Geri Dön
EğitimEspresso Nedir, Nasıl Yapılır? Espresso İle Hangi Kahveler Yapılabilir?

Espresso Nedir, Nasıl Yapılır? Espresso İle Hangi Kahveler Yapılabilir?

Espresso, 20. yüzyılın başında İtalya'da bulunmuş olan bir kahve türüdür. Yağ oranı en düşük kahvelerden biridir. Buna karşın kafein oranı ise diğer kahvelere oranla oldukça yüksektir. Bu kahve genellikle küçük fincanlarda ve yanında çikolata ile ikram edilir. Espresso nedir, nasıl yapılır? Espresso ile hangi kahveler yapılabilir? Sizin için tüm yönleriyle derledik.

Espresso Nedir, Nasıl Yapılır? Espresso İle Hangi Kahveler Yapılabilir?

Bir İtalyan kahvesi olmasına rağmen espressonun en çok tüketildiği ülkelerin başında Amerika geliyor. Oldukça keskin ve acı bir aromaya sahip olan espresso, birçok kahve ile birlikte de içilebilir.

Espresso Nedir?

Espressso, 100 gramında yaklaşık 230 mg. kafein bulunan bir kahve türüdür. Özellikle sade kahve içenlerin tercih ettiği espresso, potasyum bakımından oldukça zengindir.

Espresso Nasıl Yapılır?

Espresso, basınçlı su haznesi bulunan özel makinelerde yapılır. 50'li yıllardan sonra süt ve krema ile hazırlanan birçok farklı çeşidi çıkmıştır.

Espresso ile Hangi Kahveler Yapılabilir?

Espresso'ya süt ve tarçın eklendiğinde, ülkemizde de sıklıkla tüketilen capuccino yapılır. Bunun dışında Latte, Ristretto, Americano ve Macchiato gibi egzotik kahveler de espresso ile hazırlanır.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler