Toparlanma

Toparlanma

Son dakika toparlanma haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan toparlanma gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan toparlanma haber sayfamızda...

Toparlanma

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.747 toparlanma haberi bulunmuştur.
35 milyon dolara Bodrum’a yeni otel
35 milyon dolara Bodrum’a yeni otelAccor Grubu’nun premium markalarından MGallery, Bodrum’a geliyor. MGallery The Bodrum Hotel Yalıkavak, 1 Temmuz’da kapılarını açıyor. Otel, Delta Yatırım Holding’in iştiraki İnci Turizm A.Ş. tarafından 35 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirildi. Mimar Mustafa Toner’in imzasını taşıyan otel, 35’i süit 102 odasıyla hizmet verecek.
18.06.2021Ekonomi
Son dakika haberi: Merkez Bankası'nın faiz kararı belli oldu
Son dakika haberi: Merkez Bankası'nın faiz kararı belli olduGelen son dakika haberine göre; Merkez Bankası (TCMB), bugünkü Para Politikası Kurulu toplantısında politika faizini yüzde 19'da sabit tutma kararı aldı.
17.06.2021Ekonomi
Merkez Bankası'nın faiz kararı belli oldu
Merkez Bankası'nın faiz kararı belli olduMerkez Bankası (TCMB), bugünkü Para Politikası Kurulu toplantısında politika faizini yüzde 19'da sabit tutma kararı aldı.
17.06.2021Haberler
Fitch petrol fiyatları öngörüsünü yükseltti
Fitch petrol fiyatları öngörüsünü yükselttiUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, bu yıl ve gelecek yıla yönelik ham petrol varil fiyatları öngörüsünü yukarı yönlü revize etti.
17.06.2021Uzmanpara
Merkez Bankası faiz kararını açıkladı
Merkez Bankası faiz kararını açıkladıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK), politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını yüzde 19 düzeyinde sabit tuttu.
17.06.2021Uzmanpara
Perakende sektörü turistlerin yolunu gözlüyor
Perakende sektörü turistlerin yolunu gözlüyorBirleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sinan Öncel, gelecek günlerde Rusya’nın yurttaşlarına Türkiye’ye turistik seyahat kısıtlamasını kaldıracağı beklentisinin perakende sektörünü umutlandırdığını belirterek, "Sezon bitmeden Almanya, İngiltere gibi ülkelerin de Türkiye’ye turistik seyahat kısıtlamalarını kaldırması halinde sektörde çok daha büyük bir rahatlama görülebilecek." dedi.
17.06.2021Ekonomi
İspanya'nın toparlanma planı onay aldı
İspanya'nın toparlanma planı onay aldıİspanya'nın 69,5 milyar euroluk toparlanma planı Avrupa Birliği'nden onay aldı.
17.06.2021Uzmanpara
'Ekonomik göstergeler güçleniyor'
'Ekonomik göstergeler güçleniyor'ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, yeni tip koronvirüs (Kovid-19) salgınında aşılamaların devam etmesi, mali teşviklerin etkisiyle ekonomik aktiviteye ve istidama ilişkin göstergelerin güçlenmeye devam ettiğini belirtti.
16.06.2021Uzmanpara
Fed faiz oranını değiştirmedi
Fed faiz oranını değiştirmediABD Merkez Bankası (Fed), beklentiler dahilinde politika faizini değiştirmeyerek yüzde 0-0,25 aralığında sabit bıraktı.
16.06.2021Uzmanpara
Fed Başkanı Powell: Ekonomik göstergeler güçlenmeye devam ediyor
Fed Başkanı Powell: Ekonomik göstergeler güçlenmeye devam ediyorABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, yeni tip koronvirüs (Kovid-19) salgınında aşılamaların devam etmesi, mali teşviklerin etkisiyle ekonomik aktiviteye ve istidama ilişkin göstergelerin güçlenmeye devam ettiğini belirtti.
16.06.2021Ekonomi
Son dakika: Piyasaların merakla beklediği haber! Fed faiz kararını açıkladı
Son dakika: Piyasaların merakla beklediği haber! Fed faiz kararını açıkladıGelen son dakika haberine göre; ABD Merkez Bankası, beklentiler dahilinde politika faizini değiştirmeyerek yüzde 0-0,25 aralığında bıraktı. ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, yeni tip koronvirüs (Kovid-19) salgınında aşılamaların devam etmesi, mali teşviklerin etkisiyle ekonomik aktiviteye ve istidama ilişkin göstergelerin güçlenmeye devam ettiğini belirtti.
16.06.2021Ekonomi
TİM Başkanı Gülle: Dünya ile yarışan marka sayımız artacak
TİM Başkanı Gülle: Dünya ile yarışan marka sayımız artacakTürkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), pandemide küresel fırsatları değerlendirmek, markalı ihracatı ve ihracattaki katma değeri artırmak amacıyla TİM Marka Konseyi’ni kurdu. TİM Başkanı İsmail Gülle, “İhracat birim değerimizi 2030 yılına kadar inşallah 2 doların üzerine çıkaracağız. Konsey sayesinde dünya ile yarışan marka sayımız artacak” dedi.
15.06.2021Ekonomi
Son dakika haber: Erdoğan'dan, Biden görüşmesi sonrası son dakika S-400 açıklaması
