Ydp

Ydp

Son dakika ydp haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ydp gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ydp haber sayfamızda...

Ydp

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 420 ydp haberi bulunmuştur.
KKTC Başbakanı, hükümetin istifasını Cumhurbaşkanı Tatar’a sundu
KKTC Başbakanı, hükümetin istifasını Cumhurbaşkanı Tatar’a sunduKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı Ersan Saner, hükümetin istifasını Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a sunduğunu bildirdi.
13.10.2021Siyaset
Yunanistan Başbakanı Miçotakis: 'Polis şiddetine maruz kalanlardan özür diliyorum'
Yunanistan Başbakanı Miçotakis: 'Polis şiddetine maruz kalanlardan özür diliyorum'Polislerin bir erkeği kameralar önünde dövmesiyle patlayan protestolar başkent Atina'yı savaş alanına çevirirken, Başbakan Miçotakis parlamentoda polis şiddetini kınadı.
12.03.2021Dünya
Uğur Mumcu karanlık yılların aydınlık yüzüydü
Uğur Mumcu karanlık yılların aydınlık yüzüydüBugün 24 Ocak; cenaze töreninde tüm halkı birleştiren gazeteci - yazar Uğur Mumcu’nun caniler tarafından katledilişinin 28. yıl dönümü. Atatürk ilkelerini ve Türkiye’nin bağımsızlığını tutkuyla savunan korkusuz gazeteci, teröre karşı kaleminin gücüyle mücadele etmişti. Aradan 28 yıl geçmesine rağmen Uğur Mumcu kadar Türkiye’yi de hedef alan bu cinayetin üzerindeki sis perdesi hâlâ devam ediyor
24.01.2021Gündem
KKTC Başbakanı Saner'den Türkiye ziyareti sonrası önemli açıklamalar
KKTC Başbakanı Saner'den Türkiye ziyareti sonrası önemli açıklamalarKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersan Saner, "2020 yılında ana vatan Türkiye ile imzalamış olduğumuz mali protokol gereği ülkemize aktarılması gereken 800 milyon liralık kaynağın da aktarılması için gerekli her türlü işlem tamamlanmış bulunmaktadır." dedi.
23.12.2020Dünya
KKTC’de yeni koalisyon hükümeti güvenoyu aldı
KKTC’de yeni koalisyon hükümeti güvenoyu aldıKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) yeni kurulan Ulusal Birlik Partisi (UBP)- Demokrat Parti (DP)- Yeniden Doğuş Partisi (YDP) koalisyon hükümeti güvenoyu aldı. KKTC Cumhuriyet Meclisi’nde yapılan güven oylamasında, UBP-DP-YDP koalisyon hükümetinin Bakanlar Kurulu için 24 “kabul”, 20 “ret”, 3 de “çekimser” oy kullanıldı.
20.12.2020Dünya
Son dakika... KKTC'de sıcak gelişme! Yeni hükümet kuruldu
Son dakika... KKTC'de sıcak gelişme! Yeni hükümet kurulduGelen son dakika haberine göre; KKTC'de Ulusal Birlik Partisi Genel Başkan Vekili Ersan Saner başkanlığında yeni hükümet kuruldu.
9.12.2020Dünya
Tatar, hükümet kurma görevini yeniden Saner'e verdi
Tatar, hükümet kurma görevini yeniden Saner'e verdiKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, yeni hükümeti kurma görevini yeniden Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkan Vekili Ersan Saner'e verdi.
7.12.2020Siyaset
KKTC’de ikinci tur heyecanı
KKTC’de ikinci tur heyecanıSon dakika haberlere göre Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) halk, cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu için oy kullanıyor. Kıbrıs Türk halkı, gelecek 5 yıl görev yapacak cumhurbaşkanını belirlemek üzere saat 08.00'den itibaren sandık başına gitmeye başladı. Seçimin ikinci turunda Başbakan ve Ulusal Birlik Partisinin (UBP) cumhurbaşkanı adayı Ersin Tatar ile Cumhurbaşkanı ve bağımsız cumhurbaşkanı adayı Mustafa Akıncı yarışacak.
18.10.2020Dünya
KKTC seçiminde saflar netleşiyor
KKTC seçiminde saflar netleşiyorKKTC Cumhurbaşkanlığı için 11 Ekim’de yapılan ilk tur seçimde en fazla oyu alan Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Başbakan Ersin Tatar, 18 Ekim Pazar günü yapılacak ikinci turda yarışacak.
16.10.2020Siyaset
KKTC'de siyasi partiler seçiminin ikinci turunda kimi destekleyeceklerini açıkladı
KKTC'de siyasi partiler seçiminin ikinci turunda kimi destekleyeceklerini açıkladıKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC), Demokrat Parti (DP), Halkın Partisi (HP) ve Yeniden Doğuş Partisi (YDP), pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda destekleyecekleri adayla ilgili kararlarını açıkladı.
14.10.2020Dünya
Cumhurbaşkanlığı seçimi 2. tura kaldı
Cumhurbaşkanlığı seçimi 2. tura kaldıKKTC’de halk cumhurbaşkanını seçmek için sandık başına gitti. Adayların hiçbiri yüzde 50’den fazla oy alamayınca seçim ikinci tura kaldı. Yüzde 32 oy alan UBP Genel Başkanı Tatar ile yüzde 29 oy alan bağımsız aday Akıncı ikinci turda yarışacak
12.10.2020Siyaset
Son dakika... KKTC'de cumhurbaşkanlığı seçimi 2. tura kaldı
Son dakika... KKTC'de cumhurbaşkanlığı seçimi 2. tura kaldıGelen son dakika haberine göre; Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ndeki (KKTC) cumhurbaşkanlığı seçimi için oy verme işlemi sona erdi. Seçimlere yüzde 55'e yakın katılım oldu. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) bugün yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde resmi olmayan sonuçlara göre yüzde 50'nin üzerinde hiç bir aday oy alamayınca, seçimler ikinci tura kaldı. Seçimlerin 18 Ekim'de yapılacak ikinci turunda, Başbakan Ersin Tatar ve Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı yarışacak. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Yüksek Seçim Kurulu (YSK), cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turda Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı ve Başbakan Ersin Tatar ile bağımsız aday Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı arasında geçeceğini açıkladı.
11.10.2020Dünya
Son dakika... KKTC’de tansiyonu en yüksek seçim
Son dakika... KKTC’de tansiyonu en yüksek seçimKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) halk, yeni cumhurbaşkanını seçmek için oy kullanmaya başladı. Kıbrıs Türk halkı gelecek 5 yıl görev yapacak cumhurbaşkanını belirlemek üzere saat 08.00'den itibaren sandık başına gitmeye başladı. Vatandaşlar, cumhurbaşkanlığı seçiminin yanı sıra, yüksek mahkeme yargıçlarının sayısının artırılmasını öngören anayasa değişikliği için de oy kullanıyor. Oy kullanma işlemi saat 18.00'e kadar sürecek ve kayıtlı 198 bin 867 seçmenin 738 sandıkta oy kullanabilecek.
11.10.2020Gündem
KKTC yarın cumhurbaşkanını seçiyor
KKTC yarın cumhurbaşkanını seçiyor11 adaylı yarışta seçmenler, yüksek mahkeme yargıçlarının sayısının artırılmasını öngören anayasa değişikliği için de oy kullanacak. Seçmenler, koronavirüs tedbirleri çerçevesinde sandığa maske ve eldivenle gidecek.
10.10.2020Dünya
Son dakika! KKTC'de koalisyon ortağı Halkın Partisi, hükümetten çekilme kararı aldı
Son dakika! KKTC'de koalisyon ortağı Halkın Partisi, hükümetten çekilme kararı aldıGelen bir son dakika haberi göre; KKTC'de koalisyon ortağı Halkın Partisi, hükümetten çekilme kararı aldı. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı Ersin Tatar, Halkın Partisi'nin (HP) hükümetten çekilmesini 'halkımıza hayırlı olmasını dilerim' ifadeleriyle değerlendirdi
6.10.2020Dünya
KKTC’de koronavirüs tespit milletvekili ağırlaştı, Türkiye’ye getirildi
KKTC’de koronavirüs tespit milletvekili ağırlaştı, Türkiye’ye getirildiKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) koronavirüs tespit edilen muhalefet Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Milletvekili Bertan Zaroğlu ağırlaşınca, ambulans uçakla Türkiye'ye getirildi.
13.09.2020Dünya
KKTC Başbakanı Tatar'dan Türkiye ziyareti sonrası önemli açıklamalar
KKTC Başbakanı Tatar'dan Türkiye ziyareti sonrası önemli açıklamalarKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersin Tatar, Türkiye ziyaretine ilişkin "Bir kez daha Türkiye'nin KKTC'ye, Doğu Akdeniz'deki gelişmelere bağlı olarak ne kadar önem verdiğini gördük." dedi.
5.08.2020Siyaset
Kıb-Tek Araştırma Komitesi toplandı
Kıb-Tek Araştırma Komitesi toplandıCumhuriyet Meclisi, KIB-TEK’teki İhalelerde Usulsüzlük Yapılıp Yapılmadığına İlişkin Meclis Araştırma Komitesi dün UBP Milletvekili Sunat Atun başkanlığında saat 09.30’da toplandı.
11.03.2020Kıbrıs
YDP yabancıya satışla ilgili tasarısına karşı çıktı
YDP yabancıya satışla ilgili tasarısına karşı çıktıYeniden Doğuş Partisi, Meclis gündeminde olan ve tekrar görüşülmek için komiteye geri çekilen, 1974’ten önce yabancılardan mal alanlarla ilgili yasa tasarısına karşı çıktığını açıkladı.
26.02.2020Kıbrıs
‘Her türlü önlem alındı’
‘Her türlü önlem alındı’Sağlık Bakanı Ali Pilli, bakanlık olarak koronavirüse karşı her geçen gün daha ileri tedbirleri aldıklarını belirterek hastanede tüm ekiplerin bu tip vakalara karşı oluşturulduğunu kaydetti
25.02.2020Kıbrıs
50 yıl daha mı bekleyelim?
50 yıl daha mı bekleyelim?Başbakan Ersin Tatar, Maraş toplantısıyla ilgili “Maraş hamledir. Toplantının seçimle ilgisi yok. Maraş için 50 yıl daha mı bekleyelim? Türkiye’nin açıklamaları yüreğimize su serpti” dedi.
18.02.2020Kıbrıs
‘Nüfus sayımı için çalışma yapıyoruz’
‘Nüfus sayımı için çalışma yapıyoruz’Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nda başkanlığın Genel Kurul’a sunuşlarına yer verildi.
28.01.2020Kıbrıs
‘İkinci tura kalacağız’
‘İkinci tura kalacağız’Cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olduğunu açıklayan Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Başkanı Erhan Arıklı, “İkinci tura kalacağız” dedi.
27.01.2020Kıbrıs
YDP’nin Cumhurbaşkanı  adayı Erhan Arıklı oldu
YDP’nin Cumhurbaşkanı adayı Erhan Arıklı olduYeniden Doğuş Partisi’nde (YDP) Parti Meclisi 26 Nisan’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi için Parti Genel Başkanı Erhan Arıklı’yı aday olarak belirledi.
23.01.2020Kıbrıs
‘Halkın adayı olarak yolu yürümek istiyorum’
‘Halkın adayı olarak yolu yürümek istiyorum’Cumhurbaşkanlığı adaylığını açıklayan Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, siyasi parti olsun ya da olmasın halkın adayı olmak istediğini söyledi.
18.01.2020Kıbrıs

Benzer Haber Etiketleri

Ydp ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.