PRP ile gençleşin

9 Eylül 2020

Prp ile genç, güzel ve sağlıklı bir cilde sahip olmak mümkün. Kendi kanınız ile elde edilen size ait kök hücrelerle cildinizi yenileyebilirsiniz. Güzelliğinize güzellik eklemek isteyenler PRP yöntemini kullanabilirler. Kanımızda bulunan plazmalar bir çok maddelerin dokulara taşınmasını sağlar. Kandaki önemli hücrelerden biri olan trombositlerin görevi damar bütünlüğü bozulduğunda kanamayı durdurmak ve iyileşmeyi başlatmaktır. Trombositlerin içinde bulunan büyüme faktörleri ve stokinler nedeniyle yaraların hızla iyileşmesi sağlar. Böylece bu özelliği sayesinde estetik alanında cilt ve vücut gençleştirme işlemlerinde başarıyla kullanılmaktadır. Hasarlı ve lekeli dokuların normale dönmesi için kullanılan PRP yöntemi sayesinde başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

PRP kimlere uygulanır?

PRP  her yaş gurubu kadınlara ve erkeklere uygulanır.

PRP hangi alanlarda kullanılır?

PRP estetik ve güzellik amaçlı vücudumuzun birçok bölgesinde güvenle kullanılmaktadır. Hızlı ve yan etkisi olamayan sorunsuz çözümleri sayesinde zarif bir vücuda sahip olmak artık çok daha kolay. Cilt yenileme alanlarından bazılarını yüz ve çene toparlama, el üstü gençleştirme, çatlak tedavisi, iz tedavileri olarak sıralayabiliriz.

Ayrıca estetik amaçlı yüzümüzde bulunan ince ve derin kırışıklıkların tedavisinde ve kol sarkmalarını toparlamak için kullanılan başarılı ve güvenilir bir yöntemdir.

Şafak Sol

 

Yazının devamı...

Dudaklar

6 Ağustos 2020

Dudaklarımız ile burnumuzun arasındaki mesafe olması gerekenden çok fazla ise üst dudaklarımız pileli veya valonlu bir görüntü alır. Bu nedenle burun kökünden üst dudağımıza, dudak yanlarımızdan alt dudak kenarlarına doğru gevşek ve kıvrımlı ilerleyen fazlalıklar gülme estetiğimizi normalinden çok fazla olumsuz etkiler.

Ağzımızın her iki üst köşesini aşağıya çekerek sarkmasına neden olan bu görüntü alt dudağımızın kaslarını da aşağıya çekmiş olur. Ağız çevresinde bulunan yıpranma ile dudaklar içe doğru kıvrılıp büzülürler. Böylece kadınlarda erkeksi görünüm, erkeklerde kadınsı bir biçim ortaya çıkarmaktadır. Dudakla burun mesafesinin kısalıp daraltılması yüz bölgemizin tamamının daha derli toplu ve çekici görünmesine neden olur. Valonlu ve yıpranmış görüntünün toparlanması için kişiye özel tekniklerin kullanılması uygundur. Bu şekilde yapılan uygulamalarda karşılıklı güvenle daha doğal ve güzel sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Dudak üstü estetiği için danışanlar ameliyat olmadan, kişiye özel tekniklerle estetik oranlar elde edebilirler. Ayrıca bölgenin kas yapısı aşağıya, yukarıya ve enine doğru kıvrımlı olduğu için bu bölgeye dolgu maddeleri uygulamak sakıncalı olabilir. Yana, içe ve aşağı doğru büzülerek yıpranan dudak köşelerinin iyileştirilmesi için kişiye özel teknikler kullanılması gerektiğini bir kez daha belirtmek isterim. Ağız çevresi veya tek başına üst dudak estetiğinin yapılması gülüş estetiği ve yüz güzelliğinin en önemli uyumu yakalamasını sağlayacaktır. Ameliyatsız, neştersiz ve kesi olmadan güvenle yaptırabilirsiniz. Yapay görüntüden uzak sağlıklı mutlu günler dilerim.

Sevgiyle kalın.

Şafak Sol

Yazının devamı...

Kelebek

20 Mart 2017

Kelebek

Kızım cilt konusu açıldığında benden bahsedecek ve şunu söyleyecek : Annemin cildi çok güzeldi. Canım kızım, sana buradan sesleniyorum . Ben cildime bakıyorum ve güzel olmak için vakit ayırıyorum. Sen de yap. Daha çok yap.

Ama sakın kese yapma, limon sürme, bal vs. sürme.Sodayla yıkama. Limonda bulunan asit cildini inceltir, kılcal damarları artırır. Gelecekte cilt lekesine zemin hazırlar. Bal cildinde eritem yaratır. Cilt yumuşak olduğu için sevinirsin , aslında sönmüş, gevşemiş ve incelmiştir . Limonu çorba, salata ve midye yerken kullanmak daha faydalı olacaktır. Bal zaten olağanüstü bir besin ve tereyağlı ekmekle birlikte yemeyi çok severim.

Her gün onlarca insanla konuşurum.

Beyni karmakarışık bireysel toplantıların ardından ocakta iğneyi ısıtıp sivilcesini patlatıp " limon sürdüm, karbonatla sildim, yoğurtla maske yapmıştım " diye devam eden diyaloglar...

Kelebeklerin 150.000 kadar türü vardır. Cildimiz kelebekler kadar narin ve hassasken acaba biz yağlı, kuru, hassas, az yağlı, vs. 5-6 cilt tipinden nasıl emin olabiliyoruz? Eğer emin değilsek ortalama 5-6 cilt tipinin üzerinden bilgi sunmak ne kadar doğru olur?

Her cilt kendi özelliklerine göre milimetrik 150.000 kez ve üzeri değişime sahip olmaz mı?.

İnsanlar hassas gözeneklerinde bulunan yağ butonlarını ve sivilcelerini sıktıklarında cilt temizliğinin yapıldığını düşünüp mutlu oluyorlar. Bu tür tercihleri yapanların ciltlerini neler bekliyor keşke bilseniz. Peki 23 yıldır ben neyle uğraşıyorum ?Karbonatla, bilmem ne yağı ile bu işler oluyorsa bu kadar yoğun bilgi akışında meslek tercihimi değiştirmeli miyim ? O halde vazgeçmeli miyim? Bıkıp emekli mi olmalıyım ?

Yazının devamı...

Çok güzelim

25 Şubat 2017

Mucize güzellik

Çocukken elimdeki kaşığa yansıttığım görüntümle oynarken kaşığa dil çıkarıp profilden selfie yapardım. Aynanın karşısında saçlarımı tarayıp 'çok güzelim' diye övünür ensemi görmek için kendi etrafımda defalarca dönerdim. Halil Cibran güzellik için 'bütün bir hayatımız boyu aradığımız yitiğimizdir' demiş . Anlaşılan ben de aynada görmeyi istediğim güzeli arıyordum.

İnsanların ortak noktası en iyiye, en güzele ulaşmaktır. Her zaman, her an büyük umutlara yelken açıp mucizeler bekleriz. Mucize arkasından koşulduğunda bundan zevk alıp kendini beğenen güçlü bir kelime olunca karşılaşmak çok kolay olmuyor.

Bir kaç gün önce elimdeki kaşığa uzun uzun bakarken evde ki aynaya doğru yöneldim. Bir anda kaşıkla oynayan çocuk Şafak ve aynada kendini bulmaya çalışan genç kız Şafak'la buluşmuştum. Kendi kendime muzipçe çok güzelim diye mırıldandım. Hiç değişmemiştim. Yaş alırken yüz hatlarımı muhafaza ettiğimi gördüm. Bana göre bu bir mucizeydi. Burnum, dudaklarım saçlarım her şey gerçek beni işaret ediyordu.

Başkası olmaya özenmeden var olanı yapılandırıp korumuştum. Sizi siz yapan ve daha çok yakışacak küçük dokunuşları ve yapabileceklerinizi size de önerebilirim.

Güzelliğinizi kendi gerçeklerinizin üzerinden tasarlanacak katkılarla ortaya çıkarmak en doğru olandır. Mucize ardından koşulduğunda iyi ve güzel olana ulaşmanın kolay olduğunu öğretirken güzelliklere güzellik sunacak kadar cömerttir.

Kaşıkla selfi yapmadan, ensenizi görmekte zorlanmayacağınız sırtı sırmalı şık cam aynalar kadar ışıl ışıl parlayan güzellikler sizin olsun.

Şafak Sol

Yazının devamı...