Son dakika haber: Erdoğan'dan, Biden görüşmesi sonrası son dakika S-400 açıklamasıSon dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Biden ile görüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşme sonrası açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan S- 400'lerle ilgili olarak, "S-400'de bizim düşüncemiz daha önce neyse, aynı düşünceyi Sayın Başkan'a ifade ettim" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Biden'ı Türkiye'ye davet ettiğini söyledi. Miçotakis ile görüşmesiyle ilgili olarak da, "Miçotakis ile güzel bir görüşme geçti. 'Gerek Ege gerek diğer bölgelerde olsun, üçüncü ülke veya kişileri bu işe karıştırmayalım' dedim." açıklamasında bulundu.
14.06.2021Siyaset
Yıllık cari açıkta iyileşme eğilimi devam ediyor
Yıllık cari açıkta iyileşme eğilimi devam ediyorTürkiye'nin cari işlemler açığı, dış ticaret açığındaki gerileme ve turizm ile taşımacılık gelirlerindeki artış öncülüğünde nisanda 1,7 milyar dolar ile son 6 ayın en düşük seviyesinde gerçekleşirken, ekonomistler, yıllık cari dengede iyileşme eğiliminin devam edeceğini öngörüyor.
14.06.2021Uzmanpara
"Turizmin başkenti" Antalya'da hava yolu trafiği haziranda hareketlendi
"Turizmin başkenti" Antalya'da hava yolu trafiği haziranda hareketlendiYeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayılarındaki düşüş ve aşılamadaki artış, turizmin başkenti Antalya'da hava yolu trafiğini hareketlendirdi.
14.06.2021Ekonomi
Rusya Merkez Bankası faiz artırdı
Rusya Merkez Bankası faiz artırdıRusya Merkez Bankası, politika faiz oranını beklentiler doğrultusunda artırarak yüzde 5,5'e yükseltti.
11.06.2021Uzmanpara
TİM Başkanı İsmail Gülle'den turizm açıklaması
TİM Başkanı İsmail Gülle'den turizm açıklamasıTürkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, şu anda dünya ticaretinde lojistikte ciddi talep yoğunluğunun olduğunu belirterek, "Aynı beklentinin turizmde de olacağını, çok uzun süredir evlerde kapalı kalan insanların ciddi bir şekilde turizm hareketliliği getireceğini görüyoruz. Bu dönem aşının sağlanması ve ortamın iyileşmesiyle hızlı şekilde toparlayacağımız bir dönem olacak.” dedi.
11.06.2021Ekonomi
Deri sanayicileri 2019 ihracat rakamlarını geçmeyi hedefliyor
Deri sanayicileri 2019 ihracat rakamlarını geçmeyi hedefliyorTürkiye Deri Sanayicileri Derneği Başkanı Burak Uyguner, bu yıl ihracatta yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını öncesi 1,7 milyar dolar olan 2019 rakamlarını geçmeyi hedeflediklerini söyledi.
11.06.2021Ekonomi
Süt ve süt ürünlerindeki ihracat bu yıl Çin etkisiyle arttı
Süt ve süt ürünlerindeki ihracat bu yıl Çin etkisiyle arttıSüt ve süt ürünlerindeki ihracat yılın ilk çeyreğinde, geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 12 artarken bu dönemde Çin, yapılan 17,2 milyon dolarlık ihracatla öne çıktı.
11.06.2021Ekonomi
İTO Başkanı: Hedefimiz AB'nin dünyadan yaptığı ithalatta ilk 3'e girmek
İTO Başkanı: Hedefimiz AB'nin dünyadan yaptığı ithalatta ilk 3'e girmekİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, "Türkiye ilk 3 ayda Avrupa Birliği'ne (AB) ihracatını yüzde 6,5 artırarak, AB'nin dünyadan en çok mal aldığı 6'ncı ülke oldu. Hedefimiz AB'nin dünyadan yaptığı ithalatta Çin ve ABD ile birlikte ilk 3 ülke arasına girmek." ifadesini kullandı.
11.06.2021Ekonomi
ECB enflasyonda artışın devam etmesini bekliyor
ECB enflasyonda artışın devam etmesini bekliyorAvrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, enflasyon oranının son aylarda yükseldiğini, artışın yılın ikinci yarısında da devam edeceğini söyledi.
10.06.2021Uzmanpara
AB Komisyonu 2022 bütçe taslağını hazırladı
AB Komisyonu 2022 bütçe taslağını hazırladıAvrupa Birliği (AB) Komisyonu, 2022 yılı bütçesinin 167,8 milyar avro olmasını, ilave olarak üye ülkelere kurtarma programı çerçevesinde 143,5 milyar avro hibe dağıtılmasını teklif etti.
8.06.2021Ekonomi
Avrupa borsaları yükselişle açıldı
Avrupa borsaları yükselişle açıldıAvrupa borsaları, güne Almanya hariç alıcılı bir seyirle başladı. Açılışın ardından Stoxx Europe 600 gösterge endeksi yüzde 0,19 değer kazancıyla 454,42 puan, Almanya'da DAX 30 endeksi yüzde 0,05 düşüşle 15.675 puan oldu.
8.06.2021Uzmanpara
Piyasalar karışık bir seyir izliyor
Piyasalar karışık bir seyir izliyorKüresel piyasalarda, enflasyonist baskılar ve para politikalarının geleceğine ilişkin belirsizliklerle karışık bir seyir izleniyor.
8.06.2021Uzmanpara
‘Marmara’da besin piramidi bozuldu!
‘Marmara’da besin piramidi bozuldu!Müsilajın birincil nedeninin küçük balık türlerinin tamamen ortadan kalkması olduğuna dikkat çeken Doç. Dr. Yüksek “Körfez balıkçılığa yasak olduğu için müsilaj oluşmadı. Gırgır tekneleri Marmara’ya sokulmamalı” dedi.
8.06.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

faizfedMerkez Bankasıkararıab

Toparlanma ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.