Geri Dön
EkonomiOlimpiyat sporcularına Les Benjamins tasarımı

Olimpiyat sporcularına Les Benjamins tasarımı

Geçen yaz düzenlenmesi planlanan ancak pandemi nedeniyle 2021’e ertelenen Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları ve Paralimpik Oyunları’nda yarışacak sporcularımız, Nike koleksiyonu üzerine tasarımcı Bünyamin Aydın’ın tasarladığı sportif kıyafetlerle Türkiye’yi temsil edecek.

Olimpiyat sporcularına Les Benjamins tasarımı

 

Olimpiyat oyunları, 23 Temmuz - 8 Ağustos ve Paralimpik Oyunları 24 Ağustos - 5 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek. Oyuncuların giyeceği spor kreasyonunda Nike ve Bünyamin Aydın iş birliğine gitti.

Halı ve kilim motifi

İstanbul merkezli lüks sokak giyim markası Les Benjamins’in kurucu ve kreatif direktörü Aydın, Tokyo 2020’de sporcularımızın taşıyacağı formalarda yer alacak özel bir tasarım çalışması gerçekleştirdi. Sportif kıyafetler üzerinde yer alan tasarımlarda, Türk kültür mirasının temel yapı taşlarından biri olan Türk halı ve kilim motiflerinden ilham alındı.

Tasarım çalışması, Türk halı, kilim desenlerinde tekrar eden motiflerden esinleniyor ve özgünlük, birlik, yaratıcılık ve çeşitlilik kavramlarına vurgu yaparak dört ayrı monogram desenin bir araya getirilmesinden oluşuyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın geliştirdiği yeni vizyon çerçevesinde hazırlanan Tokyo 2020 Team Türkiye koleksiyonlarının Türkiye’nin tanıtımına olumlu katkı sağlayacağı düşünülüyor.

Defile düzenlendi

Team Türkiye Koleksiyonu lansmanı, Modern Olimpik Hareket’in doğum günü olarak kabul edilen 23 Haziran’da İstanbul’da Esma Sultan Yalısı’nda bir defileyle yapıldı. Etkinlikte önde gelen moda markaları ve tasarımcıları tarafından hazırlanan kıyafetler kamuoyunun beğenisine sunuldu. Etkinlik, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun ev sahipliğinde düzenlendi.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Iraklı Sally, şehir çöplüğünde de aranıyorEskişehir'de bir dönem Saddam Hüseyin'in ordusunda binbaşı olarak görev yapan Ali Challab Al-Abbood'un 22 gündür kayıp kızı Irak uyruklu Sally'in (20) arkadaşı Amjed Mohsin Mohammed (28) tarafından parçalara bölünerek bulunduğu evden çıkarıldığı ihtimali üzerine şehir çöplüğünde de arama başlatıldı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler