Geri Dön
CumartesiBlue Ivy olunmaz, doğulur

Blue Ivy olunmaz, doğulur

ABD’de müzik dünyasının en prestijli ödülü olarak bilinen Grammy Ödülleri’nin bu yılki kazananları arasında Beyonce ve Jay-Z’nin dokuz yaşındaki kızı Blue Ivy Carter da vardı. Peki ne bekliyorduk?

Blue Ivy olunmaz, doğulur

Geçtiğimiz hafta düzenlenen 63. Grammy Ödülleri’nde Beyonce, Grammy tarihinde bu ödüle en çok layık görülen kadın yıldız olurken, kızı da boş durmadı, annesiyle birlikte yer aldığı “Brown Skin Girl” klibindeki performansıyla Grammy sahibi en genç ikinci isim olarak tarihe geçti. Dünyanın en ünlü müzisyen çiftlerinden birinin ilk çocuğu olarak doğduğunuzda tarihe geçmek pekala kaderiniz de denebilir.

Blue Ivy, doğduktan iki gün sonra Time tarafından “Dünyanın en ünlü bebeği” ilan edilmiş, henüz bir yaşındayken babası Jay-Z’yle “Glory” şarkısı için düet yapmıştı. Bunun üzerine müzik dergisi Rolling Stone’un “Popun Prensesi” ilan ettiği Blue Ivy’nin bu düet için herhangi bir bebekten farksız olarak ağlaması yeterliydi. Ve tabii Billboard listelerine giren en genç isim olma unvanını da elde etti.

Blue Ivy olunmaz, doğulur6 yaşında stil ikonu

Daha doğmadan şöhret olan, medyanın gözü kaçınılmaz olarak üzerinde büyüyen bu kız çocuğu, kısa sürede bir stil ikonuna da dönüştü elbette. Kendi ismini taşıyan ve bebek ürünlerinden spor ekipmanlarına geniş bir alanı kapsayan markası zaten büyük patent savaşları verilerek yaratılmıştı. Giydiği spor ayakkabıdan taktığı tokaya, her şey dünya basınına haber oluyordu. Özel stiliste, bir aşçıya, bir midilliye ve dünyaca ünlü markaların gece elbiseleriyle dolu bir giyinme odasına sahipti. Henüz 6 yaşındayken Los Angeles’ta gerçekleşen açık artırmada bir sanat eseri için 19 bin dolar teklif bile vermişti.

Blue Ivy olunmaz, doğulurİlk ödülü değil

Gelelim Blue Ivy’yi Grammy sahibi yapan “Brown Skin Girl” şarkısına. Beyonce’nin “The Lion King: The Gift” albümünde bulunan, Saint Jhn ve WizKid’in yanı sıra kızı Blue Ivy’nin de eşlik ettiği, siyah kadınlar arasındaki sevgi dolu ilişkiyi anlatan video klipten bahsediyoruz. Aslında klip, Blue Ivy’ye ilk kez ödül getirmiyor. Geçen yıl aynı kliple BET Ödülleri’nden de eli boş dönmemiş, Black Entertainment Television tarafından 20 yıldır verilen bu ödülün tarihine geçen en genç isim olma unvanını da elde etmişti. Eh bu da bir bakıma kader diyelim; çünkü Blue Ivy olunmaz, Blue Ivy doğulur.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler