Uyum

Uyum

Son dakika uyum haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan uyum gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan uyum haber sayfamızda...

Uyum

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 27.378 uyum haberi bulunmuştur.
5 gün yüz yüze eğitim veren tüm öğretmenlere başarı belgesi
5 gün yüz yüze eğitim veren tüm öğretmenlere başarı belgesi Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 6 Eylül 2021'den bugüne kadar haftada 5 gün yüz yüze eğitim veren tüm öğretmenlere ve idari kadroya başarı belgesi gönderdi. Bakan Özer "Bu süreçte öğretmenlerimiz, okullarda kuralların uygulanmasında da çok titiz davrandılar" dedi.
16.01.2022Gündem
Hepsine hükmedecek bir çift ayakkabı: Mary Jane platformların yükselişi
Hepsine hükmedecek bir çift ayakkabı: Mary Jane platformların yükselişiHala pandemiden havalı etkinliklere geçişimizi tam olarak sağlayamamışken, bu geçiş dönemini bize rahat ve şık hissettiren parçalarla kurtarmak istiyoruz. Platform ayakkabı trendinin yükselişi de bunun bir sonucu olarak ortaya çıktı. Hem gündüz hem geceye uyum sağlayabilen, rahat ve şık olmasının yanı sıra romantik bir kaçış da yaratabilen Mary Jane platformlar havalı şehir kadınlarının 2022'deki ayakkabı tercihlerinde ilk sıralarda yer alacak.
16.01.2022Ayakkabı
Çizgilerde kaybolmaya hazır mısınız?
Çizgilerde kaybolmaya hazır mısınız?Yarıyıl tatiline hazırlanıyorken ailecek izleyip hem iyi film seyretmenin keyfini yaşatacak hem de çocuklara öğretici olabilecek animasyonları hatırlayalım.
16.01.2022Kültür Sanat
'Alem dijitalse, kral yine Müslüm Baba'
'Alem dijitalse, kral yine Müslüm Baba'Nice büyük ses sanatçıları ve müzisyenler geldi geçti Unkapanı Plakçılar Çarşısı'ndan. Unkapanı'ndaki şirketler, yüzlerce şarkının plaklarla, kasetlerle, CD'lerle halka ulaşmasını sağladı. Şimdiyse dijital müzik platformları hâkim dünyaya. Unkapanı Plakçılar Çarşısı'na yaptığımız ziyarette, şirketlerin hem dijital çağa ayak uydurduklarını hem de plak satışını sürdürdüğünü öğrendik.
16.01.2022Gündem
Kuş cenneti ve caretta caretta yuvalama alanı sahilde 'çim' tartışması
Kuş cenneti ve caretta caretta yuvalama alanı sahilde 'çim' tartışmasıAntalya'nın Serik ilçesi Boğazkent turizm bölgesinde belediyenin futbol sahalarını kaldırıp halk plajı olarak hizmete açtığı sahilin çimlendirilmesine, doğaseverler karşı çıktı. Kumsalın hem kuş cenneti hem caretta caretta yuvalama alanı olduğunu belirten çevreciler, doğal alanın yok edildiğini kaydetti. Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan ise, "Yasaya aykırı bir şey varsa gerekirse kaldırırız" dedi.
15.01.2022Gündem
Ömür boyu barınakta kalacak tehlikeli köpeklere 'uyum' eğitimi
Ömür boyu barınakta kalacak tehlikeli köpeklere 'uyum' eğitimiTürkiye'de genelinde 20 bin 843 tehlike arz eden köpek, mikroçip uygulanarak kayıt altına alınırken, barınaklara bırakılan tehlikeli ırk hayvanlar, ömür boyu buralarda yaşayacak. Ankara'nın Sincan ilçesinde belediyenin bakımevi ve rehabilitasyon merkezinde bulunan 38 tehlikeli köpek, diğer hayvanlarla sosyalleşip, uyum içinde yaşayabilmesi için eğitiliyor.
15.01.2022Gündem
İstanbul Ticaret Odası 140 yaşında
İstanbul Ticaret Odası 140 yaşındaİstanbul Ticaret Odası, 14 Ocak’ta kuruluşunun 140. yılını kutladı. Temelleri 2. Abdülhamid tarafından 1882’de atılan ve 14 Ocak 1882’de Karaköy’de Mehmet Ali Paşa Han’ın 12 No’lu dairesinde ikinci katında faaliyetlerine başlayan İTO, dünyanın en büyük ve köklü ticaret odalarından biri haline geldi. İTO Başkanı Şekib Avdagiç, ocak ayı meclis toplantısında yaptığı konuşmada, odanın 140 yılda hem üç farklı asra, hem de dünyayı değiştiren büyük olaylara şahitlik ettiğini söyledi.
15.01.2022Ekonomi
Cristiano Ronaldo'dan emeklilik açıklaması
Cristiano Ronaldo'dan emeklilik açıklamasıManchester United'da Cristiano Ronaldo, 42 yaşına kadar futbol oynamak istediğini söyledi.
Ağır Abi Sözleri 2022: Dizi Karakterlerinden Delikanlı, Racon Ve Harbi Kabadayı Sözleri
Ağır Abi Sözleri 2022: Dizi Karakterlerinden Delikanlı, Racon Ve Harbi Kabadayı SözleriHer insanın karakteri ve yaşam tarzı farklıdır. O yüzden kullandıkları kelimeler ve cümleler ile beraber, hayat görüşleri de değişkenlik gösterebilir. Bazı insanlar daha delikanlı, ağır abi sözlerini sever. Yaşam şekline uyum sağlayan bu sözler, hayat ve aşk ile sevgi üzerine derin anlamlar taşır. Özellikle dizi karakterlerinden gelmiş olan birbirinden farklı racon sözleri ve delikanlı sözler, pek çok kişi tarafından günümüzde de kullanılıyor. İşte ağır abi sözleri: dizi karakterlerinden delikanlı, racon ve harbi kabadayı sözleri.
14.01.2022Güzel Sözler
Türkiye'nin ilk cep uydusu, ilk sinyali ve uzay boşluğundaki sesi gönderdi
Türkiye'nin ilk cep uydusu, ilk sinyali ve uzay boşluğundaki sesi gönderdiZonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ) öğrencilerinden oluşan Grizu-263 Uzay Takımı'nca tasarlanan ve ABD'den uzaya fırlatılan Falcon-9 roketiyle uzaya gönderilen Türkiye'nin ilk cep uydusundan ilk sinyal alındı. Cep uydusunun karaya gönderdiği uzay boşluğundaki sesi de dinleten üniversite öğrencisi Osman Turgut, "Buradan duyduğumuz ses aslında uzayın sesi. Uzay boşluğunun sesini dinliyoruz. Bu boşlukta kendim uydumuzu bulup çok küçük anlamlı bir ses verisi elde ediyoruz. Sonra bu anlamlı ses verisini anlamlı veriye dönüştürerek tüm dünya ile paylaşıyoruz." dedi.
14.01.2022Teknoloji
Joel Pohjanpalo: “Şans bulduğum zaman onu gole çevirmem lazım”
Joel Pohjanpalo: “Şans bulduğum zaman onu gole çevirmem lazım”Çaykur Rizespor’un golcüsü Joep Pohjanpalo, “Çok fazla gol pozisyonuna giremediğimiz zamanlar oluyor. Bu yüzden benim de şans bulduğum zaman onu gole çevirmem lazım” dedi.
13.01.2022Futbol
Bebek İsimleri 2022: Keşfedilmemiş, Nadir Bulunan, Duyulmamış Değişik Kız-Erkek Unisex İsimler Sözlüğü ve Anlamları
Bebek İsimleri 2022: Keşfedilmemiş, Nadir Bulunan, Duyulmamış Değişik Kız-Erkek Unisex İsimler Sözlüğü ve AnlamlarıDünyanın en güzel duygularından bir tanesi de hiç şüphesiz anne ve baba olmak. Aileye yeni katılması beklenen üyenin yanında çiftleri isim heyecanı da sarar. Bebek isimleri ile ilgili uzun ve derin bir araştırma sürecine giren anne ve adayları çocuklarının isminin en güzel ve en anlamlı olmasını isterler. Hamilelik döneminde cinsiyetin belli olmasının ardından en çok üzerine düşülen konulardan bir tanesidir. Ömür boyu taşıyacakları ismin kulağa hoş gelmesini tercih eden aileler bebeklerinin isminin keşfedilmemiş, nadir bulunan, değişik, duyulmamış ve farklı olmasını isterler. Bunun dışında kız ve erkek bebeklerine verecekleri ismin unisex olmasını isteyen aileler de var. Ancak ismin güzelliği kadar anlamlarının da güzel olmasını önemserler. En güzel, duyulmamış, modern, değişik kız ve erkek bebekler için unisex isimler sözlüğü ve anlamları hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız “Bebek İsimleri 2021” içeriğimize bakabilirsiniz.
13.01.2022Bebek
Saatlerin Anlamı 2022: Çift, Ters ve Aynı Denk Gelen Saat Anlamı Nedir?
Saatlerin Anlamı 2022: Çift, Ters ve Aynı Denk Gelen Saat Anlamı Nedir?Hayat döngüsü içerisinde önemli yere sahip olan saatler günde 24 kez çift, 13 kez ise ters saatlere denk gelir. Bu saatlerin bir anlamı bulunuyor. Saatlerin anlamı birçok kişi tarafından saat falı olarak da bilinir. Aşk, iş özel hayat ile ilgili yorumların yapıldığı bu saatlerin anlamı çift, ters ve üçlü olmasına göre farklılık gösteriyor. Saatlerin anlamı akrep ve yelkovanın denk geldiği saatlere göre yorumlanır. Çift saatler daha olumlu bir anlam taşırken ters saatler olumsuzdur. Çift saatler 19.19, 20.20, 21.21, 22.22 ters saatler ise 04.40, 05.50, 10.01, 12.21, 13.31 şeklindedir. Üçlü saatler ise 01.11, 02.22, 03.33 vb. şeklindedir. Saatlerin anlamı 2022 içeriğimizden çift, ters, yansıma, aynı, üçlü saatlerin anlamını ve saat falı yorumlarını detaylı açıklamaları ile birlikte okuyabilirsiniz.
13.01.2022Yaşam
Makine ve Kimya Endüstrisi açıkladı! Çalışanların saatlik ücretlerine zam
Makine ve Kimya Endüstrisi açıkladı! Çalışanların saatlik ücretlerine zamMakine ve Kimya Endüstrisi (MKE) 15 Ocak'tan itibaren çalışanlarının saat ücretlerinde ilave iyileştirme yapılacağını duyurdu.
13.01.2022Ekonomi
Türkiye'ye geldi, bambaşka biri oldu! Falcının söyledikleri hayatını değiştirdi...
Türkiye'ye geldi, bambaşka biri oldu! Falcının söyledikleri hayatını değiştirdi...En kilolu zamanında 183 kiloya ulaşan genç kadın, gittiği bir falcının kendisine söyledikleri karşısında dehşete düştü. Eylül 2020'de Antalya'ya aldığı uçak biletiyle hayatını kökünden değiştiren 30 yaşındaki Rebecca şimdi çok mutlu...
13.01.2022Dünya
Koronavirüs Bilim Kurulu bitti mi? Bakan Koca yeni kararları açıkladı
Koronavirüs Bilim Kurulu bitti mi? Bakan Koca yeni kararları açıkladıKoronavirüs Bilim Kurulu toplandı. Son günlerde vaka sayılarında yaşanan Omicron artışı ile birlikte gözler Sağlık Bakanı Koca'nın açıklamalarındaydı. Ek tedbirler alınacak mı, Bilim Kurulu ne zaman toplanıyor? İşte detaylar.
12.01.2022Gündem
2022 Migros çalışma saatleri (kaçta açılıyor/kapanıyor) - Migros market kaça kadar açık, sabah kaçta mesaiye başlıyor?
2022 Migros çalışma saatleri (kaçta açılıyor/kapanıyor) - Migros market kaça kadar açık, sabah kaçta mesaiye başlıyor?Tüketim alışkanlarının her geçen gün farklılaştığı ihtiyaçların her gün arttığı son dönemlerde insanların vazgeçemedikleri tüketim alışkanlıları arasında gıda tüketimi yer alıyor. Büyük market zincirlerinin ön sıralarda yer aldığı gıda sektöründe önemli perakende satıcılar arasında yer alan Migros'un çalışma saatleri vatandaşlar tarafından sıklıkla araştırılıyor. Peki Migros market kaça kadar açık, sabah mesaiye kaçta başlıyor?
12.01.2022Gündem
Kurum: Çevreyi korumak günlük rutinimiz olmalı
Kurum: Çevreyi korumak günlük rutinimiz olmalıÇevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, 11 bakanlıkla birlikte 22 temsilciden oluşan İklim Değişikliği ve Uyum Koordinasyon Kurulu'nun ilk toplantısına katıldı.
12.01.2022Gündem
Son dakika... Rusya'dan Kazakistan açıklaması! 'İstikrar sağlanana kadar çıkmayacağız'
Son dakika... Rusya'dan Kazakistan açıklaması! 'İstikrar sağlanana kadar çıkmayacağız'Kazakistan'daki akaryakıt zammı protestolarını bastırmak üzere ülkeye davet edilen Rus askerleriyle ilgili, Moskova'dan çok kritik bir açıklama geldi. ABD'nin şüpheyle yaklaştığı asker sevkiyatına ilişkin yapılan açıklama, soru işaretlerini artırdı.
11.01.2022Dünya
Bakan Kurum: Türkiye, yeşil kalkınma devriminde başarı hikayesi yazacaktır
Bakan Kurum: Türkiye, yeşil kalkınma devriminde başarı hikayesi yazacaktırÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Millet bahçelerimizle, korunan alanlarımızla, ekolojik koridorlarımızla, enerji verimli binalarımızla, yine ormanlaştırma çalışmalarımızla, temiz enerji yatırımlarımızla, çevreci sanayi projelerimizle küresel çapta fark yaratıyoruz. Şunu kararlılıkla ifade etmek isterim ki; Türkiye, yeşil kalkınma devriminde mutlaka üstün bir başarı hikayesi yazacaktır" dedi.
11.01.2022Gündem
Buji Nedir, Ne İşe Yarar? Bujilerin Bozuk Olduğu Nasıl Anlaşılır?
Buji Nedir, Ne İşe Yarar? Bujilerin Bozuk Olduğu Nasıl Anlaşılır?Otomobiller birbirleriyle uyum içinde çalışan çok sayıda parçadan meydana gelmektedir. Küçük ama önemli görevlere sahip olan parçalardan biri de buji olarak ifade edilmektedir. Motora ait olan bu küçük parçanın çalışmasında meydana gelen aksaklıklar birtakım sıkıntıları da beraberinde getirmektedir. Peki, buji nedir, ne işe yarar? Bujilerin bozuk olduğu nasıl anlaşılır tüm detayları derledik.
11.01.2022Eğitim
Bilinçsiz ağrı kesici kullanımı baş ağrısına yol açıyor
Bilinçsiz ağrı kesici kullanımı baş ağrısına yol açıyorTürkiye'de 10 milyondan fazla insanın kronik baş ağrısı yaşadığını belirten Nöroloji Uzmanı Dr. Nihat Mustafayev, baş ağrısının nedeninin ağrı kesiciler olabileceğine dikkat çekti.
11.01.2022Genel Sağlık
Bakan Pakdemirli, 27 maddelik 'İklim Değişikliği ve Tarım' raporunu açıkladı
Bakan Pakdemirli, 27 maddelik 'İklim Değişikliği ve Tarım' raporunu açıkladıTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, ülke genelinde yapılan 'İklim değişikliği ve Tarım' konulu çalıştayların sonuçlarının toplandığı 27 maddelik 'İklim Değişikliği ve Tarım Değerlendirme Raporu'nu açıklayarak "Tarım ve mera alanları için, kuraklık erken uyarı sistemleri kurulacaktır" dedi.
11.01.2022Siyaset
Dünya Sokak Hayvanları Günü sözleri, mesajları! Dünya Sokak Hayvanları resimleri 4 Nisan 2022
Dünya Sokak Hayvanları Günü sözleri, mesajları! Dünya Sokak Hayvanları resimleri 4 Nisan 2022Bugün en anlamlı günlerden birini yaşıyoruz. Dünyanın her yerinde büyük anlam ve önem verilmesi gereken bir gün olan Dünya Sokak Hayvanları Günü ile ilgili araştırmalar başladı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da 4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Günü'nde bilinçlenmek ve bilinçlendirmek hedefleniyor. Bugünün anlam ve önemini anlamak ve çevresindeki herkese anlatmak isteyenler için Dünya Sokak Hayvanları Günü sözleri, mesajlarını ve Dünya Sokak Hayvanları resimlerini haberimize ekledik.
11.01.2022Gündem
Yeni varyant sonrası İstanbul’da son durum ne? İstanbul İl Sağlık Müdürü açıkladı
Yeni varyant sonrası İstanbul’da son durum ne? İstanbul İl Sağlık Müdürü açıkladıSon dönemde yeni varyant Omicron’un hızla yayılmasıyla birlikte pandeminin seyri değişti. Artan vaka sayılarını değerlendiren İstanbul İl Sağlık Müdürü Kemal Memişoğlu, "Omicron, Avrupa’da yükseldikten sonra biz İstanbul ve Türkiye’de de yükselmesini öngördük. 20 Aralık’ta daha önceki yükselişlerden farklı olarak ciddi olarak Omicron ağırlıklı yükseliş yaşıyoruz. Bu yükseliş son 1 haftadır stabil hale geldi. 1 haftadır ciddi bir artış yok. Hareketliliğin de olmasıyla İstanbul gibi büyük şehirlerde ciddi artışlar yaşadık.” dedi.
10.01.2022Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Uyum ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.