Toparlanma

Toparlanma

Son dakika toparlanma haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan toparlanma gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan toparlanma haber sayfamızda...

Toparlanma

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.861 toparlanma haberi bulunmuştur.
ABD Hazine kağıdı getirileri yükseldi
ABD Hazine kağıdı getirileri yükseldiABD'nin 10 yıl vadeli Hazine kağıdının getirisi bugün yüzde 1,2 seviyesine yükseldi. Şu sıralarda da düne göre 2 baz puan artışla yüzde 1,971 seviyesinden işlem görüyor.
3.08.2021Uzmanpara
Avrupa borsaları İtalya hariç yükselişle kapandı
Avrupa borsaları İtalya hariç yükselişle kapandıAvrupa borsaları haftanın ilk işlem gününü İtalya hariç yükselişle tamamladı. Kapanışta, gösterge endeks Stoxx Europe 600 yüzde 0,59 artışla 464,45 puana çıktı.
2.08.2021Ekonomi
İSO Türkiye İmalat PMI yükseldi
İSO Türkiye İmalat PMI yükseldiİstanbul Sanayi Odası (İSO) Türkiye İmalat Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI), temmuzda 54’e yükseldi.
2.08.2021Uzmanpara
Son dakika: Altın fiyatları ne kadar oldu? İşte son durum
Son dakika: Altın fiyatları ne kadar oldu? İşte son durumABD dolarında toparlanma uluslararası piyasalarda spot altın fiyatını aşağı çekti. Gram altında da geri çekilme devam ediyor. İşte son durum...
2.08.2021Uzmanpara
Havacılık şirketleri yatırımcısını sevindirdi
Havacılık şirketleri yatırımcısını sevindirdiSavunma ve havacılık şirketleri, hisse senedi piyasalarında yılsonuna göre yatırımcısına kazandırdı.
1.08.2021Uzmanpara
Bakan Muş’tan Rusya ile 'daha dengeli ve çeşitli ticaret' vurgusu
Bakan Muş’tan Rusya ile 'daha dengeli ve çeşitli ticaret' vurgusuTicaret Bakanı Mehmet Muş, Türkiye ve Rusya’nın Avrasya coğrafyasındaki en etkin bölgesel aktörler olduklarını belirterek, “Ülkelerimiz arasındaki yakın ilişkiler, Türk ve Rus ekonomilerinin yüksek potansiyelleri dikkate alındığında, Rusya’ya ihracatımız olması gerekenin çok altındadır. Yeni iş birliği alanlarını belirlememizle birlikte, bu ticareti dengeli ve daha çeşitli hale getirmemiz önem arz etmektedir.” dedi.
30.07.2021Ekonomi
Ekonomiye güven 3 yılın zirvesinde
Ekonomiye güven 3 yılın zirvesindeEkonomik güven endeksi temmuzda geçen yılın aynı ayına göre yüzde 11,1 artışla 38 ayın zirvesi olan 100,1 değerini gördü.
30.07.2021Uzmanpara
Ekonomiye güven 3 yılın zirvesinde
Ekonomiye güven 3 yılın zirvesindeEkonomik güven endeksi temmuzda geçen yılın aynı ayına göre yüzde 11,1 artışla 38 ayın zirvesi olan 100,1 değerini gördü.
30.07.2021Ekonomi
ABD ekonomisi büyüdü
ABD ekonomisi büyüdüABD ekonomisi, bu yılın ikinci çeyreğinde yüzde 6,5 büyüyerek beklentilerin gerisinde kaldı.
29.07.2021Uzmanpara
ABD ekonomisi ikinci çeyrekte yüzde 6,5 büyüdü
ABD ekonomisi ikinci çeyrekte yüzde 6,5 büyüdüABD ekonomisi, bu yılın ikinci çeyreğinde yüzde 6,5 büyüyerek beklentilerin gerisinde kaldı.
29.07.2021Ekonomi
Petrol ithalatı yükseldi
Petrol ithalatı yükseldiTürkiye'nin toplam petrol ithalatı mayısta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 9,9 artarak 3 milyon 389 bin 258 ton oldu.
29.07.2021Uzmanpara
Kavcıoğlu'ndan enflasyon açıklaması
Kavcıoğlu'ndan enflasyon açıklamasıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, 2021 ve 2022 yıl sonu enflasyon tahminlerinin revize edildiğini açıkladı.
29.07.2021Uzmanpara
Temiz enerji yatırımları 3 yılda 10 milyon kişilik istihdam potansiyeli taşıyor
Temiz enerji yatırımları 3 yılda 10 milyon kişilik istihdam potansiyeli taşıyorDünyada yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sonrası dönemde temiz enerjiye yapılacak yatırımların 3 yılda 10 milyon kişilik istihdam sağlayabileceği hesaplanıyor.
29.07.2021Ekonomi
Son dakika: Şahap Kavcıoğlu'ndan enflasyon açıklaması
Son dakika: Şahap Kavcıoğlu'ndan enflasyon açıklamasıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, "Veriler ikinci çeyrekte büyümenin baz etkisiyle yüksek oranda gerçekleşeceğini gösteriyor." dedi. Öte yandan Kavcıoğlu, 2021 ve 2022 yılına ilişkin enflasyon öngörülerini de açıkladı. TCMB Başkanı Kavcıoğlu, "Dijital paralarla ilgili çalışmalarımız yoğunlukla devam ediyor. Eylül ayı gibi pilot uygulamaya başlayacağız." ifadelerini kullandı.
29.07.2021Ekonomi
Powell faiz artırmayı düşünmekten uzak
Powell faiz artırmayı düşünmekten uzakABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, faiz oranlarını artırmayı düşünmekten çok uzak olduklarını belirterek varlık alım hızını ayarlamayı değerlendirdiklerini ve bunun zamanlaması hakkında herhangi bir karar vermediklerini ifade etti.
29.07.2021Uzmanpara
Nissan son 3 yıldır ilk kez kar öngörüyor
Nissan son 3 yıldır ilk kez kar öngörüyor Japon otomobil üreticisi Nissan, son 3 yıldır ilk kez Mart 2022'de sona erecek 2021 mali yılında kar beklediğini açıkladı.
29.07.2021Uzmanpara
Fed Başkanı Powell'dan 'faiz' açıklaması
Fed Başkanı Powell'dan 'faiz' açıklamasıABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, faiz oranlarını artırmayı düşünmekten çok uzak olduklarını belirterek varlık alım hızını ayarlamayı değerlendirdiklerini ve bunun zamanlaması hakkında herhangi bir karar vermediklerini ifade etti.
28.07.2021Ekonomi
Son dakika: Piyasaların beklediği haber! Fed faiz kararını açıkladı
Son dakika: Piyasaların beklediği haber! Fed faiz kararını açıkladıGelen son dakika haberine göre, piyaların merakla beklediği haber geldi. ABD Merkez Bankası (Fed), beklentiler dahilinde politika faizini değiştirmeyerek yüzde 0-0,25 aralığında sabit bıraktı. Öte yandan ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, faiz oranlarını artırmayı düşünmekten çok uzak olduklarını belirterek varlık alım hızını ayarlamayı değerlendirdiklerini ve bunun zamanlaması hakkında herhangi bir karar vermediklerini ifade etti.
28.07.2021Ekonomi
Makarna sektörü yıllık ihracat hedefine ulaşacağından emin
Makarna sektörü yıllık ihracat hedefine ulaşacağından eminTürkiye Makarna Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Külahçıoğlu, ocak-haziran döneminde 355 milyon dolar tutarında ihracat yaptıklarını, yıl sonu için koydukları 800 milyon dolarlık dış satım hedefine ulaşacaklarını belirtti.
28.07.2021Ekonomi
Piyasalar Fed'e odaklandı
Piyasalar Fed'e odaklandıKüresel piyasalar negatif bir seyir izlerken, gözler bu akşam açıklanacak ABD Merkez Bankası'nın (Fed) kararları ve Fed Başkanı Jerome Powell'ın basın toplantısına çevrildi.
28.07.2021Uzmanpara
Doğumdan Sonra Karın Ağrısı Neden Olur Ve Nasıl Geçer?
Doğumdan Sonra Karın Ağrısı Neden Olur Ve Nasıl Geçer?Hamilelik, vücutta beklenilenden çok daha fazla bir değişikliğe sebebiyet veren bir durumdur. Bu durum bebeğin doğmasının ardından da devam etmektedir. Normal doğum sonrasında, annenin kendisine iyi bakması hamilelik sonrasındaki bakımın en önemli parçasını oluşturmaktadır. Sizin için doğum sonrasında görülen karın ağrısının nedenlerini ve nasıl geçeceğini derledik.
27.07.2021Sağlık
Avrupa borsaları düşüşle kapandı
Avrupa borsaları düşüşle kapandıAvrupa borsaları, şirket gelir verileri ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) varyantlarına ilişkin endişelerin etkisiyle günü düşüşle tamamladı.
27.07.2021Ekonomi
IMF'den 'ayrışma genişliyor' uyarısı
IMF'den 'ayrışma genişliyor' uyarısıUluslararası Para Fonu (IMF) Başekonomisti Gita Gopinath, küresel ekonomik toparlanmanın devam ettiğini ancak gelişmiş ekonomiler ile birçok gelişmekte olan ekonomi arasındaki farkın açıldığını ifade etti.
27.07.2021Ekonomi
Turizmde 'en kötü' geride kaldı
Turizmde 'en kötü' geride kaldıGeç başlayan yaz sezonunun kasım ayına kadar uzaması ve Türkiye’ye yıl sonuna kadar Rusya’dan 4-4,5 milyon, Almanya’dan 3 milyon turist gelmesi bekleniyor.
27.07.2021Ekonomi
Piyasalar Fed'i bekliyor
Piyasalar Fed'i bekliyorKüresel piyasalarda karışık bir seyir izlenirken, yatırımcılar bugün başlayacak ve iki gün sürecek ABD Merkez Bankası'nın (Fed) Açık Piyasa Komitesi toplantısına odaklandı.
27.07.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

TürkiyefedekonomiabdAvrupa borsaları

Toparlanma ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.