Tüketimi

Tüketimi

Son dakika tüketimi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan tüketimi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan tüketimi haber sayfamızda...

Tüketimi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 10.372 tüketimi haberi bulunmuştur.
İran’daki doğal gaz hattında arıza
İran’daki doğal gaz hattında arızaİran'dan gelen doğalgazda yaşanan kesinti nedeniyle, sanayi tesisleri ve elektrik santrallerinde doğalgaz kesintisi uygulanacak.
21.01.2022Ekonomi
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'ndan doğal gaz açıklaması
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'ndan doğal gaz açıklamasıİran’da meydana gelen teknik arıza nedeniyle Türkiye'ye 10 gün boyunca gaz akışı durduruldu. Bunun üzerine sanayi tesislerinde doğal gaz tüketiminde kısıtlamaya gidildi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ise olumsuz hava koşullarına rağmen, diğer tüketicilerin kısıtlamalardan etkilenmemesi için tüm önlemlerin alındığını açıkladı.
20.01.2022Ekonomi
BOTAŞ'tan doğal gaz açıklaması!
BOTAŞ'tan doğal gaz açıklaması!BOTAŞ, İran'dan gelen doğal gazın kesintiye uğramasıyla ilgili olarak, arızanın daha kısa sürede giderilmesi için İranlı muhataplar ile gerekli girişimlerde bulunulduğunu bildirdi. BOTAŞ'tan yapılan açıklamada "Ülkemize Gürbulak-Ağrı giriş noktasından sağlanan doğal gazın, İran tarafındaki doğal gaz iletim hattında meydana gelen bir arıza nedeniyle 20.01.2022 tarihinden itibaren 10 gün süre ile yapılamayacağı bildirilmiştir." ifadeleri kullanıldı.
20.01.2022Haberler
Son dakika... BOTAŞ'tan doğal gaz açıklaması!
Son dakika... BOTAŞ'tan doğal gaz açıklaması!Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş (BOTAŞ) Genel Müdürlüğü, İran tarafındaki doğal gaz iletim hattında meydana gelen arıza nedeniyle, yüksek tüketimi olan sanayi tesisleri ve elektrik santralleri ile sınırlı olmak suretiyle, doğal gaz tüketiminde kısıtlamalar yapılacağını ve diğer tüketicilerin etkilenmemesi için tüm önlemlerin alındığını duyurdu.
20.01.2022Ekonomi
İspanya ekonomisi yüzde 5,5 büyüyecek
İspanya ekonomisi yüzde 5,5 büyüyecekİspanya'nın ikinci büyük bankası BBVA, İspanya ekonomisinin 2022 yılında yüzde 5,5 oranında büyüyeceğini öngördü.
20.01.2022Uzmanpara
Bitcoin kararsız seyirden kurtulamıyor
Bitcoin kararsız seyirden kurtulamıyorKripto para birimleri son günlerde gösterdiği fiyat hareketiyle kararsız bir seyir izliyor. Genel olarak satıcılı seyrin hakim olduğu piyasada yatırımcıların tedirginliği dikkat çekiyor. Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi aşırı korku bölgesinde yer alıyor. Öte yandan El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmek için Türkiye'ye geldi. İşte detaylar...
20.01.2022Uzmanpara
Ailelere bez-süt desteği
Ailelere bez-süt desteğiSon dönemdeki sosyal yardım başvurularında özellikle çocuklu ailelerin bebek bezi ve süt talepleri arttı. Kente bir anne gözü ile bakan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun talimatıyla konuyla ilgili tüm ilçelerde çalışma başlatıldı.
19.01.2022Ege
Arıtılmış sudaki gizli tehlike: 'Sıfır mineral içeriyor ve tamamen yapay'
Arıtılmış sudaki gizli tehlike: 'Sıfır mineral içeriyor ve tamamen yapay'Dünyada ve Türkiye'de temiz içme suyuna ulaşmanın ucuz yolu olarak pek çok kişinin başvurduğu bir yöntem de su arıtma cihazları. Sürekli ve düzenli şekilde arıtılmış su kullanmanın sağlık için yarattığı riskleri sıralayan Prof. Dr. Zeki Karagülle, bu suların mineral içermediğini hatta tamamen yapay olduğunu söylüyor.
21.01.2022Genel Sağlık
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022Yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile öğrenciler yoğun bir ders dönemine girdi. Eğitim öğretim hayatının önemli derslerinden birisi de Türkçe’dir. Türkçe kitaplarında birbirinden farklı konular ve etkinlikler yer almaktadır. 7. sınıf öğrencilerinin kendilerini geliştirmesi için bu etkinlikler genellikle ev ödevi olarak verilir. Kitaplardaki etkinlikler ve örnekler MEB kararı ile yıldan yıla farklılık göstermektedir. Öğrencinin dilsel becerilerini geliştirmeyi amaçlayan 7. sınıf Türkçe ders kitabı MEB ve Özgün Yayınları olarak ikiye ayrılıyor. 7. sınıf Türkçe ders kitabı Özgün Yayınları cevapları için “7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları 2021-2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
18.01.2022Eğitim
Kahveleri termosta, yemekleri sefer tasında! 10 parça elbise ve tek bir çatal ile minimalizm
Kahveleri termosta, yemekleri sefer tasında! 10 parça elbise ve tek bir çatal ile minimalizmMinimalizm yani az eşya ile maksimum konfor sağlamak. İster kıyafetlerinizde minimalizme gidin, isterseniz mutfak eşyalarınızda... Tüketimin sadece gerçek ihtiyaçlar çerçevesinde yaşandığı bir yaşam kulağa zor gelse de bunu başarabilmiş pek çok insan var. İşte 'minimalist' yaşamı tercih edenlerin hayatlarındaki değişimler...
18.01.2022Gündem
Himalaya Tuzu Nedir, Nasıl Kullanılır? Himalaya Tuzu Faydaları Nelerdir?
Himalaya Tuzu Nedir, Nasıl Kullanılır? Himalaya Tuzu Faydaları Nelerdir?İnsan sağlığı açısından önemli bir yere sahip olan tuzun çeşitleri vardır. Son günlerde adını duyduğumuz bu tuzlardan bir tanesi de himalaya tuzudur. Himalaya tuzunda yaklaşık 84 mineral bulunur. Himalaya tuzu iyot, sodyum, kalsiyum ve fosfor açısından çok güçlüdür. Sağlık açısından faydaları saymakla bitmeyen himalaya tuzu yüksek basınç altında kalarak kristalleşir. Himalaya tuzunun aşırı tüketiminin zararları olabilir. Bu yüzden kullanım miktarı iyi ayarlanmalıdır. Himalaya tuzu nedir, nasıl kullanılır? “Himalaya tuzu faydaları” içeriğimizden detaylı bilgi olabilirsiniz.
17.01.2022Sağlık
Elektrikte 'kademeli' fatura hakkında her şey
Elektrikte 'kademeli' fatura hakkında her şeyİşte elektrikte kademeli tarife hakkında merak edilenler: Hesaplama nasıl yapılıyor, istenirse çıkmak mümkün mü?
17.01.2022Ekonomi
Havalimanında geleceğe dönüşüm
Havalimanında geleceğe dönüşümİstanbul Havalimanı’nın dış hatlar yolcu katı “0’’ Sıfır Noktası projesine ev sahipliği yapıyor. İGA ve paydaşlarının markalarını taşıyan eski üniformalardan havalimanından toplanan plastik kutulara her türlü atık 4 aylık bir çalışma sonucunda Deniz Sağdıç’ın atölyesinde portrelere dönüştü.
16.01.2022Pazar
Son tüketim tarihi yaklaşan gıdaya indirim
Son tüketim tarihi yaklaşan gıdaya indirimTarım Bakanlığı'nca hazırlanan "Gıda Satış Noktalarında Gıda İsrafı ile Mücadele Kılavuzu"nda, tüketim tarihi yaklaşmış ürünlerin indirimli satılması önerisinde bulunuldu.
14.01.2022Ekonomi
2022 Migros çalışma saatleri (kaçta açılıyor/kapanıyor) - Migros market kaça kadar açık, sabah kaçta mesaiye başlıyor?
2022 Migros çalışma saatleri (kaçta açılıyor/kapanıyor) - Migros market kaça kadar açık, sabah kaçta mesaiye başlıyor?Tüketim alışkanlarının her geçen gün farklılaştığı ihtiyaçların her gün arttığı son dönemlerde insanların vazgeçemedikleri tüketim alışkanlıları arasında gıda tüketimi yer alıyor. Büyük market zincirlerinin ön sıralarda yer aldığı gıda sektöründe önemli perakende satıcılar arasında yer alan Migros'un çalışma saatleri vatandaşlar tarafından sıklıkla araştırılıyor. Peki Migros market kaça kadar açık, sabah mesaiye kaçta başlıyor?
12.01.2022Gündem
Kahvedeki trend sıkıntı dinlemiyor
Kahvedeki trend sıkıntı dinlemiyorİklim değişikliği, ambalaj ve nakliye maliyetlerindeki artışa rağmen kahveye ilgi sürüyor. Espresso bazlı kahvelerin tüketimi artsa da Türk kahvesi ilk sıradaki yerini koruyor
12.01.2022Ekonomi
Anadolu Isuzu’dan İsrail pazarına 48 adet otobüs ve midibüs teslimatı
Anadolu Isuzu’dan İsrail pazarına 48 adet otobüs ve midibüs teslimatıAnadolu Isuzu, Orta Doğu bölgesinin önemli pazarlarından İsrail’de faaliyet gösteren dört ulaşım operatörüne toplam 48 adet midibüs ve otobüsün teslimatını gerçekleştirdi.
10.01.2022Otomobil
Latte Nedir, İçinde Ne Var? En Güzel Latte Nasıl Yapılır?
Latte Nedir, İçinde Ne Var? En Güzel Latte Nasıl Yapılır?Kahve tüketimi günümüzde oldukça yaygın bir hale gelmiştir. Kahve severler tarafından tüketilmekte olan birçok farklı kahve çeşidi olduğunu söylemek de mümkündür. Kahve çeşitlerinden birisi de latte olarak bilinmektedir. Latte nedir, içinde ne var? En güzel Latte nasıl yapılır? Lattenin ne olduğunu ve ne şekilde yapıldığını detayları ile derledik.
7.01.2022Püf Noktası
Anne sütünü arttıran besinler
Anne sütünü arttıran besinlerBebeğin günlük süt ihtiyacını karşılayan sağlıklı bir anne günde 700-800 ml kadar süt salgılayabiliyor. Süt salgısının devamlılığının bebeğin büyüme-gelişmesi açısından önemli olduğunu ve bunun için vücudun günde fazladan 750 kaloriye ihtiyaç duyduğunu hatırlatan Beslenme ve Diyet Uzmanı Başak İnsel Aydın, “Emzirme döneminde fazladan harcanan 750 kalorinin 500 kalorisi yediğimiz yemeklerden sağlanırken, 250 kalorisi annenin gebelik döneminde depoladığı yağlardan karşılanıyor. Bu dönem depolardan enerji oluşturulduğu için annenin gebelikten kalan fazla kilolarını vermesine de büyük ölçüde katkı sağlayan bir dönemdir” diyerek konu hakkında bilgi verdi.
Togo Hakkında Bilgiler; Togo Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Togo Hakkında Bilgiler; Togo Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıAfrika'nın batısında bulunan Togo, kıtanın en yüz ölçümü en küçük ülkelerinden birisidir. Ülkede 40 kadar etnik gurup bulunur. Tropikal meyvelerin ülke yemeklerinde hakim olduğu Togo'da, bolca baharat tüketimi yapılır. Togo'nun para birimi nedir, nüfusu ne kadar, Türkiye ile arasında kaç saat var, ülke hangi kıtadadır gibi sorulara yanıtları derledik.
6.01.2022Tatil
Filistin Hakkında Bilgiler; Filistin Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Filistin Hakkında Bilgiler; Filistin Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı20. yüzyıldan günümüze kadar Yahudi ve Arap milletler arasında mücadeleye neden olan Filistin, 15 Kasım 1988 tarihinde Cezayir'de bağımsızlığı ilan edilen bir ülkedir. Doğu Akdeniz ve Orta Doğu’da toprakları bulunmaktadır. Filistin; Hristiyan, Müslüman ve Yahudiler için kutsal toprak olarak sayılmaktadır. İşte, Filistin hakkında tüm merak edilenler.
6.01.2022Tatil
Açık Alanda Alkol Almak Yasak Mı? 2022 Dışarıda Alkol Kullanmanın Cezası Ne Kadar?
Açık Alanda Alkol Almak Yasak Mı? 2022 Dışarıda Alkol Kullanmanın Cezası Ne Kadar?Düzenli olarak alkol tüketen insanlar bazen halka açık bölgeler içerinde mevcut olan bu alışkanlıklarını sürdürmeye devam ettirmektedirler. Peki, açık alanda alkol almak yasak mı? 2022 Dışarıda alkol kullanmanın cezası ne kadar? İşte, detaylar.
Kaçak Elektrik Kullanmanın Cezası Nedir? 2022 Kaçak Elektrik Kullanma Cezası
Kaçak Elektrik Kullanmanın Cezası Nedir? 2022 Kaçak Elektrik Kullanma CezasıSon yıllarda hakkında en çok arama yapılan konulardan biri olan kaçak elektrik kullanma cezası ile ilgili merak edilenleri bir araya getirdik. Peki yurt genelindeki binlerce vatandaşımızın oldukça merak ettiği kaçak elektrik kullanma cezası ne kadar oldu? İşte 2022 kaçak elektrik kullanma cezası...
Baş ağrısına ne iyi gelir? Sürekli zonklayıcı baş ağrısı neden olur ve nasıl geçer?
Baş ağrısına ne iyi gelir? Sürekli zonklayıcı baş ağrısı neden olur ve nasıl geçer?Sağlık problemi olarak sıkça karşımıza çıkan baş ağrısı insanların gündelik hayatını etkilemektedir. Çeşitlerine göre farklılık gösteren baş ağrısı birkaç saat veya birkaç gün devam edebilir. Baş arkası gibi belirli bölgelerde ortaya çıkan baş ağrısını ilaçsız geçirmek isteyenler evde bitkisel çözüm yollarını aramaktadır. Aşırı şiddetli ağrıları evde yapılabilecek doğal yöntemlerle çözmek mümkündür. Migren, hamilelik stres, yüksek tansiyon baş ağrısına neden olabilir. Ancak baş ağrısı geçmiyor ve bazı farklı semptomlarda eşlik ediyorsa derhal en yakın sağlık kuruluşuna başvurulmalı. Sürekli şiddetli ve zonklayıcı baş ağrısına ne iyi gelir? diyorsanız içeriğimizden detaylara ulaşabilirsiniz.
Boğaz ağrısına ne iyi gelir? Boğaz yanması neden olur, nasıl geçer?
Boğaz ağrısına ne iyi gelir? Boğaz yanması neden olur, nasıl geçer?Kış ayları ve mevsim geçişlerinde sıkça karşılaşılan boğaz ağrısı, yutkunmada zorluk çekme, kaşınma, kuruluk ve yanma şeklinde kendini gösteren sağlık problemidir. Çevresel faktörler ve virüslerin neden olduğu boğaz ağrısını geçirmek için ilaçsız metotlara başvurulabilir. İnsanın yaşam standardını olumsuz etkileyen boğaz ağrısı evde yapılan bitkisel yöntemlerle giderilebilir. Peki boğaz ağrısına ne iyi gelir?
4.01.2022Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

Tüketimi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.