Dünya Diri diri gömüldü! Toprak altında ölümle yaşam arasında dört gün

Diri diri gömüldü! Toprak altında ölümle yaşam arasında dört gün

18.05.2024 - 11:25 | Son Güncellenme:

Diri diri gömülen yaşlı adam, tam dört gün boyunca toprağın altında ölümle yaşam arasında sıkışıp kaldı. Yaşlı adam, çaresizce acı dolu çığlıklarla yardım isteyerek birinin sesini duymasını bekledi. Bu sırada bölgede bir cinayet soruşturmasını araştırmak üzere bulunan güvenlik güçleri zavallı adamın sesini işitti...

Polis memurları, 74 yaşındaki bir kadının kendi evinde bir akrabası tarafından ölü bulunmasının ardından soruşturma yürüttükleri sırada tüyler ürperten bir keşif yaptı...

Haberin Devamı

Yaşlı bir kadının evinde ölü bulunmasının ardından geçtiğimiz Pazartesi günü Moldova'nın kuzeybatısındaki Ustia'daki bir konuta adli tıp uzmanları çağrıldı. Uzmanlar, kadının fiziki saldırıya uğradıktan ve ağır yaralandıktan sonra öldüğünü tespit etti.

ANİDEN YARDIM ÇIĞLIKLARINI İŞİTTİLER

Memurlar, yaşlı kadının 18 yaşındaki bir akrabasının cinayette şüpheli olduğunu hızla belirledi ve şüpheliyi tutukladı. Hem kurbanın hem de gencin adı yerel medyada yazılmadı. Şüphelinin evinde alkollü halde bulundu, polis sorgusunda 'kafa karıştırıcı' ve 'tutarsız' ifadeler verdiği de gelen bilgiler arasında.

Polis memurları delil bulmak için evini ararken, bir anda yakınlarda yerin altından gelen rahatsız edici sesler ve yardım çığlıklarını işittiler. Güvenlik güçleri derhal gürültünün geldiği yöne doğru  ilerledi, kazmaya başladılar ve toprakla kaplı derme çatma mezara gömülmüş zavallı adamı buldular. Yayınlanan polis görüntüleri adamın özgürlüğüne kavuştuğu anları gözler önüne serdi.

Haberin Devamı

Diri diri gömüldü Toprak altında ölümle yaşam arasında dört gün

KİLİTLEDİ, DİRİ DİRİ GÖMDÜ, GİRİŞİ TOPRAKLA KAPATTI

Yaşlı adam boynundan yaralanmıştı ancak hala hayattaydı ve bilinci de yerindeydi. Kurban polislere kendisinin ve gencin birlikte alkol aldıklarını ancak daha sonra tartışmaya başladıklarını anlattı. Daha sonra zanlı ona bıçakla saldırdı, ardından onu derme çatma bodruma kilitledi, diri diri gömdü ve girişi toprakla kapattı.

Memurlar, ilk araştırmalara göre, gencin yaşlı kadını Pazar gecesi veya Pazartesi günü erken saatlerde öldürdüğüne inanıyor. Polis ve savcıların cinayet ve cinayete teşebbüs suçlamasıyla soruşturması devam ederken, genç gözaltına alındı. Suçlu bulunması halinde ömür boyu hapis cezasıyla karşı karşıya kalacak. Kurtarılan adamın hastanede tedavisi sürüyor.