Dünya Altı saniyede hapisten kaçtı! Dünyanın konuştuğu görüntü

Altı saniyede hapisten kaçtı! Dünyanın konuştuğu görüntü

07.09.2023 - 11:02 | Son Güncellenme:

Kız arkadaşını korkunç şekilde öldürdüğü için müebbet hapis cezasına çarptırılan bir mahkum, hapishaneden akılalmaz bir yöntemle kaçtı. Anbean kameraya yansıyan görüntüler dünya basınında infial yarattı.

ABD’nin Pensilvanya eyaletinde polis, 31 Ağustos’ta hapishaneden kaçan 34 yaşındaki Brezilyalı Danelo Souza Cavalcante’yi arıyor. İki yıl önce eski kız arkadaşını bıçaklayarak öldüren Cavalcante’nin Chester County Cezaevi’nden kaçış anı güvenlik kamerasına yansıdı. Kamera kayıtlarında mahkumun cezaevi avlusundaki duvarlardan tırmanarak kaçmayı başardığı görülüyor.

Haberin Devamı

AV BAŞLADI

Cavalcante’nin firar etmesinin ardından bölgede başlatılan geniş çaplı arama nedeniyle çevredeki okullarda eğitime ara verildi. Yetkililer, katilin son derece tehlikeli olduğu gerekçesiyle bölge sakinlerine kapılarını kilitli tutmaları ve dışarı çıkmamaları uyarısında bulunarak, güvenlik kameralarını kontrol etmeleri çağrısı yaptı.

Chester County Bölge Savcılığı tarafından yapılan açıklamada, yüzlerce polisin katıldığı arama çalışmalarında helikopterler ve köpeklerin de yer aldığı belirtilirken mahkumun Pocopson kasabası ve çevresinde görüldüğü kaydedildi.

1/6

2/6

3/6

4/6

5/6

6/6

POLİS HER YERDE ARIYOR

Polis, hapishanenin 2 ila 4 kilometre yarıçapındaki civardaki konutlara olası izinsiz girme iddiaları da dahil olmak üzere, bölgedeki komşulardan gelen 100'den fazla ihbara yanıt verdi. yerel saatle 23:30 civarında. Cuma günü bir bölge sakini, Pocopson Kasabası'ndaki Ballintree Lane'in 1000. bloğunda bir hırsızlık girişiminde bulunulduğunu bildirdi. Cavalcante olup olmadığı henüz belli değil.

Haberin Devamı

Altı saniyede hapisten kaçtı Dünyanın konuştuğu görüntü

MÜEBBET HAPİS

Danelo Souza Cavalcante, Nisan 2021’de 33 yaşındaki eski kız arkadaşı Deborah Brandao'yu evinin yakınlarında çocuklarının gözleri önünde 38 yerinden bıçaklayarak öldürmüştü. Brandao'nun 7 ve 4 yaşındaki çocukları olay anında yardım istemek için komşularına gitmiş, Cavalcante ise olay yerinden kaçmıştı
Katil, cinayetten birkaç saat sonra Virginia'da yakalanarak polis tarafından tutuklanmıştı.

Cavalcante, 16 Ağustos’ta birinci derece cinayetten ve suç aleti bulundurmaktan müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı. Yetkililer, firari mahkumun yakalanmasını sağlayacak bilgi verenlere 10 bin dolar ödül verileceğini duyurdu. Danelo Souza Cavalcante’nin ayrıca 2017'de işlenen bir cinayetle ilgili Brezilya'da da arandığı ortaya çıktı.