yani nam-ı diğer Grand Theft Auto‘yu konu alan bir dizi yapacağını açıkladı.
16.03.2015Teknoloji
HTC’den Şaşırtan Hamle!
HTC’den Şaşırtan Hamle!Hepimizin bildiği, kimilerin de severek kullandığı HTC, kısa bir süre önce kendisinden beklenmeyecek bir hamlede bulundu.
28.01.2015Teknoloji
Dünyayı kendisine hayran bıraktı!
Dünyayı kendisine hayran bıraktı!"Dijital dünyanın sihirbazı" olarak bilinen Alman illüzyonist Simon Pierro, Smart Teknoloj’inin davetlisi olarak geldiği CeBIT 2013 Fuarı'nda birbirinden ilginç gösteriler yaptı. Milliyet.TV için de özel bir şov sergileyen Pierro'nun YouTube üzerinde paylaştığı "iPad Sihirbazı" videoları, milyonlarca kez izlendi.
Keşke olsa dediğimiz 5 şey!
Keşke olsa dediğimiz 5 şey!Bu 5 teknoloj gerçek olsaydı, herhalde hayatımız çok daha rahat ve huzurlu olurdu!
4.06.2012Teknoloji
Güneş Işınlarının Yazı Kışı yoktur
Güneş Işınlarının Yazı Kışı yokturGüneş ışınlarıyla oluşan hızlı ve erken cilt yaşlanmasının yaz-kış fark etmeyen sürekliliğidir
15.05.2012Makyaj
Radyasyonu nereden alıyoruz?
Radyasyonu nereden alıyoruz?Bugün sabah hemen hemen hepimiz telefonun alarmı ile uyandık, telaşla mutfakta mikrodalgada ısıttığımız sütü çocuğumuza verdik.
31.01.2012Genel Sağlık
Bilgisayarların tarihi!
Bilgisayarların tarihi!1940'larda başlayan bilgisayarların gelişim serüveni bugünkü noktaya nasıl ulaştı? Cevabı yazımızda.
10.03.2011Populer Bilim
Sony'den Geleceğin Televizyonu
Sony'den Geleceğin TelevizyonuTelevizyon sektöründe yaşanan üçüncü boyut devriminin izleri bir yana, Sony, yeni teknolojilere de hala yer olduğunu tüm dünyaya ispatladı. Bakın Sony'nin gelecekteki planlarında neler var...
27.05.2010Teknoloji
Google tam gaz!
Google tam gaz!Google'dan, internetin yakın geleceğine damga vuracak dev bir hizmet daha. Ama hepsi bu kadar değil!
21.05.2010Teknoloji
DVD'nin sonu geliyor mu?
DVD'nin sonu geliyor mu?Bir zamanlar neydi, şimdi ne oldu? İşte DVD'nin sonuna doğru tüketicilerin değişen ihtiyaçları...
10.05.2010Teknoloji
Polis, Teknoloji İle Silahlandı
Polis, Teknoloji İle Silahlandıİngiliz polisinin yeni uygulaması ile, suçlular, belli alanlarda iki dakika içerisinde tespit edilebilecek. Darısı bizim başımıza!
8.03.2010Teknoloji
Dünyanın en küçük haritası!
Dünyanın en küçük haritası!Koca dünya bir saç telinin yarısı genişliğine nasıl sığdı? İşte nanoteknolojinin geldiği son nokta.
12.01.2010Populer Bilim

Benzer Haber Etiketleri

teknolojoyunSanayi ve Teknoloj BakanıMustafa VarankTÜBİTAK

Teknoloj ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.