Yürütme

Yürütme

Son dakika yürütme haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yürütme gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yürütme haber sayfamızda...

Yürütme

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 8.736 yürütme haberi bulunmuştur.
AK Parti MYK toplandı
AK Parti MYK toplandıAK Parti Merkez Yürütme Kurulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında toplandı. Toplantıda, iki ülkenin NATO'ya üyelik başvurusu başta olmak üzere iç ve dış gündemdeki diğer gelişmeler değerlendirilecek.
19.05.2022Siyaset
LİSEYE GEÇİŞ SINAVI (LGS) NE ZAMAN? 2022 LGS TARİHİ VE SINAV GİRİŞ BELGESİNİN ERİŞİME AÇILACAĞI GÜN...
LİSEYE GEÇİŞ SINAVI (LGS) NE ZAMAN? 2022 LGS TARİHİ VE SINAV GİRİŞ BELGESİNİN ERİŞİME AÇILACAĞI GÜN...Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 8. sınıflara uygulanacak olan LGS için heyecan başladı. Mayıs ayının ortasında olmamızla birlikte araştırmaların arttığı LGS ne zaman? LGS sınav giriş yerleri belgesi e okulda ne zaman yayımlanır? MEB, 2022 LGS tarihini ve LGS sınav giriş belgesi yayımlanma tarihini duyurdu. İşte LGS 2022 hakkında bilinmesi gerekenler...
19.05.2022Gündem
İzmir’de hedef 550 bin üye
İzmir’de hedef 550 bin üyeAK Parti İzmir İl Yönetimi, haftalık olağan İl Yürütme Kurulu toplantısını gerçekleştirdi.
17.05.2022Ege
Mesleki eğitime destek
Mesleki eğitime destekSalihli Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne Ford Otosan tarafından Ford Custom model bagajlı minibüs bağışı yapıldı. Motor Teknolojisi bölümü öğrencilerinin kullanımına sunulan aracın devir teslimi için okulda bir tören düzenlendi.
16.05.2022Ege
Adalet tesis edilene kadar susmayacağız
Adalet tesis edilene kadar susmayacağızToplantı sonrası açıklama yapan Parti Sözcüsü Öztrak, Kaftancıoğlu’nun görevinin başında olduğunu belirterek “Her ne yaparlarsa yapsınlar önümüzdeki seçimde Türkiye’yi almamızın önüne geçemeyecekler” dedi.
14.05.2022Siyaset
NATO yeniden şekilleniyor
NATO yeniden şekilleniyorNATO’nun doğuda Rusya’ya karşı genişlemesini tehdit olarak gördüğünü söyleyen Moskova, bunu gerekçe gösterip Ukrayna’ya savaş ilan ederken, savaş da, bugüne kadar askeri açıdan tarafsız olan İsveç ve Finlandiya’nın İttifak’a katılmasını teşvik etti.
13.05.2022Dünya
‘Altılı komisyon’dan ‘anayasa’ çalışması
‘Altılı komisyon’dan ‘anayasa’ çalışmasıParlamenter sisteme dönüş için bir araya gelen 6 partinin üyelerinden oluşan komisyon, kısmi anayasa değişikliği teklif metni için kolları sıvadı. Komisyon 29 Mayıs’taki liderler buluşmasına bir ön çalışma sunacak...
12.05.2022Siyaset
İyiliğe koşuldu
İyiliğe koşulduMaraton İzmir’de, bin 678 kişi koştu katılımcıları 18 bin 532 bağışçı destekledi. 4 milyon lira toplandı..
11.05.2022 Ege
10 Temmuz Hangi Burç Oluyor? 2022 Özellikleri, Yükseleni ve Burç Yorumu
10 Temmuz Hangi Burç Oluyor? 2022 Özellikleri, Yükseleni ve Burç YorumuDünya üzerinde doğum günlerine önem veren ve doğum günlerine anlam yükleyen tek canlı insanlardır. İnsanların dünyaya geldiği gün gökyüzü üzerinde güneşin, yıldızların ve gezegenlerin konumu karakterlerini ve genel kişisel özelliklerini belirleyebiliyor. 10 Temmuz hangi burç oluyor? 10 Temmuz burcunun özellikleri nelerdir? 10 Temmuz yükselen burcunun özellikleri nelerdir? İşte, 10 Temmuz burcunun özellikleri, yükseleni ve burç yorumu ve tüm detaylar.
9.05.2022Astroloji
Bakan tekrar bakıyor! Gördüğünüz şey önemli bir ipucu veriyor
Bakan tekrar bakıyor! Gördüğünüz şey önemli bir ipucu veriyorSosyal medyada paylaşılan ve pek çok kişinin dikkatini çeken optik illüzyon görselleri, insan beyninin nasıl çalıştığına dair önemli bir pencere aralıyor.
8.05.2022Dünya
İ ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2022: İ Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
İ ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2022: İ Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Anne baba olmaya hazırlanan çiftler bebeklerinin cinsiyetini öğrendikten sonra derin bir isim araştırmasına girer. Çiftler hayatları boyunca taşıyacakları ismi çocukları için seçerken oldukça seçici davranırlar. Anne ve baba adayları kız bebekleri için nadir bulunan, keşfedilmemiş ve duyulmamış, kulağa hoş gelen isimleri tercih etmek isterler. Bu konuda uzun soluklu bir araştırma içerisine giren çiftlerin kız bebek isimlerinin anlamlarına da dikkat ederler. İ harfi ile başlayan kız bebek isimleri ve anlamları nelerdir? “İ ile Başlayan Kız Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
6.05.2022Bebek
Ahkaf Suresi Oku: Ahkaf Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Fazileti ve Diyanet Meali
Ahkaf Suresi Oku: Ahkaf Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Fazileti ve Diyanet MealiAhkaf, Yemen’de yer alan bir bölgenin adı olarak kabul edilmektedir. Kur’an-ı Kerim’in 46. suresinde yer alan Ahkaf Suresi de Ad Kavminin yaşadığı yeri işaret etmektedir. Sure toplamda 35 ayetten oluşur. Mekke döneminde indiğine inanılmaktadır. Ayette geçen kardeş kelimesi Hud ile, ahkaf ise yer ismi olarak yorumlanmaktadır. Ahkaf Suresi Türkçe okunuşu, anlamı, fazileti ve diyanet meali ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
5.05.2022Sureler
İşte Türki̇ye’nin EN ETKİN 50 CHRO’SU
İşte Türki̇ye’nin EN ETKİN 50 CHRO’SUDataExpert iş birliğinde BMI tarafından yürütülen ‘En Etkin 50 CHRO’ araştırması kapsamında, Türkiye’de açıklanan 500 listeleri, borsaya kote şirketler, holdingler ve araştırmaya yapılan başvurular baz alınarak 1.500’ün üzerinde organizasyon belirlendi. Cirosal büyüklüğü, aktif büyüklüğü, çalışan sayısı, organizasyonun sektördeki repütasyonu yönlerinden araştırmaya dahil edilen 1.000’in üzerinde organizasyonun en üst düzey İnsan Kaynakları yöneticisine ulaşıldı. Adaylar belirlenirken, görev süresi 1 yıldan kısa olan ve araştırmada yer almak istemeyen CHRO’lar kapsam dışı bırakıldı. Adaylardan, performans ve iş deneyimlerine ek olarak; pandemi döneminde üstlendikleri sorumluluklar ve geçirdikleri değişimlere ilişkin bilgiler temin edildi. Temin edilen bilgiler, danışma kurulu tarafından analiz edildi. Danışma kurulunun oylama ve değerlendirmeleri sonucunda performanslarıyla dikkat çeken Türkiye’nin En Etkin 50 İK Yöneticisi belirlendi.
Ukrayna Premier Lig’in sonlandırılması resmi olarak onaylandı
Ukrayna Premier Lig’in sonlandırılması resmi olarak onaylandı Ukrayna’da yaşanan savaş nedeniyle oynanamayan Ukrayna Premier Lig’in geçtiğimiz günlerde sonlandırılması kararı Ukrayna Futbol Federasyonu İcra Komitesi tarafından kabul edildi.
2022 YKS Konuları: 2022 TYT-AYT Konuları ve Soru Dağılımı
2022 YKS Konuları: 2022 TYT-AYT Konuları ve Soru DağılımıYKS ÖSYM tarafından uygulanan üniversite giriş sınavıdır. Lise mezunu veya lise son sınıf öğrencileri lisans eğitimi almak için bu sınava girebilir. YKS toplamda 3 oturumdan oluşur. Her yıl milyonlarca öğrencinin girdiği YKS’nin 1. Oturumu TYT’dir. TYT sınavına giren öğrenciler AYT ve YDT’ye girme hakkına sahip olurlar. AYT sınavı alan bilgisi ölçerken, YDT ise yabancı dil eğitimi almak isteyen öğrenciler içindir. TYT ve AYT konuları arasında matematik, Türkçe, geometri, fizik, kimya, biyoloji, coğrafya, tarih, felsefe ve din kültürü yer almaktadır. YDT sınavına Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça dillerinden herhangi biri tercih edilerek girilir. 2022 TYT, AYT VE YDT konuları ve soru dağılımı için “2022 YKS Konuları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
3.05.2022Eğitim
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022Yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile öğrenciler yoğun bir ders dönemine girdi. Eğitim öğretim hayatının önemli derslerinden birisi de Türkçe’dir. Türkçe kitaplarında birbirinden farklı konular ve etkinlikler yer almaktadır. 7. sınıf öğrencilerinin kendilerini geliştirmesi için bu etkinlikler genellikle ev ödevi olarak verilir. Kitaplardaki etkinlikler ve örnekler MEB kararı ile yıldan yıla farklılık göstermektedir. Öğrencinin dilsel becerilerini geliştirmeyi amaçlayan 7. sınıf Türkçe ders kitabı MEB ve Özgün Yayınları olarak ikiye ayrılıyor. 7. sınıf Türkçe ders kitabı Özgün Yayınları cevapları için “7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları 2021-2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
3.05.2022Eğitim
‘Çalınmadık bir kapı bırakmayın’
‘Çalınmadık bir kapı bırakmayın’Kılıçdaroğlu, partisinin Kadın Kolları’na, “Sizden tek isteğim çalınmadık kapı bırakmayın. İktidara geldiğimizde uygulayacağımız projeleri anlatın. Elektriği kesilen haneleri tek tek ziyaret ederek, bu ailelerle dayanışın” talimatını verdi...
1.05.2022Siyaset
Halkbank’tan 6 farklı girişimci kredisi
Halkbank’tan 6 farklı girişimci kredisiHalkbank, girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesine katkı sağlamak amacıyla 6 farklı girişimci modeline yönelik kredilerini müşterilerine sundu.
1.05.2022Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Özgür Özel'e 250 bin liralık tazminat davası
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Özgür Özel'e 250 bin liralık tazminat davasıCumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel aleyhine Ankara Asliye Hukuk Mahkemesinde 250 bin liralık manevi tazminat davası açtı.
29.04.2022Gündem
Almanya’nın en büyük şirketi Rusya’nın enerji şantajına boyun eğdi!
Almanya’nın en büyük şirketi Rusya’nın enerji şantajına boyun eğdi!Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik işgal harekatı sebebiyle Moskova’ya yönelik sert yaptırımlar devam ederken, Moskova’dan enerji konusunda beklenen karşı hamle geldi. Almanya'nın en büyük enerji şirketli bu şantaja boyun eğdi.
29.04.2022Ekonomi
Danıştay İstanbul Sözleşmesi'nden çekilme kararının iptalini esastan görüştü
Danıştay İstanbul Sözleşmesi'nden çekilme kararının iptalini esastan görüştüDanıştay 10'uncu Dairesi'nde, Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekilme kararının iptali istemiyle açılan dava esastan görüldü.
28.04.2022Gündem
Moskova gazı kesti, Avrupa rest çekti! 'Rusya'nın devri kapanıyor'
Moskova gazı kesti, Avrupa rest çekti! 'Rusya'nın devri kapanıyor'Rus enerji şirketi Gazprom, ödemeleri ruble cinsinden yapmayı reddetmelerinin ardından Polonya ve Bulgaristan'a doğal gaz akışını kesti. Avrupa Komisyonu kararı "şantaj aracı" olarak nitelendirdi.
28.04.2022Dünya
MEB’den Okul Ortaklığı Programı
MEB’den Okul Ortaklığı ProgramıMilli Eğitim Bakanlığı (MEB) okullar arasındaki iş birliği ve destekle eğitim öğretim sürecine katkı sağlamak, üreten ve paylaşan dinamik okullar anlayışını geliştirmek, öğrenciler arasında bilgi, kültür, dayanışma gibi konuları paylaşmak ve geliştirmek amacıyla Okul Ortaklığı Programı’nı başlatıyor.
27.04.2022Gündem
Kilit nokta! Pençe Kilit Harekatı sürerken Irak'tan yeni hamle
Kilit nokta! Pençe Kilit Harekatı sürerken Irak'tan yeni hamleTürkiye'nin Pençe Kilit Operasyonu devam ederken Irak'tan da PKK'ya karşı yeni bir hamle başladı. Irak hükümetinin bu adımıyla PKK üzerindeki baskı artıyor.
26.04.2022Gündem
Son dakika! MHP lideri Bahçeli'den HDP'li Paylan'ın 1915 teklifine sert tepki
Son dakika! MHP lideri Bahçeli'den HDP'li Paylan'ın 1915 teklifine sert tepkiPartisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, HDP'li Paylan'ın 1915 olaylarına yönelik yasa teklifine sert tepki gösterdi. Bahçeli, Pençe-Kilit operasyonuyla ilgili de dikkat çeken mesajlar verdi.
26.04.2022Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Yürütme ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.