Geri Dön

Hazal Kaya kimdir, kaç yaşında, nereli? Hazal Kaya hamile mi?

Ünlü oyuncu Hazal Kaya, 2 ay önce kendisi gibi oyuncu Ali Atay ile dünya evine girmişti. Gün itibariyle ise Hazal Kaya'dan müjdeli bir haber geldi. Peki Hazal Kaya kimdir, kaç yaşında, nereli?

Hazal Kaya kimdir, kaç yaşında, nereli? Hazal Kaya hamile mi?

2 ay önce Ali Atay ile evlenen Hazal Kaya'nın hamile olduğu haberi magazin dünyasına bomba gibi düştü. İşte Hazal Kaya ile ilgili merak edilen soruların cevapları...

HAZAL KAYA HAMİLE Mİ?

İki aylık evli olan Hazal Kaya, geçtiğimiz günlerde hamile olduğunu öğrendi. İki aylık evli olan Hazal Kaya-Ali Atay çifti, müjdeli haberi sadece aileleri ile paylaştı.

Ünlü oyuncunun nikâh masasına oturduğunda da hamile olduğu iddia edilmişti. Kaya, o dönem hamilelik haberlerini, “Kim uydurdu bilmiyorum. Yok öyle bir şey. Ben çok çocuk istiyorum. Darısı başıma, çok istiyoruz ama şu an yok” sözleriyle yalanlamıştı.

HAZAL KAYA KİMDİR?

Hazal Kaya olarak bildiğimiz başarılı oyuncunun tam adı Leyla Hazal Kaya'dır. Başarılı oyuncu 1 Ekim 1990 tarihinde Gaziantep'te dünyaya gelmiştir. Avukat bir anne ve babaya sahiptir. Hazal Kaya İstanbul'un Balat ilçesinde büyümüştür. 7 yaşındayken anne ve babasının boşanması sonucunda Hazal Kaya annesiyle birlikte yaşamaya başlamıştır. Hazal Kaya küçük yaşta birçok sanat dalıyla uğraşmaya başlamıştır. Bunlardan birisi 4,5 yaşında çalmaya başladığı keman bir diğeri ise 7 yaşında bale eğitimine başlamasıdır. Ayrıca başarılı oyuncu Hazal Kaya tango dansına da ilgi duymaktadır.

Oyuncu Hazal Kaya eğitim hayatına ilkokul olan Gaziosmanpaşa İlköğretim Okulu'nda başlamıştır. Ardından lise dönemini İstanbul İtalyan Lisesi'nde okuyarak tamamlamıştır. Hazal Kaya İtalyan Lisesi'nde okurken okulun tiyatro kolunda ve korosunda yer almıştır. Bunun yanında okumaya devam ederken bazı ajanslara ve katalog çekimlerine başvurularda bulunmuş. İlk işi liseye giderken bir içecek firmasının reklam yüzü olarak başlamıştır.

Son olarak üniversite hayatını 2009 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi, Performans bölümüne girerek tamamlamıştır.

YER ALDIĞI DİZİLER

2006 Sıla
2006 Taşların Sırrı
2006 Acemi Cadı
2007-2008 Genco
2008-2010 Aşk-ı Memnu
2011-2012 Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi
2011-2012 Adını Feriha Koydum
2012 Son Yaz-Balkanlar 1912
2013 A.Ş.K.
2015 Maral: En Güzel Hikayem

2017 Utanmazlar dizilerinde rol almıştır.

YER ALDIĞI FİLMLER

2011 Çalgı Çengi
2011 Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm
2011 Ay Büyürken Uyuyamam
2012 Bu Son Olsun
2013 Mavi Dalga
2014 İtirazım Var
2016 Kırık Kalpler Bankası filmlerinde rol almıştır.

Eşi otomobilde sıkışan sürücü olay yerinde şoka girdiSakarya’nın Karasu ilçesinde D-650 karayolunda sürücüsünün kontrolünden çıkan araç önce refüje daha sonrasında ise bariyere çarparak hurdaya döndü. Sürücü kazanın etkisi ile şoka girerken araçta sıkışan eşi ise itfaiye ekiplerince kurtarıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet