SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR
You are already subscribed to notifications.

Skandaldan Aliyev'in kızları da çıktı

Dünyayı sarsan ve devlet başkanları başta olmak üzere pek çok önemli ismi etkisi altına alan "Panama Belgeleri" Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in kızlarını da vurdu.

ABONE OL
Milliyet Haber

Panama Belgeleri'ne göre Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in ailesi adına vergi cennetlerinde pek çok paravan şirket bulunuyor.

Şirket ve dernekler Aliyev'in kızları Leyla ve Arzu'nun üstüne yapılırken Aliyev'in büyük ablası Sevil Aliyeva'nın üstüne de bir şirket bulunuyor.

İddiaya ilişkin açıklama Alşiyev'in sözcüsünden geldi ve açıklamada "Kızlar yetişkin ve iş yapmaya hakları var" denildi.

Leyla ve Arzu'nun adı daha önceden de paravan şirketlerle anılmıştı. Panama Belgeleri kayıtlarına göre iki kız kardeş Virgin Adaları'nda bulunan Kingsview ve Exalation isimli iki şirketin sahibi... Exalation Ocak 2015'te kuruldu ve firma adına sadece 1 milyon dolarlık mülk bulunuyor.

Öte yandan Aliyev'in büyük ablası Sevil'in de Virgin Adaları'nda bir şirketi bulunuyor. Firmanın ismi Seaton Emlak... Şirketin faaliyet alanı isminde yazsa da tam olarak belli değil.

Seliv Aliyeva'nın mesleği kayıtlarda bestekar olarak geçiyor. Adresi ise Londra'da... Oturduğu mahalledeki evlerin ortalama değerinin 9 milyon dolar olduğu ifade ediliyor.

Diğer Haberler

  1. Son dakika... Adım adım infaza! Dünyayı sarsan görüntüler
  2. Son dakika... Koronavirüse karşı çay ve tuzla savaş!
  3. Son dakika... Norveç'te bıçaklı saldırı
  4. Rusya, Luhansk'ı vurdu: 13 ölü
  5. Almanya’da camiye boyalı saldırı
  6. Çin'de ormanla kaplı 192 metre derinliğinde devasa bir obruk bulundu
  7. Zelenskiy: 'Donbass cehenneme döndü ve bu abartı değil'
  8. İsrail'de Arap milletvekilinin istifası üzerine koalisyon hükümeti çoğunluğu kaybetti
  9. Yunanistan F-35 programına oynuyor
  10. ‘Farklı görüş nadir bir durum değil’