Geri Dön
SurelerVakıa Suresi Nerede Ve Ne Zaman İnmiştir?

Vakıa Suresi Nerede Ve Ne Zaman İnmiştir?

Vakıa Suresi Kur'an'da yer alan önemli surelerden bir tanesidir. Bu nedenle nerede ve ne zaman indirildiği merak konusu olmaktadır. Vakıa Suresi faziletleri de oldukça fazladır. Vakıa suresi nerede ve ne zaman inmiştir? İşte, tüm detaylar.

Vakıa Suresi Nerede Ve Ne Zaman İnmiştir?

 Vakıa suresi Mekke'de inen sureler arasında yer alır. 96 ayetten oluşur. Bu nedenle uzun surelerden bir tanesidir. Faziletleri oldukça fazladır. Müslümanların sürekli olarak okuması gereken surelerden bir tanesidir. 

 Vakıa Suresi Nerede ve Ne Zaman İnmiştir?

 Vakıa suresi, kıyametin kopmasının ardından yaşanacak olayları anlatmaktadır. Bu sebeple insanların merak ettiği surelerden bir tanesidir. Bunun yanında Vakıa Suresinde insanların amellerine göre içlerinde bulunacakları gruplardan söz edilmektedir.

 Vakıa Suresi 56. sure olma özelliğine sahiptir. Bu sure 93 ayetten meydana gelmiştir. Bu sure toplamda 3.5 sayfadır. Hicret olmadan önce Mekke'de gönderilen surelerden bir tanesidir.

 Vakıa Suresinin pek çok fazileti de bulunur. Bu surenin pek çok fazileti de bulunur. Bu nedenle çok etkili bir suredir. Vakıa Suresinin her gece okunması gerekmektedir. Düzenli bir şekilde okunduğu zaman insanların fakirlikten korunmasına yardımcı olmaktadır.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler