Geri Dön
EkonomiTürk girişimcilerden yeni nesil sosyal ağ

Türk girişimcilerden yeni nesil sosyal ağ

Genç Türk girişimciler yeni nesil sosyal medya platformu yarattı.

Türk girişimcilerden yeni nesil sosyal ağ

EKONOMİ SERVİSİ - Loop adlı uygulamayla kullanıcılar ortaklaşa içerik değerlendirebilecekler. Kullanıcıların düşüncelerinin ‘like’ların ötesine geçebilmesini sağlayan uygulamada sosyal bir tartışma(loop) yaratmak, tartışmanın kriterlerini belirlemek, tartışmada oy vermek veya verilen oy üzerine yorum yapabilmek, verilen oyların diğer kullanıcılar tarafından onaylanması üzerine oy gücü kazanmak, kategori rozetlerini profil sayfasında sergileyebilmek gibi pek çok yenilikçi özellikler bulunuyor.

Kurucu ortakları Cem Yılmaz ile Sezer Ulutaş’ın olduğu 12 kişilik tecrübeli Loop takımı var. Kanada Vancouver merkezli bir startup olan Loop, Silikon Vadisi’nin en büyük hızlandırıcılarından olan Founder Institute’un Seattle programına davet edildi. Hong Kong’dan içlerinde Alibaba.com’un da Türkiye’ye açılmasında çeşitli roller almış üç farklı iş insanı ile yatırımcı ağı Keiretsu Forum`dan 300 bin dolar yatırım almayı başardı.

Tablolar ve anketler

Cem Yılmaz, şu anda uygulamanın Android versiyonunun beta aşamasında olduğunu, iOS üzerinde de çalıştıklarını söyledi. Yılmaz, var olan sosyal mecralarda sosyal tartışmaların çok sınırlı kalabildiğini belirterek, “Loop bir düşünce, tartışma platformu olacak. İnsanlar farklı sosyal konularda tablolar ve anketler üzerinden görüş beyan edebilecek. İnsanlar anketleri takip edebilecek, oy verebilecek. Takip ettiğimiz arkadaşlarımızın görüş ve anketlerini görebileceğiz. 1.5 ay sonra betadan çıkacağız. Üyelik sistemi olacak” diye konuştu.