Feminen enerjiyi uyandırmanın 5 yolu

7 Mart 2021

Feminen enerjin, yani "Shakti", seni çağırıyor!

Kadınlar Gününe yakışır şekilde feminen enerjimizi arttırmaya hazır mıyız?

Öncelikle hepimizin içinde var olan feminen enerjiyi nasıl uyandırabileceğimize geçmeden önce kısaca feminen ve maskülen enerji kavramlarına biraz daha yakından bakalım istiyorum:

Bir hedefin peşinden koşarken, işleri tamamlarken, planlarken kullandığımız tarafımız maskülen enerjiyken; yaratıcı tarafımızı yansıttığımızda, akışta hareket ettiğimizde, eğlendiğimizde, daha spontane hareket ettiğimizde ya da meditasyon sırasında iç sesimizi dinlediğimizde benimsediğimiz tarafımız ise feminen enerjimiz. Maskülen enerji "yapmak" ise, Feminen enerji "olmak"tır. Keyif almak, eğlenmek, yaratıcı olmak, hissetmek, almak, anda olmak, sevmek ve güzelliği hayatın her yerinde görmek, yine feminen enerjinin baskın özellikleridir.

Şu anda bu tarafının dengede olmadığını mı düşünüyorsun? Ataerkil bir toplumda, hedef gerçekleştirmenin, verimliliğin, listelere "check" atmanın, ne kadar çok şey yaptığının ve daha çok kaç saat çalıştığının “önem” gördüğü ve “değerli” kabul edildiği çalışma hayatında, bu tarafını unutmuş olmak, o kadar normal ki.

Önemli olan şu anda burada olman, bu yazıyı okuman. O zaman şimdi unuttuğumuz, bastırdığımız ya da farkında olmadan reddettiğimiz feminen tarafımızı hatırlamaya, onurlandırmaya ve uyandırmaya hazır mıyız?

1- İçe dön

Tekrar hatırlayalım:

Yazının devamı...