Telekulak

Telekulak

Son dakika telekulak haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan telekulak gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan telekulak haber sayfamızda...

Telekulak

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 628 telekulak haberi bulunmuştur.
Fransa İçişleri Bakanından yolsuzluktan hüküm giyen Sarkozy'ye destek
Fransa İçişleri Bakanından yolsuzluktan hüküm giyen Sarkozy'ye destekFransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, Fransa'da İçişleri Bakanlığı görevinde bulunmuş, yolsuzluk ve "nüfuzunu yasadışı kullanma" suçundan 3 yıl hapse mahkum edilen eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'ye destek verdi.
1.03.2021Dünya
Fransa'da Adalet Bakanı hakkında soruşturma
Fransa'da Adalet Bakanı hakkında soruşturmaFransa'da hakim sendikalarının şikayetçi olduğu Adalet Bakanı Eric Dupond-Moretti hakkında yasa dışı menfaat sağladığı suçlamasıyla soruşturma açıldığı bildirildi.
13.01.2021Dünya
Fransa'da Adalet Bakanı hakkında soruşturma açılacak
Fransa'da Adalet Bakanı hakkında soruşturma açılacakFransa'da hakim sendikalarının şikayetçi olduğu Adalet Bakanı Eric Dupond-Moretti hakkında yasa dışı menfaat sağladığı suçlamasıyla soruşturma açılacağı bildirildi.
8.01.2021Dünya
Fransa’da hakim sendikaları, Adalet Bakanı'ndan şikayetçi oldu
Fransa’da hakim sendikaları, Adalet Bakanı'ndan şikayetçi olduFransa’da hakim sendikaları, Adalet Bakanı Eric Dupond-Moretti’yi, Cumhuriyet Adalet Mahkemesine (CJR) şikayet etti.
17.12.2020Dünya
İlk FETÖ raporunu hazırlayan ekiptendi
İlk FETÖ raporunu hazırlayan ekiptendiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararları ile İstanbul, Adana, Niğde, Kahramanmaraş, Niğde ve Gümüşhane olmak üzere beş ilin emniyet müdürü değişti.
17.06.2020Siyaset
Eski emniyet müdürüne FETÖ/PDY üyeliğinden dava
Eski emniyet müdürüne FETÖ/PDY üyeliğinden davaAntalya'da, 2009-2013 yılları arasında, aralarında siyasetçi ve kamu görevlilerinin de bulunduğu 130 kişiyi yasa dışı dinledikleri gerekçesiyle 15 sanıklı 'telekulak' davasında yargılanan ve hakkında verilen beraat kararı Antalya Bölge Adliye Mahkemesi 2'nci Ceza Dairesi'nce bozulan dönemin İl Emniyet Müdürü Ali Yılmaz hakkında 'FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan da dava açıldı. Yeniden görülecek telekulak davası ile örgüt üyeliğinden açılan yeni dava, mahkemece birleştirildi.
29.07.2019Gündem
Ankara TEM Müdürü de  ‘Mor Beyin’ mağduru çıktı
Ankara TEM Müdürü de ‘Mor Beyin’ mağduru çıktıFETÖ’nün Mor Beyin tezgâhının mağdurlarından biri de Ankara TEM Şubesi’nin eski müdürü Hakan Yıldırımoğlu çıktı. Yıldırımoğlu’nun telefonunu kullanan kardeşinin adı mağdurlar listesinde yer alınca gerçek anlaşıldı
1.01.2018Gündem
FETÖ’nün hedef  şaşırtma taktiği mi
FETÖ’nün hedef şaşırtma taktiği miTerör örgütü FETÖ/PDY’nin örgüt içi şifreli haberleşme programı ByLock ile ilgili şok iddia: Yazılımcı Koray Peksayar, ‘Mor Beyin’ adıyla bir dönem yayında olan bazı uygulamaların ‘ByLock’a yönlendirme yaptığını deşifre etti
3.11.2017Siyaset
Telekulak, okyanus ötesinden dinlemiş
Telekulak, okyanus ötesinden dinlemişErzurum Cumhuriyet Başsavcılığı’nca, FETÖ üyeliği iddiasıyla tutuklanan eski Erzurum Vergi Mahkemesi Hakimi Mehmet Fatih Işık hakkında 15 yıla kadar hapis istemiyle hazırlanan iddianamede, örgütün soruşturma bahanesiyle siyasetçi, bürokrat, iş adamı, akademisyen, dernek, şirket gibi bir çok kişi ve kuruluşu, yasa dışı şekilde ABD’nin de aralarında bulunduğu bir çok yerden 3 yıl 7 ay dinlediği belirtildi.
8.08.2017Gündem
2000’li yıllardan sonra  ‘Altın Vuruş’a hazırdı!
2000’li yıllardan sonra ‘Altın Vuruş’a hazırdı!Raporda, örgütün 1970’li yıllarda attığı tohumlar 1980’li yıllarda yeşermeye başlamış, 1990’lı yıllarda dal budak salmış, 2000’li yıllarda hedeflenen her alanı sarmış ve ‘Altın Vuruşu’ için hazır hale gelmiştir” denildi...
28.05.2017Gündem
'Ergenekon kumpasının temeli telekulak operasyonunda atıldı'
'Ergenekon kumpasının temeli telekulak operasyonunda atıldı'TBMM FETÖ'nün Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu raporunda, Ergenekon komplosunun temellerinin, 1990'lı yılların ikinci yarısında örgütün emniyet teşkilatı içerisinde gerçekleştirdiği telekulak operasyonunda atıldığı tespitinde bulunuldu.
28.05.2017Siyaset
Trump'ı çıldırtan görüntü!
Trump'ı çıldırtan görüntü!Göreve geldiğinden bu yana dünyayı çalkalayan ABD Başkanı Donald Trump bu kez köşeye sıkıştı. Başkanlık koltuğuna oturduğu andan itibaren ekibiyle sorunlar yaşadığı iddialarını yalanlayan Trump'ın çabaları, Oval Ofis'te kameraya yakalanan tartışma anlarıyla boşa çıktı.
8.03.2017Dünya
Trump'ı çıldırtan görüntü!
Trump'ı çıldırtan görüntü!Göreve geldiğinden bu yana dünyayı çalkalayan ABD Başkanı Donald Trump bu kez köşeye sıkıştı. Başkanlık koltuğuna oturduğu andan itibaren ekibiyle sorunlar yaşadığı iddialarını yalanlayan Trump'ın çabaları, Oval Ofis'te kameraya yakalanan tartışma anlarıyla boşa çıktı.
8.03.2017Dünya
FBI’dan telekulak iddiasına isyan
FBI’dan telekulak iddiasına isyanABD’de Donald Trump’ın ‘telekulak’ iddialarına FBI’dan itiraz geldi. FBI, Adalet Bakanlığı’nın iddiaları kamuoyu önünde reddetmesini talep etti
6.03.2017Dünya
Tüm internet trafiği polis takibine açılacak
Tüm internet trafiği polis takibine açılacakKHK ile polise verilen internete ve abonelere ilişkin bilgilere erişme yetkisi, telekom operatörlerinde kaygı yarattı
13.01.2017Ekonomi
VIP telekulak mağdurları "Şikayetçiyiz" dedi
VIP telekulak mağdurları "Şikayetçiyiz" dedi Usülsüz dinleme davasında müşteki-mağdur olarak ifade veren ünlü işadamı Rahmi Koç ve emekli orgeneral Edip Başer "şikayetçiyiz" dedi.
2.11.2016Gündem
TUSKON'un kaçak yöneticileri Tayvan'da!
TUSKON'un kaçak yöneticileri Tayvan'da!FETÖ’nün finansörü TUSKON’un kaçak yöneticilerinin izi bulundu. TUSKON'un 1 Mart 2014'te düzenlediği genel kurul toplantısında; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "tehdit edildiği" konuşmayı yapan başkan Rızanur Meral’in de aralarında bulunduğu 50’ye yakın ismin önce Çin’e ardından da diplomatik ilişkimizin olmadığı Tayvan’a kaçtığı öğrenildi.
28.09.2016Ekonomi
'Telekulak' davasında 31 sanığa tahliye yok
'Telekulak' davasında 31 sanığa tahliye yokSiyasetçi, sanatçı, gazeteci ve iş adamı birçok kişiyi  usulsüz dinledikleri iddiasıyla eski Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek, eski emniyet müdürleri Ali Fuat Yılmazer ile Yurt  Atayün'ün de arasında bulunduğu 145 kişinin yargılandığı davada tutuklu 31 sanığın tutukluluğunun devamına karar verildi.
23.09.2016Gündem
Kosova'da göstericiler başbakanlığa giriş çıkışları kapattı
Kosova'da göstericiler başbakanlığa giriş çıkışları kapattıBaşkent Priştine'de öğle satlerinde telekulak ve yolsuzluk skandalına karşı sokağa dökülen binlerce kişi, başbakanlık binasına bir saat kimsenin girmesine izin vermedi. Protesto sırasında 'Hırsızlar hapse' sloganları atıldı.
14.09.2016Dünya
Ukrayna'da telekulak skandalı
Ukrayna'da telekulak skandalıYolsuzluk operasyonlarının gündeme damga vurduğu Ukrayna'da yeni bir skandal patlak verdi. Ukrayna Başsavcılığı, savcılık binasının devlet başkanlığına bağlı Yolsuzluklarla Mücadele Bürosu tarafından yasa dışı yoldan dinlemeye alındığını iddia etti. Savcılık yetkilileri ile Yolsuzluklarla Mücadele Dairesi özel timleri arasında kent merkezinde arbede yaşandı.
13.08.2016Dünya
‘Telekulak’ta  15 tutuklama
‘Telekulak’ta 15 tutuklamaAnkara Cumhuriyet Başsavcılığının “usulsüz dinleme” iddialarına ilişkin soruşturması kapsamında gözaltına alınan 30 zanlıdan 15’i tutuklandı.
15.01.2016Gündem
Anayasa Mahkemesi’nden ‘Telekulak’a ret kararı
Anayasa Mahkemesi’nden ‘Telekulak’a ret kararı17-25 Aralık 2013’teki operasyonların ardından Türkiye genelindeki savcılık ve mahkemelerde yapılan araştırmalar sonucu, yüzlerce kişinin telefonlarının usule aykırı dinlendiği ortaya çıkarıldı.
8.01.2016Gündem
İstihbarat müdürlerine  ‘telekulak’ suçlaması
İstihbarat müdürlerine ‘telekulak’ suçlamasıAnkara merkezli usülsüz dinleme operasyonu kapsamında, şüphelilerden eski İstihbarat Daire Başkan Yardımcıları Recep Güven’in 164, Ayhan Falakalı’nın ise 99 kişinin telefonlarının hukuka aykırı bir şekilde dinlenmesini sağlamakla suçlandığı ortaya çıktı.
26.12.2015Gündem
Trabzon ve istihbaratı karıştırmayacaksınız
Trabzon ve istihbaratı karıştırmayacaksınızDink iddianamesinde şüpheli sayısı 26’ya çıktı. Yeni şüpheli İçişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişi Şükrü Yıldız. Yıldız, Dink cinayetinin ardından kamu görevlilerinin ihmali olup olmadığı konusunda İçişleri Bakanlığı tarafından araştırma yapması için görevlendirilmiştiYıldız’ın bilirkişi olarak görevlendirilen iki polis başmüfettişine, “Biz Trabzon ve İstihbarat Daire Başkanlığı ile ilgili soruşturmayı bitirdik, onların bir kusuru yok. Trabzon ve İstihbarat Daire Başkanlığı’nı karıştırmayacaksınız” dediği iddia edildi
11.12.2015Gündem
Telekulak davasında Akyürek’e tahliye
Telekulak davasında Akyürek’e tahliyeAnkara 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde Siyasetçiler, gazeteciler, yargı mensupları ve iş adamlarının aralarında olduğu 48 kişiyi usulsüz dinledikleri iddiasıyla 50 sanığın yargılandığı davaya devam edildi.
8.12.2015Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Fransanicolas sarkozyEric Dupond-MorettiAdalet BakanıTrump

Telekulak ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.