Geri Dön
GündemMaltepe’de çöp dağları

Maltepe’de çöp dağları

Maltepe’de temizlik işçilerinin greve çıkmasının ardından toplanmayan çöpler sokaklara taştı. Çöplerin toplanmamasına tepki gösteren Maltepeliler, yayılan koku ve virüs endişesinden yakınıyor...

Maltepe’de çöp dağları

Kadıköy Belediyesi’yle başlayan, Maltepe, Kartal ve Ataşehir belediyelerine de sıçrayan işçilerin grevi devam ediyor. Maltepe Belediyesi ve işçilerin temsilcisi DİSK Genel-İş sendikası arasından toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine bin 600’e yakın işçi grev kararı aldı. Grev kararının ardından Maltepe sokaklarında çöp yığınları oluştu. Pazar kurulan sokalarda ise durum daha kötüydü. Çöpler sokakların ortasında kaldı. Milliyet çöpleri toplanmayan Maltepe sakinlerine kulak verdi.

Maltepe’de çöp dağları

Milliyet, Maltepe sokaklarında günlerdir alınmayan çöpleri görüntüledi, vatandaşlarla konuştu.

‘Kokudan geçilmiyor’

İbrahim Kahraman, “Kokudan geçilmiyor. Belediye bir an önce çözüm bulsun bu duruma. İşçiler de mağdur olmasın biz de. Pandemide bu durum daha çok hastalık yapar” derken Şenol Eken de, “Pislik götürüyor her yeri. Zaten pandemi var. Alın size bir virüs, mikrop daha” diye konuştu. Yüksel Batur ise “İşçiler her seferinde grev yapıyorlar. Maltepe Belediyesi demek ki işçilerin haklarını iyileştirmiyor. Hastalık böyle daha çabuk yayılır” ifadelerini kullandı.

‘Virüsten daha beter’

Cihan Kolukısa, “Bu olay virüsten daha beter. Rezillik başka bir şey değil. Resmen virüse davetiye çıkarıyorlar” sözleriyle duruma tepki gösterdi. Yasin Aydın da, “Bir an önce bu duruma son verilmeli” dedi.

Cemile Nurhan Güneş “Rüzgar çıkınca çöpler uçuşuyor” derken Mücella Aydın da, “Rezillik. Bu devam ederse ne olacak bilmiyoruz” ifadelerini kullandı.

 

100 bin lira değerindeki motosikleti 30 saniyede böyle çaldılarKadıköy'de 100 bin lira değerinde olduğu belirtilen motosiklet, kimlikleri belirsiz kasklı 2 kişi tarafından çalındı. 30 saniyde gerçekleştirilen hırsızlık, güvenlik kamerasına yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet