Geri Dön

MasterChef Alican Sabunsoy kimdir? Kaç yaşında ve nereli?

MasterChef'te bu akşam final final heyecanı yaşanıyor. Finalistlerden biri de yarışmaya sonradan dahil olan Alican Sabunsoy... Peki, MasterChef Alican Sabunsoy kimdir? Kaç yaşında ve nereli?

MasterChef Alican Sabunsoy kimdir? Kaç yaşında ve nereli?

 

MasterChef bu gece sona eriyor. Final heyecanı ise nefes kesecek. Dünkü elemede adını bir üst tura yazdıran Alican Sabunsoy, Cemre ile birlikte gündemde... Yarışmaya sonradan dahil olan ve güzel bir performans sergileyen Alican'ın hayatına dair bilgiler merak ediliyor. İşte "MasterChef Alican Sabunsoy kimdir? Kaç yaşında ve nereli?" sorusunun cevabı...

ALİCAN SABUNSOY KİMDİR?

Alican Sabunsoy, 5 Ocak 1991 Adana’da dünyaya geldi. İlköğrenimini burada tamamlayan Alican Sabunsoy, sonrasında Mersin Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünü kazanarak eğitimine devam etti.

Mutfağa, Mersin Üniversitesi'nde tanıştığı bir şef aracılığıyla başlamıştır.

Kendine bir şeyler katmak adına sık sık farklı mutfaklarda farklı deneyimler yaşayan Alican Sabunsoy, son olarak Adana'da şefliğini de yaptığı Uzak Doğu restoranından ayrılarak İstanbul'a yerleşti.

Erzincan'da kene kabusu! Son bir ayda 17 kişi...Erzincan'da bu sene son 1 ay içerisinde 17 hasta Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı şüphesiyle tedavi gördü. Erzincan ve çevre illerde yaşanan kene vakaları münasebetiyle Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Faruk Karakeçili, vatandaşların alması gereken önlemler hakkında açıklamalarda bulundu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber