Geri Dön

Bilim Kurulu toplantısı sonrası Bakan Koca açıklama yapacak | Basın açıklaması saat kaçta?

Bilim Kurulu toplantısı bugün yapılacak mı? Dün yapılması beklenen Bilim Kurulu Toplantısı alınan karar ile ertelenmişti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında toplanacak olan Bilim Kurulu'nun toplantı saati kaç? Bilim Kurulu toplantısının ardından Bakan Koca açıklama yapacak mı? İşte Bilim Kurulu toplantısı ile ilgili merak edilenler.

Bilim Kurulu toplantısı sonrası Bakan Koca açıklama yapacak | Basın açıklaması saat kaçta?

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını nedeniyle her hafta toplanan Bilim Kurulu çarşamba günü gerçekleşecek olan toplantıyı ertelemişti. Bilim Kurulu toplantısı bugün yapılacak. Toplantıda aşı ile ilgili son dakika gelişmelerinin aktarılması bekleniyor.

BİLİM KURULU TOPLANTISI SAAT KAÇTA?

Her hafta çarşamba günleri düzenlenen Bilim Kurulu toplantısı 24 Aralık Perşembe gününe ertelenmişti. Bilim Kurulu bugün saat 17.00'de Bakan Koca başkanlığında toplanacak. Toplantının ardından saat 19.00'da Bakan Koca basın açıklamasında bulunacak.

CNN TÜRK muhabiri Gülşen Coşkun şu açıklamaları yaptı;

Gündemde öncelikle mutasyon tartışmaları olacak. Tüm dünya aslında bunu konuşuyor virüse ilişkin olarak. Türkiye'de son durum ne? Mutasyon ile ilgili olarak bundan sonra nasıl bir süreç izlenecek? Neler takip ediliyor? Öncelikle bu bu konu etraflıca Bilim Kurulu'nun masasında olacak.

Gözümüz kulağımız yapılacak açıklamalarda olacak. Tabi o açıklamaları Sağlık Bakanı Fahrettin Koca eğer saatte bir değişiklik olmazsa 19.00'da yapacak.

Hemen kısaca bir hatırlatalım... İngiltere'de bu mutasyon haberleri çıktıktan sonra hemen bazı önlemler alınmıştı. 20 Aralık gecesi İngiltere, Hollanda, Danimarka ve Güney Afrika'dan Türkiye'ye uçuşlar askıya alınmıştı. İlk tedbir bu olmuştu. Bir taraftan da Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Koordinasyonu'nda da bazı konular üzerinde çalışılıyor. O bazı konular dediğim de aslında mutasyon konusu. Türkiye'de bu durumda son durum ne? Bu genel müdürlükte bu konuyu konuşuyor. Bilim Kurulu'nun masasına da bugün yapılan araştırmalar, son durum, sunumlar gerçekleştirilecek. Bu konu etraflıca görüşülecek. Sonrasında da açıklamayı göreceğiz.

Bunun dışında gözümüz kulağımız aşı sürecinde. Aslında aşıların geçtiğimiz hafta gelmesi bekleniyordu. Henüz hala Türkiye'ye gelmedi. İşte bugün artık Türkiye'ye aşılar ne zaman gelecek? Bu tarihin de netleşmesi beklentiler arasında. Bakan Fahrettin Koca'nın bunu da açıklamasını bekliyoruz. Aşılar gelecek peki ne olacak? Aslında şöyle; süreç netleştirilmiş durumda. Daha önce de Bilim Kurulu Üyeleri aşı üzerinde bazı toplantılar yapmıştı. Aşı öncelikle kimlere yapılacak, geldikten ve yapıldıktan sonra takibi nasıl olacak? Bu detaylar belli aslında.

Kısaca hatırlatalım... Önce sağlık çalışanları ve 65 yaş üstü vatandaşlara uygulanacak bu aşılar. Ne zaman başlayacak, ne zaman gelecek ve sonra ne zaman aşılama başlayacak işte bugün bu detayların da açıklanması bekleniyor.

 

Fahrettin Altun'dan İYİ Parti'ye cevapİletişim Başkanı Fahrettin Altun, İYİ Parti'nin Tweetini alıntılayarak verdiği cevapta "Her zaman iletişim üzere olalım" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet