Gündem Bakan Uraloğlu yapımı devam eden viyadükte incelemelerde bulundu

Bakan Uraloğlu yapımı devam eden viyadükte incelemelerde bulundu

23.08.2023 - 18:22 | Son Güncellenme:

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Adıyaman'ın Besni ilçesinde yapımı devam eden viyadükte incelemelerde bulundu. Bakan Uraloğlu viyadüğün seyahat süresini 10 dakikaya yakın kısaltacağını açıklamadı.

Bakan Uraloğlu yapımı devam eden viyadükte incelemelerde bulundu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, bir dizi temas ve açılış için geldiği Adıyaman'da Besni’de yapımı devam eden viyadük ile ilgili bilgi alarak, incelemelerde bulundu.

Haberin Devamı

Bakan Uraloğlu, “Valimiz, milletvekilimiz, il başkanlarımızla kısa bir değerlendirme yaptık. Adıyaman’ın deprem öncesi ve sonrası ihtiyaçları ile ilgili değerlendirmeler yaptık. Öncelikle tapulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızdaki sorunluluğumuzdaki işlerimizi bir taraftan hızlandırmak ve yeni ihtiyaçları da tespit edip gereğini yapmak noktasında kararlar aldık.

Bakan Uraloğlu yapımı devam eden viyadükte incelemelerde bulundu

Malum bir mahalli seçimlere gidiyoruz. Bu anlamda belediyemizin ihtiyaçları nelerdir, o ihtiyaçlar doğrultusunda da belediyelerimize destek olalım istiyoruz. Besni-Araban yolunda bulunan viyadükle ilgili çalışmalarımız halihazırda devam ediyor. 300 metre uzunluğunda bir viyadük. Burada mevcut yolumuzun standardımıza baktığımızda yaklaşık 30 kilometre hızla seyahat edebilen bir trafik var. Viraj yerleri düşük. Yüzde 8,5-9’a kadar eğilimler var.

Haberin Devamı

Esasında bir tarafında trafik yavaş işlerken, bir taraftan da kışın bu bölgede sıkıntı oluyordu. Aşağı yukarı bitirme seviyesine geldik. Bu viyadük 10 dakikaya yakın seyahat süresini kısaltmış olacak ve burada yine kışın olumsuz hava şartlarında güvenli bir trafiği sağlamış olacağız. Arkadaşlarımızla gerekli görüşmeleri yaptık. Yılsonuna varmadan viyadüğü bitirerek öncelikle sol taraftaki trafiğin akışına göre, sonra da sağ taraftakini bitireceğiz. Dolayısı ile bu viyadüğü bitirdiğimizde bu bölgedeki trafiği rahatlatmış olacağız. Sağ taraftaki viyadüğü de önümüzdeki senenin ilk aylarında bitirmiş olacağız” dedi.

'Çelikhan yolunun ihalesini 2023 yılında yapmış, 2024 yılında da çalışmalara başlamış olacağız'

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın yaptığı Adıyaman Otogar Hastane Farklı Seviyeli Kavşağı, düzenlenen törenle hizmete girdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da canlı bağlantı ile katıldığı törende konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, “Bugün Otogar Hastane Farklı Seviyeli Kavşağı'nın açılışını Çevre ve Şehircilik Bakanlığının kentsel dönüşüm toplu temel atma töreniyle birleştirdik.

Bakan Uraloğlu yapımı devam eden viyadükte incelemelerde bulundu

Farklı seviyeli kavşağımız yaklaşık 320 milyon liraya mal oldu. Yaklaşık 2,5 kilometrelik Çelikhan yolumuzun bağlantısını da aynı çerçevede sağlayacağız. Orada kamulaştırma problemleri var. Onları da çözüp bu bağlantıyı da tamamlayacağız. Çelikhan yolunun ihalesini de 2023 yılında yapmış olacağız. 2024 yılında da inşallah çalışmalara başlamış olacağız. Yapmış olduğumuz farklı seviyeli köprülü kavşağın hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.