Geri Dön
TeknolojiSamsung Bu Sefer Apple’a Bozuk Para Gönderemeyecek!

Samsung Bu Sefer Apple’a Bozuk Para Gönderemeyecek!

Samsung ve Apple’ın arasındaki bitmek bilmeyen davadan çıkan yeni karar 548 milyon Dolar tazminat ödenmesi... Dava halen farklı konularda devam ediyor ancak Samsung 548 milyon Doları 14 Aralık tarihine kadar...

Samsung Bu Sefer Apple’a Bozuk Para Gönderemeyecek!

Samsung ve Apple’ın arasındaki bitmek bilmeyen davadan çıkan yeni karar 548 milyon Dolar tazminat ödenmesi... Dava halen farklı konularda devam ediyor ancak Samsung 548 milyon Doları 14 Aralık tarihine kadar Apple’a gönderecek. Dünyanın tartışmasız en iyi iki teknoloji şirketi arasında yıllardır süren davalar mevcut. Bunların çoğu Apple’ın, Samsung’a açtığı patent telifi ile ilgili. Son davada mahkeme tarafından Samsung haksız bulunmuş ve tazminat ödemesine karar verilmişti.

Ancak Samsung “sanki” dalga geçer gibi milyonlarca dolarlık tazminatı tırlar dolusu bozuk para ile Apple şirketine göndermişti. Kaybeden taraf olsa da imajını bozmayan Samsung yine davayı kaybetti ancak kararda “banka yollarıyla” ödeme beyanı bulunduğu için bozuk para gönderemeyecek. Sürekli Apple’ın cihazlarıyla dalga geçen ve hatta biraz da aşağılayan reklamlar çeken Samsung bu gidişle daha çok tazminat ödeyecek gibi. 14 Aralık 2015’e kadar en büyük rakibine 548 milyon Dolar tazminatı “banka yollarıyla” iletmek zorunda.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler