Yeni nesil fitness nedir, avantajları nelerdir?

17 Mart 2021

Kilo vermek özellikle de bölgesel fazlalıklardan kurtulmak genelliklezordur. Sağlıklı bir diyet programı ve düzenli spor yapma sonucunda vücutta kalan bölgesel fazlalıklar oldukça inatçıdır. Üstelik bu fazlalıkların kişilerin moralini bozması, motivasyonunu düşürmesi, başarısız hissetmelerine neden olması ve daha kötüsü başladıkları noktaya geri dönmelerini tetiklemesi ciddi bir sorundur. Bu süreçte yeni nesil fitness uygulamaları ile inatçı yağlanmalardan ve fazlalıklardan kurtulmak, operasyonsuz bir şekilde istenilen görünüme kavuşmak kişilerin güvenini ve motivasyonunu geri kazandırır.

Yeni Nesil Fitness Nedir?

Spor yapmak, vücudun hareketliliğini sağlamak insan sağlığı açısından çok değerlidir. Buna ek olarak fit ve güzel bir vücuda sahip olmak için de mutlaka spor yapmak gerekir. Ancak pek çok insan spor yapmak için zaman bulamaz, zaman bulsa da doğru hareketleri yapmadığı için istediği sonuca ulaşamaz ya da inatçı fazlalıklar ile mücadele ederek spor yapmaktan uzaklaşır. Yeni nesil fitness ise kişilerin kısa sürede bölgesel yağ yakımlarını hızlandıran özel cihazlar eşliğinde yapıldığı için de nokta atışı çözümler sunan özel bir tekniktir.

Yeni Nesil Fitness Avantajları Nelerdir?

Yeni nesil fitness özel beklentileri en iyi şekilde karşılamak için tasarlanan spor aletleri ile yapılmaktadır. Bölgesel fazlalıklardan kısa sürede kurtulmayı sağlayan spor aletleri ile kişiler hayallerindeki görünüme kolayca kavuşabilirler. Bu aletlerle belirli aralıkla çalışmak ve ihtiyaca göre belirlenen çalışma programına uyum sağlamak sonuç elde etmek için yeterlidir. Titreşimler ile metabolizma hızlandırılır, bu sayede bölgesel yağ yakımını sağlamak çok daha kolay olur. Benzer bir şekilde başka bir cihazla vücut ısısı arttırılarak metabolizmanın hızlandırılmasını sağlar. Yeni nesil fitness cihazları, 30 dakika gibi bir sürede 2500 kalori yakmayı mümkün kılan etkisi ile bölgesel fazlalıkları birkaç seansta yok edecek etkiye sahiptir. Kısa sürede ısınan vücudun çalıştırılması ile yağ yakımı daha kolay olduğu için bölgesel inatçı yağlanmalar sorun olmaktan çıkar.

Özetle yeni nesil fitness uygulamaları;

-Zaman kazandırır,

-Nokta atışı olarak bölgelerdeki yağlanmaları ortadan kaldırır,

Yazının devamı...

Sigara bırakmak için 10 sebep

5 Şubat 2021

Sigaranın sağlık üzerindeki olumsuz etkileri ile ilgili farkındalık her geçen gün artıyor, yine de bu bağımlılık hızla artmaya ve bireylerin hayatını da sağlığını da olumsuz şekilde etkilemeye devam ediyor. Sigarayı bırakmak için en önemli 10 neden hakkında bilgi veren Diyetisyen Mahir Tekgöz, insanların sağlığını iyileştirmek için atabilecekleri en önemli adımların başında gelen sigarayı bırakmanın etkili yöntemleri olduğunun da altını çizdi.

1. Sigarayı Bırakmak Kardiyovasküler Sağlığa İyi Geliyor

İçerisinde 4000’i aşkın kimyasal barındıran ve bu kimyasallarından 81 tanesinin doğrudan kanser riskini artırdığı bilinen sigaranın bırakılması kardiyovasküler hastalıklardan kaynaklanan felç ve ölüm riskini azaltıyor. Sigaranın bırakılmasından 1-2 sene gibi kısa bir sürede koroner arter hastalığı riski düşüyor, yüksek kolesterol seviyelerinde iyileşme meydana geliyor, kalp yetmezliği ve periferik arter hastalığı riskinde düşüş meydana geliyor. Kalp ve damar sağlığında gerçekleşen bu iyileşmeler sonucunda da erken ölüm ve kalp krizi riskinde de azalma gözlemleniyor.

2. Sigarayı Bırakmak Solunum Sisteminin Sağlığını İyileştiriyor

Sigara içenlerin solunum sistemi sağlığı büyük bir risk altında. Sigarayı bıraktıktan sonra ise hayati tehlike barındıran bu risklerde belirgin düşüşler yaşanabiliyor. KOAH, KOAH nedeniyle akciğer kapasitesinde yaşanan azalma, bronşit ve zatürre gibi solunum yolu enfeksiyonları, nefes darlığı, balgam üretimi gibi sorunların oluşumunda sigaranın büyük bir rolü olduğu biliniyor. Sigara bırakıldıktan sonra bu sağlık sorunlarının meydana gelme ihtimali de var olan hastalıkların yol açtığı şikayetlerin şiddetinin de azalması mümkün oluyor. Böylece kişilerin hem sağlıkları hem de hayat konforları belirgin ölçüde iyileşiyor.

3. Sigarayı Bırakmak Üreme Sağlığına İyi Geliyor

Sigarayı bırakan kadınlarda da erkeklerde de üreme sağlığı iyileşiyor. Erkeklerde sperm kalitesini azaltan ve spermlerde DNA hasarına neden olabilen bu bağımlılık damarları da etkilediği için sertleşme sorununa da yol açabiliyor. Kadınlar söz konusu olduğunda durum bir nebze daha farklı bir hal alıyor. Sigara kullanan kadınlar gebelikten önce bu alışkanlıklarından vazgeçtikleri takdirde hem kendi sağlıkları hem de dünyaya gelecek bebeklerinin sağlıkları ile ilgili endişeler azalıyor.

4. Sigarayı Bırakmak Kanser Riskini Düşürüyor

Yazının devamı...

Yeni nesil fitness ve SEI JUNG

19 Ocak 2021

Kilo kontrolü sağlamak ya da hedeflenen ideal kiloya düşmek her zaman çok kolay olmuyor. Sağlıksız beslenme alışkanlıkları, hareketsiz yaşam ve genetik faktörler bireylerin çok çabalasa da kilo verememesine neden olabiliyor. Bir de iştah sorunu var tabii; iştaha engel olunamaması diyet programlarının işe yaramamasına yol açabiliyor. Neyse ki günümüzde gelişen teknolojinin de etkisiyle daha fit bir vücuda kavuşup daha özgüvenli hissedip daha iyi görünmek mümkün! Bu noktada da karşımıza birden çok etkili alternatif çıkıyor. Yeni nesil fitness cihazları zaman yetersizliği nedeniyle spor yapma fırsatı olmayanlara ayırt edici bir kolaylık sağlarken SEI JUNG yöntemi bağımlısı olunan besinlerden uzak durmayı mümkün hale getiriyor. Her ikisi bir araya gelince de işte o zaman hayaller gerçeğe dönüşebiliyor.

SEI JUNG ile Yiyecek Bağımlılıkları Son Buluyor

Biliyoruz bazı yiyecekleri tüketmememiz gerekiyor. Hem kalorili hem de sağlığa hiçbir faydası olmayan bu besinlere “hayır” demek ne yazık ki her zaman mümkün olmuyor. Ne kadar uzak durmaya çalışsak ve diyet programına uymaya kararlı olsak da an geliyor hamur işlerinin, şekerli gıdaların ve asitli içeceklerin çekimine karşı koyamıyoruz. Benzer bir durum sizin için de geçerliyse SEI JUNG seansları ile yeni bir başlangıç yapabilirsiniz. Çok sık tüketilen, karşı konulamayan diğer bir deyişle bağımlı olunan gıdaların vücuttaki toksik izlerinin silinmesini sağlayan SEI JUNG seansları kilo vermeyi kolaylaştırıyor. Yeme isteği duyulan gıda gruplarının belirlenmesini sağlayan ve vücudu arındıran bu teknik toplamda 8 seans uygulanıyor. Birçok danışan ilk seans sonrası belirgin bir değişim yaşayarak çok tüketilen gıdalara karşı büyük bir isteksizlik yaşıyor. Böylelikle diyet programlarına uyum sağlamak da iştahı kontrol altına almak da kolaylaşıyor.

Yeni Nesil Fitness ile Kısa Sürede Çok Kalori Yakın

Kontrol edilemeyen iştah kilo verme sürecinin önündeki engellerden yalnızca bir tanesi. Hareketsiz yaşam da bireyin kilo almasına ve sağlığını yitirmesine neden olabiliyor. Spor yapmaya istekli olan kişiler bile günlük hayatın yoğunluğu içerisinde spor yaparak kilo verme maratonuna katılmak için vakit bulamıyor. Aslına bakılırsa artık spor salonlarında saatler geçirilmesine de gerek olmuyor; yeni nesil fitness cihazları kısa sürede yüksek oranda kalori yakmayı sağlıyor ve özellikle bölgesel incelmeyi hedefleyen kişilerde büyük bir memnuniyet yaratıyor. Üstelik sahip olduğu teknolojilerle yeni nesil fitness cihazları dirençli yağlardan kurtulmayı da sağlayabiliyor. Örneğin yeni nesil titreşim platformu olan Magic Vib cihazı ayarlanabilen titreşim frekansıyla tüm vücudu ısıtarak metabolizmayı hızlandırıyor. Vacu Magic ise 30 dakikada 2500 kalori yakmayı sağlayarak hayallere daha kolay ve konforlu bir şekilde ulaşmak mümkün kılıyor. 15 – 30 dakika arasında süren egzersiz seansları düzenli olarak tekrar edildiğinde fazla kilolar giderken ciltte bir sıkılaşma da elde edilebiliyor. Çoklu fayda sunan yeni nesil fitness cihazlarında bölgesel incelme elde etmek de mümkün. Magic Roll bölgesel incelme ve sıkılaşma sağlayarak inatçı yağlanmalarla baş etmeyi kolaylaştırıyor. Yeni nesil fitness ile hem kilo vermek için hem de bölgesel şekillenme için harcanması gereken zamanı ciddi oranda azaltıyor.

İştah Kapansın Kaloriler Yakılsın

Eski zamanlara oranla günümüzde birçok olanağa sahibiz. İştah kontrolünün sağlanmasından kısa süre içerisinde yüksek oranda kalori yakılabilmesine dek tüm imkânlara erişim sağlayabiliyoruz. Kilo vermek isteyen kişiler bu imkânlardan yararlanarak hem sağlıklarını iyileştirebiliyor hem de daha fit bir görüntüye kavuşabiliyor. Yeni nesil fitness cihazları ve SEI JUNG yöntemi bir arada uygulandığında elde edilen sonuçlar da dikkat çekici olabiliyor.

Diyetisyen Mahir Tekgöz

Yazının devamı...

Yüksek iştah out, detoks in!

26 Eylül 2020

Siz de bir türlü tatlıdan, hamurdan, cipsten, koladan vaz geçemeyenlerden misiniz? Ne yaparsanız yapın zararlı olduğunu bildiğiniz halde yemeden duramayanlardansanız, çözümsüz değilsiniz… Üstelik bunlara veda ederken, detoks içecekleriyle beslenerek ideal kilonuza ulaşmanız da sandığınızdan daha kolay gerçekleşecektir. Nasıl mı?

İştahınızı kontrol etmenin zamanı geldi

Hem iştahınızı hafifletmek hem de yiyecek bağımlılıklarından kurtulmak eskisi kadar güç değil. Bu noktada Neowellness tekniği ile şeker, çikolata, kola, kahve, hamur işleri gibi devamlı tüketme hissiyatı yüksek olan besinlerin bağımlılıkları normalleştirilebiliyor. Peki bu teknik tam olarak nasıl çare oluyor? Neowellness tekniği yardımıyla; saydığımız gıdalar gibi glisemik indeksi yüksek besinler başta olmak üzere tarım ilaçları, ağır metaller gibi toksik yükü fazla olduğundan vücudu kirleten etmenlerin frekansları silinerek, sağlıklı bir bünye ve kilo kaybına ulaşılabiliyor. Seansların sonucunda bağımlı olunan ve kirlenme yapan gıdalara karşı isteksizlik, iştahsızlık ve erken doyum hissi açığa çıkarken kişi de elbette sağlıklı ve dengeli beslenmeyi alışkanlık haline getirerek bunu ömür boyu sürdürmelidir.

Yaşamınızda detoksa sürekli yer açın

İştah kontrolüyle beraber yağ yakıcı ve tamamen doğal detoks içecekleri de sağlıklı kalmanız ve fit olmanız yolunda önemli bir yer tutar. Bu içecekler özellikle sindirim sistemi ve metabolizmanın hızlanması için oldukça önemlidir. Günümüzde artan çevresel kirlilik, kötü beslenme alışkanlıkları ve özellikle karantina günlerinin de tetiklediği hareketsiz yaşam ile birlikte biriken toksinler de bu sayede arınabilmektedir. Detoks içeceklerinin bir diğer faydası da sebzelerin pişirilirken vücudumuza yarayacak besinlerin çoğunun ölmesinin önüne geçmesidir. Çünkü detoks suları çiğ sebze ve meyvelerden soğuk sıkım yolu ile elde edilmektedir. Katkı ve koruyucu madde içermeyen, pastörize edilmediği için de içerisindeki vitamin, mineral ve enzimlerin yok olmadığı diyet/m juice suları ile hem günlük besin ihtiyaçları karşılanırken, hem de doğru beslenmeye olan katkısı sayesinde form tutmak mümkün olabilmektedir.

Diyetisyen Mahir Tekgöz

Yazının devamı...

Diyeti fitness ile destekleyin

5 Eylül 2020

Özellikle bölgesel yağlanmalar ve diyete rağmen kurtulamadığımız inatçı kilolar bir çoğumuzun ortak şikayetidir. Bazen hangi diyet programına başvurursak buralım, yeme içmemize ne kadar dikkat edersek edelim istediğimiz kiloya, istediğimiz sürede ulaşabilmemiz mümkün olmayabilir. Bu noktada fitness aletlerinden faydalanmak diyeti destekleyerek önemli katkılar sağlamaktadır.

Bölgesel zayıflama için hızlı etki

Yeni nesil fitness aletlerindne olan magic roll de bölgesel zayıflama için tercih edilen tekniklerden. Vücuda şekil veren ve daha pürüzsüz ve sıkı bir cilde kavuşmanıza yardımcı olan roll masajı, dönen silindire sabitlenmiş ahşap çubuklar sayesinde gerçekleştirilen bir lenf masajıdır. Bu masaj türü selülitlerin azalmasına yardımcı olurken, fazla yağlarınızı yakmanızı da destekler. Vücudu rahatlatarak cildi sıkılaştıran, yağ dokularının mekanik olarak yok olmasına yardımcı olan, kasları ısıtıp çalıştırarak esnekliğinin artmasını sağlayan bu aletle diyetinizin başarısını artırabilirsiniz.

Fazla kilolarınıza vakumla veda edin

Günümüzde diyet listeleri ve sağlıklı beslenme programlarına ek olarak bölgesel inatçı yağlara karşı geliştirilen yeni çözümler de var. Kısa sürede çözüm almak için spor salonlarına giderek diyetini desteklemek isteyenler için geliştirilen aletlerden olan vacumagic bölgesel zayıflama için başarılı sonuçlar verebiliyor. Gerçekleştirilen fiziksel egzersizi kızılötesi ışın ve vakumla birleştirerek geleneksel egzersiz programına göre daha fazla kalori yakmanıza yardımcı olan bu yöntem, kızılötesi ışık ile de vücut sıcaklığını ve terlemeyi arttırarak metabolizmanın hızlanmasına da yardımcı oluyor. Aynı zamanda cilt hücrelerinin yenilenmesine ve oluşturduğu ısıyla kasları da rahatlatan bu teknik tatil öncesi inatçı yağlarınızdan daha hızlı kurtulabilmeniz için oldukça isabetli olacaktır.

Titreşimle gelen yağ yakımı

Tüm vücudun titreşimle egzersiz yapmasını sağlayan yeni nesil titreşim platformu olan magic vib de inatçı yağların yakımında oldukça faydalı sonuçlar verebiliyor. Titreşimin frekansı, istenmeyen mikro kasılmalar sağlayarak kasların çalışmasına yol açarken, platform egzersizin etkinliğini arttıracak şekilde belirli frekanslarda titreşimler üreterek vücut sıcaklığını artmasına böylelikle metabolizmayı hızlanmasına yardımcı oluyor. Sinir, endokrin, dolaşım ve lenf sistemini uyarmak için tasarlanan bu yeni nesil fitness yöntemiyle vücuttaki fazla yağın yakılması ve genel kas iyileşmesi desteklenmektedir.

Diyetisyen Mahir Tekgöz

Yazının devamı...

Diyet ve detoks ile yenilenme

22 Ağustos 2020

Sağlıklı beslenmek hayatımızın her anında alışkanlık etmeye mecbur olduğumuz bir davranış. Yalnızca fit olmak ve öyle kalmak için değil, genel vücut ve ruh sağlığı için olmazsa olmaz olan doğru beslenme ve diyet programlarında oldukça dikkatli olmak, başarıyı artırmak için detoks ile desteklemek de çok önemli.

Diyet öncesi bilinmesi gereken en önemli nokta programın kişinin beslenme alışkanlıkları göz önünde bulundurularak hazırlanmasıdır. Bununla beraber ara öğünlere yer vermemeye çalışmak da gereklidir. Çünkü bu tür atıştırmaların, insanın beslenmesine bir katkı sağlamadığı gibi, insülin direncinin en önemli sebeplerinden biri olduğu sonucunu veren bazı araştırmalar mevcut. Bu durum diyet sonrası verilen kiloların hızlı alınmasına da sebebiyet verebilmektedir.

Diyette diğer önemli nokta ise besinlerin yavaş yavaş çiğnenerek doyma hissi oluşuncaya kadar tüketilmesidir. Kalori hesaplarından öte vücuttaki ettiklerini göz önünde bulundurulmalıdır. Bu sebepten diyetlerin internet ya da televizyondan alınarak kendinize uygun olup olmadığını bilmeden uygulamaya çalışmak doğru bir davranış değildir. Uzman bir diyetisyen eşliğinde beslenme programınızı belirleyip uygulamanız gerekmektedir.

Diyetinizi detoks ile destekleyin

Detoks içecekleri özellikle sindirim sistemi ve metabolizmanın hızlanması için oldukça önemlidir. Normalde yediğimiz bir sebze yemeğinde sindirim sistemimiz en fazla %70’ini sindirebilirken, yiyeceklerin suyunu çıkarıp içtiğimizde sindirim sisteminiz zayıf bile olsa, %99’unu absorbe edebiliyor.

Sebzede vücudumuzun işine yarayacak besinler pişirme esnasında yok olur. Çiğ besinler ise yaşayan besinler olarak kabul edilir. Bedeninin vitamin, mineral ve enzimlere ihtiyacı var ve bunları en etkin şekilde almanın yolu ise çiğ meyve ve sebze tüketmekten geçtiği için sularını içmek oldukça önemlidir. Hazır detoks içecekleri tercih edilirken de mutlaka dikkat etmeniz gereken pastörize edilmemiş olmasıdır. Çünkü pastörizasyon besinlerin içerisindeki vitamin, mineral ve enzimlerin birçoğunu yok eder.

Katkı ve koruyucu madde içermeyen, işlenmemiş ve taze detoks içecekleri en doğru seçim olacaktır. Ayrıca detoks içeceğinin soğuk sıkım makinesi ile elde edilmesi de çok önemlidir. Çünkü yüksek basınç altında bu yöntemle sıkılan meyve doğal vitaminlerini, minerallerini, toprak elementlerini, enzimlerini ve diğer pigmentlerini korur. Bu da diğer yöntemlere göre 3-5 kat daha fazla vitamin anlamına gelir.

Yazının devamı...

Tatile incelerek girin

4 Ağustos 2020

Tatil demek, bir anlamda doğal olarak fit olmayı da istemek demek. Bu yüzden özellikle yaz aylarında daha çok arzu edilen bölgesel inatçı yağlanmalardan kurtulmak, bu durumdan muzdarip olanları arayışa itiyor.

Her tatil döneminin tatlı telaşı, ne yapılırsa yapılsın bir tülü istenilen sonucun alınamadığı bölgesel inatçı yağlar. Dolayısıyla daha keyifli ve özgüvenli tatil yaparak denizin tadını doya doya çıkarmak isteyenlerin en büyük arzularından biri fazlalıklarından kurtularak sıkılaşmak. Umutsuzluğa sebebiyet veren başarısız denemelere karşın günümüzde oldukça başarılı sonuçlar veren bir çözüm öne çıkıyor.

Faydaları saymakla bitmiyor

Farklı dalga boyunda elektrik akımı verilerek kasların uyarılması temeline dayanan micro plus uygulamaları, kaslarda izometrik kasılmalar yaratarak vücudun kendini toparlamasına yardımcı oluyor. O bölgelere verilen elektrik stimülasyonları deriden geçerek kasa ulaştıkları için bağ dokusunun temel hücresi fibroplasti uyararak derinin yeniden canlanması ve toparlanmasına yardımcı oluyor.

Mikro ve galvanik akım ile birleştirilerek kullanılan bu cihaz, lokal kilo problemlerinin olduğu yerde etkili sonuçlar verebiliyor. Vücudun doğal formuna kavuşmasına yardımcı olan teknikle, selülitin giderilmesine ve zayıflamış liflerin bağlayıcı dokularının onarılmasına da destek olunuyor. Bağ doku aktivitesini arttırarak, kolajen ve elastin üretiminin de hızlanmasını sağlayan bu yöntem, kan dolaşımı ile protein sentezini arttırıp hücre metabolizmasını hızlandırarak cildin yenilenmesini de destekliyor. Spor yapmaktaki temel amaç kasların hareket etmesini sağlamak olduğu için bu yöntem de izometrik kasılmalar ile gerçekleştirdiği elektro terapiyle spor yapmadan kasların harekete geçmesini sağlıyor. Bu açıdan spor yapmaya üşenenler için etkili bir alternatif olan bu teknikle adeta spor yapılmışçasına vücudun sıkılaşmasına ve sarkan bölgelerde toparlanma olmasına destek olunuyor.

Hızlı etkili ve ağrısız bir yöntem

İlk seansın sonucunda hissedilebilen etki, asıl sonucu haftada 2 gün 12 seans sonunda gösteriyor. 6 hafta içinde yüzde toparlanma ve lifting etkisini açıkça gösteren yöntem, benzer sonucu kol, karın, basen ve bacaklar gibi vücudun diğer bölgelerinde de sağlıyor. Elektrik uyarıları esnasında sadece sinek ısırığı gibi sinyaller hissedilirken, aşırı kilolu hastaların bu tekniği mutlaka bir diyetisyen eşliğinde gerçekleştirmesi gerekiyor. Özetle yeteri kadar hareket edip spor yapmadığı için vücudunda sarkmalar ve bölgesel yağlanmalar meydana gelen kişiler için etkili bir yöntem olan micro plus ile vücudunuzda gözle görülür bir sıkılaşma ve incelme mümkün olabiliyor.

Diyetisyen Mahir Tekgöz

Yazının devamı...

Yiyecek bağımlılığına son

16 Temmuz 2020

Zararlı olduklarını ve aşırı kilo yaptıklarını bildiğimiz halde bazı gıdalardan ne yaparsa yapalım uzak duramayız. Peki, bu durumdan kurtulmanın bir yolu yok mu?

Sıklıkla çevremizden duyar ya da kendimiz de bunu yaşarız. “Bir türlü tatlıdan, hamurdan, koladan vs vaz geçemiyorum…” Bu noktada uygulanan Neowelness SPD tekniği ile bu durumlardan ne şekilde uzaklaşabileceğimizi anlatacağım.

Kendinizi tutamıyorsanız çözümsüz değilsiniz

Neowellness tekniği, sigara ve alkol bağımlılığı gibi durumlarda da oldukça başarılı sonuçlar veren bir yöntemken, biz ise bunu kilo kontrolü ve sağlıklı yaşam açısından ele alacağız. Özellikle şeker, çikolata, kola, kahve, hamur işleri gibi devamlı tüketme hissiyatı yüksek olan besinlerin bağımlılıkları bu yöntemle kolayca normal hale gelebilmektedir. Peki, siz de “şekeri, hamuru, tatlıyı bırakamıyorum. Diyetin başlarında kendimi tutsam bile diyet sonrası hemen bunları hızlıca tüketmeye yeniden başlıyorum. Bu yüzden verdiğim kiloları fazlasıyla geri alıyorum” diyenlerdenseniz bu teknik tam olarak nasıl çare oluyor?

Öncelikle danışana nelere bağımlı olduğunu, neyi yemeden duramadığını soruyoruz. Sonrasında nabız bazlı bazı gıda testleri yaparak kişinin vücudunda kirlenme yapan yiyecekleri belirliyoruz. Ardından bu gıda gruplarının yer aldığı ampulleri cihazın giriş peteğine koyuyor, cihazda bulunan elektrotları ise kişinin kafa bölgesi ve bir türlü zayıflanamayan problemli vücut bölgelerine yerleştirerek veri akışı sağlıyoruz. Sonra bu bilgiler cihaz içerisinde değiştirilip ters çevrilerek geri veriliyor ve hücresel düzeyde nötrleme ve uyarım sayesinde vücutta temizlenme sürecine başlanmış olunuyor. Bu esnada sıvıların da hafıza özelliğinden faydalandığımız fizyolojik serum olan spreye de elektrotlardan gelen veri yükleniyor. Daha sonra bu sprey seansa gelene dek belli yiyecek gruplarına karşı aşırı istek, anlık iştah yükselmesi ve açlık ataklarına karşın kullanılarak iştah kontrol altına alınabiliyor.

Çalışma prensibini özetleyecek olursak; Neowellness tekniği ile kola, çerez, hamur, şeker ve glisemik indeksi yüksek gıdalar başta olmak üzere tarım ilaçları, ağır metaller gibi toksik yükü fazla olduğundan vücudu kirleten etmenlerin frekansları silinerek, sağlıklı bir bünye ve kilo kaybına ulaşılabiliyor.

Ancak size de iş düşüyor

Seansların sonucunda bağımlı olunan ve kirlenme yapan gıdalara karşı isteksizlik, iştahsızlık ve erken doyum hissi açığa çıkacaktır. Fakat cihaz her şeyi elbette tek başına yapamaz. Kişinin de uyması gereken kurallar var. Çünkü sağlıklı ve dengeli beslenme ömür boyu sürdürülmesi gereken eylemlerdir. Toplam 8 seans olan programda seans araları 5 gün iken, etki tek seansta bile çok belirgindir. İlk seansın dışındakiler ise hafifletilmiş destek seanslarıdır. Ortalama 45 dakika süren seanslarla vücut temizlendikçe istek azalarak bağımlısı olunan besin/besinlere karşı; “yesem de olur yemesem de” ruh hali gelişir. Sonuç olarak bu sayede de kilo kaybı sağlanmasının yanında huzurlu ve daha rahat bir ruh hali içinde bir yaşam sürülmesine yardımcı olunur.

Yazının devamı...