Geri Dön

Banka çalışma saatleri | 23 Mart 2020 Bankalar saat kaçta açılıyor, saat kaçta kapanıyor?

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) banka çalışma saatlerinde yeni karar aldı. Corona virüs önlemleri nedeniyle bankaların çalışma saatleri değişti. Bugünden itibaren geçerli olacak banka çalışma saatleri kaç? Bankalar saat kaçta açılıyor, saat kaçta kapanıyor? İşte 23 Mart 2020 Pazartesi günü banka çalışma saatleri...

Banka çalışma saatleri | 23 Mart 2020 Bankalar saat kaçta açılıyor, saat kaçta kapanıyor?

TBB'nden bankalara gönderilen tavsiye kararında yeni mesai saati oluşturuldu. Bankada işlem yaptıracak olan vatandaşlar ise arayışa koyuldu. Gün içinde banka şubelerine gitmek için plan kuranlar, banka çalışma saatlerini öğrenmek istiyor. 23 Mart 2020 Bankalar saat kaçta açılıyor, saat kaçta kapanıyor? İşte banka çalışma saatleri...

BANKA ÇALIŞMA SAATLERİ 23 MART 2020

Türkiye Bankalar Birliği (TBB), tüm bankaların mesai saatlerine yönelik tavsiye kararı aldı. TBB'den bankalara gönderilen tavsiye kararında yeni mesai saati 12.00 ile 17.00 arası olarak belirlendi.

Bankalar Birliği'nin açıklaması şöyle:

Toplum sağlığının korunmasi icin Hükümetin, TC Sağlık Bakanlığı’nın ve Dünya Sağlık Örgütü’nün talimatları ve açıklamaları çerçevesinde, müşterilerin bankacılık işlemlerini sağlıklı olarak ve aksamadan sürdürebilmelerini teminen gerekli önlemler uygulanmaktadır.

Bu çerçevede, Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu tarafından, takdiri üyelere ait olmak üzere, tavsiye niteliğindeki aşağıdaki kararlar alınmıştır:

Müşterilere doğrudan hizmet veren şubeler ve hizmet birimlerinin çalışma saatleri ile müşteri kabul saatleri 12:00-17:00 olarak belirlenmiştir.

İsteyen bankalar, çalışma ve müşteri kabul saatlerini esnek olarak belirleyebilecektir, bankalar, şubelerin ve hizmet birimlerinin çalışma ve müşteri kabul saatleri hakkında müşterini bilgilendireceklerdir, şube ve hizmet birimlerinde yakın temasın ve kalabalık ortamın oluşmasının önlenmesine yönelik gerekli tebdirler alınabilecektir, yüksek rikli ve kalabalık alanlardaki şubeler hizmet dışı tutulabilecektir, bankacılık hizmetlerinin dijital ortamlardan yapılması hususunda alternatif hizmet kanallarından kesintisiz hizmet verilmeye devam edilecektir.

Müşterilerimizin bankaların açıklamalarını takip etmeleri, işlemlerinde dijital kanalları kullanmaları salgınla mücadeleye çok önemli destek olacaktır.

Kamuoyunun, toplum sağlığının korunması ve sürdürülmesi açısından zorunlu görülen bu önlemleri ve uygulamaları anlayışla karşılayacağına, bu sayede salgının yayılmasının önlenmesine birlikte katkı sağlayacağımıza inanıyoruz.

 

 

Esenyurt'ta feci olay: 5 yaşındaki çocuk 4'üncü kattan düştüİstanbul Esenyurt'ta 5 yaşındaki erkek çocuğu 4'üncü kattaki evinin terasında oynarken önce tarağı yere attı, birkaç saniye sonra da kendisi aşağıya düştü. Yaşanan feci olayda çocuk ağır yaralanıp ambulans ile hastaneye kaldırılırken olay güvenlik kamerasına yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber