Geri Dön
GündemAzerbaycan’dan yangın söndürme ordusu

Azerbaycan’dan yangın söndürme ordusu

Türkiye’nin orman yangınlarıyla mücadelesine, Rusya ve Ukrayna yangın söndürme uçağı, Azerbaycan ise 500 kişilik yardım ordusu ve helikopterlerle destek vermeye çalışıyor. Azerbaycan Olağanüstü Haller Bakanlığına bağlı ekiplerden 100 kişilik ilk grup, önceki gece Dalaman’a ulaştı ve dün söndürme çalışmalarına aktif destek verdi.

Azerbaycan’dan yangın söndürme ordusu

NAMIK DURUKAN Ankara - Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile bir telefon görüşmesi gerçekleştiren Azerbaycan Başbakanı Ali Asadov, Azerbaycan’ın her zaman olduğu gibi bu zor dönemde kardeş Türkiye’nin yanında olduğunu aktardı. Azerbaycan Cumhurbaşkanı’nın talimatları doğrultusunda 500 kişilik Acil Durumlar Bakanlığı (EMERCOM) personelinin yanı sıra helikopterler ve diğer gerekli ekipman ve aksesuarların en kısa sürede Türkiye’ye gönderileceği duyuruldu. Bu açıklamanın ardından Azerbaycan Olağanüstü Haller Bakanlığına bağlı ekiplerin ilk grubu, önceki gece Türkiye’ye geldi. Ekip sorumlusu Xudiyev Rza, Azerbaycan’ın her zaman Türkiye’nin yanında olduğunu dile getirerek, “Önce genel bir çalışma ve koordinasyonla neler yapabileceğimizi planlayacağız. Biz canımızla, kanımızla her zaman Türkiye’nin zor gününde yanındayız. Ve ne zaman bize ihtiyaç olursa her zaman kardeş Türkiye’nin yanında olacağız. Birlikteliğimizi göstereceğiz” dedi.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Bozkurt'ta bir kadının "Sel geliyor" uyarısı 5 kişilik ailenin hayatını kurtardıKastamonu'nun Bozkurt ilçesi İlişi köyünde 65 yaşındaki Emine Turhan'ın selin geldiğini görüp "kaçın" diye bağırması sayesinde, 5 kişilik aile sulara kapılmaktan kurtuldu.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner