Tatile incelerek girin

4 Ağustos 2020

Tatil demek, bir anlamda doğal olarak fit olmayı da istemek demek. Bu yüzden özellikle yaz aylarında daha çok arzu edilen bölgesel inatçı yağlanmalardan kurtulmak, bu durumdan muzdarip olanları arayışa itiyor.

Her tatil döneminin tatlı telaşı, ne yapılırsa yapılsın bir tülü istenilen sonucun alınamadığı bölgesel inatçı yağlar. Dolayısıyla daha keyifli ve özgüvenli tatil yaparak denizin tadını doya doya çıkarmak isteyenlerin en büyük arzularından biri fazlalıklarından kurtularak sıkılaşmak. Umutsuzluğa sebebiyet veren başarısız denemelere karşın günümüzde oldukça başarılı sonuçlar veren bir çözüm öne çıkıyor.

Faydaları saymakla bitmiyor

Farklı dalga boyunda elektrik akımı verilerek kasların uyarılması temeline dayanan micro plus uygulamaları, kaslarda izometrik kasılmalar yaratarak vücudun kendini toparlamasına yardımcı oluyor. O bölgelere verilen elektrik stimülasyonları deriden geçerek kasa ulaştıkları için bağ dokusunun temel hücresi fibroplasti uyararak derinin yeniden canlanması ve toparlanmasına yardımcı oluyor.

Mikro ve galvanik akım ile birleştirilerek kullanılan bu cihaz, lokal kilo problemlerinin olduğu yerde etkili sonuçlar verebiliyor. Vücudun doğal formuna kavuşmasına yardımcı olan teknikle, selülitin giderilmesine ve zayıflamış liflerin bağlayıcı dokularının onarılmasına da destek olunuyor. Bağ doku aktivitesini arttırarak, kolajen ve elastin üretiminin de hızlanmasını sağlayan bu yöntem, kan dolaşımı ile protein sentezini arttırıp hücre metabolizmasını hızlandırarak cildin yenilenmesini de destekliyor. Spor yapmaktaki temel amaç kasların hareket etmesini sağlamak olduğu için bu yöntem de izometrik kasılmalar ile gerçekleştirdiği elektro terapiyle spor yapmadan kasların harekete geçmesini sağlıyor. Bu açıdan spor yapmaya üşenenler için etkili bir alternatif olan bu teknikle adeta spor yapılmışçasına vücudun sıkılaşmasına ve sarkan bölgelerde toparlanma olmasına destek olunuyor.

Hızlı etkili ve ağrısız bir yöntem

İlk seansın sonucunda hissedilebilen etki, asıl sonucu haftada 2 gün 12 seans sonunda gösteriyor. 6 hafta içinde yüzde toparlanma ve lifting etkisini açıkça gösteren yöntem, benzer sonucu kol, karın, basen ve bacaklar gibi vücudun diğer bölgelerinde de sağlıyor. Elektrik uyarıları esnasında sadece sinek ısırığı gibi sinyaller hissedilirken, aşırı kilolu hastaların bu tekniği mutlaka bir diyetisyen eşliğinde gerçekleştirmesi gerekiyor. Özetle yeteri kadar hareket edip spor yapmadığı için vücudunda sarkmalar ve bölgesel yağlanmalar meydana gelen kişiler için etkili bir yöntem olan micro plus ile vücudunuzda gözle görülür bir sıkılaşma ve incelme mümkün olabiliyor.

Diyetisyen Mahir Tekgöz

Yazının devamı...

Yiyecek bağımlılığına son

16 Temmuz 2020

Zararlı olduklarını ve aşırı kilo yaptıklarını bildiğimiz halde bazı gıdalardan ne yaparsa yapalım uzak duramayız. Peki, bu durumdan kurtulmanın bir yolu yok mu?

Sıklıkla çevremizden duyar ya da kendimiz de bunu yaşarız. “Bir türlü tatlıdan, hamurdan, koladan vs vaz geçemiyorum…” Bu noktada uygulanan Neowelness SPD tekniği ile bu durumlardan ne şekilde uzaklaşabileceğimizi anlatacağım.

Kendinizi tutamıyorsanız çözümsüz değilsiniz

Neowellness tekniği, sigara ve alkol bağımlılığı gibi durumlarda da oldukça başarılı sonuçlar veren bir yöntemken, biz ise bunu kilo kontrolü ve sağlıklı yaşam açısından ele alacağız. Özellikle şeker, çikolata, kola, kahve, hamur işleri gibi devamlı tüketme hissiyatı yüksek olan besinlerin bağımlılıkları bu yöntemle kolayca normal hale gelebilmektedir. Peki, siz de “şekeri, hamuru, tatlıyı bırakamıyorum. Diyetin başlarında kendimi tutsam bile diyet sonrası hemen bunları hızlıca tüketmeye yeniden başlıyorum. Bu yüzden verdiğim kiloları fazlasıyla geri alıyorum” diyenlerdenseniz bu teknik tam olarak nasıl çare oluyor?

Öncelikle danışana nelere bağımlı olduğunu, neyi yemeden duramadığını soruyoruz. Sonrasında nabız bazlı bazı gıda testleri yaparak kişinin vücudunda kirlenme yapan yiyecekleri belirliyoruz. Ardından bu gıda gruplarının yer aldığı ampulleri cihazın giriş peteğine koyuyor, cihazda bulunan elektrotları ise kişinin kafa bölgesi ve bir türlü zayıflanamayan problemli vücut bölgelerine yerleştirerek veri akışı sağlıyoruz. Sonra bu bilgiler cihaz içerisinde değiştirilip ters çevrilerek geri veriliyor ve hücresel düzeyde nötrleme ve uyarım sayesinde vücutta temizlenme sürecine başlanmış olunuyor. Bu esnada sıvıların da hafıza özelliğinden faydalandığımız fizyolojik serum olan spreye de elektrotlardan gelen veri yükleniyor. Daha sonra bu sprey seansa gelene dek belli yiyecek gruplarına karşı aşırı istek, anlık iştah yükselmesi ve açlık ataklarına karşın kullanılarak iştah kontrol altına alınabiliyor.

Çalışma prensibini özetleyecek olursak; Neowellness tekniği ile kola, çerez, hamur, şeker ve glisemik indeksi yüksek gıdalar başta olmak üzere tarım ilaçları, ağır metaller gibi toksik yükü fazla olduğundan vücudu kirleten etmenlerin frekansları silinerek, sağlıklı bir bünye ve kilo kaybına ulaşılabiliyor.

Ancak size de iş düşüyor

Seansların sonucunda bağımlı olunan ve kirlenme yapan gıdalara karşı isteksizlik, iştahsızlık ve erken doyum hissi açığa çıkacaktır. Fakat cihaz her şeyi elbette tek başına yapamaz. Kişinin de uyması gereken kurallar var. Çünkü sağlıklı ve dengeli beslenme ömür boyu sürdürülmesi gereken eylemlerdir. Toplam 8 seans olan programda seans araları 5 gün iken, etki tek seansta bile çok belirgindir. İlk seansın dışındakiler ise hafifletilmiş destek seanslarıdır. Ortalama 45 dakika süren seanslarla vücut temizlendikçe istek azalarak bağımlısı olunan besin/besinlere karşı; “yesem de olur yemesem de” ruh hali gelişir. Sonuç olarak bu sayede de kilo kaybı sağlanmasının yanında huzurlu ve daha rahat bir ruh hali içinde bir yaşam sürülmesine yardımcı olunur.

Yazının devamı...

Bölgesel zayıflama hayal değil

26 Haziran 2020

Bölgesel inatçı yağlanmalara karşın zayıflama ve incelme özellikle yaz dönemlerinde fazla kilosu olan herkesin hayalidir. Peki, bölgesel zayıflamanın yolları nelerdir?

Tatil sezonunun açılması ve karantina tedbirlerinin hafifletilmesiyle beraber planlar yapılmaya başlandı. Ancak her tatil döneminde olduğu gibi denizin tadını doyasıya çıkarmak isteyenlerin en büyük endişelerinden biri de özellikle göbek ve basen bölgesindeki inatçı yağlar. Çözümü zor gibi görünen bu duruma karşılık olarak bugünlerde yeni bir teknik ön plana çıkıyor.

Fazla kilolarınızdan hızlıca kurtulabilirsiniz

Günümüzde diyet listeleri ve sağlıklı beslenme programlarına ek olarak bölgesel inatçı yağlara karşı geliştirilen yeni çözümler de var. Kısa sürede çözüm almak için spor salonlarına giderek diyetini desteklemek isteyenler için geliştirilen aletlerden olan Vacu Magic Beauty Line bölgesel zayıflama için başarılı sonuçlar verebiliyor.

Gerçekleştirilen fiziksel egzersizi kızılötesi ışın ve vakumla birleştirerek geleneksel egzersiz programına göre daha fazla kalori yakmanıza yardımcı olan bu yöntem, kızılötesi ışık ile de vücut sıcaklığını ve terlemeyi arttırarak metabolizmanın hızlanmasına da yardımcı oluyor. Aynı zamanda cilt hücrelerinin yenilenmesine ve oluşturduğu ısıyla kasları da rahatlatan bu teknik tatil öncesi inatçı yağlarınızdan daha hızlı kurtulabilmeniz için oldukça isabetli olacaktır.

Vakum etkisiyle incelmeyi destekler

Bunlara ek olarak egzersiz ile beraber kapsüldeki negatif basıncın birleşimiyle cilt ve yağın toplandığı bacak, bel ve göbek bölgesi gibi cilt altı dokusundaki kan akışı da artmaktadır. İskelet kaslarına sağlanacak olan enerjinin yağ hücrelerinde depolanmasıyla egzersiz sırasındaki vakum, yağ hücrelerindeki yağ asitlerinin salınımını sağlar. Böylelikle kas dokusuna taşınacak kan daha hızlı bir şekilde taşınarak lenf dolaşımı artar ve ödem atımı da sağlanmış olur.

Atılan ödem incelmeyi sağladığı gibi daha pürüzsüz ve selülitlerden uzak bir cilde kavuşmaya da yardımcı olur. Sizler de bu gibi yeni teknikleri takip edip kullanarak almış olduğunuz diyet programını destekleyebilir, daha hızlı bölgesel incelme ile tatilin keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz.

Yazının devamı...

Detoks destekli online diyet

12 Haziran 2020

Koronavirüs nedeniyle evlerde kaldığımız bugünlerde hareketsizlik başta olmak üzere çeşitli nedenlerden ötürü kilo almaya daha elverişli günler geçiriyoruz.  Ancak bu süreç, online diyet uygulaması sayesinde kolaylıkla zayıflama ve sağlıklı beslenme imkanı da sunuyor.

İnternetin bulunduğu her ortamda rahatlıkla uygulanabilen online diyet ile form tutarak bağışıklığı güçlendirmenin ve bunu sağlıklı detoks içecekleri ile desteklemenin kolaylığını anlatan Diyetisyen Mahir Tekgöz, merak edilenleri bizlerle paylaştı.

ONLİNE DİYET İLE PRATİK VE SAĞLIKLI ZAYIFLAMA

Evlerimizde hareketsizlik, can sıkıntısından dolayı sürekli abur cubur yemek, buzdolabına olan kolay ulaşımımız nedeniyle sürekli yeme ihtiyacı gibi nedenlerden ötürü aldığımız kilolar, bu süreci herkes için daha da zorlaştırdı. Ancak evlerimizden kliniklerin kapalı olması ya da açık olsalar dahi sağlık çekincelerinden dolayı gitmekte endişe yaşayanlar için de bu süreçte zayıflamanın ve sağlıklı beslenmenin yolları bulunuyor. Bunlardan en çok tercih edilen ve pratik olanı ise online diyet.

Bu süreçtezayıflamanın yanında bağışıklığın güçlenmesi adına da online diyet ile diyetisyeninizden destek almanız oldukça isabetli olacaktır. Uygulanışı ve sonuçları açısından da yüz yüze görüşme ile aynı başarı oranlarına sahip olan, bir telefon kadar yakınınızdaki online diyet uygulamaları; telefon, WhatsApp ve görüntülü konuşma ile kurulan iletişim ve yoğun takip sayesinde kolaylıkla istenilen kilolara kısa sürede ulaşabilmenizi mümkün kılabiliyor.

DETOKS DESTEKLI DİYET

Günümüzde artan çevresel kirlilik, kötü beslenme alışkanlıkları ve özellikle karantina günlerinin de tetiklediği hareketsiz yaşam ile birlikte, toksinlerden arınma daha da önem kazandı. Online diyete destek olarak daha hızlı ve sağlıklı yağ yakımı için de önemli olan detoks içecekleri sebepsiz baş ağrıları, yorgunluk, yıpranmış cilt, sindirim sistemi bozuklukları ve uyku düzensizlikleri gibi rahatsızlıkların giderilmesine de destek olabiliyor.

Soğuk sıkım ile hazırlanan ve ihtiyaçlara göre çeşitlendirilmiş detoks içecekleri ile hem günlük besin ihtiyaçları karşılanırken, hem de doğru beslenmeye olan katkısı sayesinde form tutmak mümkün olabilmektedir. Detoks içeceklerinin yanında cilt sıkılaştırıcı ve metabolizmayı hızlandırıcı etki sunan çaylarla da vücudun toksinlerden arındırılmasına yardımcı olabilmek mümkün olabilmektedir.

Yazının devamı...