Dini BilgilerYasin Bağışlama Duası: Yasin Bağışlama Duası Nedir, Nasıl Teslim Edilir?

Yasin Bağışlama Duası: Yasin Bağışlama Duası Nedir, Nasıl Teslim Edilir?

06.07.2024 - 00:47 | Son Güncellenme:

Müslüman için bazı dua ve ayetlerin kıymeti özeldir. Yüzyıllardır insanlar okumaya devam etmekte ısrar etmiş ve mükafatını da aldıklarını düşünmüşlerdir. Yasın Suresi de çokça okunan ve hatta ayrı fasikül ve kitapçık olarak bulunan ve böylece her an her yerde okunabilen kıymetli bir sure olabilmiştir. İşte ilgiyle okuyacağınız Yasin suresi, Yasin bağışlama ve konu hakkında çok daha fazlasını sizin için derledik.

Yasin Bağışlama Duası: Yasin Bağışlama Duası Nedir, Nasıl Teslim Edilir

 Yasin nasıl teslim edilir, Yasin bağışlama, hikmeti, fazileti ve tüm detayları bu yazıda bulacaksınız.

Haberin Devamı


Öneri:
Ayetel Kürsi


 Yasin Nasıl Teslim Edilir?

 Yasin suresi, Kur’an'ın kalbi diye bilinir. Yasin suresinin İslam Akaidinin 3 esasını teşkil eden tevhid, nübüvvet, ahiret meselelerini tabiatın mükemmel kuruluşu ve işleyişinden deliller getirilerek anlatıldığı görülmektedir. Yasin Suresinin okunması pek faziletlidir. Yasin Suresi kabir ziyaretlerinde okunur. Yasin Suresi hastaya okunur ve şifa bulması umulur. Cuma gecesi Yasin suresi okunursa, okuyan kişinin Allah-u Teala'nın mağfiretine kavuştuğuna inanılır.

 Yasın Suresi okunduktan sonra teslim edilir yani bağışlama duası okunur ve Yasin suresinin Yüce Allah tarafından kabulü umulur. Buna teslim etmek de denir. Genellikle de şu yakarış ile başlanır:" Ya Rabbi. Okuduğum Yasin-i Şerifi yüce katında kabul buyur. "

Haberin Devamı

 Yasin Bağışlama Duası Nedir?

 Yasin Suresi bağışlama duası ya da sadece Yasin Duası olarak bilinen dua, Yasin suresi okunduktan sonra okunur. Yasin Suresi Bağışlama Duası iki çeşittir. Bundan birincisi daha kısa olan bir duadır, diğeri ise daha uzun bir duadır. Yasin Suresi Bağışlama Duasının kısa versiyonu şöyledir ( Türkçe Meali 

Esirgeyen Ve Bağışlayan Allah'ın Adıyla

Yasin suresinin hürmetine dualarımızı kabul ve ihtiyaçlarımızı da eda buyur.

Ey Rabbil Alemin!

Yasin Suresinin faziletine bizi ateşten, kabir azabından ve sualin şerrinden koru.

Ve peygamberlere selam olsun.

Hamd Alemlerin Rabbi Allah'a mahsustur.

Yasin bağışlama duasının her iki çeşidi okunabilir.