Yaşlanma

Yaşlanma

Son dakika yaşlanma haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yaşlanma gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yaşlanma haber sayfamızda...

Yaşlanma

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.545 yaşlanma haberi bulunmuştur.
Kırışıklığı gideren yöntem! Akşam olunca uygulamak gerekiyormuş
Kırışıklığı gideren yöntem! Akşam olunca uygulamak gerekiyormuş Kırışıklıklar taze, genç görünen bir cilt isteyen herkes için cesaret kırıcı olabilir. İyi haber şu ki bunları önlemenin ve en aza indirmenin yolları var. Kırışıklıklardan nasıl kurtulacağınızı bilmek istiyorsanız, bazı basit ipuçları haberimizde.
22.05.2024 Cilt Bakımı
Sigara içenlerde daha çok görülüyor! Kronik kabızlık kasık fıtığı riskini artırıyor
Sigara içenlerde daha çok görülüyor! Kronik kabızlık kasık fıtığı riskini artırıyor Sonradan gelişen kasık fıtığının kas tabakasında veya karın duvarındaki zayıflıktan kaynaklandığını dile getiren uzmanlar, bunlar arasında doğum, kilo fazlalığı, kronik kabızlık, ağır egzersizler, obezite, yaşlanma, sedanter yaşam tarzı ve bazı bağ doku hastalıklarının yer aldığını söylüyor. Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Murat Koca, kasık fıtığı hastalığı ve tedavisi hakkında bilgi verdi.
21.05.2024 Genel Sağlık
Sahte zeytinyağını ele veren yöntem! Artık ilk bakışta sahte zeytinyağını anlayacaksınız
Sahte zeytinyağını ele veren yöntem! Artık ilk bakışta sahte zeytinyağını anlayacaksınız Sağlıklı yağlarda başı çeken zeytinyağında yaşanan son dönemlerde sahtecilik vakaları dikkat çekiyor. Ancak size önereceğimiz bu tüyolarla sahte zeytinyağını hemen anlayacaksınız. İşte sahte ve gerçek zeytinyağını anlamanın yolları…
21.05.2024 Püf Noktası
Pelosi'nin eşine çekiçle saldırmıştı! İstenen ceza belli oldu
Pelosi'nin eşine çekiçle saldırmıştı! İstenen ceza belli oldu ABD’de 2022 yılında eski Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin San Francisco şehrindeki evine girerek eşi Paul Pelosi'ye çekiçle saldıran David DePape, 30 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
17.05.2024 Dünya
Osman Müftüoğlu 'süper yaşlanma' için 3 takviye önerdi! 'Hepsi bedava ve sınırsız'
Osman Müftüoğlu 'süper yaşlanma' için 3 takviye önerdi! 'Hepsi bedava ve sınırsız' Yaşlılık sürecinin getirilerinden biri olan fiziksel yorgunluk ve adaptasyon her kişide farklı belirtilere yol açabiliyor. Prof. Dr. Osman Müftüoğlu, yaşlılık planı oluşturarak bu süreçte dikkat edilmesi gerekenleri tek tek anlattı.
17.05.2024 Genel Sağlık
Gece uykusu cildi kırış kırış ediyor! Uyurken yan yatanlar daha hızlı yaşlanıyor
Gece uykusu cildi kırış kırış ediyor! Uyurken yan yatanlar daha hızlı yaşlanıyor Her gece dinlenmek için başınızı yastığa koyar ancak uyandığınızda yüzünüzde sayısız kırışık ve çizgiyle uyanırsınız. Yaş aldıkça uyku kırışıklıkları giderek artan bir kabusa dönüşür. Bu kırışıklardan kurtulmak çok kolay olmasa da imkansız değildir. Nasıl mı?
14.05.2024 Cilt Bakımı
Yüz köpüğünü 2 defa kullanmak daha verimliymiş! Kırışıklığı böyle azaltın
Yüz köpüğünü 2 defa kullanmak daha verimliymiş! Kırışıklığı böyle azaltın Cildimiz, hayatın bir yansımasıdır. Bu da beslenmenizin, yaşam tarzınızın, spor rutininizin cildinizin yaşlanma şeklini etkilediği anlamına gelir. Yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkmasını engelleyemesek de, süreci yavaşlatabiliriz.
11.05.2024 Güzellik
Her yıkamada gençleştiren sütlü sabun! Kullanan ne botoks yaptırıyor ne de estetik
Her yıkamada gençleştiren sütlü sabun! Kullanan ne botoks yaptırıyor ne de estetik Yıllardır cilt bakımının vazgeçilmez sabunlarından biri olan keçi sütü, güzellik sırları arasında da yer alıyor. İçinde bulunan doğal maddeler cilt bakım ürünleri arasında en faydalı bileşenleri oluşturuyor. Keçi sütünün yaygın kullanım amacı ise gençleştirici özelliği…
10.05.2024 Cilt Bakımı
Cilt sağlığını iç yağına borçlu! 'Yaşlanma karşıtı, sivilceler için birebir'
Cilt sağlığını iç yağına borçlu! 'Yaşlanma karşıtı, sivilceler için birebir' Sosyal medyada içerik üreticisi olan 'Realex3' isimli kullanıcı yaşlanma karşıtı kullandığı ürünü takipçileriyle paylaştı. Verdiği cilt bakım tavsiyesi ise bir hayli enteresan.
9.05.2024 Cilt Bakımı
Yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırıyor! 5 adımda pürüzsüz cilde kavuşun
Yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırıyor! 5 adımda pürüzsüz cilde kavuşun Cildiniz 25 yaşına geldiğinizde yaşlanma belirtileri göstermeye başlar. Bunda kaçamasanız da, yaşam tarzınızda ve cilt bakım rutininizde zamanı geriye çevirecek değişiklikler yapabilirsiniz. İşte cildinizin genç kalmasına yardımcı olacak yaşlanma karşıtı ipuçları.
7.05.2024 Cilt Bakımı
Bakım yaparken aşamaları es geçmeyin! 'Olmazsa olmaz 2 adım var’
Bakım yaparken aşamaları es geçmeyin! 'Olmazsa olmaz 2 adım var’ Toniklerden temizleyicilere, yaşlanma karşıtı ve gençleştirici ürünlerden, kremlere kadar cilt bakımı endüstrisi sonsuz seçenek barındırıyor. Ancak sayısız ürün olması, cildinize bakım yapmak için hepsini kullanmanız gerektiği anlamına gelmez. Çünkü etkili bir cilt bakımı rutini kişiye göre değişir. Bununla birlikte, sonuçta kaç ürün kullanacağınız, cilt bakımına ayırmanız gereken zamana ve istediğiniz sonuca bağlı olsa da, dermatologlar herkesin en azından cilt bakımı için günlük bir rutine sahip olması gerektiği konusunda hemfikirdir.
3.05.2024 Cilt Bakımı
Sürekli güzel ve yakışıklı olma çabası kişilik bozukluğu! ‘Yaşlanma tehdit gibi görüldüğünde kaygı artıyor’
Sürekli güzel ve yakışıklı olma çabası kişilik bozukluğu! ‘Yaşlanma tehdit gibi görüldüğünde kaygı artıyor’ Dış görünüşe önem verme veya dış görünüş ile aşırı uğraşarak vücudunda kusur olarak gördüğü bir şeyi aşırı büyütmenin psikiyatrideki karşılığının ‘Beden Dismorfik Bozukluğu’ olduğunu kaydeden Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, “Günlük dilde bunu çirkin olma korkusu, çirkinlik korkusu olarak da anlatabiliriz” dedi.
25.04.2024 Genel Sağlık
Araştırma: İnsanlar yaşlılığın eskiye göre daha geç başladığını düşünüyor
Araştırma: İnsanlar yaşlılığın eskiye göre daha geç başladığını düşünüyor Yeni bir çalışma, insanların 'yaşlılığın' ne zaman başladığına dair algılarının zaman içinde nasıl değiştirdiğini araştırdı.
24.04.2024 Dünya
Osman Müftüoğlu yaşlanırken kasları dipdiri tutan tüyoyu verdi! 'Kullan ya da kaybet'
Osman Müftüoğlu yaşlanırken kasları dipdiri tutan tüyoyu verdi! 'Kullan ya da kaybet' Yaşlanma süreci birçok kişinin hayatı ve sağlık durumu için çok farklı ilerleyebilir. Yaşlanmayı yavaşlatmanın mümkün olduğunu belirten Prof. Dr. Osman Müftüoğlu, kas kaybını önlemek için yapılması gerekenleri tek tek anlattı.
22.04.2024 Genel Sağlık
Z kuşağı neden hızlı yaşlandı? Modern hayatın ağır bedeli
Z kuşağı neden hızlı yaşlandı? Modern hayatın ağır bedeli Z kuşağının yaşından büyük göründüğü iddiası kanıtlandı. Yeni bir araştırma, bu gençlerin hücresel olarak daha hızlı yaşlandığını ortaya çıkardı.
22.04.2024 Dünya
Geç yaşlanmak için akşam yemeğini düşmanına bırak
Geç yaşlanmak için akşam yemeğini düşmanına bırak Her yıl Nisan ayının ikinci haftası tüm dünyada Kalp Sağlığı Haftası olarak anılıyor. Geçtiğimiz hafta antiaging’in yaşlanmayı önleme etkilerinden bahsetmiştik. Bu hafta ise antiaging’in 5 temel tedavi alanını inceleyeceğiz…
13.04.2024 Pazar
Kalp yaşa bakmıyor
Kalp yaşa bakmıyor Kalp ve damar hastalıklarında ailede genetik geçiş ortalama yüzde 60 oranındadır. Kalp krizi yaşa değil, riske bağlıdır. Risk faktörlerine sahip olan kişilerin de mutlaka periyodik kalp kontrollerini yaptırmaları önem taşımaktadır.
13.04.2024 Pazar
Sivilcenin üzerine bir damla dökmek yeterli oluyor! Yara izlerinden eser kalmıyor
Sivilcenin üzerine bir damla dökmek yeterli oluyor! Yara izlerinden eser kalmıyor Kuşburnu meyvesinin çekirdeğinden elde edilen doğal bir içerik olan kuşburnu yağı, cildiniz için harikalar yaratabilir. İşte kuşburnu yağının cildinizde yaratacağı o ışıltı.
13.04.2024 Cilt Bakımı
Kiraz sapı çayına mutlaka ekleyin! Tatlı isteğini şıp diye kesiyor, şekeri düşürüyor
Kiraz sapı çayına mutlaka ekleyin! Tatlı isteğini şıp diye kesiyor, şekeri düşürüyor Kiraz sapı çayı ödem atıcı özelliğiyle bilinir. Kilo vermek isteyen pek çok kişinim tercih ettiği çaylardan birisidir. Ancak kiraz sapı çayına mutlaka eklemeniz gereken bir baharat da var. Düzenli tüketiminde tatlı yeme isteğini şıp diye kesiyor ve şekeri düşürüyor.
13.04.2024 Bilgi Rehberi
Ne göz altı torbası ne ince çizgi kalıyor! Cevizi böyle yiyin, adeta doğal güzellik kremi
Ne göz altı torbası ne ince çizgi kalıyor! Cevizi böyle yiyin, adeta doğal güzellik kremi Kolesterol seviyenizi düşürerek kalbinizi mutlu etmesinin yanı sıra konu cilt güzelliği olduğunda da ceviz gerçek bir süper besindir. Peki genç, parlak ve kırışıksız bir yüze sahip olmak için cevizi nasıl tüketmeliyiz? İşte sırrı.
9.04.2024 Cilt Bakımı
Yaşlanmayı yavaşlatıyor! Her gün bunu yapın, kolajen kaybına son verin
Yaşlanmayı yavaşlatıyor! Her gün bunu yapın, kolajen kaybına son verin Genetik veya içsel yaşlanma, kolajen kaybına yol açan hormon değişikliklerinden kaynaklanır. Kolajen cilt için destek yapısı görevi görür. Ne yazık ki kolajen seviyemiz düştüğünde cildimiz de düşer; daha fazla sarkma ve belirgin kırışıklıklar fark ederiz. Peki size, yaşlanmayı yavaşlatmanın mümkün olduğunu söylesek... İşte yolu.
7.04.2024 Cilt Bakımı
Yaşlanma önlenebilir mi, durdurulabilir mi?
Yaşlanma önlenebilir mi, durdurulabilir mi? Dünyanın her köşesinde bilim insanları yaşlanmaya çare arıyor. Bunun için çok çeşitli çözümler üzerinde duruluyor. Peki antiaging uygulamaları ile sağlıklı yaş almak ve yaşlanmayı yavaşlatmak nasıl mümkün?
30.03.2024 Pazar
Osman Müftüoğlu sağlıklı yaşlanmanın formülünü açıkladı! 'Zerdeçal baş köşede duruyor'
Osman Müftüoğlu sağlıklı yaşlanmanın formülünü açıkladı! 'Zerdeçal baş köşede duruyor' Prof. Dr. Osman Müftüoğlu'na göre sağlıklı yaşlanmak için tüketilen besinlere, rutinlere dikkat edilmesi gerekiyor. Müftüoğlu, kronik rahatsızlıklara karşı koruma sağlayan, yaşlanma karşıtı 4 malzemeli karışımı anlattı.
29.03.2024 Genel Sağlık
‘Avrupa, İK avcılığı yapıyor’
‘Avrupa, İK avcılığı yapıyor’ İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, Avrupa’nın Türkiye’de İK avcılığı yaptığını, beyin göçünün tersine çevrilmesi gerektiğini söyledi.
28.03.2024 Ekonomi
Çalışkan olmak yaşlanmayı yavaşlatıyor! Alzheimer ve demans kapınızı çalmasın
Çalışkan olmak yaşlanmayı yavaşlatıyor! Alzheimer ve demans kapınızı çalmasın Sağlıklı yaşam pek çok şeyi etkiliyor. Peki bu doğrultudaki seçimleriniz geleceğinizi ve yaşlılığınızı da etkiliyor desek? İşte sağlıklı yaşamın yaşlanma, Alzheimer ve demans üzerindeki gücü!
21.03.2024 Genel Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

Yaşlanma ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.