31 Mayıs-6 Haziran haftalık gökyüzü yorumu

29 Mayıs 2021

Merhaba güzel İnsan,

Bu hafta başlangıcında gökyüzü güzel açılarla hepimize nefes aldırırken bazılarımız hafta sonuna doğru belirgin aksilikler yaşayabilecek. Gelin haftalık majör etkilere bakalım.

Pazartesi günü hayallerimize cesaret edebilme, adım atabilme, yaratıcılık anlamında çok güzel etkiler var. Ne istediğinizi bilir durumdaysanız harekete geçme dürtüsünü doğru kullanabilirsiniz. Olur da "canım hiçbir şey yapmak istemiyor" derseniz emin olun o da sizin için en doğru olandır. Bu rahat akış sizi böyle de etkileyebilir.

Çarşamba günü sevgili Venüs, Yengeç burcuna geçecek. Önümüzdeki süreçte 27 Haziran'a kadar sevgi ilişkileri daha rahat ilerleyecek. Ev içi tadilat, ev taşıma, aile ile aidiyet duygumuzu pekiştirme, bol yemekler yapıp yeme belirgin etkiler arasında. Hassas, sevgi dolu, merhametli, anaç yapımız iyice ortaya çıkacak. Maddi konularda daha güvende olma arayışı başlayacak.

Perşembe günü yaşamda uzun vadeli bir konuyu başlatmak, kalıcılık sağlamak için çok güzel bir açı kesinleşiyor. Adını koyun. O gün patronlar, büyüklerle işler çok daha rahat çözülecektir. Bu süreç Merkür'ün retro süreci olduğundan geçmiş konular çözüme kavuşabilir. Ayrıca geçmişten bir patronunuzla yeni bir iş anlaşması fırsatı da çıkabilir. 

Aynı gün ve ertesi gün Venüs ile Jüpiter'in -iki iyicilin- harika açısı bolluk bereket şans getirecek etkilere sahip. Maddi konu ve sevgi ilişkileri için ilerlemeler olacaktır. Venüs de yengeçte olduğundan aile kurmak adına başlangıçlar, aile bireylerinin mutluluğu, gayrimenkulle ilgili gelişmeler olabilir. Perşembe ve cuma güzelleşmek adına da güzel günler.

Ve cumartesi gümbür gümbür geliyor.

Mars ile Pluto arasında büyük bir gerilim hattı o gün kesinleşiyor.

Yazının devamı...

Astrolog Oğuzhan Ceyhan'la 2020

30 Eylül 2019

O bir bilgi ummanı benim gözümde.Ve bilgiyi öyle güzel harmanlayarak anlatıyor ki, içinden ne alırsanız o kadar büyük! şanslısınız.

Kendinizi her derste bir dolu hikaye içinde buluveriyorsunuz, mitolojiden simyaya, sufizm den sabit yıldızlara, karmaya, 12 burcun zodyak yolculuğuna derken bir bakmışsınız ders bitmiş. Bilgi öyle yoğun akıyor ki reklamlarda vardı ya hani 'çok çalışmalıyım çokk'.. diyorsunuz öğrencisi olarak.

Astroloji yolculuğumun ileri seviyesinde bana rehberlik eden, ülkemizin parmakla sayılır ünlü astrologlarından biri olan sevgili Oğuzhan Ceyhan’dan bahsediyorum. Türkiye ilk defa onu '99 depremi" öngörüsüyle daha çok tanıdı. Aslında Oğuzhan bey gökyüzünün sonsuz matematiğini çözüp kombinasyonlar içinden kendi yorum ve öngörü gücüyle son noktayı koymuştu. Bilmeyen çoğu kesimin adlandırdığı 'falcılık'tan öte birşeydi bu. Evren 0-1 lerden oluşan matematiksel bir yolculuk. Hocamız da bu yolculuğun gökyüzü dilini ortaya koymuştu. Çünkü gökte ne varsa yeryüzünde de o vardı.(Hermes)

Kendisi 2001 yılından itibaren 2500 öğrenciye astroloji yolunda ışık tutmuş ve halen tutmaya devam etmekte. 2 yıllık yolun çok başında bir gökyüzü öğrencisi olarak astroloji ilminin, astrolog olmanın ne kadar zor olduğunu gelin bana sorun sevgili okur. Hiçbir zaman 'tamam oldum' diyemeyeceksiniz çünkü bilgi ve öğrenmek bitmeyecek. Bu yüzden kendiniz için en doğru öğretmeni seçmelisiniz deyip Oğuzhan beyle 2020de 12 burcu- depremleri- ekonomiyi konuştuğumuz röportajımız başlasın o zaman :

*Oğuzhan bey hepimizin belli travmalardan sonra iyileşmek için, yaşadıklarımızı manalandırabilmek ve kendimizi tanımak için bir yola çıkmışlığı var. Bu yollardan biri de astroloji.Sizin astrolojiyle tanışma yolculuğunuz nasıl başladı ?

Astroloji yolculuğumun çok değerli ve biraz da hüzünlü hikayeleri var aslında. Ben doğuştan anne karnındayken asya gribine yakalandım ve bu hastalıktan kurtulma mucizesi yüzde ikiymiş. Bacaklarım yarı felçli olarak doğdum. Geçen gün raporlara baktım 15 zannediyordum tam 22 ameliyat geçirmişim. Yaşamımın 7 yıla yakını hastanede geçti. Bursa fizik tedavi rehabilitasyonda 2 yıl geçirdim. Dışarı adım atmadan 1-2 yıl hastanede kaldığım oldu. Anlayacağın hiç çocuk olamadım.Sağlıklı çocuklar sokakta oynarken benim en yakın arkadaşlarım hep hemşire ve doktorlar oldu..

Çocukken olgunlaşmak böyle bir şey işte !

Yazının devamı...