Dünya ‘ABD, UFO’lardan silah yapmaya çalışıyor’

‘ABD, UFO’lardan silah yapmaya çalışıyor’

07.06.2023 - 07:00 | Son Güncellenme:

ABD’de eski istihbarat görevlisi David Charles Grusch, Savunma Bakanlığı’nın (Pentagon) düşen uzaylı uçaklarından elde ettiği UFO parçaları üzerinde silah yapma deneyleri gerçekleştirdiğini öne sürdü.

‘ABD, UFO’lardan silah yapmaya çalışıyor’

Afganistan’da görev yapan ve Ulusal Jeouzamsal İstihbarat Ajansı (NGA) ile Ulusal Keşif Dairesi (NRO) için çalışan Grusch, TV kanalı “News Nation”a bir röportaj verdi. Grusch röportajda, ABD’nin dünyaya kazayla inen ve “insan kökenli olmayan” UFO’lardan kalma bir parça ve ekipman hazinesine sahip olduğunu öne sürdü.

Haberin Devamı

Gizli operasyonlar

ABD’nin “tersine mühendislik” (bir aygıtın veya sistemin yapısının, işlevinin keşfedilmesi) ile çok gizli operasyonlar yürüttüğünü belirten Grusch, “Malzemeler arasında sağlam araçlar var” dedi. 2019 - 2021 yılları arasında Tanımlanamayan Hava Olayları (UAP) Görev Gücü’nde çalışan Grusch, iddia edilen operasyonların ayrıntılarını kongreye ve istihbarat topluluğu genel müfettişine teslim ettiğini söyledi.

‘Bu sır artık aydınlansın’

Pentagon hakkında bu konuda şikâyette bulunduğu için dışlandığını iddia eden Grusch, “20. Yüzyıl’ın başlarına kadar uzanan yabancı materyallerin koordineli şekilde ele geçirilmesini ve incelenmesini içeren programların varlığı artık bir sır olarak kalmamalı” dedi. UAP görev gücüne de hizmet vermiş olan emekli Albay Karl Nell de “Geçtiğimiz 80 yılda, kaynağı bilinmeyen tersine mühendislik teknolojilerine odaklanan, karasal silahlanma yarışının varlığına ilişkin iddia doğrudur. Kaynağı bilinmeyen bu teknolojilerin en azından bazılarının insan olmayan zekâdan türediği tartışmasız
bir gerçek” diye konuştu.